Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Novak je odlucio da se mijenja i ja mu necu pucati u ledja dok to radi!
    sta to treba da mijenja? Govoris kao je u pitanju neko generalno mijenjanje,ili podrobno..ne shvatam...Uostalom,nije on od juce

    On vec jeste odlican server, ali nema mentalitet server. To je problem.
    Cekaj,kako to 'mentalitet server',NI? ....On nema konstantan prvi servis,ili bar priblizno tome.

    @Indigo....dobar post.Nadamo se svi da ce se opet biiti ono sto smo navikli,ali postaje zabrinjavajuce,ne treba bjezati od realnosti.


    Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
    sigpic

    Comment


    • Realnost je ta da on polako vracu onu svoju agresivnost, u zadnje vreme se mnogo oslanjao na svoje defanzivne i fizicke sposobnosti. Barem slabije igrace od sebe, a ima ih mnogo, treba da pobedjuje sto pre a ne da se trosi tako sto ce cekati njihove greske. Cak je i Nadal postao mnogo vise agresivan i mnogo manje ceka greske protivnika

      Comment



      • @Indigo,svaka ti cast za post ali ja imam samo neke male nedoumice.
        Kazes Boris i Novak se nisu dovoljno upoznali.
        Zar je potrebno da se dobro , dobro upoznaju pa da krene Novak u "bolje sutra"?
        Povlacim paralelu sa Rodjom, da li se on dugo upoznavao sa Edbergom, nije.
        Al`zato je vidan taj njigov odnos sa njim na kilometarskoj udaljenosti.
        Airborne, pokušaću to ukratko da ti objasnim na životnom primeru.
        Kao klinac sam sa ćaletom često odlazio kod nekog lika u Petrovaradin koji se bavi ručnom izradom drvenih čamaca. To nisu obični čamci već prava remek dela koja podrazumevaju mukotrpan rad i prodaju se za 2000 evra u Italiji i Švici.
        Inače lik je sa nama običnim smrtnicima jedva progovarao, gotovo da ga ne zanimamo.
        Jednom kada smo otišli tamo došao mu je neki kolega iz Italije čovek je pravio takvu sprdnju i zajebavao se kao nikad u životu a priča je bila uglavnom o obradi i rezbarenju drveta.

        Nije teško spojiti dva ista, dva koja se privlače i imaju sličan mentalni sklop i shvatanje igre.
        Odnos Beker-Novak ti je kao odnos arhitekte i gradjevinca(obojica znaju samo na drugačiji način). Obojica imaju znanje, obojica vole tenis, samo imajju drugačiju ideju o njemu i poimanje istog im je u osnovi drugačije. Uvek postoje ti minijaturni sukobi o tome kako bi nešto trebalo da se izvede i da li bi moglo da se izvede bolje na drugi način.
        Rodja i Edberg se u samoj osnovi slažu.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Originally posted by notorious View Post
          Tješenje se nastavlja Kad si spreman onda tu paketa nema, nije to crveni krst. Pogledajte USO 2011 polufinale 3 i 4 set, samljeo ga je napadačkom igrom, ono je bilo devastiranje.
          notorious,

          Daj ne kukaj toliko. Prestigao si Vladana, srecom ne moze postati najgori u tom pogledu medju Novakovim navijacima.

          Dva najbolja set koja je za mene Novak ikada odigrao su 2. u finalu Uimbldona 2011. i 4. u finalu USO. Pogotovo ovaj posljedni. Jos nije mogao da servira dobro.

          Kao sto znas bio mu je napukao ledjni misic. Onda je ad hoc, iz nuzde, poceo da igra ofanzivno i rasturio Nadala. Tadam sem video da on moze da bude fantastican ofanzivac.

          A siguran sam da se Novak poslije upitao: "Hocu li igrati ofanzivno samo kad mi pukne misic?"

          ----------------------

          Originally posted by Duka View Post
          sta to treba da mijenja? Govoris kao je u pitanju neko generalno mijenjanje,ili podrobno..ne shvatam...Uostalom,nije on od juce
          On je odluci da mijenja, on zna zasto. Ja cu naslucujem razlog. Indigo to bolje radi. Bilo kako bilo, ja postujem Novakovu odluku i necu da je petpracki napadam.

          Meni ono sto on i Beker rade djeluje planirano a ne stihijno.



          Originally posted by notorious View Post
          Cekaj,kako to 'mentalitet server',NI? ....On nema konstantan prvi servis,ili bar priblizno tome.
          On ima dovoljno dobar servis da to bude osnova njegove igre. Mentalitet servera je - "Daj da sacuvam svoj servis pa onda da mislim o brejku."

          Mentalitet Novaka je: "Mnogo je lakse ako lako cuvam svoje servise, ali ipak je moja najveca snaga return. Njegov servs cesto pada kad ne usije da brejkne.

