Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jovan View Post
    Novakovi potezi za uzivanje
    Neko rece da je šamarač, mada i kao takav je najbolji tj. u šamaračkom segmentu.
    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      2.
      Ma sto se tebi cinilo, Nadalov maksimum su 2012. i 2013. Da se razumijemo, stvoj stari stil je Nadal doveo do maksimuma 2010. A onda je zbog Novaka morao da mijenja. I napravio je izuzetno uspjesnu promjenu. Postao je ofanzivniji. Novak je na to odgovorio, ali da se ne ponavljam....
      2013 se Nadalu desilo ono sto se Novaku desilo 2011. Licno mislim da nije on toliko promenio svoj stil igre, samo je nastavio tamo gde je stao 2010-2011, koliko Novak jednostavno nije bio na nivou iz 2011 sto je bilo i realno da se desi jer da je nastavio u onakvom ubitacnom ritimu sada bi delio sudbinu Nadala. Telo ima svoje granice, kao sto ove godine mislim da Novak ne igra nista posebno, moze on i bolje od ovog ali za to nema potrebe jer je ostatak ATP tura veoma slab. Novak ove godine definitivno igra pametnije.
      Period 2010-2011 je ipak nesto posebno. Imamo apsolutnu dominaciju Nadala koja bi se verovatno nastavila i cele 2011 da Novak nije "eksplodirao". Nadal se tada nasao na nepoznatoj teritoriji i bilo mu je potrebno malo vise vremena da nesto koriguje. Sa druge strane Novak je bio svestan da takav nivo igre vuce veci rizik za povredu sto mu se na kraju i desilo u zadnjoj trecini ATP kalendara 2011.
      Ne znam zasto uopste pominjes 2012 kada je te godine samo sezonu sljake uradio korektno, uostalom te godine se Federer ponovo vratio na mesto br.1.

      Originally posted by NI View Post
      3.
      Novak igra ofanazivnije danas nego je igrao 2011.
      Naprotiv, igra pasivnije ali pametnije. Nema potrebe za ofanzivnijom igrom. Ona je 2011 bila namenjena iskljucivo za Nadala, sada mu on nije vise konkurencija a za ostatak tura i ovaj nivo je dovoljan.

      Originally posted by NI View Post
      4.
      Kao i uvijek, uzivanje je gledati njihove meceve iz 2011. Licno mislim da je finale Madrida bilo bolje od finala Rima.
      Pobeda u Madridu je veoma bitna. To je prva pobeda Novaka nad Nadalom na sljaci i to pred njegovom domacom publikom. Ali treba reci da je Nadal veoma lose usao u taj mec i da nije odigrao na najvisem nivou. Pobeda u Rimu je ipak vaznija u smislu da Madrid nije bio samo slucajnost i sto je jos bitnije Nadal je u Rimu bio na najvecem mogucem nivou. I jedan i drugi su igrali na granici svojih mogucnosti narocito Novak koji je pre toga imao veoma tezak mec sa Marejem tako da prednost dajem pobedi u Rimu.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Telo ima svoje granice, kao sto ove godine mislim da Novak ne igra nista posebno, moze on i bolje od ovog ali za to nema potrebe jer je ostatak ATP tura veoma slab. Novak ove godine definitivno igra pametnije.
        Meni su sve ovo "ocne varijacije"
        Ovo misljenje je malte ne opste prihvaceno ali zanimljivo je da u ovoj postavci stvari ima jedna ogromna "rupa".
        Npr. posle WTF u Londonu se selo za sto i TIM je skovao plan... a upravo je TIM nazvan izvinjavam se, "jebacima" kako dobro namestiti formu.
        Kalendarska godina ima dva pika: RG i OG.
        Realno gledano Novak bi sada od MC trebao da vidno pojaca tempo, zato masa ljudi kada gleda recimo pola AO i ova dva suncana turnira dobija dojam
        da ne igra nista speshl. Da je odigrao u punom ritmu od Januara, licni pik bi imao u RG ali bi onda verovarno bio "lelujav" od W. Na to sve dolazi i cinjenica da i Roger tempira i dace sve od sebe na W + zestoko ce trzati plovak na US i OG. Teze je od jedva punog rezervoara podici formu za tako kratko vreme a zna se da je Olimpijada sledeci pik. 99% odabrao se plan da je tank uvek i u svakom mesecu bar na pola pun i da se tako moze izdrzati citava sezona.
        Realno na RG je najmanje ugrozen, Dominik, Wawa i Rafa, na W ce imati mnogo vise opasnosti tj. od vise igraca.
        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

