Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li je i sta trebalo preskociti, to mi realno nemamo pojma jer ne znamo 100% kada se ta povreda pojavila i na koji nacin se to pokusalo sanirati.

    Preskakanje Sinsinatija posle svega zvuci kao realno dobro resenje i onda videti pred USO kako ce to biti, uz zelju da Novak sa svojim timom donese dobru odluku u tom trenutku, mada imam utisak da se on i Beker ne slazu u listi prioriteta. Videcemo uskoro sta ce i tu biti.

    Definitivno DC i Olimpijada mu dosta odnose energije ali isto tako se na njima puni energijom, tako da je tesko naci tu tanku nit izmedju igranja ili ne u datom trenutku oba takmicenja.

    Nadam se da ce sanirati povredu 100% pa kad god to bilo. Kako je igrao pretpostavljam da nije ozbiljna povreda, ali videcemo vec za 2-3 nedelje kakva je situacija.

    Ne volim da ga vidim sa suzama u ocima, ali je i to sastavni deo karijere i zivota i ne sumnjam da ce izvuci maksimum pozitivnog iz toga. Slazem se sa @NI da je pozitivna stvar da nije uzeo zlato i da ce imati motiv za sledecu olimpijadu.

    Najveci je njegov problem on sam, jer pravi sebi preveliki pritisak. Ali ne moze sve da bude pozitivno, mora nesto i negativno, zbog ravnoteze medju zvezdama (sto bi rekao Balasevic u pesmi)!

    Comment


    • orao,

      Ne vjerujem da je povreda teska sto opet ne znaci da se moze brzo sanirati. Ima takvih povreda koje te u prvom redu gnjave.

      Novak stavlja veliki pritisak na sebe ali to je normalno za sampiona njegovog kalibra. Tu nije nista pogrijesio. Tako rade veliki sampioni. Kako je rekla Bili Dzin King: "Pritisak je privilegija." I ne moze se sporiti da je ovo bila velika prilika da se osvoji Olimpijada i Golden Slem. Pokusao je, nije uspio. Pokazao je hrabrost.

      Sada se situacija iz temelja izmijenila. Sinsinati nije vrijedan rizika iako sam skoro siguran da bi ga uzeo. A kako rece notorious nije ni USO. To je samo jedan GS. Zdravlje je vaznije.

      Comment


      • Sinsi ne propusta zbog povrede, ta povreda i ako postoji je minorna i igra se s njom. Sinsi propusta zbog jedne druge povrede, od te se teze oporavlja. I jutros je bilo jasno da ima nivo, bilo kog drugog dana bi pobijedio u dva seta i grabio ka finalu. Sad je sve u mentalnoj snazi, blizu je USO, pitanje je oce li moci psihiloski da se spremi na pravi nacin. Ako to uspije nemam ni najmanju dilemu da ce uzeti titulu.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Sinsi ne propusta zbog povrede, ta povreda i ako postoji je minorna i igra se s njom. Sinsi propusta zbog jedne druge povrede, od te se teze oporavlja. I jutros je bilo jasno da ima nivo, bilo kog drugog dana bi pobijedio u dva seta i grabio ka finalu. Sad je sve u mentalnoj snazi, blizu je USO, pitanje je oce li moci psihiloski da se spremi na pravi nacin. Ako to uspije nemam ni najmanju dilemu da ce uzeti titulu.
          To je hrabar komentar Vladane. Prirodu povrede ne znamo, ali vidimo da mu BH skripi.

          Ti nagovjestavas da je tako tesko primio poraz od Delpa da mu treba period da ga preboli. Ako si upravu da je njegov prirodni optimizam poljuljan onda treba da se brinemo.

