Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Složila bi se sa ovim što je Maja napisala, kada je došlo do promjene trenera pričali smo o tome kako ovo jeste individualni sport, ali igrač nikada ne treba da bude sam na terenu, jeste Novak taj koji igra i bori se, ali treba mu podrška, treba imati nekoga kome može da se okrene, ko će da ga ohrabri kada situacija krene nizvodno, ok razumijem zašto nije bilo Jelene, to je prvenstveno dobro za nju, ali i za Novaka, ne mora još da brine kako je njoj na tribinama po ogromnoj vrućini, ali gdje su njegovi roditelji, njemu bliski ljudi, zašto nikoga nije bilo, možda je to sve bezazleno i čini se nevažno, ali smatram da su to sve faktori koji mogu da doprinesu da se igrač osjeća bolje/lošije na terenu.
    * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

    Comment


    • Majo,
      bio mu je brat Marko u boksu.

      Comment


      • Zelim Nolu da se fizicki i mentalno oporavi-i u to sam potpuno ubedjen.
        Ocekujem da ce nam, doneti jos puno radostii, titula, koliko i ponosa jer je svetski a "nas".
        Last edited by jovan; 10-06-14, 14:47.
        * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

        Comment


        • Originally posted by SonjaFan View Post
          Majo,
          bio mu je brat Marko u boksu.
          OK, to je u redu, ali ipak mislim da mu je falilo vise podrske.

          Comment


          • Novak Djokovic

            My dear #nolefam, thank you all for your support and the love you shared with me after the finals. There will be so many things to celebrate in the months to come! I took a few days off with my #bachelors and here is one #grouphug for you all. See you soon #happy

            Comment


            • Uh kako me ovo razveseli, samo sam čekala da objavi nešto, bilo šta, da vidim da je dobar
              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

              Comment


              • I think Novak is on his stag do before his wedding seeing as it's just his guy friends - blow up dolls are common at them parties
                Tek zahvaljujuci twitteru sam to primetila

                ...
                jos jedna slika
                Last edited by Zzz; 10-06-14, 16:50.

                Comment


                • [QUOTE=jovan;1240005]Teza:Nole je izgradio tanani osecaj, koji mu omogucuje da proceni koji je to stepen agresivnosti, koji ce primenjivati na pocetku. a koju ce povecavati shodno vaznosti u toku meca,i koju moze da iznese u kontinuitetu,. Ta odluka se odrazava na krajnji ishod meca-i uglavnom je pobednicka.
                  Tu se slazem sa procenama o 4-oj i 5-oj brzini, sa povremenom 6-om, kada je prakticno "nedodirljiv".
                  Obzirom da se zbog, razno-raznih zivotnih situacija desi, da Novak "ne bude svoj", dolazi do pogresne procene, i onda mec ima dosta oscilacija,te padova koncentracija i njegovog nezadovoljstva, sto mu naravno suzava mogucnosti, i onda ne zavisi samo od sebe.


                  Boris Beker, trener Novaka Đokovića, kaže da njegov učenik nije uspeo da pronađe pravu meru agresivnosti u finalu Rolan Garosa sa Rafaelom Nadalom.


                  Ni, ako mozes-interesuje me tvoje misljenje,generelno, a ne vezano za ovaj duel
                  * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                  Comment


                  • Originally posted by jovan View Post
                    Originally posted by jovan View Post
                    Teza:Nole je izgradio tanani osecaj, koji mu omogucuje da proceni koji je to stepen agresivnosti, koji ce primenjivati na pocetku. a koju ce povecavati shodno vaznosti u toku meca,i koju moze da iznese u kontinuitetu,. Ta odluka se odrazava na krajnji ishod meca-i uglavnom je pobednicka.
                    Tu se slazem sa procenama o 4-oj i 5-oj brzini, sa povremenom 6-om, kada je prakticno "nedodirljiv".
                    Obzirom da se zbog, razno-raznih zivotnih situacija desi, da Novak "ne bude svoj", dolazi do pogresne procene, i onda mec ima dosta oscilacija,te padova koncentracija i njegovog nezadovoljstva, sto mu naravno suzava mogucnosti, i onda ne zavisi samo od sebe.


                    Boris Beker, trener Novaka Đokovića, kaže da njegov učenik nije uspeo da pronađe pravu meru agresivnosti u finalu Rolan Garosa sa Rafaelom Nadalom.


                    Ni, ako mozes-interesuje me tvoje misljenje,generelno, a ne vezano za ovaj duel
                    Jovane,

                    1.
                    Kad bi Novak bio dovoljno glup da me uzme za trenera, znam da nije, prvo sto bih mu rekao je sljedece:

                    Tvoja najveca prednost je 6. brzina. Ako je ubacis u pogon u prvom trenutku, ti u 20 minuta dobijas 2 seta. (Na 3:3 u jednom do 3:0 u narednom) Uz to ti imas dva tipa 6 brzine - napadacku i polu-napadacku. (On vecinom igra ovu polunapadacku, koja je pouzdanija i bolja. Primjeri napadcke su 4. set protiv Rafe na USO 2011, 2. set protiv Rafe na RG 2013. i 5-6 gemova izmedju 4. i 5. seta na istom turniru.)

