Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da probam još jednom s teškim pitanjem pošto vidim da se teza nastavlja provlačiti. Ko je pljuvao Novaka i mogu li se naći ti postovi? Volio bih da vidim, pa ako može neko neka postavi, unaprijed zahvalan.

    Comment


    • Kada neko napise "Dozvolio je sebi da izgubi od Vavrinke!" "Poklonio je mec." "Uplasio se." "Vavrinka ga poslednje tri godine na slemovima dominira!" To je izgleda za Novakove navijace uvreda.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Secam se Olja ,sa Zixom sam imala prvu diskusiju na moj post povodom finala 12 koencidencija sa postom iznad tvog.

        Kapriram ja da su ljudi razliciti, prihvatam da neki na svojstven nacin izaberu i sarkazam kao nacin da se navijacki preboli poraz ima tu i doze humora koji je uvek pozeljan sto se mene tice, ili su jednostavno pesimisti u prirodi.Tada bila drugacija situacija na forumu , mnogo vise navijaca Federera i Nadala, naelektrisanija atmosfera .

        Nisam ja niti zelim biti nikakav cenzor niti nesto pametujem sta ko treba da pise, elementarno postovanje igraca, sporta ali i uvazavanja stavova drugih i u kritickom osvrtu jeste nacin i da imamo i kvalitetnije diskusije.
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Malo stanite na loptu i pogledajte fakte kakvi jesu.

          1.
          Novak je imao sjajnu sezonu. Svejedno, sezona je donekle razocaranje. Jednostavno su ocekivanja bila velika. Da li su bila nerealno velika? Donekle jesu. On je bio favorit i na Olimpijadi i u Uimbldonu i na USO. Veliki favorit. To znaci da mu je davano 60% po turniru. Imao je 5 velikih turnira. Znaci, realno je bilo ocekivati da osvoji 3. Osvojio je 2. Malo je ispod statistickog ocekivanja. Nasa ocekivanja su bila 4-5 turnira.

          2.
          Javlja se jedna jasna sema vezana za Novakov kalendara. Odmoran je u Australiji koju su mnogi veliki sampioni u proslosti preskakali ili igrali sa manje inteziteta. I danas poneko to uradi. S razlogom. Potom ga Devis kup i dva najvaznija mastersa, na kojima ima fenomenalan uspjeh, donekle umore. Slijedi sezona sljake sa tri mastersa i RG-om koji ga je posebno opterecivao. Na kraju tog perioda je vec prilicno umoran. Izgura Uimbldon na andrelanin i onda jako treba duzi odmor. A odmora nema jer slijedi americka sezona. On konstantno pocinje taj dio sezone pretjerano umoran. Nije slucajno da jedino nije osvojio Sinsinati od svih mastersa. Niti je slucajno da na USO, koji mu odgovara, ima 2:5 u finalima. Potom slijedi sjajan zavrsetak sezone jer su mnogi drugi ili umorni ili je preskacu.

          Do ove godine je taj raspored bio mentalno prenaporan za njega. Od ove godine se pokazuje da je i fizicki prenaporan.

          3.
          Novak mora da ga promijeni. On je jos uvijek daleko najbolji igrac na planeti ali taj raspored ne moze izdrzati. Ni drugi ne mogu. Nije slucajno da je Mari dominirao u periodu od 2 mjeseca iza RG-a. I onda se umorio. Niti je slucajno da je USO osvoji Vavrinka koji je prskocio Olimpijadu. Da li mislite da je slucajno sto Rafa trecinu godine, i kad je bio najbolji, nije igrao? Da Federer u zadnjih 5-6 godina ponesto preskace.

          Nesto ce morati da preskace u narednim godinama. Zvuci pretjerano, ali mi se cini da on ne smije da igra Devis kup. Onaj mec sa Kukuskinom ga je ponesto kostao. I ona povreda u Americi 2013.

          Dalje, treba da preskace ili Maimi ili MC. Ne smije da igra Kanadu, u to sam se ove godine uvjerio. Konacno, iako dosta zaradjuje na njoj, treba da razmisli o preskakanju Kine. Ako drzi Kinu, onda treba da preskace Pariz. Nije slucajnu da u Parizu Mari, Federer i Nadal imaju skupa 1 titulu.

          4.
          Njemu je jako vazno da bude broj jedan. Smanjeni raspored ce smanjiti i broj bodova koje moze da osvoji. Necemo govoriti o sezonama od 12000-16000 bodova, nego o sezonama od 10000-12000 bodova. Jos uvijek bi trebalo da bude dovoljno za prvo mjesto. A kako godine odmicu, izmedju broja jedan i slemova treba da bira slemove.
          Last edited by NI; 13-09-16, 09:30.

