Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dace sve od sebe, vidis da se danas registrovao i da oce da crkne od srece zbog Vavrinke, za njega navija ko zna od kad.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by notorious View Post
      2014 je imao 32 godine, godinu više nego Wawrinka danas. Onda uzmeš šta znači dobiti Federera na travi i izgubiti od Wawrikne na hardu. Ajd kad to sve povežeš dođi i napiši smislen post bez provociranja, daj sve od sebe, bar probaj.

      iako se ne slazem sa ovim momkom u nekim stvarima ovdje je u pravu.Godine nisu sve, istrošenost i broj mečeva u karijeri je mnogo bitniji.Stanu su ovo najbolje godine karijere, Federeru ni 30, ni 31 ni 32 ni 33 ni 34 to nisu bile...
      - 19 Grand Slams titles (84 titles)
      - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
      - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
      - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
      - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
      - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
      - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
      - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

      Comment


      • Svi mi Novakovci u sebi mislimo da necemo da gledamo Novaka posle ovakvih poraza (mozda ne bas svi, ali svakako vecina). Na kraju se sve vrati na isto. Bas me interesuje koliko ljudi je prestalo da prati Novaka posle nekog od teskih poraza. Siguran sam manje od 5% na duze staze...

        Comment


        • Napokon Vladane da se i ja iti slozimo nekad.

          Cim si dovoljno dobar da dodješ do polufinala ili finala, pa kako god to bilo, dovoljno si dobar i da daš maximum u finalu i da nista ne uzimas kao opravdanje u slucaju poraza.

          Upravu si, ja bi sutra volio Warniku u finalu nekog GS-a sa Nadalom, pa cak i Andija.VIše bi volio Stana nego Federera sa 35 godina, a znamo kako je Rafa tamburao Rogera
          Jedini GS koji je Novak ukrao po meni je onaj USO 2011.Manje više sve ostale je uzeo zasluzeno ali je i brat bratu izgubio 4 komada koja nije smio.Dva put Andy i dva put Stan, tu cu dodati i 1/2 protiv Nisikorija sigurno.
          Doduše zato je odradio nerealnu 2011 godinu, zato mu se vratilo i sa par prelaganih pobjeda protiv Andija, zato i nema nekih tezih povreda godinama.Na mostu dobijes na cupriji izgubis, i obrnuto.Sve se to balansira na kraju...
          Last edited by topspinforehand; 12-09-16, 03:36.
          - 19 Grand Slams titles (84 titles)
          - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
          - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
          - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
          - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
          - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
          - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
          - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

          Comment


          • Originally posted by topspinforehand View Post
            Napokon Vladane da se i ja iti slozimo nekad.

            Cim si dovoljno dobar da dodješ do polufinala ili finala, pa kako god to bilo, dovoljno si dobar i da daš maximum u finalu i da nista uzimas kao opravdanje.

            Upravu si, ja bi sutra volio Warniku u finalu nekog GS-a sa Nadalom, pa cak i Andija.VIše bi volio Stana nego Federera sa 35 godina, a znamo kako je Rafa tamburao Rogera
            Jedini GS koji je Novak ukrao po meni je onaj USO 2011.Manje više sve ostale je uzeo zasluzeno ali je i brat bratu izgubio 4 komada koja nije smio.Dva put Andy i dva put Stan, tu cu dodati i 1/2 protiv Nisikorija sigurno.
            Doduše zato je odradio nerealnu 2011 godinu, zato mu se vratilo i sa par prelaganih pobjeda protiv Andija, zato i nema nekih tezih povreda godinama.Na mostu dobijes na cupriji izgubis, i obrnuto.Sve se to balansira na kraju...
            Ja sam uvijek realan, nego vi niste

            Nikad Nadal ne bi izgubio ono finale AOa da mu se nije desilo to sto se desilo, tada je na forumu bila prica cak kako folira i kako mu nista nije, branio sam ga svim silama i navijao za njega
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Ja sam uvijek realan, nego vi niste

              Nikad Nadal ne bi izgubio ono finale AOa da mu se nije desilo to sto se desilo, tada je na forumu bila prica cak kako folira, ja sam ga branio svim silama
              Slazem se, kolko je bila ozbiljna ta povreda govori cinjenica da se Rafa od iste oporavio u drugoj hefti RG-a i doslovno ga uzeo na silu i iskustvo.Tj mislim da nikad servis nije vratio na nivo prije te povrede...ta ga je najvise kostala u karijeri ja mislim.

