Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Igraj i pobedi.Igraj niz vetar i u pertle.
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Narode malo više pozitive...
      To je Novak Đoković.. Čovek koji radi nemoguće..
      Dobijamo sutra! Tu nema dileme.

      Ne znam statistiku današnjeg meča kada su u pitanju oni baš dugi poeni. Ono što me je čudilo su očajni završni udarci Novaka u tim relijima.. To su sve bili neki umorni spori BH i FH.. Bez ijednog ofanzivnog udarca kojim bi poručio: sad ja odlučujem..

      Comment


      • Ok, ekipa, stanje je samo naizgled komplikovano.

        -Novak je daleko bolji igrač od Mareja, i generalno i na šljaci i pri bilo kojoj temperaturi.
        -Novaku trebaju samo 3 gema, Mareju 3 velika gema i ceo set.
        -Novak će se odmoriti i osvežiti glavu kao i Marej.
        -Novak će se konsultovati sa svojim štabom, kao i Marej.
        -Novak zna tačno kako može da dobije Mareja, nisam siguran da Marej zna tačno kako da dobije Novaka (ta igra smaranja prolazi kad je Novak nervozan - hteo je da završi brzo, nije hteo probleme i nije bio rad da igra tu dosadnu igru prebacivanja - a da je znao da to prolazi sigurno igrao bi tako od starta, ne samo kad mu ništa drugo nije preostalo)

        Tako da bez brige, sutra rutinsko privođenje meča kraju i lagani trening u par gemova.

        Comment


        • Kladionice:

          Code:
          Novak       	87.3%
          Novak 3:1	63.8%
          Novak 3:2	23.4%
          Mari 3:2	12.9%

          Comment


          • Mogao je, trebao je Novak da zavrsi u 3 seta ali nije, mozda mu je sve izgledalo prelako, 3:0 protiv Nadala i 2:0 protiv Mareja, ko ce ga znati. Mislim da se nastavilo da bi ga nekako Nole slomio i uzeo 4 seta, ali to nikada necemo saznati. Prednost koju ima protiv Mareja da on prezivi krizu u toku meca je izgubio, ali sa druge strane Marej ce biti pod velikim pritiskom, uspeo je da produzi mec jer za ceo nema mentalne pa ni fizicke snage, ali pritisak se povecava samom cinjenicom da moze da dobije mec + pritisak da on mora da dobije 4 set.

            Po nekim komentarima stekao sam utisak da Marej vodi 2:1 a ne Novak... ali dobro...to je valjda zarazan NI sa malerima i ostalim cudima. Nadam se da Nole ne razmislja kao on jer ce sutra onda 100% da pukne.

            Sve je u njegovim rukama, mislim da prepona nije nista ozbiljno, tako da Nole samo smireno i koncentrisano i J. TI SE ZA PUBLIKU!!!!

            Pokazi sutra svima da si trenutno JAK KAO CRNA ZEMLJA i nastavi da DOMINIRAS u svetskom tenisu!

            Kao sto kod Noleta nista ne ide lako onda se ovakva neka zavrzlama mogla i negde ocekivati.

            A sto se tice potencijalnog finala sa Stanom.... polako da se sutra dobije mec pa cemo onda o tom mecu.

            Ako je mogao na AO da odigra skoro 10 sati u 2 dana onda ne vidim zasto ne moze sada, kada je po meni spremniji.

            IDEMOOOOO NOLEEEEE po jos jedno OPAAAAAAAAAAAAA na kameri!!!!!!!!!!!!

            Comment


            • Ovo što si rekao za publiku u pravu si 100% .I na USO 2011.protiv Feda u polu-finalu su skoro svi na stadionu bili protiv njega,a on ih je preokrenuo na svoju stranu i spasao 2 meč lopte i dobio,a kasnije uzeo USO.Uvek i na svakom turniru Nole ima po 1 težak meč,danas je to bio ovaj protiv Endija-bolje reći deo meča.Idemoooo
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Marija ja da spavam ne mogu... ne mogu da prezalim sto jos u 19h nije gotov mec, ne mogu da zaboravim kod 3:2 u 3 setu 2 vezane bl, ne mogu da zaboravim 3 vezane na pocetku 4 seta a jos teze 2 vezane za 4:2 i odlazak sa terena !!! Nole izdrzi !!!