          Comment


          • Cekaj, cekaj NI - ti hoces da kazes jednu stvar. Savetujes igraca koji gira ubedljivo najmanje turnira godisnje (manje cak i od tridesetpetogodisnjeg Federera) da igra jos manje turnira? Jesam li te dobro skontao?
            Znam ja da on na svim turnirima stize do zavrsnica i igra dosta meceva godisnje, ali preterujes. Najbolje neka igra samo slemove - jebes sve ostalo - barem ce za ta cetiri turnira godisnje onda biti spreman. Najbolji teniseri sveta su zasticeni kao beli medvedi - ne igraju prva kola mastersa, biraju gde ce, sta ce, kako ce. Imaju sve. Moze malo i taj tenis da se igra onda, bez preskakanja majku mu!?!?!?
            Igrace verovatno kako godine prolaze manje i od ove mizerije koju igra trenutno, i to je normalno, ali treba biti vise fleksibilan. Treba se prilagodjavati situaciji.
            Pa Novak izmedju RG i W ima 3 nedelje pauze (valjda) znas ti koliko je to??? Mesec dana skoro covece. Ode na W odigra osvoji ili ne nebitno - i onda kaze moram da odmorim??? Od cega majstore, od odmaranja? Nije ni cudo, kada je poreklom crnogorac

            A da za DC se slazem u potpunosti. To mu ne treba ni za kurac, jedino ako hoce da igra narednu olimpijadu pa onda pred nju malo nesto da odigra, ali otom potom.
            Last edited by Sandugp; 13-09-16, 07:53.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Sandu ima igraca koji su u prethodne dve godine odigrali 50 turnira ujedno i 70 meceva dok je Novak odigrao 3x manje turnira a ima vise meceva ! Kakvo je to poredjenje, mizerija od turnira.
              Pa covek igra 15 finala ima 14 titula!
              Evo mogu ja da prijavim sad svaku nedelju da igram , ubedjen sam da cu isto toliko meceva da odigram

              Comment


              • Nemoj ga porediti molim te sa vecinom igraca - to je uvreda za njega. Ako hoces sa nekim da ga poredis poredi ga sa ostalim top igracima. Igracima iz prvih 20 na primer. Pa vidi sta oni igraju a sta Novak.
                Smatram da mu je ovo sto trenutno igra optimalan i dobar raspored. Ne igra puno - sta vise igra malo, ali gde god igra stize do same zavrsnice i nakupi se tu dosta meceva godisnje. Ako usled nekih nepredvidjenih okolnosti bude morao da smanjuje - ok. Ali iz cista mira da menja rutinu i da igra jos manje - po meni jos uvek vrlo nepotrebno, pa cak i rizicno.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Novak ne igra puno turnira ali one koje igra igra protiv najboljih i uglavnom dolazi do same završnice. To iziskuje puno mentalne i fizičke energije.
                  Govori se o pauzama od tri nedelje. Da li vi mislite da on tu pauzu može da iskoristi isključivo za odmor? Ako hoće da uzme neki veliki turnir te pauze između turnira on mora da koristi za treninge koji opet oduzimaju veliku energiju.

                  Comment


                  • Ljudi da li je realno da neko misli da je ovo losa sezona?

                    Dva slema od 4,nekoliko mastersa,jos jedno finale slema...Pritom je kompletirao sve slemove.

                    Nemojte biti deca,price posle Rg-a osvaja golden slem su za malu decu.Ja sam odma rekao nema od toga nista.

                    Da li biste na kraju 2015 potpisali da 2016 uzme dva slema od moguca 4,i da opet zavrsi godinu kao broj 1,sto je izvesno da ce se desiti.Ja bih odma!

                    Kakva crna losa sezona,ovo je odlicna sezona.Nek on u naredne 3 godine uzima po 2 slema godisnje i eto nama brojke od 18

                    I drugi igraju tenis,nemojte biti nerealni...Razumem da je problem novi poraz od Stana,ali jbg ne lezi mu covek i to je to,Novak je i dalje za klasu bolji igrac od njega.

                    Comment


                    • Sandu,

                      Malo me iznenadio tvoj post, ali Boze moj imamo razlicita misljenja.