              Kod Novaka bi u ona finala koja je prodao mogao dodati i 2013 US sa Nadalom i iste godine 1/2 RG-a.Ne u istoj mjeri kao sa Stanetom ali donekle sigurno.Oba puta je bio blizu.
              Ali opet je nerealno sa dvojicom takvih šampiona govoriti da je neko nekom prodao/poklonio meč jer je jači argument da ga je onaj drugi, koji je pobjedio, zapravo svojim mentalitetom osvojio, ipak se radi o 14orostrukom i 12orostrukom GS sampionu.Tom logikom bi mogli i AO 2012 uvrstiti u to, ali kao sto rekoh, te mečeve cemo izbaciti iz konkurencije prodanih/poklonjenih/onih koji se nisu smjeli izgubiti.

              Rafi bi jos zamjerio samo onaj AO 2008.Jest Tsonga odigro BOLESNO dobro ali mislim da je Rafa to nekako uzeo da bi uzeo i Novaka u finalu, u tim okolnostima....ja generalno 1/2 i finala gledam dosta slicno, tu tenis pocinje.Do 1/4 se i mozes provlaciti nekako...
              - 19 Grand Slams titles (84 titles)
              - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
              - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
              - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
              - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
              - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
              - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
              - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

              Comment


              • Originally posted by notorious View Post
                2014 je imao 32 godine, godinu više nego Wawrinka danas. Onda uzmeš šta znači dobiti Federera na travi i izgubiti od Wawrikne na hardu. Ajd kad to sve povežeš dođi i napiši smislen post bez provociranja, daj sve od sebe, bar probaj.
                Imao je gotovo 33 godine. Falilo mesec dana. To su ozbiljne godine. Recimo, 2012. Rodzer je rutinski dobio Novaka i Mareja na Vimbldonu. Tada je imao skoro 31 godinu. Matori Fed, raspali Nadal, Marejeva operacija ledja krajem 2013., DelPotrova operacija zgloba - sve je to uticalo da Novak od 2015. do sada osvoji 5 slemova i 10 mastersa. Od pocetka karijere do kraja 2014. osvojio 7 slemova. Nadal tada imao 14 slemova, Rodzer 17.

                A ovo sa Vavrinkom, pa ne znam. Covek ima igru i stav za Novaka na slemovima, ocigledno. Novakov problem sto gubi od takvih likova. Sa druge strane, 3 finala-3 titule na razlicitim GS za Vavrinku. Sta god da je, impresivno je.

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Dace sve od sebe, vidis da se danas registrovao i da oce da crkne od srece zbog Vavrinke, za njega navija ko zna od kad.
                  Stanimal bre objasnio. Razbio "kralja betona", posprdao se sa Djovakom, i to bez servisa. Pati.

                  Comment


                  • Već su neki pričali o tome, ali meni je najneverovatnije da Novak sada ima neku mentalnu blokadu protiv Wawrinke. S onakvim H2H skorom i s onakve dve pobede na AO pre nego što je izgubio jednom tamo, pa mu se onda opet revanširao. Ja se i dan danas sećam shminke i njegovog komentarisanja da ne bi mogao da podnese i treći takav poraz od Novaka na AO. Mislite da se Wawac nešto bolje osećao? I onda dovedeš sebe u situaciju da protiv njega igraš toliko stegnuto bitne poene, toliko uplašeno, s nekim neviđenim respektom.. kao Čilić protiv Novaka. Ali Čilić ima razloga, i pored toga ljudi ga ismejavaju (skida gaće i sl.). Šta onda da se kaže za ovo? I zašto je to tako? Jer si izgubio finale RGa od njega, koji si inače osvojio ove godine? Ne razumem. Poražavajuće baš.. ne sećam se zadnjeg meča kad sam pre njegovog završetka potpuno digao ruke da postoji nada da okrene. A digao sam ih još posle završetka trećeg seta. Što je najgore, činilo se u par navrata da je i Novak isto uradio.