          ---------------------

          Originally posted by Indigo View Post
          U principu slažemo se da je njegov stari paket bio učinkovit i funkcionalan ali opet i on je imao određene bagove koji su vremenom postali vidljivi.
          Igra zasnovana na visokom nivou fizičke pripremljenosti, maksimalnih odricanja, dijeta i raznih drugih stvari uz njegove tehničke sposobnosti dale su mu mogućnost da dominira.
          Sto je duze bio na vrhuncu to je više trošio svoje telo i kompletan sistem.
          Apsolutno! Ljudi mnogi idealizuju 2011. Nije rad na novom paketu hir, nego nuzda.

          On ja mogao nastaviti karijeru starim paketom, vjerovatnoje racunao da je rizik da se povuce prije 30, mozda cak padne sa 27 ili 28 godina, veliki. Zato je odlcio da mijenja.


          Originally posted by Indigo View Post
          Trenutno traži novi balans a to je uvek teško.
          MOramo se složiti da je to pre bilo ovako 60%-70% fizička sprema, 20-40 % asortiman i gameplan + samopouzdanje koje je kao bonus paket ili ti ekstenzija, patch koja krpi nedostatake.
          Sada je cilj napraviti savršen balans sa jednakim utroškom snage, teniskog umeća i taktike jer je i on sam shvatio da stari paket nije održiv na duže vreme.
          Hoće li uspeti, pitanje je vremena i njegove volje koja sigurno ne manjka.
          Briljatno!
          Last edited by NI; 02-03-14, 15:32.

          Comment


          • Ja ne znam nijedan Novakov mec gde je bio nesto posebno defanzivan protiv svakoga napadacki igra ravno i snazno sa osnovne linije i to radi odlicno, naravno tu su i sjajne defanzivne sposobnosti i to je njegova komforna zona.
            Govoriti o drasticnoj promeni u stilu vise jurisanja na mrezu je malo tesko u ovoj prici, pa bio bi glineni golub da pocne raditi tako nesto bezglavo..jako je tesko igrati takvo sto, RF je ziv primer bezglavog srljanja bio vise puta poslednje godine..
            Po meni je Novaku osnovnu prednost davao taj neverovatan return, time je ubijao ostale kada je dominirao...Ne verujem da moze a ni da hoce menjati tako drasticno svoju igru....A za saradnju sa Bekerom cemo da vidimo iako mislim da nemac nema sta dobro da mu donese.
            sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

            Comment


            • Doci ce i taj RG, proci ce, a vi cete se i dalje zanositi.
              sigpic

              Comment


              • RG mora da osvoji inace mu ode sezona. Kratko i jasno.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Sa ovakvim pristupom, ovolikom dozom zanosenja(ne od navijaca, od navijaca se to ocekivano) i tim strasnim strucnjakom u boksu bas ce ga osvojiti.

                  Ne treba on nista da mijenja, on ima savrseni balans ofanzivnog i defanzivnog tenisa, on ima 27 godina i formiran je igrac koji nikad nece biti volejer, koji nikad nece biti smeser, koji nikad nece biti server, koji nikad nece biti kompletan kao Federer i Nadal, ali sa svojim osnovnim udarcima, servisom punim varijacija i sjajnim riternom, kao i pasingom mu je sasvim dovoljno da dominira jos tri godine. On zadnje tri godine ne dominira, a kamoli da se to ocekuje i naredne tri, balkanski mentalitet u najboljem izdanju. I to je ok, samo me nervira njegovo zavaravanje i te izjave koje daje, a znamo sto se desi dan ili dva kasnije.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Johnny View Post
                    RG mora da osvoji inace mu ode sezona. Kratko i jasno.
                    RG ili Cincinnati.

                    Comment


                    • Originally posted by Johnny View Post
                      RG mora da osvoji inace mu ode sezona. Kratko i jasno.
                      On je gresio upravo ovakvim razmisljanjem, pa nije RG sveti gral. Cim to shvati, vise ce energije i koncentracije trositi na one turnire koji mu vise leze.

                      Comment


                      • Ima jos vremena do RGa ( ne mnogo, ali ima vremena ) da stvari dodju na svoje mesto i da se neke kockice kod Novaka poklope. Dovoljno mu je da bas tada, na RGu, bude onaj pravi. Ako osvoji RG, vrlo verovatno mozemo da ocekujemo dominacju do kraja sezone, tj. sve dok ga bude drzala titula sa RG.

                        E sad, da li ce se sve to na vreme poklopiti ili ne....... vreme ce pokazati. Za sada deluje tesko ostvarivo.

