Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DrMr View Post
    Meni nije jasno zasto je W najvazniji i najveci turnir ?
    Pročitaj deo teksta iz Politike od jula 2007e.

    U Kolumni "Njujork tajmsa" 1933. prvi put je termin "gren-slem" (veliki udarac) doveden u vezu s tenisom. Australijski igrač Džek Kraford je došao na šampionat SAD kao pobednik prva tri najveća turnira u godini Otvorenog prvenstva svoje zemlje, Otvorenog prvenstva Francuske i Vimbldona. "Ako Kraford trijumfuje, biće to nešto kao veliki, grandiozni udarac na terenu", pisalo je u tekstu. Kraford je pod naletom astme od koje je bolovao dobio dva od prva tri seta u finalu protiv Britanca Freda Perija, ali je izgubio s 3:2.

    Upotreba termina "gren-slem" u uglednom dnevnom listu bio je svojevrsna legitimizacija "velike četvorke" svetskog tenisa i njihovo objedinjavanje u cilj koji su u stoletnom periodu dosegla samo dvojica tenisera i tri teniserke – da u istoj godini budu na tronu sva četiri. Iz ugla "Njujork tajmsa" bila je to, međutim, i namera da se sva četiri takmičenja dovedu u istu ravan, zapravo, da se potonjem Međunarodnom prvenstvu SAD da isti značaj kakav ima Vimbldon, koji je otpočeo 1877, četiri godine pre američkog šampionata.

    Englezi su se prvi dosetili da prirede takmičenje koje je u početku imalo samo nacionalni karakter. Za njih ni po koju cenu njihovo sportsko čedo ne može da bude ni prvo među jednakima. Od kada su 1905. vrata Sveengleskog kluba otvorili i za inostrane takmičare, smatraju ga nezvaničnim svetskim teniskim prvenstvom. Vimbldon je, jednostavno, najveći.
    Vimbldon je teniski turnir sa najdužom tradicijom, od koje se ni dan danas ne odstupa ( ok, prilagodili su neke stvari idući u korak sa vremenom, poput krova na terenima i sl.)
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Iskreno se nadam da neće ove godine da se ganja sa Sinsijem, jer je odmah posle OI, plus je nebitan, ove godine pogotovu.

      Od 10-tog Slema govorim da sve što uzme je ekstra bonus, ali kada je ovako dominantan, kada ruši sve te rekorde i kada su mu ispred nosa takoreći neki novi, teško je ne želeti i očekivati te nove. Tako, ako kažem da ne razmišljam o Kalendarskom Slemu ili Zlatnom Slemu.. možda Super Slemu ... slagaću vas.
      A gde je Rodžerov rekord, tu je i Serenin... ... i tako možemo do sutra.

      Ma samo da je zdrav... da je srećan i da se dobro odmori i napuni baterije ili bolje da kažem.. ostane gladan..




      Kao na proslavi zbog Novaka i njegovih rekorda.
      Nema nista od Sinsija i pametno ako zaista tako i bude, nije sasav da putuje preko 8.000 km u 48 sati da bi igrao Sinsi.


      E da, Bosanci i Bileca pohapseni zbog pucnjave posle RG

      Comment


      • Ocekivao sam neke specialne emisije ali od raspalog RTS-a naravno nista. Oni imaju neku svoju logiku

        Ako neko naleti na neke specialne emisije sa EX YU prostora ili sa engleskog govornog podrucja, povodom svega ovog - teniskog, neka okaci.

        Bas me briga za Bocu ali evo bar su se ljudi setili da je trenutak vazan:

        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

        Comment


        • E da čula sam da će biti kod Ćosića nešto u prolazu... jel to u utorak?
          Jao Boca, sinoć uhvatim njegove 2-3 rečenice posle finala na RTSu.. kuku majko, nije ni čudo što je u SNS, mada ne zna on siroma ništa.

          Pa Cacke, naravo da će da ih pohapse, koji su to mozgovi ... ej em pucaš, em staviš na yt ...
          Last edited by miloolja; 06-06-16, 18:37.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            E da čula sam da će biti kod Ćosića nešto u prolazu... jel to u utorak?
            Jao Boca, sinoć uhvatim njegove 2-3 rečenice posle finala na RTSu.. kuku majko, nije ni čudo što je u SNS, mada ne zna on siroma ništa.

