Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nama su porasli apetiti jer očekujemo da dobije Wawrinku sram nas bilo, idem da se stidim.

    Comment


    • Sad ispada da je pravi navijački stav, doći na Noletovu fan temu i dobro ga ispljuvati posle poraza, čisto da nam bude lakše.
      How, yes, no
      Hvala ali neka...
      Hastalavistala sayonara baby
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • Novak Stan 1:3

        1.
        Ovo je tezak poraz Novaka, 2:5 u finalima USO, 0:2 u finalima GS-a sa Vavrinkom. Vidjecemo da li ce ovo imati ozbiljniji efekt na njegovu karijeru.

        2.
        Ne slazem se da Novak nije nista naucio u prethodnim mecevima. Poceo je odlicno, imao dvije set lopte da uzme prvi set 6:2. Imao je pravu taktiku. Dubuko ali isto tako sa puno agresivnih udaraca. A onda je dosao neshvatljiv servis gem na 5:3 za njega. Dvije lake neiznudjene i dupla greska. Sto se desilo? Sigurno nesto mentalno nije stimalo. Pitanje je sto.

        Tada sam prvi put pomislio da moze da izgubi. Medjutim, odlican TB mi je vratio nadu.

        3.
        Na zalost, u drugom setu se vidjelo da stvari idu naopako. Nije bio problem sto je rano izgubio servis. Problem je kako ga je izgubio. Dvije duple greske. I izgubio je gem u kojem je imao 40:15. Sto je vaznije, napustio je taktiku iz prvog seta. Za to imam samo dva objasnjenja.

        Prvo, nije vjerovao da je u dovoljno dobroj formi da nastavi sa tom taktikom. Mozda je sve skupa bilo blef. Mozda je on u losijem stanju nego smo mislili ali je jednostavno je to dobro maskirao. Drugo, incijalna taktika je ucinila da Vavrinka puno promasuje. Da li mu se ucinilo da ce Vavrinka sam izgubiti mec pa da ne mora da forsira? Ako jeste to znaci da nije jasno mislio. Vjerovatno je kombinacija ta dva objasnjenja su razlog zasto je promijenio taktiku.

        Vratio je brejk da bi set izgubio na svoj servis pri rezultatu 5:4 za Vavrinku.

        Stvari su definitivno pocele da lice na Australiju 2014.

        4.
        No pravo razucaranje je doslo u 3. setu. U njemu je Novak bio bitno bolji igrac i opet ga je izgubio. Izgubio je dva servisa, prvi i zadnji. Oba poslije vodjstva od 30:0.

        Ako je 2. set licio na AO 2014, 3. nije. U Australiji je Vavrinka totalno nadigrao Novaka u 3. setu. Danas je Novak bio bolji u 3. setu ali ga je poklonio Vavrinki.

        U Australiji je Novak digao igru u 4. setu i nadigrao Vavrinku. Danas nije bilo sansi da to napravi. Onda su dosli fizicki problemi.

        5.
        Da se razumijemo, Novak danas nije bio potpuno spreman. BH dijagonala je nedostajala, a ona je bila tako potrebna. No, najveci problem je bio servis. Imao je samo 51% prvog unutra. Uglavnom je lako dobijao servis gemove, ali kad je bilo gusto ne bi imao samouvjerenje kad bi servirao. Jedino se tako moze objasniti da je Novak spasio samo jedan servis gem u kojem je Vavrinka dosao do brejk lopte. To je bilo u 4. setu pri rezultatu 3:0, poslije Novakove povrede. Novak je izgubio 6 od 7 gemova kad je Stan imao BL. Komparacije radi, Stan je izgubio 2 od 8.

        Mislim da bi Novak dobio da je bio potpuno fit. Razlika u kvalitetu je bi bila prevelika.

