Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vrlo sam zadovoljan danasnjim Nolovim izdanjem.
    Odlican rival, koji nije dozvoljavao nikakvo opustanje.
    Nole maksimalno u fokusu i sve vreme drzao svoj nivo igre, stabilno servirao i u krajnjem vrlo sigurna pobeda.
    Umesto"baba roge" Iznera sledi simpaticni Zil Muler-odlican server i izazov za Nola
    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

    Comment


    • Sledeci, molicu lepo
      sigpic

      Comment


      • Nisam zadovoljan igrom Djokovica, koliko samo propustenih brejk lopti, prvi set zamalo da ode u vetar zbog toga, sreca pa verdasko ima problem sa glavom i napravio duplu. BH paralela je nema tokom celog meca, par puta je uboo. Serva jedina svetla tacka uz solidan forhend, s ovakvom igrom ispada i od Nisija i od Wawca. Mec je bio za ocenu 3. Tesko ulazi u ritam Novak rotiv ovakvih igraca ali generalno ne mirise na dobro iako ocekujem pehar.

        Comment


        • Mami čestitao rođendan

          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Comment


            • Fino doziran nivo igre, servis i forhend paraju vazduh a ni bekhed nije bio tako los. Neiskoriscene brejk prilike nisu poseban problem, vazno je da su iskoricene one koje su lomile rezultat. Cak se moze pohvaliti agresivnost na brejk sansama jer nije cekao gresku protivnika. Dace ta agresivnost na brejk sansama svoje rezultate u bitnijim mecevima. Sve u svemu igralo se koliko treba a novine u servisu, forhendu i riternu na drugi servis protivnika se pokazuju kao vidno poboljsanje igrackog paketa.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                Fino doziran nivo igre, servis i forhend paraju vazduh a ni bekhed nije bio tako los. Neiskoriscene brejk prilike nisu poseban problem, vazno je da su iskoricene one koje su lomile rezultat. Cak se moze pohvaliti agresivnost na brejk sansama jer nije cekao gresku protivnika. Dace ta agresivnost na brejk sansama svoje rezultate u bitnijim mecevima. Sve u svemu igralo se koliko treba a novine u servisu, forhendu i riternu na drugi servis protivnika se pokazuju kao vidno poboljsanje igrackog paketa.
                Ne znam peco, meni je ritern na drugi bio srednje zalostan kao sto mu je uobicajeno, pogotovu na mlake deruge servise. E sada sto je preko puta Verdasko pa sve tem lose riterne nije bas iskoriscavao kako treba to je druga stvar. Oovo ostalo bi trebalo da ide kako si napisao. Samo opusteno i jednog po jednog da slaze.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Ne znam peco, meni je ritern na drugi bio srednje zalostan kao sto mu je uobicajeno, pogotovu na mlake deruge servise. E sada sto je preko puta Verdasko pa sve tem lose riterne nije bas iskoriscavao kako treba to je druga stvar. Oovo ostalo bi trebalo da ide kako si napisao. Samo opusteno i jednog po jednog da slaze.
                  Ulazi vise u teren na drugi servis nego ranije. Sa prednost strane se cesce izvlaci na forhend i kuca po dijagonali. Slabije reaguje samo na one sa puno spina a takve je inace tesko napadati.
                  sigpic

                  Comment


                  • Slabije rewaguje na svaki mlak, telo mu je skoro uvek u nepravilnom polozaju, sto duzze loptica putuje njemu je teze da nadje pravu poziciju, kao da ga svaki put iznenadi takav servis. Ali to je nesto na sta sam se vec navikao.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Radi na tome a to govori da je svestan te manjkavosti na riternu. Bas me zanima statistika Nandove realizacije na drugi, ako neko brz moze da postavi.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by pecaros View Post
                        Radi na tome a to govori da je svestan te manjkavosti na riternu. Bas me zanima statistika Nandove realizacije na drugi, ako neko brz moze da postavi.
                        17/47 (36 %)

                        Comment


                        • Nije to problem protiv Verdaska jer Verdasko to nekada iskoristi kako treba nekada ne pa izbaci u aut laganu lopticu - usled svoje nekonstantnosti. To ce biti problem protiv Nisikorija ili u finalu Mareja / Nadala ....
                          Koliko je imao Verdasko osvojenih na drugi je nebitno jer je to VERDASKO ... stavi mu Rafaela, pa cak i ovakvog Rafaela ili Endija pa ces da vids kako ce da bole ti mlaki riterni na mlake druge servise
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Novak Verdasco

                            1.
                            Misljenja o Novakovoj igri su podijeljena. Salinjo i Navras smatraju da je Novak bio nedovoljno dobar, da ovakvom igrom ne moze osvojiti turnir. Vecina ostalih misli da je Novak bio dobar. Ja pak mislim da je bio odlican. Ne znam je li to uticaj Matsa. Danas ga je bas nahvalio i dao mu jedan strasan kompliment: "Podsjeca na teniskog Mohameda Alija."