                    Znam da ne mozes uvijek da ubacis po zelji u sestu brzinu ali kad god mozes ucini to na 10 minuta.

                    2.
                    Problem je prekjucer bio sto Novak nije mogao da ubaci u 6. brzinu. Nekih 45 minuta je umirao. Drugi problem je sto Novak na sljaci, po suncanom danu, ne moze da igra polu-defanzivnu sestu brzinu. BH mu je polu onesposobljen.

                    A ofanzivna 6. brzina je riskantna.

                    3.
                    Sto god drugi mislili ja smatram da je prvi set bio odlican. Naravno imas dva igraca koji su nervozni i moraju biti, obojici mec puno znaci. Novak ga je dobio. To je velika prednost. On je u 2. setu trebao da bude opusteniji od Nadala.

                    E sad, to je uvijek dilema, hoces li dati sansu nervoznom Nadalu da pogrijesi ili ces ti uzeti stvari u svoje ruke. Pazi, nemas polu-ofanzivne 6. brzine zbog uslova. Novak je odlucio da da sansu Nadalu da pogrijesi. U normalnim uslovima, protiv svakog igraca osim Nadala u svim uslovima, to je dobra, iako ziheraska odluka.

                    Medjutim, problem je sto su se prekjucer, u toj fazi, uslovi morali pogorsavati za Novaka. Prvo, teren se susi. Drugo, vaznije, bilo je ocekivati da ce doci fizicka kriza. Po mom misljenju, gledajuci iz fotelje, Novak je morao da predje u napad. I najvise sam se sjekirao prvih 3-4 gema 2. seta. Moja familija, koja ne razumije tenis, me je gledala zbunjeno: "Pa vodi, sto bi htio, uopste nemas vjere u njega." Dakle ja, koji sam teski amater, sam se cudio zasto je Novak 'pasivan' kad vrijeme radi protiv njega. Cujem da je Mats to isto rekao na TV-u. I u osnovi i Beker i Vajda pricaju o pasivnosti.

                    Ali da se razumijemo. Postojao je i rizik. Ubacis u napadacku 6. a ona trokira i ti odmah izgubis 2-3 gema.

                    Sve u svemu, Novak je morao biti agresiviji u tom trenutku jer je vrijeme radilo protiv njega. Ovo sam diskutovao sa shminkom, iako ne ovako detaljno, i on ima drugo objasnjenje - Novak vec tada nije ima snage. Moguce da je shminka u pravu.

                    4.
                    U cetvrtom setu je propustio da uoci upravo suprotan proces. Vrijeme je radilo za njega. Uslovi su se poboljsavali. On je postajao zivlji, Nadal umorniji a temperatura je padala.

                    Nije jasno mislio.

                    Comment


                    • Ni,
                      * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        1. 2-3 (mnogo zavisi od toga hoce li Rafa osvajati druge GS-ove)
                        2. 2009. (izgubio je od Kolija u godini u kojoj je Nadal ispao)
                        ----------------
                        Ako pak pitas od 2011...
                        1.
                        moja procjena je 3-4

                        ove godine su njih 2 cini se nikad lakse stigli do vec-vidjenog finala.

                        ja sasm prilicno siguran da ce novak biti medju favoritima za naslov u parizu i posle 30te
                        do 2017. svakako. a posto ce se po najavama organizatora od 2018. i tamo igrati pod reflektorima, podatak da nole nikad nije izgubio nocni mec u rimu (rimska sljaka je tradicionalno najslicnija pariskoj) itekako dobija na tezini i jedan je od glavnih razloga na kom temeljim optimizam.
                        sto se tice nadala, zar neko misli da ce se taj zaustaviti na brojci devet?? (dobro, mozda kafeljnikov ;-)


                        2.
                        da mislio sam ukupno. i da, definitivno 2009. kad je nadal sklonjen iako je on tad ispao kolo prije.
                        mediji i rodzerovi poklonici stalno u prvi plan isticu i kuju u zvijezde tadasnji podvig soderlinga, mada nebi bilo zgoreg da pored njegove statue podignu i jedan kipic kolsrajberu (onako jednu manju bistu /:-) no dobro...
                        ono protiv melcera ne brojim, jer i da je prosao realno nije imao izgleda u polufinalu te 2010. jer je bas u to vrijeme igrao mozda svoj najslabiji tenis otkad se probio u vrh. kasije je vajda bas taj mec sa austrijancem apostrofirao kao prekretnicu u karijeri itd
                        poraz od rodzera se nikad ne moze okarakterisati kao "kiks" iako se naredne god prosto nasalio s njim na istom mjestu.

