Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na današnji dan pre PET godina Novak je prvi put postao No1.

    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Na današnji dan pre PET godina Novak je prvi put postao No1.
      E to su bila vremena, nije gubio u prvoj nedelji slemova kao sad.

      Comment


      • Mislim da je došao red za novi đir.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by Marija81 View Post
          Nole u šetnji Londonom danas

          Problem u Rimu sam primetio na treningu na 3 metra od njega kada je posle bukvalno pola sata prekinuo trening, imao je bolnu grimasu ali tako je to pokusao da sakrije od ociju... nakon toga je sve sporije radio tipa sve ok... trening prekinut ubrzo... Isto to sam primetio u mecu sa Nadalom...
          Ne verujem da sada ima taj problem, iskreno se nadam da je zdrav 99%.

          Comment


          • Pa, da rečem i ja koju za.. dnevnik!

            Ne sjekira me puno ovakvo ispadanje sa W, mnogo bi me vise boljelo da ga je izbacio Fed, Nadal (zbog H2H).. ali, kao sto rekoh jos uoci RG, na W i USO me najvise brine ta realna opasnost da Fed uzme svoj 18. slem. Jbg, Nole mu je ukrao dvije blistave prilike u poslednjih godinu dana, zato mislim da ce dekica sad da zagrize iz sve snage. Bice ga briga i da mu je neki zglob pred pucanjem, gurace i udarace strastvenije nego ikad, do krajnjih svojih limita, jer ovakvu priliku na svojoj omiljenoj podlozi tesko da ce ikad vise imati. A kao sto rekoh proljetos, zelim da svaki slem koji Nole propusti - osvoji Endi. Veliki teniser u ciju karijeru se pokakio trojac teniskih Bogova.

            Sto se konkretno ovog poraza tice, ne bih puno trosio rijeci. Ocigledna je Kverijeva dominacija u servisima, ali i Novakov drastican pad forme kod duzih razmjena, kao i kod anticipacije, sto je bio njegov najjaci adut. Tesko je citao kretanje onako glomaznog igraca, sto jasno ukazuje da neki problem postoji. Takodje, Kveri je iznenadjujuce iskusno mijenjao ritam sa jakih udaraca sa osnovne u "mlitava" dubinska prebacivanja mrezice, kod kojih sam primijetio da Novaku zadaju cak i vise problema nego kad se situacija malo zažari i raspucaju se obojica. Te spore, duboke lopte zahtijevaju od Novaka da generise snagu iz daljine i napadne, jer se realno otvara prilika za to, ima vremena da se namjesti, sve je onako kako bi jedan svetski br. 1 pozelio u tom trenutku od protivnika u 3. kolu.. ali jednostavno nedostaje ta ostrina i Nole ne moze. Vraca lopticu maltene identicnom snagom ili tek za nijansu snaznije, sto klapusanu ostavlja vremena da se namjesti i ponovo iznenadi Novaka jakom ili presporom loptom, ne dozvoljavajuci mu tako da udje u ritam i upali svoju 6. brzinu. Stalno ga je Kveri resetovao time, a da ne pricam o njegovim servis-gemovima..
            Iskreno se nadam, ako je prica o povredi istinita, da nece zahtijevati ikakav hiruski zahvat ili neki slican ozbiljniji tretman. Nole ima jos mnogo toga da kaze, njegova prica je, po mojoj nekoj procjeni, tek nedje na polovini knjige, predstoji jos puno slemova koje ce osvojiti. To je njegov realni domet, samo mogu neki drugi faktori da ga poremete na tom putu, poput zdravlja ili porodicnih i sl privatnih problema.. konkurencija, koliko se god osnazila u predstojecim godinama, ne plase me. Bar u periodu od naredne 3 godine.

            Comment


            • Meni bi bilo drago da uzme Marej. Zaslužio je iz dosta razloga da ima više od dva slema. Ne bih voleo da uzmu Kirgios i Federer. Kirgiosa ne mirišem zbog njega samog, Federera zbog njegovih navijača.
              I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

              sigpic

              Comment


              • Ja sam za Raonića pa da Big Mac i na taj način pobedi Lendla. ;)
                Mada iskreno ne znam ko drugi bi osvojio osim Andyja jer dobro igra i spreman je i tako navijačke i pristrasne publike.

                Pa Novak je choknuo onda u finalu 2013 a kako nece neki "amater" Raonic, Vesely ili Čilić.

