Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Potpuno se slazem sa iznetim konstatacijama i Ni-a i Indiga.
    Svoja predvidjanja o 2o16 g. sam bazirao na tome da je Nole perfekcionista, potpuno posvecen a prizeman/vec je vise puta naglasio da se oseca "blagosloven" i zivotno ispunjen/.
    Na osnovu njegovih rezultata i trenutne forme, a uzimajuci u obzir njegovu izbalansiranost, zelim da verujem da su moja ocekivanja realnost, a ne trenutna "euforija"-neka nam je na zdravlje.
    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

    Comment


    • Indigo,

      1.
      Naravno da je nezahvalno uporedjivati igrace, ipak u okviru open ere se moze sa velikom sigurnoscu tvrditi da Novakova sadasnj igra apsolutni vrh. To pokazuju, brojevi, analize i konacno procjene upucenih.

      2.
      Porazi razlicito djeluju na razne ljude. Srecom na Novaka djeluje pozitivno. Naravno, da Novak nije imao petencijala, ne bi mogli djelovati pozitivno. Poraz od Nadala u velikom mecu u Rimu 2006. nije ucinio potakao Federera da posatne opasniji za Nadala na sljaci. S druge strane poraz u Madridu 2009. je ucinio da Novak dalj popravi svoju igru na sljaci.

      3.
      Wawrinka zna da lupa sa obadva krila. To Novak zna godinama i taktika mu je bila jedostavna. Cekaj da Stan padne. Medjutim u zadnjih par godina Stan lupa ali vise bira kad ce da udari. Zato je tako opasan za Novaka. Dokazano u nekoliko GS meceva. To Novak zna i racuna sa time. I naravno zna da je u takavoj situaciji jedini nacin da on potegne prvi.

      Vidis, ta kontra taktika nije funkcionisala u Parizu. Neko kaze zato sto je Novak napadao lose. Drugi, kao ti, kazu da je Vavrinka napadao bolje (ti dodajes da je inicijalno koristio snagu ne da dodje do vinera nego da izbaci Novaka iz ritma). Oba pomenuta faktora su bila prisutna. Ja mislim da je bio prisutan i treci faktor tj. izuzetno dobra defanziva Vavrinke. Pogotovo slajz BH. To je ujedno bilo tajno oruzje. A oruzje ej uvijek efikasnije ako je tajno.

      Comment


      • Novak Djokovic says he can achieve even more in 2016
        2015Dec14065538_498317860.jpg


        http://www.bettingpro.com/category/t...20151214-0003/

        Comment


        • Djokovic wants to see changes made to Davis Cup structure

          http://www.tennis.com/pro-game/2016/.../#.VpWWyPnhCUl

          Comment


          • Novak Djokovic vs Rafael Nadal FULL MATCH HD 1080i DOHA 2016 FINAL

            Comment


            • Jovane možeš da glasaš, ubacila sam i tvoj izbor.

              _rl9Tennis number one star! @djokernole it was a pleasure to meet you!
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Dva fina teksta

                The Weekly Data-60 titles for Djokovic

                The Guardian - Novak Djokovic: 'Tennis is greater than all of us'

                A Novak još kaže ... ... Olympic gold is top priority in 2016
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Tomić: Novak se sprda

                  Bernard Tomić smatra da se mlađi igrači polako približavaju najboljim teniserima sveta, ali ne i neprikosnovenom broju jedan Novaku Đokoviću.

                  NĐ | SREDA 13.01.2016. | 22:00

                  "Da, Novakova forma i način igre se najbolje mogu opisati kao 'sprdnja'. Neverovatno je ono što čini, to je glavni razlog zašto je trenutno prvi teniser sveta. Kada izađete na teren protiv njega pomislite – 'Kako da ga pobedim?', a mislim da isto tako razmišljaju i Rodžer i Rafa", kaže Tomić i dodaje:

                  "Videli ste kako je Rafa igrao u finalu Dohe, bio je to neverovatan tenis za gledanje, ali ste po rezultatu mogli da uvidite koliko Novak dominira našim sportom", ističe kontroverzni Australijanac.

