Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kad se igra?

    EDIT: Petak.
    Last edited by Big Nole; 03-06-14, 20:37.

    Comment


    • Vanja i pecaros,

      U prvu ste da:

      -Novak moze duze drzati nivo i ritam nego on
      -Da je Gulbis trebao izgubiti od Federera
      -Da on ne moze raditi nekome sa Novakovim tajmingom ono sto je radio Berdihu

      Ali uzmite u obzir:

      -Da izvrsno servira i ako ga ide, nemoguce mu je uzeti servis
      -Da mu se BH moze dugo nositi sa Novakovim
      -Da igra puno bolje pod andrenalinom
      -Da voli velike meceve i arene
      -Da ce publika biti na njegovoj strani.
      -Da cak ako konacni rezultat i zavisi samo od Novaka, to moze biti mec u 5 setova, sto Novak ne treba.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Vanja i pecaros,

        U prvu ste da:


        -Da ce publika biti na njegovoj strani.
        Samo sa ovim se ne bih složio, ali ipak poznato je da svi navijaju za slabije.Pogotovo na RG kad je Novak u pitanju.
        "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

        "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Vanja i pecaros,

          U prvu ste da:

          -Novak moze duze drzati nivo i ritam nego on
          -Da je Gulbis trebao izgubiti od Federera
          -Da on ne moze raditi nekome sa Novakovim tajmingom ono sto je radio Berdihu

          Ali uzmite u obzir:

          -Da izvrsno servira i ako ga ide, nemoguce mu je uzeti servis
          -Da mu se BH moze dugo nositi sa Novakovim
          -Da igra puno bolje pod andrenalinom
          -Da voli velike meceve i arene
          -Da ce publika biti na njegovoj strani.
          -Da cak ako konacni rezultat i zavisi samo od Novaka, to moze biti mec u 5 setova, sto Novak ne treba.
          - Novakov ritern pokazaće da je moguće
          - može delom da parira, ne može da nadjača
          - takođe i Novak
          - takođe i Novak
          - obrnuto
          - neće se igrati 5 setova.

          i da dodam, idealan protivnik za razigravanje Novaka uoči finala.
          Last edited by pecaros; 04-06-14, 12:25.
          sigpic

          Comment


          • Kad nisam sigurna...dođem ovde i vidim vas optimizam, odmah sam bolje

            Comment


            • @NI, @Pecke i ostali da li ste misljenja da Gulbisa odma treba napasti i to od prvog poena ?
              Mislim da bi bila greska cekati neki njegov psihicki pad (pod velikim je adrenalinom) a kvalitet tenisa je tu mada treba razlikovati igranje protiv BIG4 i ostale meceve.
              Imam utisak da je on osetio da ga je po njegovom privatnom misljenju Roger podcenio, Rodjo u kljucnom momentu nije bio svestan opasnosti pa je ovaj okrenuo igru i na to sve dokusurio ga kao i malo sa onim MT.
              Tomica isto, usao mlako sve kao nesto cekao, pa se i on sam uspavao i utrtio.

              Da li ga napasti odmah ? Odma mu pokazati da ga se Novak apsolutno ne boji i odma mu reci da ce dobiti po tamburi.
              U toku mece ce se situacija verovatno menjati ali da je bazna igra "U NAPAD".
              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

              Comment


              • ATP - Novak Djokovic

                Samo ga odma napasti, još kad bi Novak uzeo brejk, to bi malo poljuljalo Gulbisovo samopouzdanje.Onda bi sve bilo lakše.
                "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                Comment


                • Originally posted by AIRBORNE View Post
                  @NI, @Pecke i ostali da li ste misljenja da Gulbisa odma treba napasti i to od prvog poena ?
                  Mislim da bi bila greska cekati neki njegov psihicki pad (pod velikim je adrenalinom) a kvalitet tenisa je tu mada treba razlikovati igranje protiv BIG4 i ostale meceve.
                  Imam utisak da je on osetio da ga je po njegovom privatnom misljenju Roger podcenio, Rodjo u kljucnom momentu nije bio svestan opasnosti pa je ovaj okrenuo igru i na to sve dokusurio ga kao i malo sa onim MT.
                  Tomica isto, usao mlako sve kao nesto cekao, pa se i on sam uspavao i utrtio.