                Fed neće stići do finala.
                Last edited by Maja; 04-07-16, 22:03.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Samo iz jednog razloga. Imao je sansu da osvoji Zlati Slem.
                  Kako bi rangirao Novakov podvig od 4 vezana mejdzora u odnosu na ostala dostignuca open ere?

                  meni ovako na prvu padnu na pamet Lejverov kalendarski, Borgovi channeli, Federerovi ukupno i Nadalovi RGarosi

                  Comment


                  • to su stvarno nevjerovatna dostignuća, teško ih je porediti. ali zasada je upao među tri prva ikada, po mom skromnom mišljenju, Fed, Borg i Novak
                    tu dolaze onda lični afiniteti, kod biranja prvog na listi, ali Novak ima šansu da se penje

                    mene od poraza više brine saradnja sa Bekerom, da li će Beker htjeti nastaviti
                    čini mi se da u timu ne štima sve najbolje, ili u porodici, Jelena je prošli meč sjedila sa naočalama na licu, bezizražajno, bez osmijeha i bodrenja, a na ovom nije ni bila, a ni Vajda nije bio, to su neki znakovi

                    Comment


                    • Originally posted by cssr View Post
                      Kako bi rangirao Novakov podvig od 4 vezana mejdzora u odnosu na ostala dostignuca open ere?

                      meni ovako na prvu padnu na pamet Lejverov kalendarski, Borgovi channeli, Federerovi ukupno i Nadalovi RGarosi
                      Ja bih to rangirao drukcije.

                      1.
                      Borgovih 11 RG-ova i Uimbldona. Pogotovo u to vrijeme kad su se podloge vise razlikovale.

                      2.
                      Nadalovih 9 RG-ova.

                      3.
                      Novakova cetiri u nizu, ako se gleda 12 mjeseci, daleko najveci uspjeh.

                      4.
                      Lejverov GS. Bila je to prva godina open ere. Pola njih nije pridavalo znacaj slemovima.

                      5.
                      Federerovih 17 slemova.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Ja bih to rangirao drukcije.

                        1.
                        Borgovih 11 RG-ova i Uimbldona. Pogotovo u to vrijeme kad su se podloge vise razlikovale.

                        2.
                        Nadalovih 9 RG-ova.

                        3.
                        Novakova cetiri u nizu, ako se gleda 12 mjeseci, daleko najveci uspjeh.

                        4.
                        Lejverov GS. Bila je to prva godina open ere. Pola njih nije pridavalo znacaj slemovima.

                        5.
                        Federerovih 17 slemova.
                        Samo možda uz Nadalovih 9 RG dodati i Novakovih 6 AO.

                        I ovo za 4 u nizu, ali na tri različite podloge, ako se ne varam, dok je Lejver GS igrao na šljaci i travi.
                        Zato bih ja stavila Novaka ispred Rafe, a odmah iza Borga.
                        Pa bi lista izgledala.
                        1.Borg
                        2.Novak
                        3.Rafa
                        4.Federer
                        5.Lejver
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by coyote View Post

                          mene od poraza više brine saradnja sa Bekerom, da li će Beker htjeti nastaviti
                          čini mi se da u timu ne štima sve najbolje, ili u porodici, Jelena je prošli meč sjedila sa naočalama na licu, bezizražajno, bez osmijeha i bodrenja, a na ovom nije ni bila, a ni Vajda nije bio, to su neki znakovi
                          Nemojte svaki izuzetak osmeha tumaciti toliko detaljno. Zivot kao VIP i zena Novaka Dj i majka jednog malog decaka nije lagan, koliko god imali novaca ili pomoci sa strane. Mozda joj nije bio dan, nemojmo spekulisati.

                          Mislim da ce Becker i Novak sigurno nastaviti saradnju!

                          Zasto je Vajda falio u boxu je isto nagadjanje.

                          Znaci samo opusteno, verujmo u Novaka i nadajmo se OI.

                          Comment


                          • Normalno da te interesuju sve stvari oko igrača za kog navijaš. a te sitnice su Novaka i dovele u vrh, i mislim da ga neće niko skinuti sa vrha osim njega samoga, ako mu te sitnice počnu smetati, zato jer je perfekcionista.
                            A život me naučio da sve što je lijepo kratko traje, nadam se u ovom slučaju drugačijem ishodu.
                            Mislim da će se oporaviti od prezasićenosti i opet pobjeđivati, nije on zaboravio igrati tenis.
                            Volio bih Congu kao pobjednika, jer mu je Novak dužnik, a bilo bi lijepo novo ime, posebno francuzima a u inat englezima

                            Comment


                            • Normalno da gledamo, pratimo i interesujemo se za svaku sitnicu vezanu za Novaka, kada je ovaj poraz pored toga sto je vecini tesko pao i neocekivan bio, malo i obavijen velom misterije, a svi ocekujemo i trazimo neke smislene i rezonske odgovore.
                              Jelena je mnogo puta imala naocare za Sunce na bezizrazajnom licu, tako da sigurno je sve u najboljem redu, jer je tako bilo u vreme osvajanja RG i u onom periodu nakon, kada su bili u BG, pa na nekoj plazi, a nema razloga da nije tako i u timu.
                              A zar je Vajda trebalo da bude na ovom W? Odavno ne pratim vise raspored ko je gde sa Novakom, ako takav jos uvek postoji.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Uziva Nole sa sinom.

                                Look who is keeping me company today! My son, this super fun-loving and charming buddy. So grateful for those moments I will always cherish 🙏❤

                                Danas mi društvo pravi jedan šarmantan momak ☀😇 Zahvalan sam na svakom momentu koji provedem sa njim 🙏
                                Last edited by icetea; 05-07-16, 19:21.
                                -To define is to limit.

                                Comment

                                Working...
                                X