                            Poslije ovog meca vidim Novaka kao velikog favorita za titulu. Barem 50% sansi. (Kladionice daju 54%. Malo bolje nego prije meca.)

                            2.
                            Sto je Novak radio danas dobro? Prvo, to su intezitet i koncetracija do rezultata 1:0, 2:0. Potom su pali, ali je mec bio i tako i tako rijesen. Ilustracije radi, Fernando je dobio samo 19% na svoj drugi servis u prvom setu, 36% u drugom i 53% u trecem. Kako je Novakov intezitet padao, tako je i njegov postotak rastao.

                            Zatim to je servis. Najbolji u svim nastupima u Australiji -75% prvog unutra i 79% dobijenih poena na servisu. Poredjenja radi Verdasko je imao 61%. To daje indeks dominacije od 1.84. Rezultat ne odrazava Novakovu superiornost.

                            Potom imamo taktiku i njenu realizaciju. Znao je da dubina pobjedjuje Fernanda i imao je dubinu.

                            Protiv drugog protivnika taktika ce biti nesto drugcija a intezitet nece pasti poslije 70 minuta.

                            3.
                            Sto je bilo losije?

                            Prvo, mnogi pominju realizaciju brejk lopti 2 od 14. To je strogo. Veliku vecinu je Fernado spasio sa odlicnim servisima. Ipak jos dvije brejk lopte je Novak mogao/morao dobiti.

                            Drugo, odredjeni znaci frustracije kada dobru igru nije mogao da pretvori u rezultat. Na jednoj brejk lopti u prvom setu je igra 'pretjerano sigurno'. Zato nije dobio poen. Novakova snaga je sto moze da igra na sigurno i jos uvijek vrsi pritisak. Na brejk loptama zna da igra ili pretjerano ziheraski ili pretjerano riskantno.

                            Trece, pokazao je i odredjenu nesigurnost u TB do 4:2 za Nanda.

                            Cetvrto, to je BH pralela. Ona nije bila na top nivou. Promasio ih je nekoliko u kljucnim trenutcima poslije Fernandove FH dijagonale. Ali to je loptica sa puno spina koja prilicno odskoci. Nimalo lagana. Promasio je kasnije i par jednostavnih kad je mec vec bio debelo odlucen.

                            Konacno, par puta mu je koncetracije pala na sopstveni servis kad je mec bio odlucen. Najkarakteristicniji je onaj gem pri rezultatu 1:0,2:0. Nando je olako dosao do 40:0.

                            No sve su to detalji. Novak je dobroga i inspirisanoga protivnika dosta sigurno pobijedio.

                            PS
                            Stoji da Novak cesto udari lagani drugi servis protivnika previse rano i onda ne iskoristi priliku. To je donekle normalno. No danas u tome nije bio posebno los.
                            Last edited by NI; 24-01-15, 14:27.

                            Comment


                            • Originally posted by salinjo90 View Post
                              17/47 (36 %)
                              Zahvaljujem
                              Ovih 36% sve govori, Novakov ritern na Nandov drugi servis je bio odlican. Inace te takozvane spore loptice su sa mnogo spina i visokim odskokom. Ukoliko upadne plice u teren odskok ide preko glave sto je vrlo tesko napadati. Novaku najvise pasuje kada ona dublje upada zbog pozicije sa koje ceka retern. Treba uskladiti balans pozicije sa koje se ceka ritern i u trenu oceniti da li ulaziti u teren ili ostati na pocetnoj poziciji. Vezbanje je dobar put da se takva vrsta osecaja stekne.
                              sigpic

                              Comment


                              • peco tvoji standardi su izgleda znatno nizi nego moji
                                Po meni ritern na drugi moze da bude mnogo ucinkovitiji, statijaznam verovatno trazim u perfekciju, ali mora tako da se postavi. Ako ovako bude na drugi riternirao u eventualnom polufinalu protiv Japanca/Vavca, nece se lepo provesti. Zivi bili pa videli.
                                ALI mislim da ce sve bolje i bolje riternirati kako turnir bude odmicao .... tj nadam se
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X