Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NI,
    napisao sam tesko da moze dobiti 3:0, a ne da ne moze dobiti. A to mislim da Stan izvlaci jak udarac iz vecine pozicija i onda je vrlo tesko te udarce iskontrolisati i vracati duboko u kontinuitetu. Bilo je juce komentara da Noletu zakaze servis u zavrsnici slema... juce je bar meni bilo uocljivo da servisi na t liniju sa obe strane idu po nekoliko cm prema sredini servis polja sto omogucava lakse vracanje tih servisa u polje i zato nije bilo asova ili servis vinera nego u prethodnom delu turnira... ali to je zbog toga sto je mentalna potrosnja 0 u odnosu na jucerasnji mec pa se onda lakse mogao koncentrisati... mene je najvise nerviralo i da kada je prvi servis dobar, Stan vrati kratku loptu a Nole ne napravi viner nego nastavlja poen i onda posle 2 razmene nemam utisak da je ubacio prvi servis i ko uopste je servirao u tom poenu. Jos Stan ima odlicne sve udarce pa se treba koncentrisati i cuvati se od mnogo toga sto dodatno iscrpljuje.... a i mislim da u ovom trenutku on nema sanse da dobije u 3 dana 2 meca od po 5 sati sa Marejom i Nadalom. U drugom b8 bio pociscen.

    Comment


    • Mačka...

      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by orao View Post
        NI,
        napisao sam tesko da moze dobiti 3:0, a ne da ne moze dobiti. A to mislim da Stan izvlaci jak udarac iz vecine pozicija i onda je vrlo tesko te udarce iskontrolisati i vracati duboko u kontinuitetu. Bilo je juce komentara da Noletu zakaze servis u zavrsnici slema... juce je bar meni bilo uocljivo da servisi na t liniju sa obe strane idu po nekoliko cm prema sredini servis polja sto omogucava lakse vracanje tih servisa u polje i zato nije bilo asova ili servis vinera nego u prethodnom delu turnira... ali to je zbog toga sto je mentalna potrosnja 0 u odnosu na jucerasnji mec pa se onda lakse mogao koncentrisati... mene je najvise nerviralo i da kada je prvi servis dobar, Stan vrati kratku loptu a Nole ne napravi viner nego nastavlja poen i onda posle 2 razmene nemam utisak da je ubacio prvi servis i ko uopste je servirao u tom poenu. Jos Stan ima odlicne sve udarce pa se treba koncentrisati i cuvati se od mnogo toga sto dodatno iscrpljuje.... a i mislim da u ovom trenutku on nema sanse da dobije u 3 dana 2 meca od po 5 sati sa Marejom i Nadalom. U drugom b8 bio pociscen.
        Znam da si rekao da Novak tesko moze da dobije 3:0. Ja mislim da je to lako mogao da ucini jucer. Samo je trebao da bude pribraniji u par trenutaka u 1. setu.

        Evidentno je da je Novak jucer cuvao snagu. Pitanje svih pitanja je zasto. Potencijalno finale je imalo ulogu u toj odluci. Ne moze sebi dozvioliti da se premori. Ali bilo je i neki drugi razlog. Fizicka nespremnost (zbog viroze)? Razmjene sa Vavrinkom ga posbno iscrpljuju? Znao je da Vavrinku moze da dobije i bez da se jako potrosi? Ili od svega po malo?

        U svakom slucaju, ako sutra ne bude fizicki spreman, nema sansi.