                      1.
                      Profesionalni teniseri puno rade. Igranje turnira je tek mali dio njihovog rada. Ne igrati turnire, ne znaci ne raditi. To ti znas.

                      2.
                      Igraci u samom vrhu su zasticeni kao bijeli medvedi. S razlogom. Trazio si komapraciju evo je:

                      Code:
                      				Nadal	Federer	Mari	Novak
                      GS/nastupi			45	68	43	48
                      GS/ nastupi po godini		3.2	3.8	3.6	4
                      GS/mecevi			234	358	216	264
                      GS/mecevi po nastupu		5.2	5.3	5.0	5.5
                      Mastersi/nastupi		104	136	95	100
                      Mastursi/ nastupi po godini	7.4	7.6	7.9	8.3
                      Mastersi/mecevi			414	492	299	390
                      Mastersi/mecevi po nastupu	4.0	3.6	3.1	3.9
                      Naravno, uzeo sam u obzir samo ozbiljne turnire sa ozbiljnom konkurencijom. Dodao sam WTF mastersima. Kao sto vidis, Novak najvise igra. To bi bilo jos vise izrazano da se uzme zadnjih 5-6 godina.

                      3.
                      Ali to je nebitno. Bitno je ono sto se desava. I za mene je evidentno da Novak ima pad forme tokom americke turnije.

                      Shodno tome, smanjenje kalendara mi se cini neophodnim. Ovo sto sam ja razmatrao je relativno ne radikalna promjena sa tri smanjenja - DC, MC i Kanada.

                      Radikalna promjena bi bila da usvoji bilo Rafin, bilo Samprasov kalendar bilo kalendar koji bi jos vise dao akcent na tvrde prodloge.
                      Last edited by NI; 13-09-16, 23:47.

                      Comment


                      • Ovo uopste nije losa sezona - stavise ... ali kada se pogleda realno, mogla je da bude mnogo bolja - e to je ono sto smeta, verujem i Novaku samom pa onda i ostalima.
                        On se trudi da to ne pokazuje, ali i on je covek.
                        I jos nesto sezona i dalje traje - nije gotova - koliko god nam ovo sto je ostalo beznacajno izgleda - opet treba odigrati. Jer u sustini njemu su sada samo slemovi bitna stvar, sve ostalo moze - a ne mora.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Drago mi je da je krenula da se vodi diskusija o Novakovom kalendaru. Probacu i ja da napisem kako meni deluje da je optimalno da kroji narednu sezonu.

                          Pre svega treba reci da Novak vec sada treba da se fokusira samo na slemove i prvo mesto. Naravno ako se fokusira na prvo mesto onda mora da se fokusira i na neke masterse, ali jurnjava tolikih mastrsa mu je vec sada nepotrebna.

                          @Ni, vecinu stvari se slazem sa tobom. Samo bih dodao jos nekoliko stvari. Novakov kalendar ce ocigledno zavisiti i od rezultata drugih, pre svega Endija. Endi ce, siguran sam, ako mu se ukaze i mala sansa za prvo mesto biti strasno motivisan da je iskoristi. Novak je vec sada napomenuo da mora da igra sve do kraja sezone kako bi sacuvao prvo mesto. Zato je za Novaka dobro da Endi bude slabiji nego sto je bio poslednjih par meseci.

                          Nazalost Novaku je Majami omiljen masters, a Monte Karlo igra kod kuce. Zato ce mu tesko biti da preskoci jedan od ta dva mastersa. Morace neko iz njegovog tima da ga ubedi u to. Nece biti lako. Za Davic Cup se apsolutno slazem. Deluje mi da se njegovo neigranje Davis Cupa odrazilo u Monte Karlu...Za preskakanje Montreala/Toronta i jednog dela zavrsne sezone se takodje apsolutno slazem. Mislim da ce tako nesto uraditi. To mu nece tesko pasti.

                          @Sandu Novak ce lako ubaciti neki turnir ako negde ispadne ranije, a vec sada vidimo da Novak nece moci da bude toliko konstantan kao prethodne dve godine. Doduse ispadanje u prvom kolu nije isto kao i preskakanje turnira. Za svaki turnir on mora da zrtvuje nekoliko dana odmora i mora da trenira vise. Primer za to je Monte Karlo iz ove godine gde je odmah posle Majamija morao da trenira umesto da odmara. Jos veci primer je olimpijada. Da Novak nije igrao olimpijadu verujem da bi osvojio USO, iako je na olimpijadi igrao samo jedan mec.Naravno Olimpijada mu je bila previse bitna, i normalno da je igrao.

