Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja neću ni skidati, ni menjati avatar.. u mom mikrokosmosu Novak ima status kultne ličnosti.. i to ni ovo izgubljeno finale nije promenilo..

    Vladane, jesmo li ti rekli da si nedostajao?
    Last edited by jagodica; 10-06-15, 07:21.
    Originally posted by gokara
    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

    Comment


    • Slazem se sa Vladanom. Imam brdo razloga da se gleda pozitivno. Najvazniji je da je Novak u trci preko 3000 poena ispred Marija i Stana. Rafa i Federer daleko zaostaju. Znaci Novak je superiorno prvi. Tu superiornost treba pretociti u slemove. Treba sprijeciti da se razocaranje iz RG prelije na ostatak sezone.

      Zaboravimo RG!

      Comment


      • E jebem ti zivot .... znaci ako slucajno naletim na neku vest vezanu za Djokovicev poraz uhvati me neka jeza i muka, nije mi dobro. Kakva prilika je propustena. Mogao je komotno 3 RG do sada da ima a nema niti jedan a Vavrinka (uz duzno postovanje svim sivonjama) ima taj slem
        Last edited by Sandugp; 10-06-15, 08:04.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Navras View Post
          Nije bas realno to sto pricas u pogledu dominacije. Novak ima jos godinu, eventualno dve da pruzi svoj najbolji tenis, nakon toga je pad neminovan. Godine i predjena kilometraza neumitno ce uciniti svoje. Kad nije dominirao sa 27/8 bas ce da dominira sa 32. Nema od toga nista. Sto ne znaci naravno da nece biti u prilici da dodje do nekog slema i u tim godinama ali prirodno je da mu sledi igracki pad.

          Sto se tice Bekera, previdja se cinjenica da ga je isti izvukao iz teske bule u koju je zapao 2013. Tad je sve pogubio od Nadala. Don je najzasluzniji za ovog Novaka danas, vratio ga je iz mrtvih prakticno ali nije ni on svemoguc. Mora Novak nesto i sam da uradi ali je pitanje da li to moze.
          Slažem se.
          Baš su u nekoj polu-opuštenoj priči pred finale RG, Mekinro i Vilander koju su već videli da Nole uzima trofej pričali o krajnjem broju dometa. Tj. GS titula.
          I naglasili faktor "wear and tear".
          Šta da vam kažem... Čelzi, Aresenal, itd... igračima preko 30 godina nude ugovor na godinu dana.

          Beker nije doveden da postavlja taktiku, već pre svega da mu obogati igru sa izlascima, volejima, servisom, napadački. Da može da skraćuje poene, upravo da bi igrački duže trajao. I on je to uradio.
          Igrao je Nole sa Vavrinkom ihaaaa, davno pre Bekera. Znaga ga bolje nego Beker.
          Nema tu šta Beker da postavlja. Nije to fudbal.
          Pita se i Novak. On je tip igrača koji sam može da postavlja taktiku.

          Ako je nama teško da čitamo...

          Zamislite kako je Noletu i svima oko njega...

          Jbg... ostalo mi je oduvek i ostaće nejasno zasto je prekinuta saradnja sa Četojevićem... kad je bio deo tima iz legendarne 2011. godine...

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            E jebem ti zivot .... znaci ako slucajno naletim na neku vest vezanu za Djokovicev poraz uhvati me neka jeza i muka, nije mi dobro. Kakva prilika je propustena. Mogao je komotno 3 RG do sada da ima a nema niti jedan a Vavrinka (uz duzno postovanje svim sivonjama) ima taj slem
            Objektivno je trebao da ima 3 RG-a. Ali najveca gresak koju Novak moze napraviti je da misli o tome. Osim toga, svaka cast Rg-u, ali ipak nije Uimbldon. Lendl je upropastio zadnju polovinu karijere zbog Uimbldona, koji objektivno nije trebao da osvoji. Ne smije Novak da upropastava karijeru zbog manje vrijednog RG-a koji objektivno mora da osvoji.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Objektivno je trebao da ima 3 RG-a. Ali najveca gresak koju Novak moze napraviti je da misli o tome. Osim toga, svaka cast Rg-u, ali ipak nije Uimbldon. Lendl je upropastio zadnju polovinu karijere zbog Uimbldona, koji objektivno nije trebao da osvoji. Ne smije Novak da upropastava karijeru zbog manje vrijednog RG-a koji objektivno mora da osvoji.
              I najmanje 3 US opena, ali jbg sta je tu je, to je Novak.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                I najmanje 3 US opena, ali jbg sta je tu je, to je Novak.
                Jos dva, mozda cak i 3 USO je treba da osvoji.