                Comment


                • Znam Čačanine i slažem se.Samo na mene je najjači utisak ostavila kompletna organizacija meča.Dan odmora manje od Vavrinke,pa još drugi meč po redu,pa teren u očajnom stanju,klizav skoro kao ona plava šljaka.A onda vremenski uslovi Pa Novakove misli kao da je već u finalu posle drugog seta,što reče neko kao da je već proknjižio i zapitao se što je tako lako.
                  A na sve to još i neiskorišćene BL,a znamo da je Novak najbolji riterner.I kada se sve skupi,evo rezultata.Bolje da su prekinuli po završetku trećeg seta.
                  Ali sutra je novi dan,a jutro je pametnije od večeri.I Nole dobija ovo u 4 seta
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Odem na 3:3 u trecem opusteno, misleci da je samo pitanje kojim rezultatom zavrsava Novak u istom. Nisam se ni najmanje nadao da cu zateci ovakvu situaciju. Srecom, ES2 upravo daje snimak meca.

                    Iscitah sve komentare, ali nigde ne videh da je neko pricao o poenu na 5:5 i 15-0 za Novaka. Novak je imao dobijen poen, a Murray se fantasticno branio i na kraju potpuno procitao Novakovu nameru. Znao je da ce Novak igrati lob i pre nego sto je loptica stigla do Novakovog reketa. Novak je odigrao skoro savrsen poen i kostalo ga je samo to sto je vec postao sablon da igra lob u takvim situacijama. Samo Andy i Rafa bi po meni anticipirali, a i pored toga je morao da pogodi neke strane udarce Murray. Cini se da je posle tog poena postao maksimalno nalozen, a odmah zatim je usledio jos jedan spektakluran poen za njega, gde je Djokovic opet imao potpunu kontrolu nad istim. Epilog - Murray prepun samopozudanja i trenutak kada je on potpuno vracen u mec.

                    Na 1:0 i 0-40 u cetvrtom ga je morao brejknuti Novak. Jos na prvoj BL. Murray nije znao gde bije, a Novak je zicer pasing odigrao previse oprezno i time opet "povampirio" Skota. Imao je sansi i na ostale dve brejk lopte, pogotovo na sledecoj gde je vidjen najduzi poen u mecu. Verujem da bi sve bilo dosta lakse s tim gemom.

                    Svejedno, nisam previse zabrinut za konacan ishod. Slozio bih se sa kladionicama u proceni, mislim da ce relativno brzo zavrsiti posao danas Novak.

                    Comment


                    • Originally posted by orao View Post
                      Po nekim komentarima stekao sam utisak da Marej vodi 2:1 a ne Novak... ali dobro...to je valjda zarazan NI sa malerima i ostalim cudima. Nadam se da Nole ne razmislja kao on jer ce sutra onda 100% da pukne.
                      1.
                      Ja stalno isticem da sada, kad je mec prekinut, kladionice daju vece sanse Novaku da pobijedi Marija i osvoji tirnir nego u trenutku kada je mec poceo. A davli su mu velike sanse i kada je mec poceo. Jedino se branim od malera sa , jer je maler jedino sto moze sprijeciti Novaka da uzme RG

                      2.
                      Svi smo znali da Novak mora biti nervozan na ovom turniru. Medjutim, on se sa tom nervozom odlicno borio do Rafe. Nisi je mogao primijetiti. Protiv Rafe na 4:0 u prvom, nervoza je izbila, ali se Novak pribrao i ponovo je stavio pod kontrolom.

                      Jucer je nervoza bila vidljivija citavo vrijeme, cak i kad je lako vodio, zato sam i govori da se radi o mucenju. Nervoza je bila potpuno razumljiva. Mari u polufinalu je najveci peh sa zrijebom. To smo znali od pocetka.

                      3.
                      Ta nervoza je ucinila da Novak u tecem setu ne opusti ruku nego da mu popusti koncetracija. Ta nervoza je ucinla da mec nije zavrsen sinoc. Ako je danas dovede pod kontrolom, jako su velike sanse da ce pobijediti. Kladionice ne lazu. Ako ne dovede nervozu pod kontrolom onda

                      --------------------------

                      Originally posted by p4p1 View Post
                      Odem na 3:3 u trecem opusteno, misleci da je samo pitanje kojim rezultatom zavrsava Novak u istom. Nisam se ni najmanje nadao da cu zateci ovakvu situaciju. Srecom, ES2 upravo daje snimak meca.

                      Iscitah sve komentare, ali nigde ne videh da je neko pricao o poenu na 5:5 i 15-0 za Novaka. Novak je imao dobijen poen, a Murray se fantasticno branio i na kraju potpuno procitao Novakovu nameru. Znao je da ce Novak igrati lob i pre nego sto je loptica stigla do Novakovog reketa. Novak je odigrao skoro savrsen poen i kostalo ga je samo to sto je vec postao sablon da igra lob u takvim situacijama. Samo Andy i Rafa bi po meni anticipirali, a i pored toga je morao da pogodi neke strane udarce Murray. Cini se da je posle tog poena postao maksimalno nalozen, a odmah zatim je usledio jos jedan spektakluran poen za njega, gde je Djokovic opet imao potpunu kontrolu nad istim. Epilog - Murray prepun samopozudanja i trenutak kada je on potpuno vracen u mec.