                        da se vratimo na meceve sa nadalom tamo:
                        2006. predaja posle dva seta
                        2007. poraz u tri
                        2008. takodje poraz od 0:3 s tim sto je bio jedini ko je pruzio kakav takav otpor rafi, koji je na tom rg ostalim protivnicima u prosjeku prepustao gem ipo po setu!
                        2012. 1:3 kisa, prekid, nastavak u ponedeljak, sve znamo...
                        2013. 2:3 dva puta poravnava rez ali pada u petom i totalni preokret ne uspijeva
                        2014. kontrolise mec do 1:0 i 5-5 ali onada slijedi pad. gubi kljucni cetvrti set u trenutku kad su momentum, hladovina i publika presli na njegovu stranu.

                        zato sam napisao da je svaki put sve blizi svrgavanju kralja sljake sa njegove posljednje linije odbrane, zadnjeg bastiona, jer podsjetimo da ga je nole tukao na svakom drugom iole znacajnijem turniru na turu. njega, kralja, naj gladijatora i tzv goata, na svakom.

                        Comment


                        • cssr,

                          Mec Federer-Novak 2011.


                          Federer je bio u izvanrednoj formi i kao takav odigrao mec zivota na sljaci, teren su bili naprskali pa se Novak klizao, Novak je imao petodnevnu pauzu... sve jedno, to je veliki kiks Novakov. Novak je bio u fenomenalnoj formi. Ali price o seriji, ogroma paznja koju su mu mediji davali, i misli na finale su ucinili da Novak udje nefokusiran u mec.

                          Osim toga, imao je 5:3 u prvom TB i izgubio ga, da bi potom lako izgubio 2. set. Tek tada se pribrao i dosao do 1:2, 5:4 u cetrtom i on servira. I izgubio je servis. Da ga je dobio, mec bi se prekinu u sutradan bi se igro 5. set. I on bi gotovo sigurno pobijedio.

                          Uzimajuci formu to je strasan kiks.

                          Kada ce se Nadal povuci?

                          Nadal je jako racinalan. On ce se povuci kad ne bude vise imao sanse da osvaja GS-ove ili ne bude vise imao potrebe da osvaja GS-ov.

                          Ja mogu zamisliti da on osvoji 18-ti GS na RG-u u 35-oj godini zivota, ako ga Novak zatvori na drugim GS-ovima. Isto tako mogu da zamislim da zadnji RG, koji ce ujedno biti 20 GS, uzme sa 30 godina. (6 od narednih 8) A mogu zamisliti i da ostane na 14 GS-ova i ne nastupa na RG-u 2017. (Ako se odredjeni fizicki koje ima problemi pogorsaju.)

                          Nece se povuci prije Olimpijade. On hoce jos jedno zlato. Vjerovatno ce se igrati na sljaci. I nemoj se varati, on ide i na Uimbldon i na USO ove godine. Bice razcaran ako bar jedan ne osvoji. Ako zanemarimo (polu)iznenadjenja njega jedino Novak moze da pobijedi.

                          Inace Nadalove ambicije su sansa za Djokovica.

                          Novak-Nadal u RG-u

                          Novak je sve blizi i blizi. Taj trend moze da se ubrza i da u narednih nekoliko godina osvoji vise titula u Rg-u nego Nadal, ali trend moze i da se potpuno promijeni i da Novak nikada vise ne dodje do finala.

                          Novak sigurno planira jos 2.5 godine intezivnog bavljenja profesionalnim tenisom. Do iza Olimpijade. Ali ako on ne osvoji GS ove godine pasce u strasnu rupu i bojim se da iz nje nece biti izlaza. S druge strane ako osvoji oba, za sto nisu velike sanse, moze nam se destiti da u 2015. i 2016. vidimo najboljeg Novaka.
                          Last edited by NI; 10-06-14, 19:58.

                          Comment


                          • @cssr
                            Jedino mislim da Novak nece igrati tenis preko svoje 30/31 godine, ima i on vec prilicnu kilometrazu u nogama, na pro turu od svoje 16 godine, ogromni su to napori, za odrzavanje motivacije dodatna tezina, cak mislim da je u nekoj od ovih proslih godina uzeo famozni RG da bi se i ranije povukao.
                            Prilicno deprimirajuce mi deluje da ce u vremenskom periodu koji spominjes, neki Raonici, Dimitrovi (ilustracije radi spomenuti) do trofeja musketara na mnogo laksi nacin..
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • No1e ))

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                ... da bi potom lako izgubio 2. set. Tek tada se pribrao i dosao do 1:2, 5:4 u cetrtom i on servira. I izgubio je servis. Da ga je dobio...
                                Zvuči poznato ...

                                Comment

                                Working...
                                X