        Comment


        • Originally posted by AIRBORNE View Post
          Realno gledano Novak bi sada od MC trebao da vidno pojaca tempo, zato masa ljudi kada gleda recimo pola AO i ova dva suncana turnira dobija dojam
          da ne igra nista speshl.
          Nema potrebe da pojacava tempo. Ovo je sasvim dovoljno za ostatak ATP tura. Ne vidim ko moze da go pobedi na RG sem ako se ne daj Boze ne desi neka povreda ili ponovo igra finale bez dana odmora. U normalnim okolnostima setnja do titule na RG. Sto se pak tice WB rekao sam da je Federer za mene prvi favorit tamo i ostajem pri tome.

          Comment


          • Mnogo gotivan lik ovaj Goran

            http://www.sportklub.rs/ivanisevic-n...odere-federera

            Comment


            • Originally posted by jovan View Post
              Novakovi potezi za uzivanje
              Spoiler
              Koliko vidim najviše je izmaltretirao ( i još to radi) Federera i to FH dijagonalama na riternu
              P.S. Najdraža mi ona na USO 2011e

              Originally posted by AIRBORNE View Post
              Realno gledano Novak bi sada od MC trebao da vidno pojaca tempo, zato masa ljudi kada gleda recimo pola AO i ova dva suncana turnira dobija dojam
              da ne igra nista speshl.
              Mislim da ne treba da menja ništa osim da radi na servisu, i to prvom jer imam utisak da je ove godine to najslabiji element. Mislim da je u Majamiju uzeo više poena na drugi nego na prvi.Da li zbog leđa ili nečeg trećeg tek to mora da popravi.
              Ove godine Novak igra pametno, na mozak a ne na snagu, štedi se -a zašto i ne bi -s' obzirom na konkurenciju , ali i njegove godine. Igru i snagu prilagođava svakom protivniku ponaosob za razliku od 2011e kada je po meni previše "razvlačio poene" i davao se i trošio previše u mečevima gde nije bilo realne potrebe za tim. Sada igra na preciznost umesto na snagu. Optička je varka da je tada bio agresivniji, mislim da su udarci tada bili ravniji pa deluju brže. A možda i grešim.

              Originally posted by DrMr View Post
              Goran je meni uvek bio gotivan lik
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Originally posted by gokara
                Ne moze niko u ovom momentu biti prvi favorit, na bilo kom turniru, na bilo kojoj podlozi osim Novaka.

                Na čemu temeljiš svoju tvrdnju? Videli smo kako je to izgledalo pretprošle i prošle godine, a ove godine je razlika u kvalitetu još veća nego što je bila. Novaku sadašnja trava kao srednje brza podloga možda i najviše odgovara od svih podloga, a vremenski uslovi u Londonu kao da su pravljeni za njega.

                Trofej tamo mu je možda i najizvesniji od svih velikih trofeja ove godine i jedino tamo neće imati nikakav pritisak. Pritisak na RG mu je po defaultu. OI su svake četvrte godine, ovo mu je verovatno poslednja šansa za zlato. A na US bi mogao doći u situaciju da ostvari kalendarski slem, ono što nikom u open eri nije pošlo za rukom, kakav bi to samo pritisak bio.

