Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nikola_bg View Post
    a posle kad nebude imo snage da igra razmene sa nadalom, ima da se vrti ista prica kao i prethodnih godina. sto nije pauzirao Rim


    Ja se ne secam da se i jednom takva prica vrtela igde, niti od poznavaoca teniske igre, niti od ljudi sa ovog pdf-a koji se razumeju u igru.
    Takve price mogu samo neupuceni i neiskusni da plasiraju.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • na svim gs-ovima prethodnih godina gde je gubio, potezala ze prica da ne moze da igra svoj tenis usled nedostatka snage. a na RG, da obictno treba da preskoci madrid ili Rim

      Comment


      • Zamisli .... a sta tek onda drugi da kazu kada na svetu trenutno ne postoji (a nece skoro ni postojati) jaci teniser.
        Pod ovim "jaci" mislim na sve: snagu, izdrzljivost, mentalnu stabilnost, fokus, kreativnost, inteligenciju, a pre svega SVEZINU u svakom smislu.
        Uostalom videcemo sta ce biti. Tipujem da nece preskakati ni Madrid ni Rim, mozda tenkuje na jednom od ta dva, ali preskakati ih sigurno nece. Samo Novakov "problem" je sto i kada tenkuje moze da se desi da osvoji . A to govori o njegovoj snazi (u svakom smislu te reci)
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Je l' se kaže tenkovati ili tankovati?
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Tankovati, ako misliš na NBA.

            Comment


            • Ne pratim Barselonu.
              Čuo sam da su Nadal i Almagro 1 gem igrali preko 20 minuta.

              E o tome ja pričam kada je šljaka u pitanju.

              MC je osvojen lako, ali i žreb je bio naklonjen.

              Na RG... dug je put... svakog treba dobiti u 3 seta, a još i ako zapadne vrućina.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Je l' se kaže tenkovati ili tankovati?
                Kaze se tankuje, pod tim pojmom se misli na punjenje rezervoara
                Ali u nasem slengu se neretko koristi pridev: "tenkovati" zbog sprdnje prema pojmu "tankovati - natankovati"i zbog pojma tenk koji oznacava prikupiti svu paznju protivnika na sebe i primiti sve njihove "udarce" i tako spasti svoju ekipu.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Znam da se tankuje gorivo i uopšte energija...tako se i u prenosnom značenju odnosi i na recimo sportiste/timove kada čiuvaju snagu, energiju..ili ti kalkulišu... ali mislim da nisam čula za tenkovanje...
                  Pa dobro, ako je ovo tenkovanje privlačenje i primanje udaraca protivnika na sebe zbog odvlačenja pažnje..šta će onda možda da radi Novak od ova dva? Valjda neće i on da se sprda?
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Nešto se mislim šta bi da sam kojim slučajem Novak pa da još pride čitam sve savete kako iz baruštine ovdašnje tako i iz drugijeh bara i barica.
                    Nema sumnje kako bi mi u glavi nastala takva zbrka i pičvajz da bi to bila nerešiva engima za zvaničnu medicinu a i onu manje zvaničnu ili ti alternativnu.
                    Ugledni belosvetski stručnjaci za tu priliku sastavljeni u konzilijum nemo bi odmahivali glavom, dok bi razne fele tipa magova, vračara, vidovnjaka, popova, egzorcista, šamana, hodža i ostalih dizali ruke od ovog beznadežnog slučaja.
                    Srećom po mene i moje mentalno zdravlje, pa nisam Novak, dok je on sam dovoljno pametan da zna šta mu je činiti.
                    sigpic

                    Comment


                    • Pa ako nisi evo ja sam ti objasnio sta to znaci
                      Ali nije poenta u tenkovanju vec u sprdanju sa recju tankovati. Zbog raznoraznih ostalih posalica koje se odnose na taj pojam ....
                      BTW Nema jaceg od Novaka u ovom trenutku i to je jedino bitno i to bi trebalo iskoristiti da se izdominira cela ova sezona pa i sezona sljake kao deo nje. Bice tesko, ali ne i neizvodljivo.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Lepo sam rekla na kraju..nadam se da neće i on da se sprda.. osim sa protivnicima
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • noleta mnogi vec smatraju najboljim sportistom sa ex YU prostora. misljenja su subjektivna i podjeljena. ali interesantno da nole jos uvjek nije, ali ce najvjerovatnije (ne daj boze kakve povrede) ubrzo biti i najplaceniji sportista (ne racunajuci sponzorske ugovore) sa ovih prostora. gledajuci samo novac od igranja (igracki ugovor i nagrade sa turnira). ako bi gledali i sponzorski dio on bi vjerovatno vise nego udvostrucio svoj konto i bio daleko najplaceniji.

                          za sada mi padaju na pamet ovi sportisti kao najplaceniji... rado nadopunite lisu:

                          - stojak on je vec igrao veoma uspjesno u grckoj prije NBA i vjerujem da je bar blizu cifre 100 u NBA je $97,956,720
                          - divac $93,120,635 (samo NBA dio, mada nije nesto puno ni igrao van NBA)
                          - No1e $77,693,686 (samo od turnirskih nagrada i to bez egzibicija i turnira van atp kao recimo abu dabi, gdje je uzimao dobru kintu, uz to zasigurno ima najvece sponzorske ugovore, 21M$ za 2013. godinu po forbsu, a citao sam nedavno da je za pojavu noleta, feda ili rafe na neobaveznim turnirima potrebno izdvojiti milionce evra).

                          mislim da su to i jedina 3 sportista sa ovih prostora koji su kada se sve sabere (sponzori + plata itd) presli cifru od 100M$. kako niko ne zna sve, najmanje ja, nadopunite ako znate za druge primjere.
                          Last edited by talicni; 23-04-15, 10:06.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Je l' se kaže tenkovati ili tankovati?
                            To ti je englesko "a". Je li Mak ili Mek, Andi ili Endi itd.

                            Od ranije smo usvojili dvije rijeci sa istim engleskim korijenom. Tenk je oruzje a tankujemo gorivo. Znaci moze kako volis.

                            Comment


                            • Aaa pa znam ja kako se kaže u originalu, ali mnoge tuđice se ne izgovaraju pravilno, već kako je usvojeno.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Već zamišljam neki super kućni video deljenja između Stefana i Pjera

                                Last edited by miloolja; 23-04-15, 11:03.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X