Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cssr,

    Ne sjecam se da je Novak lakse pobijedio Marija nego u tom mecu.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      cssr,

      Ne sjecam se da je Novak lakse pobijedio Marija nego u tom mecu.
      To je bio jednosmeran mec, a Mari je igrao veoma lose prvi set, drugi su bli izjednaceni i prevagnula je veca zelja Novaka.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Jucer sam odgledao ponovo pola meca na Sky-u. Highlights su bolji. Sto je noramalno. Novak je lose servirao u 3. setu i dobio. Presudila je samouvjerenost u kljucnim poenima.
        U pravu si NI
        Ovde su statistike tog meca
        Spoiler


        A ovde ceo mec
        Spoiler

        Comment


        • Sad ću vjerovatno reći nešto što nije nikakva novost i što svi znate, ali gledajući ove highlightse ne mogu se oteti dojmu.
          Koliko je Novak u tom meču a i u samoj toj 2011 izgledao samouvjerno, moćno, čudesno. Kakva napadačka igra crtanje bekendom. Ne mogu a da ne kažem da to sada ne vidim, ne vidim ni onu želju, volju, trčanje za svkaom lopticom i tjeranje Rafe na još jedan smash. Gledajući taj meč i usporedivši ih sada rekao bi da će Rafa pobjedit sutra.
          Ali teško je to tako uspoređivati jer bolji Novak donosi i boljeg Rafu i obratno pa smatram da su obojica igrali na granici svojih mogučnosti. Baš je bio ekstra meč, naklon im do poda, pravi šampioni

          Comment


          • Originally posted by kreso34 View Post
            Koliko je Novak u tom meču a i u samoj toj 2011 izgledao samouvjerno, moćno, čudesno. Kakva napadačka igra crtanje bekendom. Ne mogu a da ne kažem da to sada ne vidim, ne vidim ni onu želju, volju, trčanje za svkaom lopticom i tjeranje Rafe na još jedan smash.
            Slazem se sa ovim boldovanim Neverovatna igra
            Ja kod Novaka i danas vidim zelju i volju, cak i trcanje za lopticom koju ne moze da vrati...ali normalno da se sve manje oslanja na trcanje, to se vidi i kod Rafe. Ne moze ni jedan od njih vise biti fizicki na istom nivou kao sto su nekad bili...zato se obojica danas mnogo vise oslanjaju na servis, skracivaju poene. Ne vidim u tome nista lose

            Comment


            • Istina, ali ono je baš bilo drugačije, ne želim reći da sada Novaku nije stalo, da uopće ne trči i takvo što, ali tada je baš imao neki jedinstven pogled, samopouzdanje, to je ono što mu danas fali, možda i nedostatak motivacije..

              Comment


              • sjutra 16 je finale jel ?


                Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by kreso34 View Post
                  Istina, ali ono je baš bilo drugačije, ne želim reći da sada Novaku nije stalo, da uopće ne trči i takvo što, ali tada je baš imao neki jedinstven pogled, samopouzdanje, to je ono što mu danas fali, možda i nedostatak motivacije..
                  E upravo to meni najviše nedostaje, nekada mu se u očima jasno vidjelo koliko želi pobjedu, ali sada to više ne vidim
                  * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                  * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                  NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                  Comment


                  • Trebalo bi da bude u 19

                    Comment


                    • Nista Novaku ne nedostaje, a pogotovo ne zelja i volja. Stariji za neku godinu, i za toliko zreliji, emocije iskazuje manje burno.
                      Inace finale Majamija 2011-e nosi zanimljivost da je po prvi put kondiciono neko nadjacao Rafaela
                      Last edited by pecaros; 01-04-14, 12:46.
                      sigpic

                      Comment


                      • U 21-30 po našem
                        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                        Comment


                        • Originally posted by salinjo90 View Post
                          Poen na 08:10 nisam video dugo dugo od Noleta, FH iz trka meni omiljen udarac
                          Mnogo lep udarac
                          Ali nije ni ovo lose resenje iste situacije:
                          Spoiler


                          P.S: U videu se moze videti i zelja i volja i trcanje za prividno izgubljenom lopticom
                          Last edited by Zzz; 29-03-14, 12:15.

