Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Obradovic jeste upucen, ali nema totalni insaiderski pogled na sve stvari koje se desavaju oko Novaka. To je preterivanje, pa ne ide on sa Novakom po celom svetu niti je deo njegovog tima, on moze nesto da nasluti jer ponekad zna da bude vidjen u Novakovom boksu (jednom u tri godine otprilike), sto je opet znatno vise nego svi mi ovde zajedno. Ali opet nedeovoljno da moze da donese bilo kakve zakljucke a on ih (sto je najgore) donosi. PANJ!
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      U pravu si. Ali ga se stidim. Najradije bih ga izbrisao. Ali neka ga ipak. Da me podsjeca na moju sramotu i duboku razocaranost koju sad osjecam od strane mog pera.
      Ma sto pricas. gdje bi ga brisao. Dobio si brdo lajkova!

      Comment


      • Tacno. Samo zbog toga ga ostavljam.

        Obradovic je nesto kao Luti. Nebitan lik potpuno. Ali da ga Beker ocajno takticki sprema za Vavrinku je u pravu. Ako je to uopste rekao posto nisam citao njegovu izjavu.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Tacno. Samo zbog toga ga ostavljam.

          Obradovic je nesto kao Luti. Nebitan lik potpuno. Ali da ga Beker ocajno takticki sprema za Vavrinku je u pravu. Ako je to uopste rekao posto nisam citao njegovu izjavu.
          Ma nije to on je laprdao kako je Novak izgubio jer nije imao podrsku od bekera, tj Beker se nije radovao Novakovim poenima kako bi trebalo. I onda se nadovezao kako je primetio da stvari u boksu nisu bile kako treba.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Orle,

            Bio sam rekao da cu zavrsiti sa RG-om jucer, ali si mi dao inspiraciju pa cu napisati jedan poduzi posao.


            Originally posted by orao View Post
            NI sa tim tvojim mackama kojima si uspeo da zarazis neke forumase si samo napravio kontra efekat. Profesionalac je potreban ali ne tebi za vradzbine nego Noletu da se izbori sa pritiskom.
            1. Vracanje
            Dok sam slao puno , Novak je dobijao. Kad sam prestao, Novak je izgubio. A presato sam iz dva razloga. Monge su macke iritirale i povjerovao sam da nema sanse da Vavrinka odigra mec zivota.

            Ne smatram se kompetentni da dajem savjete Novaku. Vidi post iznad.

            Originally posted by orao View Post
            Imam neki utisak da je Bekerova taktika protiv Stana da se Novak brani i ceka njegove greske i pucanje. Ako je tako onda je to po meni apsolutni promasaj jer ce tako dobiti 1 od 5 meceva a gubiti one najbitnije na GS. Protiv Stana samo dozirana ofanziva sa mnogo miksovanja. Svaka druga taktika je pogresna. U Bekerovo vreme on je doziveo 2 teska poraza na GS i dozvolio Stanu takvom igrom da ga razvlaci kao slinu sa jedne na drugu stranu i na kraju samara vinere.

            2. Lako je biti general


            Cuo si za poslovicu: "Svi su genarai poslije bitke pametni." Znas zasto? Prije bitke postoje nepoznate. Poslije ne postoje. Prije bitke je tesko biti general a poslije bitke lako.

            3. General Beker

            Kad sam bio mlad, mrzio sam Bekera do kosti. Tada sam znao da volim i mrzim igrace. U medjuvremenu sam odrastao. Mrzio sam ga jer je:

            *pobjedjivao moje ljubimce Konorsa, Lendla i iznad svega Mekinroa.
            *po mom misljenju bio limitiran igrac
            *bio uzasno arogantan na terenu

            A onda sam poceo da slusam Bekera kao komentatora. I poceo sam da ga volim. Primijetio sam da on ima jednu kombinaciju ekstra racionalnosti i ekstra drskosti i sto je najvaznije da on sve gleda kao igru, iznad svega igru vjerovatnosti. A tenis je igra vjerovatnosti kao i zivot. Poceo sam da ga volim zbog izjava:

