Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Niki View Post
    Korektna izjava Vajde, ali nema bas nesto pozitivno tamo. On koliko znam nece biti sa Djokovicem na Wimbledonu. On samo nagovestava da glavni problem nije igra, nego nesto drugo. Razumljivo, on ne moze da kaze sta je u pitanju. Govorili smo o ovome dosta i na ovoj fan temi. Problemi Djokovica se ne resavaju, nego se produzavaju. Ja sam jako sretna zbog 9-te titule Nadala na RG, jer to je neverovatan uspeh, ali juce sam pomislila na mec lopti, "iskoristi ovu jer ako ne iskoristis ode mec". Toliko je malo bilo u pitanju. Ali sve te male poene, a u stvari velike otisle su kod Nadala, jer je bio hrabriji, odlucniji, spreman da vise da i da vise strada u ovom mecu. A, takodje i jer njemu je ipak tenis na prvom mestu. Iako sam navijac Nadala, moram reci da mi je zao sto Djokovic na ovakav nacin propusta svoje sanse u karijeri, sto je na neki nacin "nedorastao" celoj situaciji, i sto nema jednog "Uncle Tonija" u svoj stab. Emotivac je on, ali nema ko da napravi balans u kod njega u prioritetima, nije to bio samo fizicki umor, mnogo vise je to bilo, i mnogo duze traje, a kao sto uvek biva ispoljilo se na nacin i u vreme kada je on najmanje zeleo.
    Nadam se kao veliki ljubitelj tenisa, da ce svatiti vremenom da mu je ipak tenis sve u zivotu omogucio. Jos je mlad, fantastican je igrac, osvojice on RG vec. Ovo je naravno moj stav, nikako mi nije cilj da nekoga nerviram, ali uvek mislim da je bolje na duzem roku videti istinu kakva je, a ne zavaravati sebe. Bojim se da Djokovicu tenis nije na prvom mestu, a tu dilemu on mora sam sa sobom rascistiti, jer velike ciljeve se ne ostvaruju na prepad, vec tezim putem. Vi kao navijaci trebate sve uzeti sa merom, jer nikad nista nije toliko lose kao sto na prvi pogled izgleda.
    Bravo Niki

    Comment


    • Originally posted by cssr View Post
      po meni je svake god sve blizi rusenju nadala ovdje, iako jucerasnji konacan rez mozda ne govori tako.
      prosli put je dao sve od sebe, juce nije a ipak je imao potpunu kontrolu do zavrsnice drugog seta!

      NI, Vlado i ostali novak simpatizeri:

      1. koliko jos duela nole-rafa predvidjate na garosu?

      2. koje godine je imao najveci kiks na ovom turniru?

      1. To je vrlo nezahvalno pitanje.
      2. 2009 i ako se i sam tada dosta mucio sa servisom, Nadalovim ispadanjem bi mu se otvorio taj Garos samo tako. A znamo svi da je te godine bio NEPRIKOSNOVEN posle Nadala na sljaci.
      Last edited by Sandugp; 09-06-14, 17:07.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Juce kad sam video naseg Noleta tokom drugog seta, nesto me steglo u stomaku i kazem u sebi" Boze sa ovim covekom nesto nije uredu, sto je ovako crven i mlitav?" Proslo mi svasta kroz glavu i u tom trenutku sam pozeleo da preda mec, jer se vidi da se muci ceo mec i da ima neki problem, nadam se ne ozbiljan. Ja da sam na njegovom mestu, ma briga me za reputaciju i sve, ja bi predao, a time bi pokazao Rafi da me dobija trenutno zato sto sam hendikepiran. Novace ako citas ovo, a znam da znas i sam zdravlje je ispred svega i sta ti vredi titula ako se srusis na terenu od iscrpljenosti. Hvala ti na svemu Novace!

        Originally posted by cssr View Post
        po meni je svake god sve blizi rusenju nadala ovdje, iako jucerasnji konacan rez mozda ne govori tako.
        prosli put je dao sve od sebe, juce nije a ipak je imao potpunu kontrolu do zavrsnice drugog seta!

        NI, Vlado i ostali novak simpatizeri:

        1. koliko jos duela nole-rafa predvidjate na garosu?

        2. koje godine je imao najveci kiks na ovom turniru?
        1.Jos tri

        2. 2013 i 2010
        Last edited by miloolja; 09-06-14, 16:55.

        Comment


        • Sad odgledah ponovo prvi set, kako je dobar bio Nole... Sad moram da idem

          Comment


          • Originally posted by cssr View Post
            po meni je svake god sve blizi rusenju nadala ovdje, iako jucerasnji konacan rez mozda ne govori tako.
            prosli put je dao sve od sebe, juce nije a ipak je imao potpunu kontrolu do zavrsnice drugog seta!

            NI, Vlado i ostali novak simpatizeri:

            1. koliko jos duela nole-rafa predvidjate na garosu?

            2. koje godine je imao najveci kiks na ovom turniru?
            1. 2-3 (mnogo zavisi od toga hoce li Rafa osvajati druge GS-ove)
            2. 2009. (izgubio je od Kolija u godini u kojoj je Nadal ispao)

            ----------------

            Ako pak pitas od 2011, 2012, 2013 i 2014. Poslije ove njegove danasnje izjave da je bolest bila dijelom psihicke prirode, 2014.