                  Da li ga napasti odmah ? Odma mu pokazati da ga se Novak apsolutno ne boji i odma mu reci da ce dobiti po tamburi.
                  U toku mece ce se situacija verovatno menjati ali da je bazna igra "U NAPAD".
                  Biće napadnut onim čime ga niko nije napao - riternom. Nema potrebe za punom ofanzivom, ide šetnja po terenu, teranje na udarce iz trka, izbacivanje iz zone udarca na koju je navikao i nailazak na odbrambeni zid na koji takođe nije navikao. Jednom rečju Novak treba da igra svoju igru, a on neka vidi šta će i gde će.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by pecaros View Post
                    Biće napadnut onim čime ga niko nije napao - riternom. Nema potrebe za punom ofanzivom, ide šetnja po terenu, teranje na udarce iz trka, izbacivanje iz zone udarca na koju je navikao i nailazak na odbrambeni zid na koji takođe nije navikao. Jednom rečju Novak treba da igra svoju igru, a on neka vidi šta će i gde će.
                    Bravo.
                    I neka Nole mozgom klikera, neka ne bude rigidan na promene u hodu pa i u toku poena i neka nista ne ceka
                    (neka mu je svaka brejk lopta na njegov servis kao poslednja ).
                    Julije Cezar je rekao: "Najveca opasnost u ratovanju je u oklevanju i neodlucnosti" !
                    Last edited by AIRBORNE; 03-06-14, 21:34.
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • Nikad lagodnije ne dočekujem 1/2f GS.
                      Dobro, ne računam Tutu jer je uvek u društvu sa konobaricom.
                      U petak - Mentalna gromada vs mentalna nepogoda. Pobednik se zna.

                      Comment


                      • Samo molim Boga da Nole ne upadne u njegovu pitomu misao, ipak se poznajemo od malih nogu, billi smo drugari, zajedno ganjali devojcice po teniskim terenima... NE ! - NEMAM POJMA KO SI I NALUPACU TE !

                        Ne mogu da se otmem otisku da ce pored pobede nad Gulbisom (daj Boze) i pored Raonica finalni mec sa Rafom
                        biti odmor i samim tim bar jedna stavka vise na tasu za njega i titulu na RG.
                        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                        Comment


                        • Moze li se ovaj intervju naci u video varijanti ?
                          Saonja The Great , ProudNole , Olja ... magovi searching-a

                          Gulbis: Novak je sa 15 bio profi
                          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                          Comment


                          • Originally posted by AIRBORNE View Post
                            Moze li se ovaj intervju naci u video varijanti ?
                            Saonja The Great , ProudNole , Olja ... magovi searching-a

                            Gulbis: Novak je sa 15 bio profi

                            Comment


                            • Prvo moram reci, da se ovako dobro nisam ismejao, pa mozda nikada na forumu do sada. Citas ozbiljan pecin post, zamisljas kako se sve to moze odigrati.. fokusiran si na predstojeci Novakov mec. I onda procitas tutin post i nastaje koma Tajming je majka humora, a tuta je otac

                              Sto se meca tice, misljenja sam da stvarno nece biti vecih problema za Novaka. Iznenadio bih se ako bi Gulbis uzeo jedan set. Ovakvo misljenje imam najvecim delom jer mi je Novak svojim igrama u zadnja dva kola bas napumpao optimizam, valjda to ide paralelno sa pumpanjem njegovog samopouzdanja. Manjim delom, jer Gulbisa i dalje ne vidim kao neku ozbiljnu pretnju.. i ne ocekujem da se to promeni

                              Comment


                              • Teza:Nole je izgradio tanani osecaj, koji mu omogucuje da proceni koji je to stepen agresivnosti, koji ce primenjivati na pocetku. a koju ce povecavati shodno vaznosti u toku meca,i koju moze da iznese u kontinuitetu,. Ta odluka se odrazava na krajnji ishod meca-i uglavnom je pobednicka.
                                Tu se slazem sa procenama o 4-oj i 5-oj brzini, sa povremenom 6-om, kada je prakticno "nedodirljiv".
                                Obzirom da se zbog, razno-raznih zivotnih situacija desi, da Novak "ne bude svoj", dolazi do pogresne procene, i onda mec ima dosta oscilacija,te padova koncentracija i njegovog nezadovoljstva, sto mu naravno suzava mogucnosti, i onda ne zavisi samo od sebe.
                                Upravo sto je Nole, takav-kakav jeste, a ne covek koja "mora", zasluzuje od mene samo postovanje i zahvalnost, za sve sto pruza, cak i onda kada mi njegovi navijaci"nismo zadovoljni".
                                Jer tada nastupamo mi sa "svojim nepogresivim savetima, kako i sta treba" i blago njemu
                                Postovanje svima,i drago mi je ako sam uspeo da doprinesem "stimungu" pred naredna desavanja
                                Last edited by jovan; 04-06-14, 13:48.
                                * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                                Comment

                                Working...
                                X