            *Ljudi pogrsno misle da je servis bio moj najaci udarac. Ne, moj najaci udarac je bila opserviranje sto drugi igrac radi izmedju poena. (Ironija je sudbine da Agasi, koji je skupa sa Samprasom poslao Bekera u prijevremenu penziju, jednom rekao: "Pitaju me ljudi kako sam tako dobro vracao Bekerov servis. Pa to je bilo lako. Kad bi Beker ispalzio jezik u svoju lijevu stranu, servirao bi u moj FH. A kad bi ga isplazio u svoju desnu stranu u moj BH." I Agasi je opservirao protivnika.)

            *Tenis je psiholoski rat.

            *Tenis je izgubio draz kad su ugradjeni mikrofoni tokom pauze pa vise igraci ne mogu da provociraju jedni druge. Nema vise prave psiholoske borbe.

            *Jedini pravi mecevi su mecevi u 5 setova.

            *Kad igras mec u 5 setova, oscilacije su neminovne.

            Kako sto vidis covjek je vrlo otvoreno pricao o onome sto sam ja intuitivno osjecao.

            Zato nije slucajno sto je Novak doveo bas Bekera.

            Vazno je isto zanati da je Beker Njemac. Dakle sistematicnost i metodicni rad mu nisu strani. Oni su i Novakova vrlina. Cilj je, ne da psiholoski rat zamijeni metodocnost i sistematicnost, nego da se nadogradi na nju.

            Konacno, Beker je odlican igrac pokera.

            4. Jedna ekstra korist od Bekera.

            Bitno je popravio Novakov servis. Inronija je da bas servis nije dao rezultat u finalu.

            5. Taktika.

            Poslije 10 minuta u mecu sam se zapitao: "Zasto Novak ne igra ofanzivnije?" Kad je mec zavrsio, promijenio sam misljenje. Sad mislim da je taktika bila odlicna, a mozda cak najbolja moguca.

            Taktika je bila - defanzivno sa najvecom mogucom dubinom. I ona je dala rezultat u prvom setu i pored toga sto je Vavrinka dobro igrao. A onda su se stvari promijenile u 2. setu. Doci cu na to. Razmotrimo tu taktiku u 4 moguce situacije.

            *Vavrinka igra lose 30% sansi (onda je svaka taktika dobra)
            *Vavrinka igra prosjecno 40% sansi (ova taktika je najucinkovitija)
            *Varinka igra odlicno 25% sansi (ova taktika je dovoljno dobra)
            *Vavrinka igra mec zivota 5% sansi (ova taktika vodi sigurnom porazu)

            Vavrinaka je odigrao mec zivota, ali kolike su sanse bile da se to desi? Da li je bilo razumno praviti taktiku za takvo nesto?

            6. Drugi set

            Nioko cega se ne spore razni forumasi kao oko onoga sto se desilo u drugom setu. Slazemo se da je mec preokrenut u 2. setu ali ne dalje od toga. Vladan kaze da je Novak odustao od taktike. S tim se slazem. Vecina kazu da je Novak postao naglo pasivian. S tim se ne slazem.

            Ja mislim da se desilo sljedece. Novak je rezultaski lako dobio 1. set, ali Vavrinka je igao dobro i radio prilican pritisak. U drugom setu je Vavrinka pojacao. Novak je s pravom pomislio da taktika nece izdrazati Vavrinkin nalet. I promijenio je taktiku. Presao je u ofanzivu.

            Na zalost pokazalo se da je ta ofanzivna taktika bila bitno losija. Vavrinka je jednostavno fantasticno returnirao i generalno igrao fantasticno defanzivu. To niko nije ocekivao. Vidjevsi da ofanzivna taktika ne radi, Novak se vratio defanzivnoj. Ali nista nije bilo isto. Kratkotrajna pronjena taktike je poslala Vavrinki poruku da Novak nije u zoni konforta. To ga je okurazilo, jos je vise pojacao, pa je i ona defanzivna taktika postala neefikasna.