          Comment


          • Ljudi generalno preceruju, Novak igra slabo do zavrsnice, tako je bilo i u Torontu, Novak ako je zamislio da mu je taj nivo dovoljan on ce tesko dizati igru tog dana(sto mi se nikako ne svidja) ali protiv Del Potra je sve bilo u redu, znao je da mora jako, igrao je jako, nije ocekivao da Del Potro to ima u sebi, pa ni sam Del Potro nije kako i sam rece vjerovao da moze onako da odigra, juce je bilo sve u redu. U Torontu u zavrsnici sve u najboljem mogucem redu. Jasno je da postoji nesto sa lijevom rukom, ali nije da on igra samo defanzivne BHe, da ima problem sa podbacivanjem, servisom(ako su i ledja problem), taj dan je Del Potro bio bolji i to je to. Del Potro je uspio da izdrzi BH razmjene, Novak mu previse forsirao FH(sto on uvijek radi protiv njega, i dok je ovaj bio u najboljim danima), voli on da igra na najjacu kartu protivnika(koliko samo puta protiv Federera), tako da fizicki cisto sumnjam da ima neki ozbiljniji problem. Pritisak koji je nabio od Rima je druga prica. Sad moze da bude opusteniji na terenu osjetno, ako ga ovo potpuno ne unisti mentalno. Jer sve je jos vruce, juce je kratak period, posle nekoliko dana i nedelja cemo vidjeti dje je.
            sigpic

            Comment


            • Sve je baš tako.
              Godinama smo čekali RG. I dočekali. Ovo je sada cena svega toga. Novak je trenutno kao izduvan balon. Za mene OI nemaju veliki značaj(kada je tenis u pitanju).
              Neka se oporavi, odmori i zaleči povredu. Ionako od US opena sledi deo godine kada je Novak odličan(dvorane i Kina).

              Comment


              • Nije u pitanju neka ozbiljnija povreda jer u suprotnom ne bi igrao Toronto, to je jasno kao dan, nije on glup, mada po nekim komentarima sam zaključio da neki ovde to misle.

                Sinsi propušta isključivo zbog psiholoških razloga i to ne zato što je ne znam kako pogođen neuspehom već ne želi da se ponovo uključuje do US Opena, hoće sebi da da više vremena za pripremu.

                Comment


                • Vladane,

                  Zamislio si me jer si napisao jako interesantan post. Ukratko, optuzujes u prvom redu kombinaciju tvrdoglavosti i samouvjerenosti, i fantasticnog Delpa naravno koji je to vece, u 28. godini, ponovo prozivio juniorsko ushicenje kad je shvatio koliko moze dobar biti.

                  Svejedno mislim da nisi u pravu. Nije valjda vezao onu ruku da bi trazio izgovor za poraz. No zelim da ispitam malo tvoju teoriju. Zato cu ti poslati pp. Ne zelim da strasim forumase teorijama za koje postoji 1% sansi da su tacne.

                  -------

                  goku,

                  Imamo dva pitanja. Prvo, koliko je rizik da se povreda pogorsa i dovede do duze pauze. Tu si vjerovatno u pravu. Drugo, koliko povreda remeti njegovu igru. BH shkripi, tu je noto u pravu.
                  Last edited by NI; 09-08-16, 12:09.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Ne zelim da strasim forumase teorijama za koje postoji 1% sansi da su tacne.
                    Slobodno piši

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Imamo dva pitanja. Prvo, koliko je rizik da se povreda pogorsa i dovede do duze pauze. Tu si vjerovatno u pravu. Drugo, koliko povreda remeti njegovu igru. BH shkripi, tu je noto u pravu.
                      Ja sam optimista što se tiče povrede, mislim da preuveličavamo taj problem.

                      Da li bekhend škripi voleo bih da vidim u finalu sa Rafom ili Marejom, a ne protiv Berdiha ili u prvom kolu.

                      Comment


                      • Originally posted by goku View Post
                        Da li bekhend škripi voleo bih da vidim u finalu sa Rafom ili Marejom, a ne protiv Berdiha ili u prvom kolu.
                        U tom prvom kolu mu se rasprsio san jer nije uspio da razvuce Delpa BH-dom. Bio je to mec najmanje jednako vazan kao finale sa Rafom.

                        Originally posted by Nesic View Post
                        Slobodno piši
                        Sve ti se svodi na to da Novak sada krivi, s pravom ili ne, samog sebe sto je ostalo bez olimpijskog zlata. Mozda ce trebati puno vremena da se to prevazidje.
                        Last edited by NI; 09-08-16, 13:11.

                        Comment


                        • Posle RG sam bio uveren da će Nole da gazi i dalje ali nisam računao na medijski pritisak koji će mu se sam po sebi nametnuti osvajanjem tolikog broja titula i slemova. Posledice tog pritiska je trpeo i na Wimblndonu da bi na OI dostigle kulminaciju. Nadam se da će Novak smoći snage i naći rešenje da se sa tim izbori.