            2011.
            Federer je igrao strasno, a on je super klasa, Novak je imao pauzu od 5 dana. Peh.

            2012.
            Nadal je nasao kljuc za njegovu taktiku a Novak nije imao kontra-taktiku. Mec se s vremenom degenerisao i zahvaljujuci kisnim uslovima, Novak je dosao u izglednu poziciju, potom je Toni spasio Nadala. Novak je bio inicijalno izgubljen.

            2013.
            Novak je u MC nasao kontra taktiku, ali je BH zakazao po suncanom danu. I taj mece se degenerisao u igru bez jasne taktike. Novak je dosao u dobijenu poziciju i upecao se na mrezi. Opet je Novak bio inicijalno izgubljen.

            2014.
            Novak je nasao super taktiku, apsolutno razornu, Rafa je losiji nego prethodnih godina. Na zalost i najnovija taktika je bazirana na dominantnom BH. Onda se Novak razbolio u strahu da ce BH zakazati po suncanom vremenu. Svejedno je dosao do inicijalnog vodjstva poslije prvog seta, i pored malaksalosti mozemo reci da ga je malo olako ispustio, onda u je u cetvrtom dosao u izglednu poziciju, cak i bolju od one 2012. da bi napravio cetiri greske, dvije dosta grube, u kljucnom servis gemu. I ovaj se mec degenerisao ali je Novak inicijano bio u prednosti.

            Originally posted by Sandugp View Post
            NI cinjenica je da je dok je cetojevic bio tu statisticki bio mnogo bolji gotovo stoprocentan u BITNIM i VELIKIM mecevima. Ali nije to najvaznije. Najvaznije je da je do je Cetojevic bio tu njemu se onakve gluposti kao u zadnjim gemovima sva tri seta koja je izgubio u jucerasnjem finalu a i jos mnogim situacijama tog meca, A I U JOS MNOGIM SITUACIJAMA OD KADA Cetojevic nije tu - NISU DESAVALE.
            To sto si napisao je definicija visoke statisticke korelacije. Dogadja B se desava ako je pracen dogadjajem A, a ne desava kad nije pracen dogadjem A.

            Dogadjaj B su slemovi, a dogadja A Cetojevic.
            Last edited by NI; 09-06-14, 17:10.

            Comment


            • NI definisi to kako hoces, ali jedan Cetko samo da sedi i da drzi onako ruke i smeska se iz boksa, Novaku odmah ide mnogo bolje
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Ljudi oko Novaka su imali prevelika očekivanja. Svi oko njega su mu govorili da je on favorit što on očigledno nije. Nije izdržao pritisak i na kraju je pukao.

                Comment


                • Originally posted by Weltschmerz View Post
                  Ljudi oko Novaka su imali prevelika očekivanja. Svi oko njega su mu govorili da je on favorit što on očigledno nije. Nije izdržao pritisak i na kraju je pukao.
                  Vrlo, vrlo moguće!

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    NI definisi to kako hoces, ali jedan Cetko samo da sedi i da drzi onako ruke i smeska se iz boksa, Novaku odmah ide mnogo bolje
                    Sandy, cini mi se da se to u hemiji zove katalizator :-)

                    Sent from my ZTE Blade Q Mini using Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by Weltschmerz View Post
                      Ljudi oko Novaka su imali prevelika očekivanja. Svi oko njega su mu govorili da je on favorit što on očigledno nije. Nije izdržao pritisak i na kraju je pukao.
                      Nije bilo potrebe za to, nije on dete. On SAM je znao da moze da ga pobedi. Njemu nije nedosatajalo samopuzdanje nego neki drugi faktori na koje nije mogao da utice. Otuda onolika frustarcija u 4.setu. On je i tada bio ubedjen u preokret to je i Vajda rekao ali onda je nesto klinkulo u njegovoj glavi na tih 30:0 i epilog znamo.

                      Comment



                      • Na 29:45s...
                        Neko sa dobrim savetom je potreban...

                        Comment


                        • Originally posted by cssr View Post
                          po meni je svake god sve blizi rusenju nadala ovdje, iako jucerasnji konacan rez mozda ne govori tako.
                          prosli put je dao sve od sebe, juce nije a ipak je imao potpunu kontrolu do zavrsnice drugog seta!

                          NI, Vlado i ostali novak simpatizeri:

                          1. koliko jos duela nole-rafa predvidjate na garosu?

                          2. koje godine je imao najveci kiks na ovom turniru?
                          1. 2
                          2. u dilemi izmedju 2009 kada je igracki na sljaci bio odlican pa i zbog nacina na koji je ishodilo madridsko SF, i izgubio na nacin, 2011 Fognini u domenu je pretpostavke naravno ali sigurna sam da su mu tu bile najvece sanse da dobije Nadala, mec u Rimu te godine je bio nestvaran.
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • Par slika gde se vidi Noletovi problemi u toku meca...

                            Spoiler






                            Comment


                            • Kako mi je zao da ga ovako vidim, boli me srce bukvalno...

                              Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Originally posted by SonjaFan View Post
                                Par slika gde se vidi Noletovi problemi u toku meca...
                                Sonja, te slike ne mogu opravdati dio Novakove igre i to Beker i Vajda treba da mu prenesu. Vajda mu je dijelom i prenio.

                                Da li iko zna datum svadbe?

                                Comment

                                Working...
                                X