                          Comment


                          • Originally posted by kreso34 View Post
                            Sad ću vjerovatno reći nešto što nije nikakva novost i što svi znate, ali gledajući ove highlightse ne mogu se oteti dojmu.
                            Koliko je Novak u tom meču a i u samoj toj 2011 izgledao samouvjerno, moćno, čudesno. Kakva napadačka igra crtanje bekendom. Ne mogu a da ne kažem da to sada ne vidim, ne vidim ni onu želju, volju, trčanje za svkaom lopticom i tjeranje Rafe na još jedan smash. Gledajući taj meč i usporedivši ih sada rekao bi da će Rafa pobjedit sutra.
                            Ali teško je to tako uspoređivati jer bolji Novak donosi i boljeg Rafu i obratno pa smatram da su obojica igrali na granici svojih mogučnosti. Baš je bio ekstra meč, naklon im do poda, pravi šampioni
                            Kreso,

                            Higlights varajau. Odgledaj cio mec. Puno toga me iznenadilo. U prvom redu da su Novakovi udarci, manje vise svi, losiji nego danas. Znao sam da je Rafa losiji ne nego danas ali sam mislio da je to beznacnajno. On je zanatno napredova. Novak je dobio taj mec jer je njegova nova igra bila previse za Nadala. To su znali i Novak i Nadal. To je cinilo Rafu nesamuvjerenim a Novaka samouvjerenim. Razlika u samouvjerenju, opravdana, je presudila mec. Njihov mec na USO je osjetno bolji. Obojica igraju bolje.

                            Ali jedna stvar je ostala ista. Obojica su veliki sampioni, pogotovo Rafa.

                            Inace kappa dolje Rafi za napredak koji je napravio od tada.

                            Comment


                            • Bas odgledao hajlajte i ne mogu da kazem da nisam uzivao, ali nisam bas previse impresioniran. A uz to, Miami je toliko spor da sve deluje nekako slow-motion. Mec na US Openu mi je mnogo zanimljivi npr (takodje upravo pogledao hajlajte po ko zna koji put), brza podloga, obojica raspolozeni, nekako je sve brze i dinamicnije, a bilo je fantasticnih poena. U celoj toj Masters seriji 2011 u prvoj polovini sezone, meni je finale Madrida ostalo najupecatljivje, sto se same Novakove igre tice, iako generalno na tom turniru nije briljirao, do tog finalnog meca.

                              Ipak, koliko god voleo Novaka, nedostaje mi onaj stari iz AO 2008, Novak koji nije umarao protivnike nego pritiskao i dobijao agresivnom igrom, uz sjajno kretanje, nekako je sve delovalo leprsavo, kao da plese po terenu, bio je lak na nogama. Ne znam koliko se ljudi seca kako je igrao, i da li se iko seti da pogleda te malo starije hajlajte. Pogledajte hajlajte sa Federerom u SF AO 2008. Prelep tenis za gledanje, obojica imali sjajnih poena, sve je nekako zivahno i pored sporije podloge, Novak udarao prelepo, ravno, rano hvatao lopticu...

                              Naravno, hajlajti nikad nisu pravo merilo niti prikazuju kakav je stvarno bio mec, ali pricam cisto o nacinu igre...

                              Comment


                              • Igrao je on agresivnije 07/08 svakako, Madridsko SF09 vidim kao prekrenticu u njegovom pristupu igri, cini se da je uvideo da takvom igrom ne moze , jednostavno ne moze biti ozbiljniji takmac Rafi . Cistom fizickom snagom on ne bi u kontinuitetu mogao igrati na taj nacin jedanko uspesno.Sada je stvar da li nam se ova sadasnja igra vise estetski dopada ili ne.
                                Spominjani running FH na kanadskom mastersu 2007 narocito u mecu sa Federerom je bio fantastican, s vremena na vreme pogledam taj mec i ovek me iznova odusevi.
                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X