                Fed neka peva ako osvoji Hale i Štutgart, Wimbledon je nemoguća misija za sve ostale.
                Halle ce uzeti bez problema, tamo su obicno max 2 T10 igraca i oni uvek ispadnu pre finala. Stuttgart, e, tu vec Nadal brani titulu

                Moj je utsak da Skeptik (nadam se da nece shvatiti ovu opasku kao uvredu) podcenjuje Djokovica u odnosu na ostalu dvojicu (namerno ili ne ,nebitno), razumem za Nadala-navijacki, ali da mu je Federer prvi favorit Wimbledona pre istog Djokovica koji ga je dobio u poslednja dva finala i to sa fantasticnom igrom, pogotovo u poslednjem u najmanju ruku je cudno.
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Originally posted by gokara
                  Ne moze niko u ovom momentu biti prvi favorit, na bilo kom turniru, na bilo kojoj podlozi osim Novaka.
                  Na čemu temeljiš svoju tvrdnju? Videli smo kako je to izgledalo pretprošle i prošle godine, a ove godine je razlika u kvalitetu još veća nego što je bila. Novaku sadašnja trava kao srednje brza podloga možda i najviše odgovara od svih podloga, a vremenski uslovi u Londonu kao da su pravljeni za njega.
                  Trofej tamo mu je možda i najizvesniji od svih velikih trofeja ove godine i jedino tamo neće imati nikakav pritisak. Pritisak na RG mu je po defaultu. OI su svake četvrte godine, ovo mu je verovatno poslednja šansa za zlato. A na US bi mogao doći u situaciju da ostvari kalendarski slem, ono što nikom u open eri nije pošlo za rukom, kakav bi to samo pritisak bio.
                  Fed neka peva ako osvoji Hale i Štutgart, Wimbledon je nemoguća misija za sve ostale.
                  Bez obzira na ta tri osvojena WB trava je za Novaka najnepovoljnija podloga. Mareja bi tesko mogao da dobije recimo. Sto se tice Federera izgleda paradoksalno ali on bi najvise sanse protiv Novaka imao u 1. kolu kada se igra zaista na travi. U drugoj nedelji turnira to je vec vise zemlja nego trava i tu Novakove sanse rapidno rastu. Rano je sada pricati o WB, treba videti u kakvom je stanju Federerovo koleno, da li ce Novak osvojiti RG, kakav ce biti zreb tj. da li ce izbeci Mareja pre finala... Novakovi ciljevi za ovu godinu su RG i OI, sve ostalo je bonus.

                  Originally posted by Maxx-a View Post
                  Moj je utsak da Skeptik (nadam se da nece shvatiti ovu opasku kao uvredu) podcenjuje Djokovica u odnosu na ostalu dvojicu (namerno ili ne ,nebitno), razumem za Nadala-navijacki, ali da mu je Federer prvi favorit Wimbledona pre istog Djokovica koji ga je dobio u poslednja dva finala i to sa fantasticnom igrom, pogotovo u poslednjem u najmanju ruku je cudno.
                  Ne znam kako si u celu pricu ubacila Nadala?! Nisam ga uopste pomenuo u vezi WB. Njega uopste ne vidim ni kao pobednika RG a jos manje WB. A ako kazem da je Novak sa nekih svojih 70% mogucnosti za klasu iznad svih ostalih kako to moze biti podcenjivacki prema Novaku?!
                  Vi ste optimisticni sto se tice Novaka kad je u pitanju WB, ja sam skeptican sto opet ne znaci da sam u pravu.

                  Comment


                  • Dobar je Skeptik, niste ga razumeli...
                    Kada sam mislio na Novakovo "pojacavanje" mislio sam prvenstveno na podlogu. Sljaka izuskuje bar (oko) 5% dizanja forme zbog svoje karakteristicnosti.
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • Ako se ne varam pisao si ovde pre par strana (da ne trazim sada post ) o hipotettickom mecu izmedju Novaka 2016 i Nadala 2011 i to u kontekstu koliko slabije/po tebi manje ofanzivno Djokovic igra ove godine Prosta ekstrapolacija uslova u 5 godisnjem rasponu ne govori kako bi se mec igrao niti kakvu bi igru obojica prikazala u mogucem susretu.

