Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisam pratio forum posljednjih desetak dana, sigurno je bila ludnica.
    Pa se ovim putem pridružujem virtualnoj čestitki Novaku Đokoviću, na njegovoj veličini, kao čoviku i sportašu. Bravo majstore!

    Comment


    • Novak arrived at last year's @TheBoodles with 8 falcons on his bag... This time he'll have 12 falcons on his bag!
      Spoiler


      Kad god se setim da je uzeo sve 4 GS titule za redom, ponovo se odusevim. Kralj!
      -To define is to limit.

      Comment


      • Što ti je ova divna slika u spojleru?
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Novakova torba u Bersiju 2013.

          Danas 2 i po god kasnije sve duplo! i sokoli i smajlici.. sta reci

          Comment


          • Originally posted by cssr View Post
            Danas 2 i po god kasnije sve duplo! i sokoli i smajlici.. sta reci
            Hvala Borise.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Hvala Borise.
              Hvala Oce Marijane.

              NI moramo negde da se ne slazemo ;)

              Comment


              • Novak kao da se izvinjava što je pobijedio, kad prilazi mreži namigne ono, kao žao mi je.
                On je svjestan da je toliko bolji trenutno od drugih da se skoro stidi, jer su ga se počeli plašiti.
                Prvi znak poštovanja i straha je bilo Federerovo trčanje na mrežu da čestita Novaku sad na AO u polufinalu.
                Dok ga nisu zarezivali, on se radovao više, urlanje krici, busanje u prsa junačka.
                Sad ga nema ko izazvati, dostigao je zen.
                Na 5:2 se nasmijao, jer je znao da dobija, i poslije ribrejka uvlači se crv sumnje, da li će ga stići prokletstvo RG-a.
                Zato je gurao lopticu van sebe, ne bi li Marej, po starom dobrom običaju pogriješio.
                Ne sumnjam za motivaciju, tankovanje možda neki turnir, kao Veseli, ali on je tip koji ne voli da gubi, i kao malen dječak se ljutio kad gubi.
                Kad osjeti da neko hoće da ga nadigra kao Beluči, tad se budi zvijer u njemu, prije bih rekao inat ali pozitivan.
                Onaj inat, kad se nadjačavaš forhendom ili bekendom i to u protivnikovu jaču stranu, legendarno " jači si k.... bre".
                Last edited by coyote; 13-06-16, 23:27. Reason: dodatak

                Comment


                • Cekajte tacno li je ovo ili ?

                  Naime, poreska politika u ovoj zemlji je rigorozna, stopa na nagrade i zarade iznosi čak 70 odsto, pa je najbolji teniser sveta ostao bez čak 1,4 miliona evra od zaradjenih 2 miliona. Francuzi najviše deru sportiste u slučaju da njihova zarada prelazi milion evra

                  Comment


                  • Originally posted by DrMr View Post
                    Cekajte tacno li je ovo ili ?

                    Naime, poreska politika u ovoj zemlji je rigorozna, stopa na nagrade i zarade iznosi čak 70 odsto, pa je najbolji teniser sveta ostao bez čak 1,4 miliona evra od zaradjenih 2 miliona. Francuzi najviše deru sportiste u slučaju da njihova zarada prelazi milion evra
                    Pa ne znam da li je tacno u par procenata ali to je to.
                    Secas se price o Depardjeu...
                    I onda izadju i mlate danima kako je zaradio 100 milki od turnira.
                    U USA je preko 40% , Francuska skoro 70%...

                    Comment


                    • Originally posted by DrMr View Post
                      Cekajte tacno li je ovo ili ?

                      Naime, poreska politika u ovoj zemlji je rigorozna, stopa na nagrade i zarade iznosi čak 70 odsto, pa je najbolji teniser sveta ostao bez čak 1,4 miliona evra od zaradjenih 2 miliona. Francuzi najviše deru sportiste u slučaju da njihova zarada prelazi milion evra
                      Voleo bih i ja da znam da li je to tacno? Znam da je bila prica oko toga, ali me zanima sta koliko i za koga vazi koliki porez?

                      Jer ako je samo ovako prosto -70% na sve, onda bi im mnoge stvari pale u vodu. Cisto sumnjam da bi neki poker turnir mogao da se odrzi, boks mecevi i sigurno jos gomila sportova koji ne bi imali smisao da se odrze pored tolikog haraca
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Originally posted by DrMr View Post
                        Cekajte tacno li je ovo ili ?

                        Naime, poreska politika u ovoj zemlji je rigorozna, stopa na nagrade i zarade iznosi čak 70 odsto, pa je najbolji teniser sveta ostao bez čak 1,4 miliona evra od zaradjenih 2 miliona. Francuzi najviše deru sportiste u slučaju da njihova zarada prelazi milion evra
                        Originally posted by prskaj View Post
                        Voleo bih i ja da znam da li je to tacno? Znam da je bila prica oko toga, ali me zanima sta koliko i za koga vazi koliki porez?

                        Jer ako je samo ovako prosto -70% na sve, onda bi im mnoge stvari pale u vodu. Cisto sumnjam da bi neki poker turnir mogao da se odrzi, boks mecevi i sigurno jos gomila sportova koji ne bi imali smisao da se odrze pored tolikog haraca
                        Donekle tačno.
                        Oporezuje se uvek progresivno. Znači, do npr 500.000 je jedna stopa, od 500 do milion druga, preko milion treća itd.
                        Nikad nije linearno npr 70%, ne bi bilo normalno. Možda na visoke sume i jeste tolika, ali to je samo na onaj deo koji prelazi taj limit.
                        Ako je do npr 500 hilj stopa 30%, od 500 do milion, 50% i preko miklion 70%, ukupan porez bi na dva miliona bio 1.100.000.
                        E sad, zašto se prijavljuju u MC?
                        Pa zato što je ovoj porez bio na nagrade u zemlji u kojoj je ostvaren prihod. U mestu gde se živi, plaća se i porez na ukupne prihode. I taj se progresivno obračunava, ali je u tzv poreskim rajevima manji nego u "normalnim" zemljama. Kako MC ne živi od te vrste poreza, malim porezom na ukupan prihod privlače bogate ljude da tu žive i troše svoje bogatstvo. Pretpostavljam da je i tamo porez na igre na sreću, tj na ono što se događa u kazinima neuporedivo veći od ovoga na ukupne prihode.

                        Comment


                        • Meni je to mučna tema i pored toga što se Novak trudi da deo svojih prihoda usmeri u dobrotvorne svrhe. Šta će bilo kome u ovakvom svetu više od 5 miliona evra, lovom kojom je obezbedio nekoliko kolena unapred?
                          I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                          sigpic

                          Comment






                          • Spoiler





                            Zlatnom dečku slaže se oprema sa zlatnim reketom 😊 HEAD Career Grand Slam Djokovic




                            Spoiler





                            Last edited by miloolja; 14-06-16, 15:33.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Odličan video, na momente se naježih...
                              Mislim dok čekamo na Žiletov rad.

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Jel ce stvarno igrati s tim zlatnim reketom ?

                                Comment

                                Working...
                                X