Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    3.
    Onda dolazi prekretnica. Prvo Kaj dolazi uz pomoc mrezice do 15:0, potom se stize do 30:30. I onda dva najbolja Kajova poena u citavom mecu. Oba poslije prvog servisa. i Novak tu puca. Definitvno shvata da sa ovom taktikom koju igra i formom koju ima sve zavis od Nishikorija. Bez obzira koliko je on koncetrisan.

    Znaci ti Ni pricas o game-u u kome ga je Kei brejknuo za 5:3, najpre nakon 30:30 pasing dijagonalom a onda return winnerom.

    Da, tu je Novak definitivno bio iznerviran ali uspeo mu je odmah nakon toga rebreak za 5:4.

    Ja isto kao i Ozmo i skeptik mislim da je kljucni bio TB 3 seta nakon sto je prvu priliku izgubio u 3 gameu 3 seta.

    Znaci po meni je redosled bio, a istovremeno svi teski propusti:

    a) 3 game 3 seta, N ne uspeva da ga brejkne.

    b) TB 3 seta

    c) pocetak 4 seta, N opet ne uspeva da ga brejkne.

    Comment


    • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        NIko mi nije odgovorio ništa za BB.. koliko je on zaista sposoban?
        Ne vidim nikakavo poboljšanje u igri, pogotovu u segmentu agresivnosti, koja je odavno problem.
        Boris says Novak is mentally tired and that maybe his competitive juices haven't been as high as usual with Nadal out injured.
        ja moram ovo da prokomentarisem...da li je normalno da jedan trener ovo izjavi?
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ma, ja licno i ne vidim nacin na koji bi Djokovic mogao nesto da promijeni u svojoj igri. Kasno je sada za neke drasticne promjene. Tesko da to Becker moze da promijeni, ali tesko da ce i neko drugi promijeniti nacin na koji Djokovic igra. U ovoj fazi Novakove karijere ce se dosta toga svesti na njegovu motivaciju i sam pristup mecevima. To je stvar karaktera, ali nisu svi ni Roger Federer koji i dalje ima strasan nagon koji ga tjera da se i dalje nadmece.

          Djokovicu je potreban jak trener-psiholog, a mislim da u ovom trenutku boljeg od Brada Gilberta nece pronaci.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            ja moram ovo da prokomentarisem...da li je normalno da jedan trener ovo izjavi?
            Slažem se sa tobom Bojana i upravo sam malopre htela isto da napisem. Katastrofa od komentara, meni da je trener poslala bih ga kuci. Ovo samo dokazuje koliko je BB i dalje zeljan medijske pažnje.

            Comment


            • Uspela uglavnom da procitam/prelistam postove
              Sta reci ja sam pre USO napisala da cu biti zadovoljna ako Nole prodje u drugu nedelju, kad ono polufinale..kako li je dotle uspeo nemam pojma, jer je u losoj formi.
              Po meni je osvojen W uspeh, aj bar 1 slem je "izvukao".
              Ono sinoc , sve ste napisali, ali ne vredi se nervirati, svi vec dugo znamo kakav je nas Nole, tako da uopste nisam ni iznenadjena ni uvredjena
              Navijam za njega, ali nema kidanja zivaca, obradujem se kad pobedi, kad izgubi....sta sad...sport je to
              Vec i vrapci na grani znaju da Nole nije vise onaj Nole, pa sad sta "uvati" dobro je
              Ja vec duze vreme "gledam" Noleta kao kad je bio 3 na svetu, pa se svakoj pobedi radujem, nemam neka velika ocekivanja, a sve sto osvoji supeeeeer
              Sta imam ja sad tu da kao mozgam sta je bilo, zasto, sta se krije iza svega, sta se desava sa Noletovom igrom itd. i sl....nek je ziv i zdrav, nek igra koliko moze ili zeli, uvek njegov navijac
              Sta je Noletu prioritet, sta mu je vazno, kako ce da zivi svoj zivot, iskljucivo njegova stvar...ja cu navijati ali onako navijacki bez nervoze, da se tresem kao ranije, da me boli glava, da sam utucena danima-jok, to sam prevazisla
              Nole nek si ziv i zdrav i tvoja porodica, sve sto ubuduce osvojis je bonus, bicu radosna, a i nista da ne osvojis, sta sad-osvojio si 7 GS i titula ne znam sad koliko-ja zadovoljna...tvoj zivot, tvoj izbor.
              Hvala za svu radost koju si unosio u moje srce...zivci se fala na pitanju-oporavili...mogu mirno da gledam tvoje meceve
              Last edited by Pertla; 07-09-14, 18:01.
              sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

              ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Opet se ne slazemo. Nema ovo veze sa psihologijom nego vise sa fokusom i snagom. Upravo sitni detalji odredjuju pobednika, a to se narocito odnosi na TB. Jedna-dva lopte i ode TB samim tim i mec. Taj TB tj. 3 set je bio presudan za ceo mec. Da ga je Novak dobio, dobio i mec. On je taj TB izgubio posle pocetnickih gresaka, cak je bila i jedna dupla greska mada mu se Nisikori revansirao, iskljucivo zbog teskih vremenskih uslova. U nocnom terminu bi dobio taj TB i mec.
                Treci set je bio presudan. Tu nema spora. Ali on se vec bio predao prije TB. Ti pak mislis da nije imao snage i fokusa i to je to.