            Pa Cacke, naravo da će da ih pohapse, koji su to mozgovi ... ej em pucaš, em staviš na yt ...
            Znaci kod Cosica u utorak od 20h.
            Boca je kompletaj idiot ako mogu tako da kazem, poceo je da lupeta sa onim RTS zalizankom da sam istog momenta morao da promenim kanal... kako voli da nabaci, mi prijatelji, mi u DC ...

            Ma i ja sam bacio 3 bombice (ogromne petarde) u dvoriste ali lik puca iz Kalasnjikova na sred ulice i sve to kace na YT...

            Comment


            • Ne znam sto su svi ubedjeni da Novak nece osvojiti Wimbledon.Kapiram da ce biti nekog emotivnog praznjenja,sto je i normalno,ali teska posla da ce Novak na taj turnir da ode nespreman i da mu bude svejedno.Jedino da se ne dao Bog desi opet neki Anderson i mora da okrece sa 0-2,pa tada da razumemo ako ne bude imao toliku zelju i motiv.Siguran sam da ce Novak da pristupi najozbiljnije tom turniru,jer se i njemu mota po glavi da uzme sva 4 slema u godini.Naravno,to je izuzetno tesko,ali on je na pola puta i stvarno mislim da nece da pusti Wimbledon tek tako.Bice pakleno sigurno,jer ce Federer imati veci motiv nego ikad,ali ako je Novak u zoni,nema zime...
              Last edited by Zile90; 06-06-16, 18:57.

              Comment


              • Originally posted by Zile90 View Post
                Ne znam sto su svi ubedjeni da Novak nece osvojiti Wimbledon.Kapiram da ce biti nekog emotivnog praznjenja,sto je i normalno,ali teska posla da ce Novak na taj turnir da ode nespreman i da mu bude svejedno.Jedino da se ne dao Bog desi opet neki Anderson i mora da okrece sa 0-2,pa tada da razumemo ako ne bude imao toliku zelju i motiv.Siguran sam da ce Novak da pristupi najozbiljnije tom turniru,jer se i njemu mota po glavi da uzme sva 4 slema u godini.Naravno,to je izuzetno tesko,ali on je na pola puta i stvarno mislim da nece da pusti Wimbledon tek tako.Bice pakleno sigurno,jer ce Federer imati veci motiv nego ikad,ali ako je Novak u zoni,nema zime...
                Sto ti se desilo,odjednom neka pozitivna i optimisticka predvidjanja da nisi poceo da meditiras?

                Comment


                • Originally posted by AIRBORNE View Post
                  Ocekivao sam neke specialne emisije ali od raspalog RTS-a naravno nista. Oni imaju neku svoju logiku

                  Ako neko naleti na neke specialne emisije sa EX YU prostora ili sa engleskog govornog podrucja, povodom svega ovog - teniskog, neka okaci.

                  Bas me briga za Bocu ali evo bar su se ljudi setili da je trenutak vazan:

                  Ko zna mozda nesto i bude kada dodje u Beograd, koliko sam razumela bice u Srbiji u narednih nekoliko dana, treba da mu uruce to novouspostavljeno priznanje

                  Licno najvise bih se radovala novom emisijom u Agape serijalu. Prvu sa g. Gencic s vremena na vreme i danas pogledam.Fenomenalna
                  Similis simili gaudet

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_pg View Post
                    Sto ti se desilo,odjednom neka pozitivna i optimisticka predvidjanja da nisi poceo da meditiras?
                    Ne.Uzeo je RG i ne moram vise da baksuziram

