Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Ako je deo tima odna ok, a moguce i da jeste, da si u pravu, jer na nekoliko poslednjih turnira je konstantno bio na tribinama i u Novakovoj lozi.
    Sparing partner Ne vidim neku svrhu, ali ajde ... pogotovo sto znamo da na svim vecim turnirima imamo bivse ili sadasnje igrace koji vrlo rado sparinguju sa svima, cak su i na usluzi turnirima kao sparing igraci. Ali dobro.
    Al si na kraj srca uposlio brata, sta sad...
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Marko koliko god da je "nešto" u timu, očigledno Novaku znači i potreban mu je. Dovoljno.

      Maxxa, ne znamo šta je sa forumom, svi imamo te probleme, koje ima i sajt SK (podjednako ne radi i koči kada i forum), a kako traju mesec dana, valjda će ih uskoro rešiti.
      Nadamo se barem.. i kukamo http://www.sportklub.info/forum/show...19#post1514519
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • @Maxx-a ja volim sve emisije o Novaku kao i ti i svi
        Nekako najvise mi pasu emisije u kojima nije Novak.
        Secam se one emisije gde je Nole bio na RTS-u. Totalni fijasko, ne Novaka nego voditelja, novinara i te kuce.
        U tim sablonskim emisijama tacno znam sta ce i sam Novak pricati , vise me "pale" emisije kada je neko strucan pa navali , pa se dotakne vise tema...
        Boca je extrem i da ne lajem sad`... los primer, nema veze sto hvali Novaka
        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

        Comment


        • Originally posted by Maxx-a View Post
          Al si na kraj srca uposlio brata, sta sad...
          Ne ja to podrzavam, pa koga ce ako brata nece, nego je to bila nepoznanica za mene (a verujem i vecinu ljudi ovde) da je Marko Djokovic "nesto" u Novakovom timu.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by AIRBORNE View Post
            @Maxx-a ja volim sve emisije o Novaku kao i ti i svi
            Nekako najvise mi pasu emisije u kojima nije Novak.
            Secam se one emisije gde je Nole bio na RTS-u. Totalni fijasko, ne Novaka nego voditelja, novinara i te kuce.
            U tim sablonskim emisijama tacno znam sta ce i sam Novak pricati , vise me "pale" emisije kada je neko strucan pa navali , pa se dotakne vise tema...
            Boca je extrem i da ne lajem sad`... los primer, nema veze sto hvali Novaka
            Ja volim Gajseka a tek mog divnog profesora koji doduse nije bio diskutant u temi, ali zasto da ne?
            Similis simili gaudet

            Comment


            • B92: Kuerten: To što je iz Srbije daje aromu Novakovim uspesima http://www.b92.net/sport/rolandgarro...nav_id=1140206

              Comment


              • Originally posted by goku View Post
                Na Wimbledon Novak ide maksimalno motivisan, svaki neosvojeni slem u ovom trenutku karijere kada praktično samim pojavljivanjem osvaja trofej, može da znači da će Rodžer ostati nedostižan.
                Upravo! A i ne samo to, vec sto se u slucaju kiksa na W ili US automatski otvara prostor Rodzeru da upise jos jedan-dva slema u svoj portfolio, a to se niposto ne smije dozvoliti. A siguran sam da ce Rodzer na W i US pruziti fantasticne partije, nista slabije od proslogodisnjih. Sto znaci da ce gaziti sve do Novaka. Ta 2 slema su Rodzeru ustvari i jedine prilike dje moze nesto uciniti, sljaka i spori beton su vec postali prevelik zalogaj za njega...

                Comment


                • http://html5-player.libsyn.com/embed.../thumbnail/yes

                  Kako volim da ih slusam

                  Comment


                  • Roland Garros 2016, Final

                    Kako početi bilo kakvu analizu koja bi isključila emociju posle ovog događaja… Nikako, za sve nas njegove navijače - NIKAKO

                    Pokušaću, da prenesem nake moje utiske, bez preterane upotrebe statistike, ona je dostupna svugde.

                    Nakon velikog mučenja sa vremenskim uslovima koji su vladali tokom turnira, ipak se nije desio presedan da se finale igra u ponedeljak, tako da smo svi nestrpljivo, sa manje ili više uspeha ubijali vreme do početka.