        Comment


        • Originally posted by cssr View Post
          bold: nije, do danas!

          dosad najubjedljiviji disajder je bio protiv fernanda gonzalesa (6-1) u 2.kolu famoznog rolan garosa 2006.
          pri tom je nole uspio spasiti nekolike brejk lopte cileanca kod 1-1 u odlucujucem
          danas je stigao federera po br pobjeda u petom (23)

          novak u 5.setu - statistika

          ukupno: 23-8
          Code:
          vs
          
          vavrinka      4-1
          federer       3-0 
          nadal         1-1 
          marej         1-1 
          conga         1-1
          rohus         1-1 
          cilic         1-0 
          del potro     1-0 
          sepi          1-0 
          troicki       1-0 
          izner         1-0 
          robredo       1-0 
          stepanek      1-0 
          bagdatis      1-0 
          pasijans      1-0 
          gonzales      1-0 
          monfis        1-0 
          garsija lopez 1-0 
          verdasko      0-1
          melcer        0-1 
          ancic         0-1
          sa top10: 9-5
          Code:
          vs
          
          federer   3-0 
          del potro 1-0 
          gonzales  1-0 
          nadal     1-1
          marej     1-1
          vavrinka  1-1
          conga     1-1
          ancic     0-1
          skor v cetvorke u 5.setu:
          Code:
          djokovic 23-8  (74%)
          federer  23-19 (55%)
          nadal    17-5  (77%)
          marej    17-6  (74%)
          Dodao bih jos Congu, isto je RG u pitanju ali ovaj je bio skoro, 2012. 6-1 5-7 5-7 7-6(6) 6-1. Spasavao je i mec lopte Novak, po meni je ovo najdramaticniji mec u kom je Novak pobedio u 5 setova a da je taj 5. set dobio tom razlikom (koje objasnjenje ).
          "But Pascal what are you saying?"

          Comment


          • Nikada nisam manje ocekivao od Novakovog GS finala nego ovaj put.

            Comment


            • NI.
              mislim da njemu nadjacavanje sa Stanom odnosi mnogo brze snagu nego protiv nekih drugih igraca.

              I zasto si pesimista za sutrasnje finale? Ako izgubi da se manje razocaras? Ili mislis da je to realno stanje? Ti koji si jedan od najvecih optimista ovde na forumu, racunajuci Noletove navijace.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Nikada nisam manje ocekivao od Novakovog GS finala nego ovaj put.
                Kod mene mrtva trka izmedju ovog i finala W 2013, a dodao bih jos i finale USO-a 2010. Minimum ocekivanja. 2010. je pomeranje finala zbog kise ulilo malu nadu, 2013. sam se hvatao za slamku da Skot nece izdrzati veliki pritisak i da ce se mentalno raspasti, a sada nemamo ni te sitnice tako da kad podvucem crtu ipak je ovo finale sa najmanjim ocekivanjima. Jos kad procitam Skotovu izjavu postaje mi jasnu da je mentalno potpuno spreman i da je cvrsto resen da dodje do treceg slema. Novakovi, ionako mali procenti, iz casa u cas postaju jos manji
                Last edited by Navras 16950; 31-01-15, 12:23.
                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                Comment


                • Osvaja ovo Nole rutinski, uzece Marej mozda set.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Originally posted by orao View Post
                    NI.
                    mislim da njemu nadjacavanje sa Stanom odnosi mnogo brze snagu nego protiv nekih drugih igraca.
                    Tu nema sumnje. To je ono na cemu shminka insistira, ali ne umije da artikulise. Novak izbjegava razmjene, ali ne kako shminka misli zato sto Stan dobija vise od 50% njih, nego zato sto one jako umaraju Novaka, plus ubacuju Stana u ritam. Ali on je jucer izdrazo sam 3 gema. Priznaces premalo.

                    Originally posted by orao View Post
                    I zasto si pesimista za sutrasnje finale? Ako izgubi da se manje razocaras? Ili mislis da je to realno stanje? Ti koji si jedan od najvecih optimista ovde na forumu, racunajuci Noletove navijace.
                    Nisam ja pesimista. Ja sam realista. Navrs je pesimista koji je jucer davao Novaku 5% a u medjuvremenu su mu se sanse smanjile.

                    Osim toga mozda si ti u pravu, mozda je u Novakova pasivnost bila vise plan nego nuzda. U tom slucaju dajem Novaku skoro ravnopravne sanse.