            7. Pretpostavljam

            Meni se cini da je Novakova pronjena taktike u 2. setu bila najveca greska u toku meca. Umjesto da rezonije: "Ovo ide tesko ali ide. Izdrzacu, moram izdrzati." On je rezonovao: "Ovo ide tesko, ja ga moram uciniti laksim ako hocu ovaj RG." To je pogresno razmisljanje. To su bili demoni.

            PRETPOSTVALJAM, da mu je Beker ukazao na tu gresku poslije meca. Ako je bilo potrebno. Moguce da je Novak sam rekao: "Borise, nisam smio napustiti origalni plan u 2. setu." Nadam se da je u tom slucaju Beker odgovorio: "Novace, desava se. Bice bolje drigi put."

            Rekoh da samo nagadjam da je tako bilo.

            8. 4. set


            U cetvrtom setu, kao i u cetvrtom setu na AO 2014, Novak je vidio da mora da mijenja. U Australiji je bilo lako. Podigao je intezitet i zaigrao ofanzivno. U nedjelju nije moglo biti lako. Podigao je intezitet ali nije imao sto da igra. Standardna ofanziva nije funkcionisala. Zato se opredijelio da ide/srlja na mrezu i improvizuje.

            U cetvrtom setu, za razliku od drugog, Novak jeste jasno mislio. Zato . I znao je da mora da mijenja. Jos jedan Na zalost, u 4. setu, opet za razliku od drugog, sve se vec bilo okrenulo protiv njega. Nije ima dobru kontra igru. Sve se svodilo na - poremeti Vavrinku.

            9. Alternativna taktika

            Ofanzivna taktika nije funkcionisala zbog fantasticne Vavrinkine defanzive. A smisliti nesto novo ad hoc nije moguce. To ne zanaci da ne postoji alternativna taktika. Ali nju tek treba osmisliti. Ja vjerujem u tim: "Beker, Vajda i Novak." Vjeruje m da ce naci nesto za raspomamljenog Vavrinku na sljaci. Nece biti idealno ali ce biti bolje nego nista.
            Last edited by NI; 09-06-15, 11:35.

            Comment


            • Beker je Novaku doneo AO ove i Wimbldon prosle godine. Pod njegovom palicom Novak igra drugu najbolju sezonu u karijeri ali jbg nije ni on madjionicar. Nije on kriv sto Novak od polufinala izgleda kao da su ga poveli na streljanje.

              Mozes ti da uradis ne znam sta ali na kraju ipak sve zavisi od samog igraca. Ne moze niko da promeni Novakov mentalni sklop koji je sklon trokiranju i pucanju u najvaznijim mecevima. Tu nijansu ili imas ili nemas a Novak je nazalost nema i zbog toga umesto 12 od 16 ima 8 od 16. Krajnje je jednostavno.

              Ova sezona dace nam i odgovor na pitanje da li Novak ima kapacitet za vise od jednog slema po sezoni. Posle fijaska na RG najblizi sam misljenju da ce i ova godina biti kao prethodne tri.
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • Originally posted by Navras View Post
                Mozes ti da uradis ne znam sta ali na kraju ipak sve zavisi od samog igraca. Ne moze niko da promeni Novakov mentalni sklop koji je sklon trokiranju i pucanju u najvaznijim mecevima. Tu nijansu ili imas ili nemas a Novak je nazalost nema i zbog toga umesto 12 od 16 ima 8 od 16. Krajnje je jednostavno.
                Novak je imao tu nijansu ali je sad blokirana. Beker treba da je odblokira. Imao je dosad odredjenog uspjeha ali posao nije obavljen.

                Originally posted by Navras View Post
                Ova sezona dace nam i odgovor na pitanje da li Novak ima kapacitet za vise od jednog slema po sezoni.
                Da. Ova sezona treba da pokaze da li je prije dva dana napredak pod Bekerom zaustavljen.