                    1. SET

                    Novak fantastično otvara, ja pesimistično komentarišem “ne volim kad ovako počne…” dal zbog mene ili zbog uroka, Marej je fantastično uzvratio, bez pardona koristeći Novakovu početnu nervozu.
                    Detalj, koji je nagovestio I Muratoglu je bio servis na Noletov FH a’la finale Rima, I taj detalj je Marej fenomenalno iskoristio, terrajući Novaka na UE iz FH. Mnogi veruju da je BH down-the-line zaštitni Novakov udarac, ali kad zapne FH, nema tog igrača koji može da se vadi iz toga.
                    Procenat uspešnosti 1-og servisa Mareja protiv Novaka je bila 75%, što se odavno nije desilo. To uz kombinaciju Marejeve vrlo agresivne igre, je rezultiralo da je on dobio Novaka na tzv srednje dugim razmenama, u kojima je Novak uvek protiv njega izvlačio u svoju korist, čak 54% posto toga je uzeo Marej. Fantastičan učinak na drugi servis je I mene iznenenadio, jer iako se video napredak ove godine u tom segment,ipak je Marej imao fantastičan učinak u svom, do sada najslabijem segment igre.
                    Sledeći detalj je dubina kojom je Marej reternirao, čak 83% od dubokih reterna je išlo na FH stranu Novaka, što je još jedan dokaz, da je Marejev tim odlično analizirao Novakove slabosti.
                    Sa druge strane imamo Novakov, ne baš najbolji prvi servis, kao posledicu celog tog iščekujućeg pritiska, svaljenog na njegova solo pleća. FH Novaka katastrofalan, 9 grešaka uz samo 2 vinera. BH ga prati 7 / 1 jer samopouzdanje potrebno za BH je ruinirano lošim FH iznuđenim taktikom Mareja
                    Ilustracija toga je da je katastrofalan učinak Novak napravio sa napadom na drugi servis Mareja. Jednostavno rečeno, jedan od najgorih setova odigranih u finalima Novaka Đokovića, a jedan od najbolje odigranih – taktički, njegovog protivnika danas -Mareja
                    Tada se dešava jedna, po meni odlučujuća, glupost glavnog sudije, koji umesto ponovljenog servisa, Mareju daje poen, uz fantastiču činjenicu da je ceo stadion stao na Novakovu stranu!

                    Za nekoga glupost, ali za Novakovu ličnost, fantastična bomba pozitivne energije. Mislim da Marej tada toga nije bio svestan.

                    Sitnica koja odlučuje, kao I uvek u mentalnom ratu kakav je tenis, je momentum psihološke vrednosti direktno degažirala na stranu Novaka.
                    Tog trenutka sam znao da može da dobije ovaj meč, rekoh “može da dobije” što ne znači da ga je dobio unapred

                    Detalj, taođe vrlo bitan, je da je tokom pauze nakon prvog seta, I peglanja terena, šljaka postala bledunjava, što znači I suvlja, pa samim tim I pogodnija za Novakov stil igre.

                    2. SET

                    Moram odmah na početku da kažem da verujem da je Marej “pao” u drugom jer je izabrao verziju meča u kome je dovoljno da čuva set prednosti računajući da je Novak mentalno pokleknuo

                    Čuveni 1-vi set je uzeo Marej I računa da je u boljem položaju da lagano diktirajući može dovesti meč do pobede

                    Ja drugog logičnog objašnjenje za pad u igri, fizički vrlo spremnog Mareja, ne mogu da se setim.
                    Novak preuzima stvar u svoje ruke, servis je proradio, povećavajući samopouzdanje potrebno za čuveni preokret u Novakovom stilu, na koji je malo ko sposoban. Preuzima u svoje ruke nekadašnju taktiku Mareja “smaranje” u razmenama I tako tera Mareja na greške, uzrokujući pad samopouzdanja u servama, vinerima… Brojke u razmenama sve govore, Novak u dužim razmenama uzima veći procenat poena, diže samopouzdanje, vineri podjednako uspešni I iz FH I iz BH.
                    Novakovo kretanje je bilo skoro savršeno, šljaka prosušena, dozvoljava proklizavanje… sve mu se poklapa
                    Mareja hvata panika, govor tela koji demonstrira je karakterističan za njega u fazama pada. Novak ga dovoljno dugo poznaje da ne popusti, I uz nekoliko fantastičnih gemova privodi ekspresno 2-gi set I vraća meč na početnu poziciju, publika je osetila njegov momentum, konačno mu dajući krila sa čestim Nole, Nole…

                    Da mi je nako pričao da će ikad na PC da se ori Nole, Nole otvoreno bih mu rekao: “ALA LAŽEŠ!!!”

                    Novak dobija lagano drugi set, govor tela pozitivan, stav potpune rešenosti da ovo dobije se može opipati koliko je izražen.
                    Marej je potpuno izgubio koncepciju I taktički prepustio meč na upravljanje Novaku u ruke, a pad u broju vinera je pokazatelj koliko je pao u agresiji, taktici sa kojom jedino može parirati Novaku. Waw 2015 je to brutalno demonstrirao

                    3. SET

                    Još izraženija dominacija Novaka, skoro potpuno preslikan drugi set, uz još boju statistiku Novaka: 11 vinera naspram samo 3 vinera Andija,je dovoljan pokazatelj potpune kontrole meča od strane Novaka.
                    2 brejka su dovoljna za dobijanje I ovog seta.


                    4. SET

                    Ovaj set je bio potpuna repriza dominacije Novaka iz trećeg, I sve je bilo u redu do momenta kada Novak servira za meč.