                        Originally posted by Prototype View Post
                        On je gresio upravo ovakvim razmisljanjem, pa nije RG sveti gral. Cim to shvati, vise ce energije i koncentracije trositi na one turnire koji mu vise leze.
                        Jbg, zajebao se, ko mu kriv sto sam sebe opterecuje, sada je gotovo, dok ga ne osvoji trosice energiju tamo gde ne treba. Kljuc je RG .
                        Last edited by Mr. Wolf; 02-03-14, 13:25.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Originally posted by Prototype View Post
                          On je gresio upravo ovakvim razmisljanjem, pa nije RG sveti gral. Cim to shvati, vise ce energije i koncentracije trositi na one turnire koji mu vise leze.
                          Sa ovim se slažem, mislim da je pogrešno razmišljati da je sezona "propala ako ne uzme RG" znam da mi svi žarko želimo da on konačno podigne taj pehar, ali prevelika očekivanja donose još veća razočarenja (ako se desi neuspjeh) ako sebi RG zacrta kao nešto što mora da uzme, pritisak će da bude veliki, hoće li on to moći da podnese
                          * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                          Comment


                          • Ljudi previše očekuju. Možda misle da ću da počnem da igram levom rukom, ne znam... Stalno me pitaju šta sam to popravio od kako radim sa Bekerom. Vežbamo određene detalje u igri, ali neću praviti nikakve značajne promene. Neću početi da igram servis-volej. Opet, radimo na pozicioniranju na terenu, a ponoviću, tek je početak godine. Potrebno nam je još vremena da se bolje upoznamo i osetimo benefite partnerstva.

                            Malo i ja da prokomentiram. . .ovaj mi je pasus posebno ostavio utisak, ta njegova ironija na pocetku dosta govori, po mom mislenju o njegovom psihickom stanju, koje nije na potrebnom nivou za mesto koje mu realno pripada igracki, sam vrh. Odgovor je kao da ga neko tera da poboljsa sta vec sta misli da treba da poboljsa u igri ili u krajnoj liniji da zadrzi potrebni nivo igre. Pa, on se trudi daje sve od sebe, a ljudi ocekuju cuda. Znaci on misli da sve daje, ali ima vremena, ne treba zuriti itd. To je znak pasivnosti i defetizma. Misli da je sve uradio, zato sto verovatno nesto radi povrsno, a ne sustinski. Misli da ima vremena na pretek, znaci realtivizira stvari, a njegovo kvalitetno vreme je ograniceno. To opet ukazuje na ono da njemu tenis je samo jedna od stvari kojima se bavi, pa ima vremena, trudi se, rezultati ce kad-tad doci. To je mentalni pristup zivotu i ono cime se on trenutno bavi, a ne samo tenisom. Beker tu ne moze pomoci. On je pokazao da igra najbolje samo kad je kompletno fokusiran, a ne kad trazi isprike. Ne radi se tu o fizickoj pripremi ili pristup igre. To mu trenutno sluzi samo kao isprika za njegov pristup tenisu. Bojim se da Bekera koristi kao alibi, a ne kao resenje. Ima blokadu koju treba premostiti, to moze biti mali cekor, ali jako tezak.

                            Comment


                            • Originally posted by MarRF View Post
                              Ja ne znam nijedan Novakov mec gde je bio nesto posebno defanzivan protiv svakoga napadacki igra ravno i snazno sa osnovne linije i to radi odlicno, naravno tu su i sjajne defanzivne sposobnosti i to je njegova komforna zona.
                              Nije on defanzivan koliko Nadal ili Mari. On je vise kao Ferer. Ubija tempom sa osnovne linije, ali to trosi! On moze da ima bolji paket nego onaj iz 2011. Radi na tome vise od dvije godine.

                              Moje licno misljenje, u kom sam usamnjen, da mu je ovaj paket vec bolji nego onaj iz 2011. Problem je sto on ne vjeruje novom paketu koliko je vjerovao starom.

                              ---------------------

                              Originally posted by Niki View Post
                              Odgovor je kao da ga neko tera da poboljsa sta vec sta misli da treba da poboljsa u igri ili u krajnoj liniji da zadrzi potrebni nivo igre.
                              Ne tjera ga neko nego nesto. Sto? Ambicija da bude najbolji u istoriji, da osvoji GS, perfekcionizam, strah od povreda, zelja da produzi top karijeru? Mozda sve pomalo.
                              Last edited by NI; 02-03-14, 15:48.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Nije on defanzivan koliko Nadal ili Mari. On je vise kao Ferer. Ubija tempom sa osnovne linije, ali to trosi! On moze da ima bolji paket nego onaj iz 2011. Radi na tome vise od dvije godine.

                                Moje licno misljenje, u kom sam usamnjen, da mu je ovaj paket vec bolji nego onaj iz 2011. Problem je sto on ne vjeruje novom paketu koliko je vjerovao starom.

                                ---------------------



                                Ne tjera ga neko nego nesto. Sto? Ambicija da bude najbolji u istoriji, da osvoji GS, strah od povreda, zelja da produzi top karijeru? Mozda sve pomalo.
                                Za tako velike ambicije u zivotu treba postojati samo tenis, tenis i tenis. A, ne svadba, humanitarni rad, zabava, pa tenis. . .Nije problem u ambiciji, nego sta on radi da ambiciju priblizi do realnosti.

                                Comment

                                Working...
                                X