Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nole nije vise na putu ka top5 svih vremena nego je vec tu!

    to je uradio ovim 10. slemom, kojim je osigurao i minimum 180+ sedmica na vrhu ali i 4. YE#1 i 5. ITF titulu. osim feda, samprasa i nadala (kao i lavera koji je ipak igrao na prelazu 2 ere i kada tenis jos nije bio ni blizu ovom modernom a kada ATP jos nije postojao) jos samo borg ima vise slemova (za 1) ali i zaostaje u svim ostalim bitnim kategorijama i to debelo.

    1. fed
    17 slemova
    5 YE#1 (5 ITF)
    302 sedmice
    6 WTF
    24 mastersa
    ...

    2. sampras
    14 slemova
    6 YE#1 (6 ITF)
    268 sedmica
    5 WTF
    11 mastersa
    ...

    3. rafa
    14 slemova
    3 YE#1 (2 ITF)
    141 sedmica
    0 WTF (1 OI)
    27 mastersa
    ...

    laver????

    4. No1e
    10 slemova
    4 YE#1 (5 ITF)
    180+ sedmica
    4 WTF
    24 mastersa
    ...

    5. borg
    11 slemova
    2 YE#1
    109 sedmica

    lendl, konors, mekinro, agasi ....

    neke zanimljivosti vezano za noleta:

    4. po broju slemova u open eri

    5 OZIja po cemu je rekorder open ere (na vimbliju dijeli 5-7 mjesto sa mekinroom i bekerom)

    3. je po pobjedama na OZIju, 50 (6 vise ima edberg, fed je rekorder sa 75), 7. na RGu sa 48 (borg 49, agasi 51, lendl 53, vilas 58, fed ima 65 a rafa 70), 6. sa 52 na vimbliju (mekinro 59, sampras 63, slijede beker, fed i konors sa 71, 79 i 84), 7. je na USO sa 57 dok vodeci konors ima cak 97).

    najbolji je po % pobjeda na tvrdim slemovima, 7. na sljaci (ispred feda) i 4. na travi (iza feda, borga i najboljeg samprasa)

    1. po % pobjeda na tvrdom (svi turniri), 5. na sljaci (1. je rafa a zatim borg, lendl i vilas, fed nije u top10), 8. na travi.

    2. po broju pobjeda nad top10 igracima (1. je fed a rafa 3.)

    4. po % pobjeda nad top10

    4. po broju WTF titula (prvi fed sa 6 te lendl i sampras sa po 5)

    na diobi 2. i 3. mjesta po broju mastersa sa fedom, 24, rafa ih ima 27.

    ima 3. najduzi niz pobjeda, 43 (lendl i vilas imaju po 44 i 46 ali mislim da su njihovi, ili bar nekom od njih, isprekidani WO, tako da im se racunaju turniri gdje su nastupali a koje nisu osvajali u niz)

    ima 3 u 7 najduzih nizova nad top10 igracima (1 14 i 2 puta po 13)

    obezbjedio je 5. poziciju po sedmicama na vrhu

    dijeli 4-6 mjesto (sa mekinroom i lendlom) po broju YE#1 (vise imaju fed, sampras i konors, mada mnogi smatraju da je konors nepravedno postavljan na br1 u to vrijeme i da je borg dobro zakinut, nisam previse dobro upoznat kako se radilo)

    2. je iza feda po zaradi od nagrada (sa manje od 8M$ zaostatka) ova sezona mu sigurno postaje najplacenija u istoriji a ima ukupno 6 od najplacenijih 7 sezona

    https://en.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_records
    Last edited by talicni; 20-09-15, 14:26.

    Comment


    • [IMG][/IMG]

      Iz golubarnika ma koliko se zumiralo, ne moze dobra fotka, ali meni i ova i ostale super
      sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

      ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

      Comment


      • Odakle ti fotka?
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Bila u NY, gledala finale, drugi put, imala srece da gledam drugi put finale USO i da Nole igra sa Roletom i uzme titulu
          Malopre Ziletu poslala pp i napisala mu ovo isto

          Nisam ja bezveze ucila razvezivanje pertli
          Last edited by Pertla; 20-09-15, 18:59.
          sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

          ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

          Comment


          • Pretpostavljao sam, ali otkud znam. Fino.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • [IMG][/IMG]

              Neopisivo, radost i sreca na stadijumu malobrojnih Noletovih navijaca
              Videli ste na tv-u sta je bilo ali uzivo, ono je sramota sta je publika radila.
              Postujem korektno navijanje, ali ono je bilo divljanje, svaka cast Noletu, pobeda je bila jos sladja
              sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

              ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

              Comment


              • https://www.youtube.com/watch?v=K61RH8Ga4M8

                malo zabave...

                Comment


                • Pertla ajde da te zamolim kada nadjes vremena napisi svoje utiske ali onako na siroko.
                  Kako je sve to izgledalo u kompleksu, na tribinama... sta se dogadjalo na pauzama... sve me (nas) zanima.
                  Pozdrav
                  >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                  Comment


                  • Pertla i ja se pridruzujem AIRu i molbi. Hvala unapred.

                    Comment


                    • Petra, opet si bila? Svaka čast!

                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by AIRBORNE View Post
                        Pertla ajde da te zamolim kada nadjes vremena napisi svoje utiske ali onako na siroko.
                        Kako je sve to izgledalo u kompleksu, na tribinama... sta se dogadjalo na pauzama... sve me (nas) zanima.
                        Pozdrav
                        Cim stignem, a i jos mi se slezu utisci, napisacu onako na siroko, valjda cu uspeti
                        Originally posted by cacanin View Post
                        Pertla i ja se pridruzujem AIRu i molbi. Hvala unapred.
                        Hocu, trebace mi malo vremena.
                        Originally posted by miloolja View Post
                        Petra, opet si bila? Svaka čast!
                        Bila ali sad sam Pertla
                        [IMG][/IMG]
                        Last edited by Pertla; 21-09-15, 11:07.
                        sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                        ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                        Comment


                        • O dobro izvini, al ja sve zovem po prvom niku.. a vi ih menjajte koliko hoćete.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • POMETNJA U KNEZU: Novak Đoković sa porodicom u Beogradu http://www.kurir.rs/pometnja-u-knezu...clanak-1942477

                            B92: Novak Đoković – kralj tvrdih podloga http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...nav_id=1042114

                            Comment




                            • http://www.atpworldtour.com/en/news/...-year-end-no-1
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                O dobro izvini, al ja sve zovem po prvom niku.. a vi ih menjajte koliko hoćete.
                                Cekaj Olja, Petra je alijas Pertla a ja jos zvanican i kulturan reko` ne`am pojma...
                                Ciao Petra upsss Pertla
                                Last edited by AIRBORNE; 21-09-15, 20:03.
                                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                                Comment

                                Working...
                                X