                2012. je izgubio zbog Olimpijade i vjetra
                2013. je izgubio zbog pecanja na mrezu an RG-u
                2014. je izgubio zbog svadbe (oparvdano ) Profesija treba da strada zbog svadbe.

                Comment


                • Jbg... ostaje evidentna ta disproporcija između Mastersa i GS koje je osvojio.
                  Više Mastersa od Federera, a još malo će prestići i Nadala.

                  Teško da će to ikada neko uspeti da obori...

                  Ali broj GS titula u poređenju sam time je... manji nego što je trebao da bude.

                  Comment


                  • Originally posted by MarkoNFL View Post
                    Jbg... ostaje evidentna ta disproporcija između Mastersa i GS koje je osvojio.
                    Više Mastersa od Federera, a još malo će prestići i Nadala.

                    Teško da će to ikada neko uspeti da obori...

                    Ali broj GS titula u poređenju sam time je... manji nego što je trebao da bude.
                    Znasli zasto su mastersi tako uspjesni u zadnje 4 godine?

                    Rodzer je vec neko vrijeme 'nezaintersovan' za masterse. A i Rafa osim 2013. Tada je bio ravan sa Novakom. I Rodzer i Rafa su u principi digli ruke od 1. mjesta. Novakova karijera nije u toj fazi.

                    Comment


                    • Wimbledn je po meni najvažniji turnir u godini i u tenisu uopšteno, ne treba dozvoliti da ga neki tamo RG poremeti da pruži maksimum pa da sjednemo na tron po treći put
                      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                      Comment


                      • Originally posted by proudNolee View Post
                        Wimbledn je po meni najvažniji turnir u godini i u tenisu uopšteno, ne treba dozvoliti da ga neki tamo RG poremeti da pruži maksimum pa da sjednemo na tron po treći put
                        Malo preterivanja, ali u svrhu opustanja. Nikada RG koliko god bio jadan organizaciono nece biti "tamo neki turnir".
                        Ali ce svake naredne godine biti sve veci i veci pritisak i neosvajanje RG moze da upropasti nastavak sezone. Kada kazem upropasti daleko od toga da on nece imati uspesnu sezonu vec da ce opet neke bitne i vazne meceve gubiti. A ti porazi ce biti direktna posledica izgubljenog RG finala. Nadam se da je dovoljno mentalno jak da izbegne takve stvari .
                        Last edited by Sandugp; 10-06-15, 12:05.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Nema razloga da ga ovo toliko poremeti, ovaj poraz mu mora lakse pasti nego onaj proslogodisnji, da ne pricam o porazima 2011. i 2013. godine na Rolan Garosu. Ali da je po meni najveci favorit na Vimbldonu, nije. Tu je najranjiviji sto se mene tice. Jer mogu potpisati da ce ici do kraja na ostalim Slemovima, dok se na Vimbldonu bojim i ranijih rundi. Vakat je da se USO uzme vise.

                          Djokovic mentalno nije na nivou Nadala i nikad nece biti, ali sam prilicno siguran da je na nivou Federera, mozda je cak i jaci. Federer od 2008. ima samo 5 Slemova, Novak je na 8, Nadal na 11. I to nema nikakve veze s godinama, vec sa konkurenciom.
                          sigpic

                          Comment


                          • Jeste, ali je Federer cistio sve pred sobom u periodu kada je imao slabiju konkuranciju, a bojim se da Novak to nije u stanju, da ce se njemu precesto pojavljivati neki novi Vavrinka i otimati mu slemove.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • To da, Federer je svoje poklone definitivno bolje koristio. Novakova konkurencija je ipak jedno 10 puta jaca od njegove. Da je Safin bio ozbiljan pa i da kazes da je imao pravog konkurenta. Nadal od 2007. postaje sila, Novak i Endi dolaze 2008. na najvecu scenu i odma pocinje mucenje.
                              sigpic

                              Comment


                              • Safina su sjebale zene, neozbiljnost i povreda, i mnogo mi je zao zbog njega, ali sta je tu je.
                                Novak jeste imao mnogo tezi proboj u odnosu na Federera i pocetak karijere, ali sada im jako dobar period gde mu je (po meni) jedini pravi konkureent Endi Marej.
                                I zato jednostavno ne sme da dozvoli Vavrinkama Cilicima Nisikorijima i ostalima da se izdignu iz mulja "dobrih" i postanu opasni konkurenti, a on im bas to i dozvoljava (nazalost). Treba to da "sece u korenu" i krci sebi put ka jos vecoj besmrtnosti.
                                Last edited by Sandugp; 10-06-15, 12:29.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X