Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Bio je nevjerovatan. Ja ne vidm kako ga Nadal moze pobijediti na hardu ako mu BH ovako dobro funkcionise. Rafa moze biti srecan da nije bilo 6:3, 6:1. Novak se topi od strece na kraju. Jedino mi se nije svidjelo sto je bio mao prepotentan na kraju. Pita ga na Skay-u:

    Annabel Croft: “In the 2nd set, it appeared that you broke his spirit!”

    Novak: ”Of course I did.”
    Neka je, hoćemo mangupa i bitangu makar na godinu dana, da vidimo da li će mu tako ići bolje. Prilično je hladan bio prema Nadalu na kraju (konačno), to ga je Don naučio...

    Originally posted by miloolja View Post

    43 titule.. za sada...

    Idemo do 50 ove godine...

    Comment


    • Sa tennis.coma-a. Izjave poslije meca:

      Nadal went on to make a frank confession. “Playing against him is the worst thing that can happen for me because, talking about the first two shots, he has a better return than mine, and he has a better serve than mine—especially on this surface. And the things that I can do to be on same level as him, or better than him, is when the rally is going, and when the point is becoming intense.”

      This win closed the gap in this rivalry to 22-18 in Nadal’s favor. Given how utterly Nadal has dominated the rest of the Grand Slam contenders, it was natural that a reporter asked him if, as a man who loves a challenge, he’s glad that Novak Djokovic “exists.”

      “No,” Nadal immediately shot back, an elastic smile erasing the lines of stress on his brow. “I like challenges. . . but I am not stupid.”

      Djokovic was told of this exchange, and then the same question was put to him. He took the question more literally, because that’s his way. He sounded senatorial as he explained:

      “Well, I'm going to answer differently. I think challenges, big challenges that I had in my career changed me in a positive way as a player. Because of Rafa, and because of Roger, I am what I am today.”

      And what Djokovic is today is the King of Hard Courts.

      Comment


      • To je Novak IZ 2011! Kakva sigurnost,kakvo samopouzdanje..kretanje,agresija..ama bas sve ono sto podrazumjeva jednu savrsenu masinu.Ovako ako bude i dalje,3 GS u godini sto su ostala,pripasce njemu,dame i gospodo ...Novakov rival sinoc je bio pregazen,urnisan,ubijen u pojam,bio je poput nemocnog piona koji se koprcao ...Neka svako naredno finale,izgleda poput sinocnjeg..A da...ovo majka vise ne radja,barem na ovim prostorima..
        Novak je antologija.


        Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
        sigpic

        Comment


        • Duka,

          Nemojmo pretjerivati. Novak je bio bolji nego ikada. No, sjecas li se kraja 2013, pa onog pada na AO i u Dubaiu. Duga je sezona, prosla je tek jedna cetvrtina, zapravo malo manje. Monogo toga se moze promijeniti. Naredni veliki cilj je RG. Mastersi prije su priprema za Pariz.

          Jucer je bio treci mec za redom na kojem Nadal nije znao sto da radi. Novak je na hardu nasao pravu igru. U Montrealu je bio previse pasivan inicijalno a u Njojorku previse agresivan. Ove tri uvjerljive, ne lake, pobjede Novaka ce zapamtiti obojica. Sve je to pozitivno ispred sezone sljake.

          Malo opreza ne skodi. Jucer je sve islo Novaku na ruku. Mec je bio kratak, tako da kondicija i koncetracija na duzu stazu nisu testirane. Nece uvijek tako biti. Na sljaci je Nadal bolji nego na hardu a Novak losiji. Bice teze, bitno teze nego jucer. Trazice se mnogo duzi napor, pogotovo na RG-u, testirace se Novakova kondicija...

          A o Uimbldonu i USO je prerano razmisljati.