                    Ja sam bio mentalno spreman na to da će Novak da izgubi,da će sebi zakomplikovati život, po ko zna koji put…. I to se I dešava, gubi svoju servu za meč na 5:2, diže Mareja iz mrtvih…

                    Marej kreće da ispaljuje udarce u stilu Wawa, dobija svoj servis gem, momentum se seli na njegovu stranu,publika staje uz njega, jer bi da još malo gleda tenis, za pare koje je dala…
                    Siguran sam da je većina nas navijača Novaka, već videla produžetak meča u 5-ti set, ja jesam,priznajem, I čak sam počeo da se nerviram, nakon tačno godinu dana. Uhhhhh

                    Srećom, Novak se spustio na zemlju, servirao zrelo, odigrao taktički se oslanjajući na mentalnu snagu u razmenama I dobija….

                    D O B I J AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

                    Emocije su toliko bile jake na tom stadionu taj dan, da ne verujem da će se to skoro ponoviti. Marej pokazuje veličinu I prevazilazi svoje demone čestitajući Novaku ukazujući mu ujedno počast… ja sam bio ganut njegovim rečima I himnom. Da ne bi jedne domaće ljute da me preseče….

                    Novak je šampion RG, istorija ga uzima pod svoje, a sve ostalo smo već zajedno premotali I preživeli.


                    Ne bih da zvučim preskromno, i ovo sve je bonus za mene. Meni je život ispunila pobeda protiv Rogera na Wimbledonu, tako da je ovo sve extra bonus, kao extra vožnja na automobilčićima u Zabavnom parku, koju dobiješ nakon 5-6 plaćenih vožnji, besplatna vožnja-da ali ipak moraš da platiš tih nekoliko vožnji dok ne dobiješ jednu mufte.
                    Uveren sam da je menadžer Rogera Federera bio u pravu,I onda I sada, I da je Novak jedini koji bi mogao srušiti istorijske rekorde, ne samo Rogerove, već I udžbeničke, ali … neka je Novak nama živ I zdrav, a sve što napravi unapred mu se zahvaljujem I klanjam kao velikanu vremena u kome živim.
                    Last edited by Torima; 06-06-16, 22:47.

                    Comment


                    • Ja sam isto misljenja da ce Novak tesko odbraniti Wimbldon.Vise je razloga,a smatram da je nemoguce da bas sve osvaja,bice emotivno ispraznjen,a realno na Wimbldonu ga neko najlakse moze iznenaditi,neki server dobar.

                      Vrlo su blizu Rg i W,mada sa Novakom nista nije nemoguce.Daj Boze da gresim...

                      Sta biste pre voleli,da Novak do kraja ove sezone uzme jos W i Us open ili jedan od slemova i zlato na OI? ako bi morali da birate.

                      Za njegovo mesto u istoriji tenisa,i posebno jurnjavu za Federerom,je mnogo bitnije kad bi uzeo i preostala dva slema u godini.Onda bih dosao na cifru od 14,i Rodzer bi zaista bio blizu.Zlato na OI je vise neka licna zelja i zelja da osvoji medalju sa Srbijom,ali ipak nije toliko bitno za titulu GOATA.

                      Do sad je sezona bila neverovatna,dva slema,tri mastersa, i jedan 250 turnir.Najbolje bi bilo da do kraja sezone uzme jos preostala dva slema,Sinsy i zlato na OI

                      Ocekujem na Wimbldonu,maksimalno naostrene Federera i Mareja,cak mislim da je to moguce finale.
                      Last edited by Gari NS; 06-06-16, 22:37.

                      Comment


                      • Originally posted by Gari NS View Post

                        Sta biste pre voleli,da Novak do kraja ove sezone uzme jos W i Us open ili jedan od slemova i zlato na OI? ako bi morali da birate.
                        GS je GS, on ulazi u istoriju, medalja na OI je više lična motivacija svakog sportiste, ali u tenisu je GS Numero Uno

                        Comment


                        • Ako je izbor oba preostala Slema ili jedan Slem i OI, uvek za prvu opciju... Uaaaauuuu Kalendarski Slem ..brrrr.. neću o tome da mislim...kako bude.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by Torima View Post
                            GS je GS, on ulazi u istoriju, medalja na OI je više lična motivacija svakog sportiste, ali u tenisu je GS Numero Uno
                            Za Novaka je to vise od licne motivacije. Na OI igras za sebe ali i za svoju zemlju, svoj narod, a svi znamo koliki je Novak patriota i koliko voli ovu zemlju. B92 je objavio sjajan tekst "Novak: Volim vas, na terenu često mislim na Srbiju". Procitaj ga, neke stvari ce ti biti jasnije.
                            http://www.b92.net/sport/rolandgarro...nav_id=1140172

                            Comment


                            • Nzm, ja sa mišljenja da se uzme sve Bilo bi lepo da uzme zlato na OI jer je sve stariji a sledeće su za četiri godine tako da bi ove godine bilo idealno da osvoji. Važno da je uzeo konačno prokleti RG a za ostalo ćemo laganeze, dobro da je ostalo još ciljeva da ima šta da ga drži da i dalje igra..

                              Comment


                              • Gari je samo pitao između te dve varijante za koju bi se mi radije opredelili... a ne šta bi Novak ili mi voleli generalno
                                Svi znamo vrlo dobro koliko mu znači onaj crveni dres sa grbom, tako da će sigurno sve dati na OI, ali otom potom.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X