                      Na 1:0 i 0-40 u cetvrtom ga je morao brejknuti Novak. Jos na prvoj BL. Murray nije znao gde bije, a Novak je zicer pasing odigrao previse oprezno i time opet "povampirio" Skota. Imao je sansi i na ostale dve brejk lopte, pogotovo na sledecoj gde je vidjen najduzi poen u mecu. Verujem da bi sve bilo dosta lakse s tim gemom.

                      Svejedno, nisam previse zabrinut za konacan ishod. Slozio bih se sa kladionicama u proceni, mislim da ce relativno brzo zavrsiti posao danas Novak.
                      p4p1,

                      1.
                      Niko eksplicitno ne prica o tom poenu, jer je on u stvari nebitan. Taj poen je bio okidac da pukne brana i iz Novaka provre nervoza.

                      Mnogo je vaznije primijetiti da je Novak, u trecem setu, kada je imao stvari pod kontrolom, jako ruzno opsovao. Neko iz publike ga je na srpskom jako glasno bodrio kad se spremao da servira. Taj detalj pokazuje koliko je Novak bio nervozan. Mogu to porediti samo sa mecom sa Delpom na Olimpijadi. Naravno, razlika je ogromna. Novaku je bilo svejedno sto ce se desiti u mecu sa Delpom, a danas mu je jako stalo kako ce mec zavrsiti.

                      Da se vratim kraju treceg seta. Da li si zapazio da je Novak osvojio samo 1 od 13 zadnjih poena u 3. setu. Poen koji ti pominjes je bila Marijeva briljantnost, iako je lob bio nesto losiji od prosjeka. Ali, Novak, koji nije dao ni jednu BL Mariju do tog trenutka, je izgubio sva tri preostala poena u gemu.

                      2.
                      Pocetkom 4. seta se Novak pribrao, doveo nervozu pod kontrolom, ali, iako u manjoj mjeri nego i u jednom trenutku tokom meca, ona je jos uvijek bila prisutna. Zato nije imao brejk prednosti u trenutku kad se prekinuo mec. Da se mec nije prekinuo, Novak bi skoro sigurno pobijedio. Mari fizicki ne bi izdrzao.

                      Nervoza ce i danas da bude prisutna. Pitanje je da li ce biti kontrolisana ili ce u jednom trenutku da ovlada Novakom. Ako bude ovo prvo onda Novak skoro sigurno pobjedjuje. Ako bude ovo drugo onda

                      3.
                      Vajda i Beker imaju tezak posao. Beker je puno napravi za razvoj Novaka kao igraca, ali danas ima najvazniji posao. Oni treba da prenesu Novaku sledecih par poruka:

                      A)
                      Imas povoljniju poziciju nego na pocetku meca, treba da dobijes samo jedan od dva preostala seta.

                      B)
                      Jucer si pokazao da si bolji od Marija na sljaci i znatno bolji po suncanom vremenu.

                      C)
                      Potpuno je noramalno da osjecas srasan pritisak.

                      D)
                      Ti taj pritisak mozes da drzis pod kontrolom. To si pokazao i jucer. Ako ga budes drzao pod kontrolom dobijas.

                      E)
                      Ne smijes dozviliti da peh: linija, mrezica, sudijska greska, povremena Marijeva briljantnost... razbiju tvoju kontrolu nad pritiskom koji osjecas. To je najvaznije.

                      F)
                      Sto god da se desi, ne smijes zauzeti stav: "Nije mi sudjeno da osvojim RG."

                      4.
                      Imam sve razloge da vjerujem da ce Vajda i Beker uspjeti. Odlicno znaju Novaka.

                      Vaznije, 3. set je bio ispusni ventil za nervozu. Puno nje je izaslo iz Novaka. Ono sto je ostalo, trebalo bi se moci kontrolisati. Problem je sto ce nervoza tokom nastavka meca da raste. Mec treba zavrsiti prije nego nervoza ponovo dostigne tacku pucanja. U protivnom ce se sanse na pobjedu drasticno smanjiti.