                Comment


                • http://www.politika.rs/rubrike/kolum...c-Nole.sr.html
                  sigpic

                  Comment


                  • NI da se razumemo nisam ja protiv Bekera. Ono sto se meni cini je da konkretno taktika protiv Vavrinke losa. Ja to gledam sa strane i vrlo je moguce da gresim ali bez prvog pravog servisa, dubokih loptica ili makar kracih loptica koje idu u stranu, dosta miksovanja, nikakva taktika ne pomaze da se dobije igrac koji igra mec zivota. Mislim da ovaj stav nema nikakve veze sa izrekom General... i nisam nista specijalno pametno napisao, da bih bio general. Naravno da ni Beker niti neko drugi ne moze da zna kakav ce servis biti na mecu. Ono sto je mene izludjivalo je da cak i kada je prvi servis bio odlican a return dosao izmedju servis polja i osnovne linije Novakov sledeci udarac nije bio takav da mu donese prednost u nastavku poena nego je rezultat bio ravnoteze u poenu *najcesnje sporija lopta po sredini terena) a odmah kao odgovor na takav udarac Stan krece u dominaciju poena, znaci od servisa skoro pa apsolutno nista nije mogao Novak da profitira. Da je Stan bio nabrijan (moglo se ocekivati) ali je Novakova nemoc u razmeni njemu samo davalo dodatnu inekciju samopouzdanja i kao rezultat smo videli mnogo lopti koje su padale blizu i na liniju. Da je Novak uspeo da ga pritisne kao Nadala (ceo mec) i Mareja (do polovine 3 seta) ne bi Stan mogao da pruzi toliko dobru partiju i imali bi mnogo izjednaceniji mec i sa mnogo vecim sansama da Novak pobedi. Zasto Novak nije tako igrao meni apsolutno nije jasno i nemam siguran odgovor, na po meni krucijalno pitanje.

                    Pre svega mislim da Novak nije usao u mec sa 100% goriva (razloge vidim u mecevima sa Nadalom i Marejom, svaki mec prica za sebe i ko gleda trajanje duzine meca sa Nadalom i tako donosi zakljucke o trosenju, mislim da silno gresi) i nije bio psihicki pripremljen za mec (nesto o tome sam pisao u prethodnim postovima na ovoj temi).

                    Moje je misljenje da od sada pa nadalje Novak mora da da maksimalan fokus jedino na GS i da svoj zivot u naredne 3 godine podredi tome + WTF, na masterse dosta manje, mislim da osvajanje 3-4 mastersa u naredne 3 godine nije neki problem.

                    Ali ako zeli da u naredne 3-4 godine izdominira i upise svoje ime u vrh svetskog tenisa (po broju GS titula) to je da nadje nekoga koji ce mu pomoci da se izbori sa pritiskom koji dolazi spolja a ponajvise onaj koji on sam sebi pravi! Tu vidim kljuc buducih njegovih rezultata.

                    Comment


                    • Nije bas realno to sto pricas u pogledu dominacije. Novak ima jos godinu, eventualno dve da pruzi svoj najbolji tenis, nakon toga je pad neminovan. Godine i predjena kilometraza neumitno ce uciniti svoje. Kad nije dominirao sa 27/8 bas ce da dominira sa 32. Nema od toga nista. Sto ne znaci naravno da nece biti u prilici da dodje do nekog slema i u tim godinama ali prirodno je da mu sledi igracki pad.