                Originally posted by Maja View Post
                Znaci ti Ni pricas o game-u u kome ga je Kei brejknuo za 5:3, najpre nakon 30:30 pasing dijagonalom a onda return winnerom.

                Da, tu je Novak definitivno bio iznerviran ali uspeo mu je odmah nakon toga rebreak za 5:4.
                Da ja pricam o tome. Tu je mec bio izgubljen. Nishikori mu ge je tri puta nudio nazad. Prvo, ribrejk za 5:4, pa nekoliko puta u TB i konacno 40:0 da ribrejkne u cetvrtom. Novak nije moga prihvatiti poklone jer on nije vise vjerovao u sebe.
                Last edited by NI; 07-09-14, 18:50.

                Comment


                • Ne mogu da verujem da se predao pre tb, jer je servirao pre njega fantastično, sa nulom.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Nishikori se posle ribrejka u trecem setu nije ni trudio da vrati neki servis, cekao je TB racunajuci kad moze Stanislasu i Milosu da uzme TB a jaci su serveri ako nista od Novaka.I bio je fokusiran na svoj servis iako je i duplu napravio, video je nervoznog i neusredsredjenog protivnika, nadmudrio je Novaka slicno kao sto Rafa ima cesto obicaj nadmudriti protivnika sa mocnijom servom u TB.Isto je cinio i u 4 setu nakon inicialno stecene prednosti brejka ,koliko samo asova Novakovih i servis vinera on se nije pomerio na returnu .
                    Last edited by Maxx-a; 07-09-14, 19:16.
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Ne mogu da verujem da se predao pre tb, jer je servirao pre njega fantastično, sa nulom.
                      Da budem precizan, presato je da vjeruje u svoju igru osim u sansu da osvoji poen iza 1. servisa.

                      Ne zaboravi da je i Nishikori bio nervozan jer nije mogao vjerovati da je na pragu finala. Otud misljenje da je Nishikori bio los. Sto na naki nacin i jest.

                      Naravno postoji i drugo objasnjenj, ali ono spada u teoriju zavjere pa ga a priori odbacujem.

                      Comment


                      • Originally posted by pecaros View Post
                        Dok se uzivo pevaju slavopojke kako je Japancev tenis nesto sto svet nije video, da ti rode porucim neku.
                        Kako god da se ovo sa Japancem zavrsi a kako vidim nece na dobro, ovo sto danas ti uradi je jedna velika, teska bruka.
                        Citam i ne mogu da verujem da je ovaj post napisao @pecaros
                        sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                        ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                        Comment


                        • Nije mi samo jasno sto toliko komentarisete poraz.Ja se po zivot smjem kladiti da ga je namestio.Nema tu sta da se prica odigro dobro Nisikori bio bolji.Igras onoliko dobro koliko ti protivnik dozvoli

                          Comment


                          • Comment


                            • Originally posted by Bokimajsta View Post
                              Nije mi samo jasno sto toliko komentarisete poraz.Ja se po zivot smjem kladiti da ga je namestio.Nema tu sta da se prica odigro dobro Nisikori bio bolji.Igras onoliko dobro koliko ti protivnik dozvoli
                              Konsolidacija u porazu, zasto je to tako cudno? Pa to je ustaljena praksa, u ljudskoj prirodi je da se traze i pokusaju razjasniti razlozi nekog dogadjaja cak i kada se nema nikakav direktni uticaj na njih kao ni na buduce iz slicnih situacija.
                              Licno nikada ne bih mogla biti navijac/simpatizer nekog sportiste/a da imam bilo kakvu sumnju da je u stanju namestiti mec.
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • Originally posted by Bokimajsta View Post
                                Nije mi samo jasno sto toliko komentarisete poraz.Ja se po zivot smjem kladiti da ga je namestio.Nema tu sta da se prica odigro dobro Nisikori bio bolji.Igras onoliko dobro koliko ti protivnik dozvoli
                                Ja tebe nista ne razumem kako sto se komentarise poraz..da nije Nole pobedio mozda
                                E, ovo razumem-tacno Kei odigrao dobro, Nole lose i bolji tj. Kei pobedio-jasno kao dan
                                Samo sto jos nije kraj price
                                sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                                ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                                Comment

                                Working...
                                X