                          Ako Delpo ponovi ovakav atomski tenis i na US Openu biće zajebano.
                          Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                          Comment


                          • Originally posted by goku View Post
                            Ja sam optimista što se tiče povrede, mislim da preuveličavamo taj problem.

                            Da li bekhend škripi voleo bih da vidim u finalu sa Rafom ili Marejom, a ne protiv Berdiha ili u prvom kolu.
                            Ja znam da je povreda ozbiljnija nego sto se mislilo, nego sto je i tim mislio, sinoc je Novak izasao na teren i pored toga sto mu je bukvalno "zabranjeno" od tima da igra, izasao je zbog Zimonje, kao sto napisah negde sam Ziki je hteo da preda ali Novak to nije dozvolio. Samo se pitam zasto radi hara kiri!
                            Vrela glava, zelja... a najvise kazna samom sebiiii!
                            Koliko sam razumeo US open je pod znakom pitanja. 😯

                            Comment


                            • Ne treba nikako biti isključiv. Niti je povreda sama po sebi dovela do ranog ispadanja (mada ako nije bio 100% fit na onakav Delpov ubitačan nivo, diskutabilna je ta tvrdnja)...niti je samo neki psihološki problem, pritisak pomešan sa nemoći na terenu, doveo do poraza. Ali kombinacija to dvoje sigurno jeste.
                              Ako ga muči zglob, leđa, mišić, sigurno da te probleme oseća pri određenim pokretima i ma koliko bili možda mali, oni su tu, on misli na njih tokom meča, uhvati ga možda i strah da se nešto ne pogorša, što ga dodatno destabiliše, umesto da je koncentrisan isključivo na igru... a po pravilu u oba ta neočekivana ispadanja i na W i na OI naišao je na protivnike više nego rapoložene, kojima je apsolutno sve išlo od ruke.

                              Kada već pominjem eventualne povrede... na svakom meču, malo pre sam videla i u drugom setu noćas negde kod 4:4 napravio je određen pokret, koji izgleda otprilike kao da ga nešto svrbi u donjem delu leđa... i to obavezno uradi levom rukom, kao da uvuče majicu, na kratko..mada možda je u tom delu znojav, a ako ima problem (ne znam u kom delu leđa je navodna povredica), možda se tako obriše. Ranije te pokrete nije radio. (Analiziramo svaku sitnicu)


                              Medijski pritisak na njega ne verujem da je veliki, odnosno da ima velikog uticaja, ipak ima već dosta iskustva na tom planu, ali da ga sam sebi nameće.. pa to je normalno, jer su mu i ciljevi ogromni. Nažalost ove god su pali i RG i OI, koji su mu bili podjednako važni, bio je 50% uspešan i sigurno da nije zadovoljan. RG sam po sebi nije više pretnja u smislu nekog pražnjenja, on je bio, prošao, došlo je nešto drugo podjednako bitno što ga je okupiralo, ali nažalost, po njega ovaj neuspeh je došao iznenada i doživeo ga prilično dramatično.

                              Apsolutno ne sumnjam u njegov "povratak", jer ma koliko izgleda floskula i fraza...vreme zaista leči sve... a on je pokazao toliko puta do sada koliko je mentalno jak i stabilan, samo treba videti šta je sa tom povredom ili ih je više. I zato sve što treba da propusti, prosto mora i to treba tako prihvatiti, bez obzira da li se leči od fizičke, duševne ili obe boli.
                              Last edited by miloolja; 09-08-16, 14:42.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Nema potrebe da se panici ni da se prica o nekoj ozbiljnoj povredi kod Novaka, coveka koji je izraziti hipohondrijak, paranoik i physical maniac. Uveren sam da je to samo mala nelagodnost i predelu levog rucnog zgloba. Cesto ga stavlja iza ledja i savija ga, jos od Toronta. U pitanju su verovatno ekstenzori sake ili prstiju. Nema tu neke terapije, odmor i strpljenje. Ako nastavi odmah da stresira zglob, problem ce se pogorsati. Do NY bice sve u redu. Steta samo za taj Sinsi.
                                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                                https://ibb.co/cD1Xnq

                                Comment

                                Working...
                                X