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Samo mi nije jasno sta se ovaj Mare hvata pehara koji klinac, kao da je i on deo strucnog staba.
                      Ajde razumem, brat mu je, ali realno trebalo je da se slika sa Novakom i peharom posebno, a ne da se guzi uz strucni stab.
                      I ko je onaj lik do njega?
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Evo Novak uze 5-i RG za nekih 26 sati.
                        Čudo od igrača a i da pravi čuda dovoljno je to što batica drži motivacione govore.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Samo mi nije jasno sta se ovaj Mare hvata pehara koji klinac, kao da je i on deo strucnog staba.
                          Ajde razumem, brat mu je, ali realno trebalo je da se slika sa Novakom i peharom posebno, a ne da se guzi uz strucni stab.
                          I ko je onaj lik do njega?
                          Stefan Duell fizio uz Miljana. Mislim da je Novak Marka uzeo kao deo tima , mozda sparing partner.. Citah neki intervju koji je Marko dao spanskim medijima u kome prica kako je bo depresivan nakon sto je resio da zavrsi karijeru profesionalca. Novaka znamo vec


                          A sta se vise desava sa ovim forumom
                          Last edited by Maxx-a; 06-06-16, 19:49.
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • Originally posted by Maxx-a View Post
                            Stefan Duell fizio uz Miljana. Mislim da je Novak Marka uzeo kao deo tima , mozda sparing partner.. Citah neki intervju koji je Marko dao spanskim medijima u kome prica kako je bo depresivan nakon sto je resio da zavrsi karijeru profesionalca. Novaka znamo vec


                            A sta se vise desava sa ovim forumom
                            Ako je deo tima odna ok, a moguce i da jeste, da si u pravu, jer na nekoliko poslednjih turnira je konstantno bio na tribinama i u Novakovoj lozi.
                            Sparing partner Ne vidim neku svrhu, ali ajde ... pogotovo sto znamo da na svim vecim turnirima imamo bivse ili sadasnje igrace koji vrlo rado sparinguju sa svima, cak su i na usluzi turnirima kao sparing igraci. Ali dobro.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Na Wimbledon Novak ide maksimalno motivisan, svaki neosvojeni slem u ovom trenutku karijere kada praktično samim pojavljivanjem osvaja trofej, može da znači da će Rodžer ostati nedostižan.

                              To Novak zna, a zna i da je imao previše praznog hoda u karijeri, najviše mislim na period 2012-2014 kada je bio jasno najbolji igrač, a uzeo samo 3 slema u tri godine. Nije uspeo tu dominaciju da materijalizije sa najvećim trofejima i zato sada mora biti surovo pragmatičan bez luksuza na bilo kakve emocije u smislu opuštanja i samozadovoljstva

                              Mora nadoknaditi sve što je u karijeri propušteno ako misli biti KOZA.

                              Cinci u ovoj olimpijskoj godini nema ni najmanji prioritet, možda sledeće.

                              Comment


                              • Prođe tek jedan dan..
                                Oduvek sam bio i preveliki optimista kada je Novak u pitanju.. Delom sa razlogom.. A bogami i bez..
                                Međutim, tek od sinoć sam postao svestan da je uradio nešto prosto nemoguće.. Čovek osvojio 4 različita GS u isto vreme.. Neverovatno... Kakav uspeh.. Istorijski...
                                Novak je jučerašnjom pobedom pokazao da je definitivno najkompletniji igrač ikada(mislim na podloge)... Verujem da može da odbrani Wimbledon.. Igraće sa manjim pritiskom nego li da nije osvojio RG... Doduše biće i više "mina" nego li u Parizu..
                                Olimpijske igre su iz nekog razloga počele da budu bitne.. To već zavisi od Novaka.. Ukoliko zaista bude na 100% u Riju, velike su šanse da osvoji zlato i usreći Srbiju...
                                Sad onaj neralan optimizam.. Nadam se da će nastaviti i dalje sa osvajanjem GS.. Ukoliko odbrani W i USO... Uslediće "najlakši" posao u Australiji... A to bi značilo da je vezao 3 godine osvajanja na GS...
                                Novaku jedno veliko hvala... Učinio me je ponosnim u svakom smislu... Samo da ga posluži zdravlje i nema granica...

                                P.S. veliki i iskren pozdrav za sve vas na ovoj temi... Zajedno delimo sve ove trenutke sreće sa Novakom... Kada sam počeo da pratim ovaj podfurum, Novak je počinjao sa velikim uspesima.. Mislim da smo na neki način zajedno rasli.. Ponekad pomislim da vas sve znam i privatno, a jedina konekcija je ova virtuelna preko tastature...

                                Živeli i svako dobro...

                                Comment

                                Working...
                                X