                    Najzanimljiviji i možda najbitniji poen mi je onaj ritern u aut na drugu set loptu u prvom setu za 6:2. I baš me zanima kako bi se završilo da je iskoristio tu šansu. Ja verujem da bi dobio meč da je tu završio prvi set. Ko zna.

                    Originally posted by Vladan View Post
                    To je razlika izmedju Novaka i Federera i Nadala, ovo su ajkule, Novak je delfin. Nikad nije imao niti ce imati taj ubilacki instinkt.
                    Tačno, ali zar to već duže vreme ne znamo? Utvrdili smo to valjda, takav je. I koliko god mi hteli i nadali se da će postati ajkula, možemo isto tako da odemo i gledamo nekog pravog delfina i čekamo da se pretvori u ajkulu.. isti će rezultat biti. Jbg, taj deo moramo da prihvatimo. Isto kao što moramo da prihvatimo da će posle poraza da se pojavi na mreži kao Bree Van De Kamp. Ni meni se to ne sviđa, ali to je on, nema tu menjanja, takav je paket.

                    Što se potencijala tiče - pa retko koji sportista ga ispuni. Ako ćemo da upoređujemo baš s Nadalom i Fedom, pa mogli su i oni da osvoje koji slem više. Oni su verovatno ispunili veći deo od Novaka doduše. Ali opet, nije to nešto što se retko dešava - naprotiv.

                    Comment


                    • Originally posted by p4p1 View Post
                      Najzanimljiviji i možda najbitniji poen mi je onaj ritern u aut na drugu set loptu u prvom setu za 6:2. I baš me zanima kako bi se završilo da je iskoristio tu šansu. Ja verujem da bi dobio meč da je tu završio prvi set. Ko zna.
                      To je jako vazan poena ali samo pod uspovom da je bio instrumentalan u promjeni taktike. Novak je ageresivno returnirao, a mozda, jednom kad je dosao TB, se upitao: "Jesam li morao biti onako agresivan? Bih li dobio set sa 6:2 umjesto 7:6?"

                      Comment


                      • Po meni bas tezak poraz. Kada mu se vec sve otvorilo, mogao i prigrliti ovu titulu, ali veceras nije bio mentalno spreman. Ni je lepo primetio, nijedan bitan gem u kome se suocio sa BL nije uspeo da izvuce (onaj u cetvrtom setu "kvari" statistiku, ali je na kraju nebitan za ishod samog meca). Isti slucaj je bio i pre 3 godine proitv Nadala, ni tada nije uspeo da sacuva nijedan servis gem u kome je Nadal imao BL (mene je ovaj mec malo podsetio na taj, Novak ima u saci treci set, gubi ga i nekako osecam da tu povratka nema). Iskoriscenost BL katastrofalna, par drugih servisa u tim situacijama posalo u aut, duplom greskom pokloni Vavrinki brejk, igra S/V na drugi servis na brejk loptu... Dok je prosle godine na RG bio nadigran igracki, veceras je pao "psihicki", skoro sve krucijalne poene je odneo Vavrinka. Zasto je tako bilo morace da analiziraju on i njegov tim.