        Medjutim, i ovakav je morao da dobije mec. Tim vise sto su dvije stvari besprekorno funkcionisale - return i defanziva. On je bio bolji igrac. Ima je ideks dominacije od 1.1 u mecu koji je izgubio 3:1. Zar to nije primijetio? To se jedino moze objasniti kompleksom koji pocinje da ima od Vavrinke. Koliko god je Novak bio bolji, nije bio u kontroli. To nagriza samopouzdanje. Izuzetak je prvi set. Tada je Novak bio u kotroli. I Vilander je imao pravo kad bi na promaseni agresivni Novakov return reako: "Ispravan potez Novaka. On mora biti u kontroli."

        6.
        Na kraju mi nije djelovao razocarano. To upucuje da je smatrao sebe nedovoljno spremnim. Da je racunao na ozbiljnu mogucnost poraza.

        7.
        Sto dalje? Kao prvo, mora da rijesi sve zadrstvene probleme a potom se dobro pripremi za sljedecu sezonu. Federer mu bjezi 5 slemova. To ponovo izgleda tesko dostizno.
        Last edited by NI; 12-09-16, 03:24.

        Comment


        • Stvarno nije nikakav problem pokloniti mec Vavrinki, takvom sampionu. Mislim da svi treba da budemo zadovoljni.
          sigpic

          Comment


          • Svi smo mi to zeleli, sta znam logicno mi je sportski prihvatiti poraz.N a d i g r a n je
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Originally posted by goku View Post
              Ni jedan pravi novakov navijač ne može odmah posle ovakvog poraza pisati postove pune razumevanja i pružati mu podršku jer to jednostavno nije prirodno u ovom trenutku.

              Sada je prirodno stanje bes i razočaranje, a ovi što sad pružaju podršku zapitam se koliko im je i bilo važno da Novak pobedi ako sad ne osećaju negativne emocije ili imaju neku ludačku samokontrolu.
              Sve vise mislim da Balkanci to ne mogu, pogotovo ne Srbi, covek obara rekorede, uzima godinama skoro sve, ove osvaja RG i postaje vlasnik 4 GS u trenutku ...
              Onda dodje na US open koji nije trebao da igra gde SRECOM zbog predaja i veoma malo odigranog tenisa ostaje na turniru, dolazi do finala koji skoro u egal mecu gubi ... nekima ne valja.
              Koliko sam ga ja kritikovao ranije ali kad je na lud nacin gubio meceve, kad je bio zdrav, to je bolelo ali ovaj US open nista mu ne treba zameriti greota je.

              Comment


              • Originally posted by Maxx-a View Post
                Ljudi razlicito gledaju na stvari. Zasto sada da ovde omalovazavamo licne stavove drugih, nije nam dovoljno muke oko samog Djokovica ne_znam:
                Nista ja ne omalovazavam, samo ukazujem na ociglednu nedoslednost. I na netacnost.
                Mozemo mi sada svi ovde redom da cupamo travu i da se maskiramo - ako mislimo da ce nam tako biti lakse. Ali nece - veruj mi.
                Bolje kao covek izadjes lepo i kazes: "Svaka cast Novaku, navijam za njega i uvek cu, ali je sramota ovo sto radi sa Vavrinkom. Tezak je ovo poraz - posle onog na RG 2015 najtezi verovatno. I nema olaksavajucih okolnosti - povrede i ostala sranja. Igras - igraj. Najveca olaksavajuca okolnost po Novaka je ta sto je do finala igrao taman koliko mu treba - sa ne toliko teskim protivnicima i sto je u finalu imao naspram sebe coveka koga bi trebao u po noci da ga probude - da dobije. Ali nije. Jednom - slucajnost, dva puta, da se zamislis, tri puta..... znaci ovaj drugi ga dominira. Zasto?
                To pitanje Novak treba sebi da postavi: Zasto sam picka protiv Stansilasa, a protiv Mareja, Federera, Nadala - nisam??? Pa onda da vidi sta i kako dalje.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by notorious View Post
                  12-2 u GS titulama i neko je zadovoljan kad 2 pretegne. Marija je prva očekivala 3-0 jer kako kaže poznaje Novaka u dušu, sad je odjednom zadovoljna.
                  Da, Marija je prva napisala da Novak dobija 3:0 kao i da mora da dobije Stena u prva dva sata.
                  Marija uvek gleda pozitivno na stvari i trudi se da unese malo pozitivne energije iako zna da stvari nisu ružičaste.
                  Mariji je čaša uvek polupuna.
                  Budi pozitivac.
                  Budi kao Marija.
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by cacanin View Post
                    Sve vise mislim da Balkanci to ne mogu, pogotovo ne Srbi, covek obara rekorede, uzima godinama skoro sve, ove osvaja RG i postaje vlasnik 4 GS u trenutku ...
                    Onda dodje na US open koji nije trebao da igra gde SRECOM zbog predaja i veoma malo odigranog tenisa ostaje na turniru, dolazi do finala koji skoro u egal mecu gubi ... nekima ne valja.
                    Koliko sam ga ja kritikovao ranije ali kad je na lud nacin gubio meceve, kad je bio zdrav, to je bolelo ali ovaj US open nista mu ne treba zameriti greota je.
                    Cacanin, nije to bio egal mec. To je bio mec u kom je Novak bio bolji - a izgubio je. To je najveci problem. Sto u psolednje vreme protiv Stanislava sve bitne poene uzima Stanislav.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Bravo NI !