                      Sto se tice Bekera, previdja se cinjenica da ga je isti izvukao iz teske bule u koju je zapao 2013. Tad je sve pogubio od Nadala. Don je najzasluzniji za ovog Novaka danas, vratio ga je iz mrtvih prakticno ali nije ni on svemoguc. Mora Novak nesto i sam da uradi ali je pitanje da li to moze.
                      Last edited by Navras 16950; 09-06-15, 16:47.
                      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                      Comment


                      • Originally posted by jagodica View Post
                        eh, što ne izgubi od Rafe.. mene bi manje bolelo..
                        gledaj pozitivno..zamislis da je u ulozi vavrinke drugi svajcarac ;)
                        ne ozbiljno,potpuno zasluzeno stanislav
                        a poraz u finalu nikad ne bi mjenjao za onaj u 1/4 ili 1/2..jos kad usput tuces najvece rivale.
                        na proslom wimb smo kompletirali federera na gs a sad nadala...ostaje jos marej na travnjaku; sta reci,majstor obrce igricu zvanu tenis i kad ne osvoji turnir ;
                        price i naklapanja o kalendar slemu prestaju i to je moze ispasti dobra stvar za nastavak sezone (hint 2011.) gledam optimisticno
                        btw,ide 151.sedmica na tronu..aj pa jos toliko,sta je to za njega;

                        Comment


                        • Originally posted by prskaj View Post
                          oljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa <3
                          Šta ti je?

                          Originally posted by proudNolee View Post
                          Kako dobro dođe ovak post, Oljaaaa ne idi više
                          Hvala draga, ma ne idem ja nigde, gde ću ja bez vas.



                          Ništa ja ne bih menjala u Novakovom timu. Dobro se sećam one faze kada je igrao defanzivno, iz meča u meč... 3 m od osnovne, zbog menjanja pristupa, čuvao i štedeo telo, eksperimentisao.. nebitno... al ono nije ličilo ni na šta, odjednom raspad sistema ...samo je dobro doneo Boris.
                          Ima najveći problem sigurna sam psihološke prirode, ovoga puta i zbog važnosti meča, zbog publike i sigurno zbog sve veće frustracije kao je meč odmicao... ali za to mu mislim ne mogu do kraja pomoći ni Vjada, ni BB.
                          A mislim da može, baš zbog fizičkih predispozicija, kao i onog što ga hvala Bogu zaobilazi (da ne pominjem) da dominira i više od 2 god. Bar se nadam.
                          Last edited by miloolja; 09-06-15, 16:21.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Mi imao jednog boga ..... ime mu je Bodirogaaaa

                            U jbt zajebo sam imena, al znate na koga mislim

                            Ima Mančo jošte da se penje na ove merdevine uzbrdo, i složio bih se sa ovim sramežljivim dečkom koji ne zna šta piše pa oće da briše....

                            ĆERAĆEMO SE MI JOŠ

                            NEKOLIKE GODINE

                            ajde otvarajte Wimby, pa da se prebacimo mentalno iz negative
                            Last edited by Torima; 09-06-15, 18:11.

                            Comment


                            • Ne znam koliko će trebati da ovaj poraz malo zaliječimo, i mi a pogotovo Novak, vjerovatno ga nikada nećemo zaboraviti mislim da smo svi vidjeli Novaka sa peharom, barem ja jesam čak sam i zamišljala kakva će to emocija biti kod njega i kod nas kad se to konačno desi, nažalost izmalo nam je i ove godine. Neću kao neki reći sledeća je naša, realno to smo govorili gotovi posle svake, reći ću samo ako bude suđeno osvojit će ga. Zaslužio ga jeste (naručito ove, dobio Nadala konačno, pa odličnog Andyja a na kraji ostao bez pehara) ali to je život, nepravde se dešavaju i ne dobijamo uvijek ono što zaslužimo, prihvatam mogućnost i da ga nikad ne uzme, ako tako mora biti. Šta će biti dalje, prošle godine Novak je zaliječio sve rane osvajanjem najprestižnije titule, idemo na Wimbledon da pokorimo London
                              Last edited by proudNolee; 09-06-15, 22:54.
                              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                              Comment


                              • Gledajte pozitivno. Kako li je Mareju i njegovim navijacima kad Stanislas Stan Vavrinka ima isti broj Slemova kao on, a Endi je izmislio tenis za njega, o kontinuitetu i konstantnosti tek da ne pricamo. E to je vec epski underachieving.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X