                        E sad u nekoj generalnoj slici je finale uspeh kada se uzme u obzir sve sto se desavalo pre turnira, ali opet zal ostaje jer je ovo bila velika prilika da se "jeftino" dodje do GS titule. Sampras bi bio na dohvat ruke, broj 1 za kraj sezone prakticki obezbedjen, a dat i dobar zamajac za sledecu sezonu (bice problema zadrzati prvo mesto tokom marta sledece godine), jos jedna sezona sa 3GS titule, 3-4 bi vec bio "podnosljiv" bilnas u finalima u Nju Jorku.

                        Nadam se da ce se srediti fizicki, sanirati povredu(e) i biti maksimalno spreman za sledecu sezonu.
                        Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                        Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                        30 consecutive match wins - Stands alone
                        3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                        Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                        Comment


                        • Najjace mi je kada pocne sada da se prica o povredi kao izgovoru.
                          Novak Djokovic, se kretao odlicno, servirao - nikada brze na ovom turniru (druga je stvar sto pola prvih servisa nije mogao da ubaci), bio fizicki najspreminiji u odnosu na sve meceve do sada. Jedino sto je imao taj peh sa zuljevima koji je zaista jeben, ali se to desilo tek sredinom cetvrtog seta. Ne znam, neka poseti Adidas malo, da vidi sta mu to daju da nosi.
                          Tako da ta prica o nespremnom Novaku ne pije vodu, kod bilo koga ko hoce realno da pogleda stanje stvari.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Prošlo je nekoliko sati. Možda nedovoljno da se hladne glave napiše dug post, a možda je ipak bolje napisati u afektu neke stvari. Tada smo najiskreniji zar ne?!

                            Originally posted by zxcv View Post
                            Nece nikad stici Federera, a mozda ni Nadala. Ostace veciti treci. Pardon, cetvrti - tu je i Sampras.
                            Što se mene tiče uopšte nije poenta da stigne ili prestigne nekoga. Novaku ciljevi treba da budu Slemovi, da ispuni neke svoje planove i želje...
                            Pošto sam pomenuta kao loš prognozer i indirektno pecnuta "kako Novaka poznajem u dušu"... Još na W sam primetila probleme, koji su se evo tek sada na USO pokazali i postali očigledni ostalima. Ali da ne citiram sve postove na tu temu izdvojiću jedan najupečatljiviji.
                            Originally posted by Marija81 View Post
                            Obratite pažnju kako odigrava BH. Levo rame me brine.
                            Sezona još nije zvanično završena, ali mislim da mi Novakovci treba da podvučemo crtu.
                            Krenimo redom.
                            1.Problemi ( u rezultatskom) smislu počeli su ranim ispadanjem na mastersu u MC i počinjem tada da sumnjam da postoji i fizički problem.
                            2.Onda dolazi Madrid koji osvaja, ali igrački nije bio tako ubedljiv. Smatrala sam da treba da preskoči Madrid i Rim i spremi se za RG,ali
                            3.dolazi Rim , gubi u finalu. Tokom meča primećujem da često "treska ruku" i sumnje u povredu rastu.
                            4.Ultimativni cilj godinama je RG, uzima titulu, ali vidno iscrpljen i opet u toku turnira primećujem sporadičnu nelagodnost pri odigravanju nekih udaraca, što pojačava sumnju da zaista postoji problem, ali da ga nekako ( kako- znaju on i njegov tim, a ja pretpostavljam po receptu male Mo)drže pod kontrolom.
                            5.Dolazimo do Vimbldona, za koji je dosta nas pretpostavilo da će najviše trpeti zbog emotivne ispražnjenosti i sl. Međutim u toku meča sa Kverijem primećujem da zaista postoji ozbiljan fizički problem, BH škripi, servis škripi, glava u autu.
                            Na konferenciji posle meča Novak je bio nedorečen, nije ni potvrdio ni demantovao da ima povredu, a onda kreće i priča o privatnim stvarima.