          Comment


          • NI,da ali ovo strasno pocinje da lici na jednu totalnu uspjesnost do kraja sezone Osnova je opet tu,zato nisam bio odavno ovako siguran


            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
            sigpic

            Comment


            • Novak je juce odigrao po mojoj slobodnoj proceni na oko 90% svojih mogucnosti na hardu dok je Rafa bio negde jedva 60% svojih mogucnosti na hardu.Tako da je preterano govoriti o nekom gazenju ili slicno.Generalno gledano Novak je bolji igrac na hardu i to je dokazao ali kod maksimalnih mogucnosti oba igraca na hardu razlika je do nekih 5 %, tu odlucuju sitnice, par poena.Rafa je evidentno u procesu oporavka od povrede ledja,servis mu nije ni blizu servisa sa USO,jer mu je to najbitniji deo igre na hardu,kada ima mnogo lakh poena na servisu ili kracih lopti gde drugi udarac forhendom zavrsava poen Rafu je tesko zaustaviti.Ja mislim da je Rafa zadovoljan Majamijem iako je izgubio finale,to je i nagovestio da se nada da Novak nece biti na najvisem nivou i da tada ima sanse(mada je to deo njegove taktike ,strikanova skola da se prebaci pritisak na protivnika).Ono sto sledi u naredna dva meseca moze opredeliti tok Novakove karijere na razlicite nacine,ako se ponove rezultati iz 2011 i osvoji RG ,moze slobodno da okaci reket o klin i posveti se porodici i deci.Kaze svima cao ,dosta je bilo idem da radim neke druge tvari u zivotu,nije tenis sve na svetu.U om slucaju skidam mu kapu i klanjam se najvecem sportisti sa ovih prostora bez dileme.

              Comment


              • Originally posted by Duka View Post
                NI,da ali ovo strasno pocinje da lici na jednu totalnu uspjesnost do kraja sezone Osnova je opet tu,zato nisam bio odavno ovako siguran
                Milslim da sam jedini koji cijelo vrijeme tvrdi da je danas Novak bolji nego 2011, dakle popuno sam svjestan sto Novak moze, koji je njegov potencijal. Taj potencijal je jucer potvrdjen na jedan fantastican nacin. A najvise je bola u oci Nadalova nemoc. Nije imao ideju sto da radi. A Nadal je bez sumnje bio najbolji igrac svijeta prosle godine.

                Ali ne valja zaboraviti poraze od Vavrinke i Federera, to su bili izjednaceni mecevi, oba je trebao Novak da dobije i u oba je puknuo. Hoce li se to ponoviti kada bude ponovo imao gusti mec? Kako ce kondiciiono Novak izgledati u mecu od 5 setova na sljaci? Da ti budem iskren, mene vise ohrabruje ona pobjeda u IW protiv Federera. Prvo se vratio u mec i dosao u dobijenu poziciju, potom je prokockao tu poziciju i na kraju ipak dobio. Jucerasnji mec je pokazo da kad Novak igra 100% nema premca na hardu, sve izgleda tako lako. To znamo vec neko vrijeme. Mec protiv Federera je pokazao da Novak moze da pobijedi u cupavom mecu, u to smo sumnjali, barem ja, u zadnjih godinu dana.
                Last edited by NI; 31-03-14, 15:51.

                Comment


                • Sasvim je logicno da je Djokovic bolji igrac sada nego 2011., inace bi to znacilo da je stagnirao, a sto realno znaci da je nazadovao.
                  Pa i Fed je sad bolji igrac nego pre 5,6 godina, ali druga je stvar sto je on stariji pa samim tim sporiji, ali sto se strogo teniskih elemanta tice, on je bolji igrac.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment




                  • ppotok.jpg




                    Last edited by Velja; 31-03-14, 08:56.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Sasvim je logicno da je Djokovic bolji igrac sada nego 2011., inace bi to znacilo da je stagnirao, a sto realno znaci da je nazadovao.
                      Pa i Fed je sad bolji igrac nego pre 5,6 godina, ali druga je stvar sto je on stariji pa samim tim sporiji, ali sto se strogo teniskih elemanta tice, on je bolji igrac.
                      Slazem se

                      Comment


                      • Originally posted by Duka View Post
                        To je Novak IZ 2011! Kakva sigurnost,kakvo samopouzdanje..kretanje,agresija..ama bas sve ono sto podrazumjeva jednu savrsenu masinu.Ovako ako bude i dalje,3 GS u godini sto su ostala,pripasce njemu,dame i gospodo ...Novakov rival sinoc je bio pregazen,urnisan,ubijen u pojam,bio je poput nemocnog piona koji se koprcao ...Neka svako naredno finale,izgleda poput sinocnjeg..A da...ovo majka vise ne radja,barem na ovim prostorima..
                        Novak je antologija.
                        Trcis pred rudu, daleko su W i USO. Sledeci je MC i na to trreba biti fokusiran, ali kao sto neko rece malopre uzivajmo malo u ovoj pobedi, par dana.