                    Originally posted by Navras View Post
                    Kod mene mrtva trka izmedju ovog i finala W 2013, a dodao bih jos i finale USO-a 2010. Minimum ocekivanja. 2010. je pomeranje finala zbog kise ulilo malu nadu, 2013. sam se hvatao za slamku da Skot nece izdrzati veliki pritisak i da ce se mentalno raspasti, a sada nemamo ni te sitnice tako da kad podvucem crtu ipak je ovo finale sa najmanjim ocekivanjima. Jos kad procitam Skotovu izjavu postaje mi jasnu da je mentalno potpuno spreman i da je cvrsto resen da dodje do treceg slema. Novakovi, ionako mali procenti, iz casa u cas postaju jos manji
                    USO 2010, posto je mec odlozen, smatrao sam da Novak ima barem 50% sansi. To bi Novak dobio da Rafa nije onako fenomenalno servirao. W 2013. sam smatrao Novaka za laganog favorrita.

                    Od pocetka je jasno da je Mari dosao da osvoji turnir. No to nije prednost nego minus za njega. Nije on Rafa pa da moze u naprijed reci da ce da osvoji turnir. Do sada je igrao odlicno, ali nije imao bas neki test.
                    Last edited by NI; 31-01-15, 12:53.

                    Comment


                    • mozda mari ponovi zavrsni turnir sutra

                      Comment


                      • NI

                        neki kazu da je realista u stvari pesimista sa iskustvom

                        On vise ne zeli da se trosi fizicki nego sto mora da bi produzio karijeru. Dobar deo ovde aktivnih Noletovih navijaca je bio ubedjen da mu je karijera zavrsena kad je test pokazao 2 crtcice. Ispostavilo se da su totalno omasili....

                        Ako Nole bude imao dobar prvi servis i skracivao poene izlascima na mrezu, ne SV igrom, nego skracivao besomucno prebacivanje kao prosli put u finalu sa Marejom po meni mu sanse rastu. Da je Marej napaljen da osvoji Slem, moze se videti iz reakcije njegove drage, i to treba iskoristiti da mu Nole pomogne da izgori, odnosno da mu ubaci crva u glavu da ima ne samo plan A za pobedu, nego i B i C i da svaki donosi vece sanse njemu za pobedu i da ga melje na sitno. Marej je dosao na turnir sa valjda oko 5% sanse da ga osvoji a sada je u finalu. I taj pritisak koji je sam stvorio treba iskoristiti da mu se vrati kao bumerang. Biti ubedjen 100% da Nole dobija moze se reci samo navijacki, a po meni je realnije reci 60-40 za Noleta.

                        Comment


                        • orao,

                          Tvoja pretpostavka je da je sve bio plan. Moguce. Ali barem 3 gema nisu bio dio plana. Prva tri gema 3. seta. Ako mu je Beker signalirao da se vrati originalnom planu onda fizicki problemi i nisu tako bitan faktor. Ako se pak vratio originalnom planu zato sto nije mogao fizicki da izdrazi, onda je to i te kako faktor.

                          Comment


                          • Sta ce biti sutra? Bice ko na lanjskom W. Novak prezaljen sa 0 koma nesto sansi u procentima do optimistickih 2. Potom su ovdasnje kladionice bankrotirale.
                            Last edited by pecaros; 31-01-15, 13:57.
                            sigpic

                            Comment


                            • Evo sta kazu njihove starije kolege:

                              "But Pascal what are you saying?"

                              Comment


                              • Gledajuci ovaj pre-final interview sticem utisak da je Novak pun samopouzdanja pred sutrasnje finale i da prevejava optimizam u njegovim recima. Zvuci kao da nije nesto preterano odusevljen Marejevim partijama na AUS Openu. E sad da li je to posledica zadnjih lakih pobeda nad Skotom ostaje da se vidi na terenu. U svakom slucaju deluje opusteno i zadovoljno pred sutrasnje finale.

                                Comment

                                Working...
                                X