                          I jos nesto. Ako bude bio prvi do (nisam tacno siguran dokle) maja 2019. Novak ce oboriti Federerov rokord po broju nedelja na prvom mestu. Ako se to desi, mislim da on od tada pa na dalje sve treba da baci na slemove. Naravno to je jos jako daleko, ali ono sto sam hteo da kazem je da Novak samo sledece godine i eventulno pocetkom 2019. treba kalendar da balansuje izmedju prvog mesta i slemova. Ako sve bude kako treba posle maja 2019. sve treba da baci na slemove...
                          Last edited by 147; 13-09-16, 09:32.

                          Comment


                          • @Pedja,

                            Sve se slazem sa tobom. U zivotu se ponekad moraju donijeti teske odluke. Ili Maimi ili MC. Za mene nema dileme. MC treba da preskace.

                            Broj jedan je Novaku vazan. I treba da mu je vazan. Medjutim, on ga skoro pa fetisizira. 2012. nije smio da igra Kanadu. Jeste da mu je ona jako olaksala bitku za broj jedan na kraju godine, ali je imala los efekt na USO. I ove godine je morao preskociti Kanadu. Ako sacuva tijelo, on ce sa lakocom preci Federerovi 302 nedjelje. Ako tu i tamo izgubi 10-15 nedjelja, nije problem. Slemovi su vazniji.

                            Postoje neke seme koje ne mogu biti slucajne. Federer ima 7 Sinsinatija a samo 2 Kanade. Samo 2 Maimia. Samo 1 Pariz. Nadal je godinama igrao iza USO sa pola snage.

                            @Gari,

                            Lakse je ove godine bilo osvojiti 3 slema nego ce biti za tri godine osvojiti 2 slema. Mozda je cilj od 18 slemova neralan. Ali ako postoji, a ocigledno postoji, onda trebas planirati kako je da ga ostavris.

                            Ovo je odlicna sezona, ali u kontekstu 18 slemova, on je trebao briljantnu sezonu.

                            Ja na pocetku godine ne bih potpisao 2 slema, pa cak ako je i jedan od njih RG. Ne bih potpisao jer je Novak na apsulutnom piku i jer je konkurencija losija nego prije 4-5 godina.
                            Last edited by NI; 13-09-16, 10:14.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post

                              I nešto za ove koji su Happy Nole Fan ili će jednog dana opet to biti...

                              Kako je ludo dobro biti Nole fan (Happy happy Nole fan)

                              Nemoj neko Noleta da mi dira
                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • сабирамо утиске, покушавамо реално да проценимо ситуацију и ако се примете неке слабости то није увреда, све то Ноле добро зана, разумем репортере кад врше пренос, они морају да делују афирмативно и понекад нам делују највно и ми их критикујемо, али такав је то посао и мора се тако....

                                наравно да је Ноле имао успешну годину, па неби био бр. 1 !!! много пута се свуда понавља реч:"најбољи" и ми желимо да на сваком турниру буде најбољи, али није тако, Ноле је најуспешнији у сезони и зато је бр.1 , не зато што је најбољи... ето има бољи, али тај бољи одигра мало пута боље и зато није први и зато није најуспешнији тенисер...Ноле га је десет пута више победио али никад у финалима, сва финала је добио Вавринка....

                                шта ми хоћемо? да буде најбољи или најуспешни? ако хоћемо да буде најбољи, онда да заборавимо да буде и бр.1

                                освајање једног турнира је прича за недељу дана, а позиција бр.1 се износи и истиче целе године, сваки дан, значи најважније је бити први на свету....

                                констатовали смо Нолетове слабости, та серва, релативно млаки ударци... али Ноле тако игра од рођења.... сећам се као клица, имао је тај бекенд и веслао до бесвести, нико од деце није издржавао рели, сви су први грешили... касније слично, нема серве, држи лопту у игри до бесвести, вади се на ретерн и опет све побеђује...постао је први на свету и чини ми се исто, многи имају луд сервдис, бољи форхенд, бољи волеј, али никако да буду и успешни, Ноле сакупи више победа у сезони и на крају он бр.1..... "вук длаку мења али ћуд никада".... све ово износим на питање, како ће бити у будућности? па ето исто као од рођења... на исти начин ће Ноле и даље освајати турнире ибити први........ није најбољи и зато иде споро, али је најуспешнији и на крају ће испунити све наше жеље, живи били па видели!
                                Last edited by Žika; 13-09-16, 12:06.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X