                            Tada sam napisala ovde da Novak treba da napravi pauzu, propusti Kanadu, Rio i USO i reši problem koji ima da bi sezonu priveo kraju kako treba i bio spreman za Kinu,WTF, a onda i početak nove na AO.
                            6.Kanadu igra "zakrpljen" i nekako osvaja, ali ni tu nije zablistao.
                            7.Rio- problem se pogoršava i dobijamo informaciju da je u pitanju zglob leve ruke.
                            8.Dolazi na USO ,potpuno psihički i fizički rovit. Provlači se do finala, zahvaljujući predajama i lošoj igri protivnika.

                            E, sada malo o finalu.
                            Kao navijač uvek se nadam, želim i očekujem pobedu. Trudim se da podignem moral, nekada pišući i ono u šta sama ne verujem. To vam je ono kada razum i srce nisu u saglasju,pa ipak prevagne srce.
                            A činjenice su:
                            1. Novak je odigrao loše ( ali maksimalno uzevši u obzir situaciju)
                            2.Vavrinka ( uvek naložen kada igra protiv Novaka) odigrao je svoju igru- ni manje ni više, taman koliko mu treba.
                            3.Novak je olako propuštao svoje prilike.
                            4.Vavrinka je svoje ma i najmanje šanse koristio.
                            5.Novak je bio psihički uzdrman, apatičan, sem par situacija gde je pokazao neku emociju.
                            6.Vavrinka je bio mentalno vrlo jak.
                            Pošto ispisah jako dug post, moram da zaključim, isto kao i posle OI.

                            Novak mora da se zapita šta i kako dalje. Da donese teške odluke.Da skonta koliko još želi da traje na ATP-u, ali na vrhunskom nivou.
                            Da preduzme potrebne, neophodne radikalne mere i reši situaciju ukoliko želi još nekoliko vrhunskih sezona.
                            Ovakav može da se provlači još neko vreme, ali to nije ni blizu dovoljno za 2017u.


                            I na kraju finale GS je svakako dobar rezultat za bilo kog tenisera pa i Novaka - ovakvog.
                            Da je fit jedinim uspehom bih smatrala titulu, a poraz u finalu neuspehom.
                            Ali ljudi i Novak je čovek, nije mašina.
                            P.S. Obavezno da poradi i na samopouzdanju. Prečesto ispušta šanse da dokrajči protivnika ( BL, serviranje za set ili meč isl.)
                            Last edited by Marija81; 12-09-16, 06:52.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • imas li ili neko drugi statisticke podatke da je odlcino i nikada brze servirao na ovom USO.

                              Servis je udarac od kojeg sve krece, jedini udarac koji iskljucivo zavisi od igraca, ako oci varaju onda mozemo reci da je dobro servirao
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • Originally posted by Maxx-a View Post
                                imas li ili neko drugi statisticke podatke da je odlcino i nikada brze servirao na ovom USO.

                                Servis je udarac od kojeg sve krece, jedini udarac koji iskljucivo zavisi od igraca, ako oci varaju onda mozemo reci da je dobro servirao
                                http://www.usopen.org/en_US/scores/stats/1701ms.html
                                I pogledaj keys. Statistiku koju su dali kao odlucujucu, tj uslove koje bi igrac trebalo da ostvari da bi dobio mec.
                                Djokovic je skoro sve ostvario:
                                Dobij vise od 17% poena od 3 i manje udaraca na protivnikov servis - ostvario u svim setovima sem u cetvrtom
                                Dobij vise od 64% poena na prvi servis - ostvario u sva cetiri seta
                                Dobij vise od 58% poena kada serviras na 30 - 30 ili na djus - samo u drugom setu nije ostvario.

                                Dok je Vavac skoro svugde fulao u svojima:
                                Dobij vise od 76% poena na prvi servis - ostvario samo u prvom setu (koj ije izgubio) u svim ostalima fulao
                                Dobij vise od 36% poena na ritern Novakovog prvog serivsa - fulao u svim setovima
                                Dobij vise od 70% poena kada serviras na 30-30 ili na djus - fulao u ssvim setovima

                                I opet je Djokovic porazeni
                                Last edited by Sandugp; 12-09-16, 07:22.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X