                        Comment


                        • Jos jedna nedelja i ponedeljak krecu sa osmehom. Sto zbog nekih licnih uspeha sto zbog jedne velike pobede Novaka.
                          Nema nista lepse nego kad dohvatim da listam ATP records i H2H sa Nadalom i vidim koje brojke je sve poboljsao.
                          Sinoc kad sam proverio rezultat i video 6:3 6:3 bas mi se javio veliki osmeh na licu, a bogami mogao bih da nastavim sa trendom da ne pratim njegove meceve sa Nadalom (ne namerno naravno ), ne ide mu lose koliko vidim .
                          Ogromna pobeda koja donosi mnogo stvari:

                          - Naravno, nova titula
                          - znacajan boost samopouzdanja koji bi trebao da ga drzi dobar deo nastavka sezone, bez obzira na formu koju bude trazio na sljaci
                          - skinut ogroman pritisak sto se tice titula u sezoni, sad moze komotno da se uvezbava za RG preko Mastersa i ako vidi da slucajno dodje do nekog zamora materijala, da moze bez trunke zaljenja da odustane od jurenja neke titule i tako apsolutno podredi sve RG-u
                          - Nadal nije uspeo da osvoji prvi put Miami i skine ga sa liste. Za mene velika stvar, jer kad se zavrse njihove karijere jedan ogroman argument oko toga ko je bolji teniser ce biti ko je sta, gde i kako osvojio i koliko puta,naravno.
                          - Drugi put vezao IW-Miami, jedini pored Federera
                          - Ubrzan put nazad ka br.1

                          A sada malo statistike posle finala Djokovic - Nadal <3 :

                          40i medjusobni duel
                          11-9 u finalima za Novaka ( zanimljivo da su i Fedal odigrali 20 finala, 14-6 za Nadala)
                          6-5 u Masters finalima za Novaka
                          14-7 za Novaka u mecevima na hardu
                          Novak se ozbiljno priblizio Konorsu koji je na prvom mestu u open eri po procentu uspesnosti na hardu( Konors 82.66% 515–108 - Djokovic 82.62% 366–77)
                          Nole stigao do jos jednog niza od 10 uzastopnih pobeda
                          Cetvrta uzastopna titula na Mastersima
                          Jubilarna deseta pobeda nad teniserima koji su u tom trenutku br.1

                          A sad lepo da se zavalim i maximalno uzivam u reprizi sinocne predstave
                          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                          Comment


                          • prskaj,

                            Sazeto i precizno.

                            Da dodam, da nije bilo odustajan Majera i Nisikorija, Novak bi prestigao Konorsa.

                            Comment


                            • I.. kako smo danas?
                              Strašno sam pod utiskom i dalje. Ne pobedom, to nekako duboko u sebi uvek očekujem, već načinom na koji je došao do nje. Igra je bila fantastična, ali i oni vremenski uslovi koji mu nikada nešto ne idu na ruku... visoka temperatura, vlaga, vetrić, čak mislim i ceo prvi set bez ledenog peškira (iako ga je tražio), pa Rafin sjajan poen na prvu smeč loptu ili neke male greške koje je pravio i nij ezbog toga bio zadovoljan... ništa od toga se nije videlo na njemu, ništa mu nije smetalo. Da li ste primetili, onu koncetraciju za vreme pauza (ako ih reklame nisu pokrile)? One duge meditacije Bio je izuzetno staložen i koncentrisan i ovo je po meni novi napredak u njihovim duelima. Videćemo da li će ključ moći da ponavlja, jer činjneica da Rafa nije bio na nivou, a možda nije i zbog Novakove igre. Nadal zna kako protiv rivala, ali očigledno zna i Novak. Sve to za 1h i 24 min u trećoj vezanoj pobedi bez izgubljenog seta. Impresivno.


                              Last edited by miloolja; 31-03-14, 09:39.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • BB se nije uopšte oglasio.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X