                      5.
                      U svemu ovome ima i nesto pozitivno. Ako pobijedi Marija, to sto danas igra sa njime ce uciniti da bude manje nervozan sutra sa Vavrinkom. Rutina vezana za nastavak meca sa Marijem ce uciniti da manje razmislja o mecu sa Vavrinkom.
                      Last edited by NI; 06-06-15, 07:50.

                      Comment


                      • Mnogo prilika je propusteno, i sinoc sam najvise bio nervozan, jer sam kontao da sada moram jos skoro ceo dan da razmisljam o Mareju i tom mecu, ali sam opet zaspao i bio nekako miran, jer ne ide mi nikako u glavu da on ovo moze da izgubi. Danasnji mec verovatno necu uspeti da pogledam (nastavak meca tacnije) ali verujem da ce sve biti kako treba.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Ocekujem od Nola da danas uspesno zavrsi zapoceto.
                          Ni o kakvoj drugoj opciji ni ne pomisljam/bez obzira na neke razlozne analize/
                          Nek je sa srecom Novace
                          * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Mnogo prilika je propusteno, i sinoc sam najvise bio nervozan, jer sam kontao da sada moram jos skoro ceo dan da razmisljam o Mareju i tom mecu, ali sam opet zaspao i bio nekako miran, jer ne ide mi nikako u glavu da on ovo moze da izgubi. Danasnji mec verovatno necu uspeti da pogledam (nastavak meca tacnije) ali verujem da ce sve biti kako treba.
                            Zavidim onima koji neće moći to da gledaju. Ali stvarno.

                            Comment


                            • NI sto bi Gokara rekao centrifugiras sa tom mackom!
                              Marej je trunutno br.2 u tenisu i normalno da ce biti tezak mec pa je po meni i normalna nervoza.
                              Misljenja sam da se igralo jos malo da bi Nole dobio 4 set sa brejkom ili u TB i onda bi sve izgledalo drugacije. Nije se nastavilo i sta sad. Nazovi to malerom, baksuzom ili kako god hoces sve su to realne mogucnosti da se dese kada se igra na otvorenom i sa ovakvom organizacijom oko termina igranja. Sve te informacije su bajate i nista su te ne moze promeniti.
                              Mislim da je zbog Marejevog stila igre vrlo tesko da ga Novak dobije 3:0 na bilo kojem GS vec je realnije 3:1. Tako je bilo na AO, tako bi bilo i juce da su nastavili. Ovako moze biti danas 3:1 a moze biti i 3:2. Po meni ne mnogo bitno.
                              Najbitnije je kako ce se Novak postaviti u glavi danas i sutra, nego igra njegovih protivnika.
                              SAMO NAPRED NOLE DO NOVE POBEDE i OPAAAAA na kameri!!!!

                              Comment


                              • Originally posted by orao View Post
                                NI sto bi Gokara rekao centrifugiras sa tom mackom!
                                Marej je trunutno br.2 u tenisu i normalno da ce biti tezak mec pa je po meni i normalna nervoza.
                                Misljenja sam da se igralo jos malo da bi Nole dobio 4 set sa brejkom ili u TB i onda bi sve izgledalo drugacije. Nije se nastavilo i sta sad. Nazovi to malerom, baksuzom ili kako god hoces sve su to realne mogucnosti da se dese kada se igra na otvorenom i sa ovakvom organizacijom oko termina igranja. Sve te informacije su bajate i nista su te ne moze promeniti.
                                Mislim da je zbog Marejevog stila igre vrlo tesko da ga Novak dobije 3:0 na bilo kojem GS vec je realnije 3:1. Tako je bilo na AO, tako bi bilo i juce da su nastavili. Ovako moze biti danas 3:1 a moze biti i 3:2. Po meni ne mnogo bitno.
                                Najbitnije je kako ce se Novak postaviti u glavi danas i sutra, nego igra njegovih protivnika.
                                SAMO NAPRED NOLE DO NOVE POBEDE i OPAAAAA na kameri!!!!
                                1.
                                Maler je jedina opasnost. Zato, nemoj se ljutiti,

                                2.
                                Potpuno se slazem da je za Novaka tesko da pobijedi Marija sa 3:0. Svejedno, Novak je bio blizu da to ostvari jucer.

                                3.
                                Igraju su dva seta. Ako su Novaku 50% sanse u svakom, onda su mu ukupne sanse 75%. Ako je Novak pribran, sanse moraju biti vece, makar malo, od 50% po setu.

                                4.
                                Najvaznija stvar je prvi gem u nastavku. Ako ga Novak dobije, onda mu je prekid odgovarao. Ako ga izgubi, onda nije. Novak servira taj gem. Dakle, prilicni je favorit da ga dobije.

                                Comment

                                Working...
                                X