                      Sto se mene tice ja titule nikada ne knjizim unapred ali ne vidim ni da je Federer prvi favorit Wimbledona 2016, pre 2014 mozda
                      Similis simili gaudet

                      Comment


                      • Originally posted by AIRBORNE View Post
                        Dobar je Skeptik, niste ga razumeli...
                        Kada sam mislio na Novakovo "pojacavanje" mislio sam prvenstveno na podlogu. Sljaka izuskuje bar (oko) 5% dizanja forme zbog svoje karakteristicnosti.
                        Sljaka umanjuje prednost njegovog riterna , servis zato mora biti bolji od prikazanog nakon AO.

                        Mislim da je Vladan pisao da dobrog servisa nece ni biti pre sezone sljake, da se nadamo da ce tako i biti.
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Pa ako je rano pricati sada o W skeptik, zato onda napominjes da je Federer prvi favorit tamo?
                          A slazem se da je rano.
                          I kada uzimas u obzir ulogu favorita, onda moras da uzmes u obzir sve faktore, pa i da se u dugoj nedelji igra na prilicno utabanom terenu, tako da Novakove sanse tada rapidno rastu (izmedju ostalog i zbog toga).
                          Ali vratimo se na to da je jos uvek rano govoriti - pisati - diskutovati o tome i ostavimo diskusiju za kasnije.
                          Last edited by Sandugp; 08-04-16, 22:36.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Maxx-a View Post
                            Ako se ne varam pisao si ovde pre par strana (da ne trazim sada post ) o hipotettickom mecu izmedju Novaka 2016 i Nadala 2011 i to u kontekstu koliko slabije/po tebi manje ofanzivno Djokovic igra ove godine Prosta ekstrapolacija uslova u 5 godisnjem rasponu ne govori kako bi se mec igrao niti kakvu bi igru obojica prikazala u mogucem susretu.
                            Sto se mene tice ja titule nikada ne knjizim unapred ali ne vidim ni da je Federer prvi favorit Wimbledona 2016, pre 2014 mozda
                            OK, sad si korigovala i pricas o necem sasvim drugom. Dakle, u hipotetickom mecu izmedju Nadala iz 2011 i Novaka 2016, Nadal bi ga glatko dobio. Cela prica je zapravo pocela od toga da li je Novak iz 2016 bolji od onog iz 2011. Moje misljenje je da nije. Sve je ovo narvno hipoteticki. Novak u 2016 jednostavno nema konkurenciju. O cemu mi pricamo kad on drugoplasiranog na race listi Raonica razvali u IW kao da igra sa 200-tim na listi?!
                            Naravno, po William Hillu Novak ce biti prvi favorit na WB a ja sam vec rekao sta sam imao da kazem o toj temi gore iznad.

                            Comment


                            • Originally posted by gokara
                              Preterujete sa istrošenosti podloge u drugoj nedelji, to odavno nije slučaj, više niko ne igra servis-volej, istrošena je podloga samo iza osnovne linije, a to nema nikakav uticaj na odskok lopte, jedino na kretanje.
                              Kretanje je jedan od najvaznijih stavki u Novakovoj igri. Imao je on dosta proklizavanja u prvoj nedelji turnira. I ne zavaravaj se, Mareja ce tesko dobiti na WB.

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Kretanje je jedan od najvaznijih stavki u Novakovoj igri. Imao je on dosta proklizavanja u prvoj nedelji turnira. I ne zavaravaj se, Mareja ce tesko dobiti na WB.
                                Za kretanje se slažem, za Mareja nikako.

                                Ako mene pitate za Mareja, ja ću reći
                                Last edited by goku; 08-04-16, 23:34.

                                Comment

                                Working...
                                X