                  Srbin naredne nedelje počinje pohod na svoj šesti Australijan Open, a ukupno 11. Gren slem titulu.

                  "Mislim da on igra na drugačijem nivou, ali za to postoje dobrani razlozi. Mislim da drugi igrači imaju slabosti i mane, ali ne i Novak. Niko drugi mi ne pada na pamet, on apsolutno zaslužuje mesto na kom se nalazi", zaključio je Tomić.

                  http://www.b92.net/sport/australiano...nav_id=1084944

                  nije bas najsretniji prevod svega. recimo ne padaju mu na pamet neke slabosti noleta< a ne niko drugi.

                  Tomic described the form of the Serbian world No.1 as a "joke", saying he was mystified as to how anyone was going to match it with him at the Australian Open.

                  "Yeah, Novak, it's just a joke now," Tomic said.

                  "It's amazing what he's doing. That's the reason why he's the best player in the world. I think even Roger and Rafa ... when you step on the court against Novak now it's like, 'how can you beat him?'. Even Rafa playing that final in Doha, it was amazing tennis to watch, but so comfortable, and on the score it just shows how much Novak is dominating the sport."

                  "I think he is a different level, Novak, now, and there is a reason why he's there," Tomic said. "I think the other players, there are a little bit more weaknesses and stuff. There is a reason why Novak is the best: no weaknesses. I can't think of any. He deserves to be there."

                  http://www.smh.com.au/sport/tennis/....13-gm5d7q.html
                  Last edited by talicni; 14-01-16, 06:32.

                  Comment


                  • Mislim da Nole ima dovoljno prostora da može ove godine da se skoncentriše na ono što mu je najvažnije, OI, RG i Sinsi. Zaista u ovom trenutku ne vidim ko može da mu parira. Ali sezona je dugačka , videćemo. Napred NOLE.

                    Comment


                    • Comment


                      • Potencijalni Novakovi protivnici u cetvrtom kolu AO mogu da budu:
                        Raonic, Simon, Gofan ili Tomic.
                        Koga bi ste najvise a koga najmanje zeleli da vidite u Novakovom delu zreba, i zasto?
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Potencijalni Novakovi protivnici u cetvrtom kolu AO mogu da budu:
                          Raonic, Simon, Gofan ili Tomic.
                          Koga bi ste najvise a koga najmanje zeleli da vidite u Novakovom delu zreba, i zasto?
                          Ne bih voleo Raonića i Tomića. Žao mi naših ljudi.

                          Comment


                          • Originally posted by Bulevarac View Post
                            Novak Djokovic vs Rafael Nadal FULL MATCH HD 1080i DOHA 2016 FINAL

                            Da li znate ko je komentatorka? Pretpostavljam neka bivsa ruska teniserka. Izvanredna je.

                            Nasao sam - Ana Cakvetadze.
                            Last edited by NI; 14-01-16, 14:06.

                            Comment


                            • No1e je najbolji u najjacoj eri!

                              "The thing you have to appreciate about Djokovic, is that he's doing it in one of the best eras in men's tennis," Wilander said. "It's harder today. When Roger did it, Djokovic and Murray were not yet in their prime.

                              "In 2015, there was no chance Djokovic would have an off day. I just don't see a player that can threaten him. Every tournament, he'd go through the best players, get to the final -- and, usually, win."

                              http://espn.go.com/tennis/aus16/stor...ur-majors-2016
                              Last edited by talicni; 14-01-16, 14:04.

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post
                                Potencijalni Novakovi protivnici u cetvrtom kolu AO mogu da budu:
                                Raonic, Simon, Gofan ili Tomic.
                                Koga bi ste najvise a koga najmanje zeleli da vidite u Novakovom delu zreba, i zasto?
                                Zar nisi mogući protivnici igrači od 13-16 pozicije?
                                Čilić, Raonić, Simon i Goffin.

                                Comment

                                Working...
                                X