                      Comment


                      • Treba biti zadovoljan, ne možemo biti svi isti. 10 godina dolazi u završnicu USO i ima 2 osvojena. Rafaelo ima 2, Wawrinka 1. Wawrinka je ukupno 4 puta došao u završnicu RG i USO a Novak 20x i tu su negdje po titulama, zadovoljstvo preovladava sve više. Finala 2 od 2 i 3 od 11, čemu nezadovoljstvo?

                        Ko je pljuvao Novaka?

                        Comment


                        • Sayonara, sayonara.. nisu fanovi pobogu samo oni koji bezpogovorno opravdavaju sve, ali treba imati meru, a to je naravno uvek najteže... Šta je sve bilo ovde samo kada je ona dva Slema izgubio preko Endija..kuku... kao da više nikada neće osvojiti nijedan.. a pa to neću da zaboravim.. No, to je uvek problem kod ostrašćenih navijača, a navijače uvek vuče prevelika strast, slabo razum, tako da nije uvek ni da se zameri... bolan poraz velčeras, a svako se nosi sa njim drugačije. Problem je kada jedni druge napadamo, jer ne kapiramo šta ona tamo strana piše...
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Nece nikad stici Federera, a mozda ni Nadala. Ostace veciti treci. Pardon, cetvrti - tu je i Sampras.

                            Comment


                            • Originally posted by notorious View Post
                              Treba biti zadovoljan, ne možemo biti svi isti. 10 godina dolazi u završnicu USO i ima 2 osvojena. Rafaelo ima 2, Wawrinka 1. Wawrinka je ukupno 4 puta došao u završnicu RG i USO a Novak 20x i tu su negdje po titulama, zadovoljstvo preovladava sve više. Finala 2 od 2 i 3 od 11, čemu nezadovoljstvo?

                              Ko je pljuvao Novaka?
                              Nisu tu negde ima Nole jednu vise. A pogledaj finala RG-a i US. Koliko ima Vavrinka? - dva; koliko titula? Dve . Koliko ima Nole?: nema sanse sada da izbrojim, morao bih da guglam. Koliko titula? tri! Bolji je
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Dobro, znam Sandu ali jednostavno ne moze se upravljati sa time sta neko misli o porazu ili pobedi i hoce to iskaze recima ovde. Ljudi razlicito racionalizuju.


                                Dajte ljudi, nemojmo preci granice pristojnosti, mozemo se ugledati na igraca za kog svim srcem navijamo.

                                Nema mesta vredjanju njega samog , jeste da svi imamo gorak ukus ovih poraza i izleti svakom po neka, ali treba i saslusati druge.
                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X