Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo i Ozmine analize ako neko nije postavio pre mene
    http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=802691

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Slazem se. Ali kao onda da je Novak bio preopusten, ako je mislio da mora da rizikuje na returnu.



      Hvala salinjo!

      Dakle znamo sto je problem - dani kada 'ne moze' da pobijedi. Je li to za Bekera ili psihologa?
      Mozda sam u manjini, ali mislim da ce Beker resiti taj problem Ne treba odmah kriviti BB jer je on tu nepunih mesec dana, a to je malo.

      Comment


      • Nadamo se da hoce.


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

        "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

        Comment


        • Originally posted by nikola_bg View Post
          zanimljivo pitanje i moram da priznam da nemam odgovor na njega.
          Preko zanimljih pitanja na koje nemam odgovore stizemo do istine. kad konacno nadjemo odgovore.


          Tvoje ponude su:

          1. mozda su se smenjivali periodi opustenosti i periodi frustracije koja prouzrokuje agresivnost koja mu nije trebala danas u toj kolicini na drugi servis wawrinke.
          Bilo je i jednih i dugih perioda. Tu nema sumnje. Bio je opusten do prve zestoke FH na FH razmjene u drugom setu. I mozda je bio opusten poslije brejka u 5. setu. Mozda da ja njegov pad krivo tumacim.

          2. mozda je nova bio opusteno agresivan, dakle mozda je bio nonstop opusten a igrao agresivno na wawrinkin servis s predumisljajem misleci da je to nacin da ga slomi.
          Novak je eksperimentisao cijelo vrijeme. I bilo je perioda kad je upravo to radio. Njegova izjava poslije meca da se Vavrinki nije nista moglo je bazirna na uvjerenju da nijedna od probanih taktika nije davala punu superiornost. Ali sve, ili barem vecina, su davale djelimicnu superiornost.

          3. a mozda novak uopste nije bio opusten ( bar u trecem, cetvrtom i petom setu) i forsirao je agresivan ritern i bukvalno pokusavajuci NA SILU da oduzme servis, bez gradjenja poena.
          Ja mislim da Novak veci dio meca nije bio opusten. Ovo sto ti zoves NA SILU, ja bih zvao sa manjkom srpljenja. Kad imas dobrog servera, moras da budes strpljiv. Toga nestrpljenja je bilo.

          takodje mozda(mada neverujem) je novak menjao taktiku kod riterna (dakle ako je taktika bila da udje u poen on promeni u agresivan ritern) misleci da wawrinka ima mnogo srece i da cisti linije. Ovo se odnosi na kraj cetvrtog i peti set.
          Mislim da je toga bilo, iako je to iracionalno razmisljanje. Sreca dodje i prodje. Ti mora da nastavis da igras isto dok protivnika ne prodje sreca.
          Last edited by NI; 21-01-14, 23:02.

          Comment


          • Originally posted by salinjo90 View Post
            Evo i Ozmine analize ako neko nije postavio pre mene
            http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=802691
            Naslov mu je odlican.

            U analizi malo previse podilazi Novaku. Vavrinka je bio izvanredan, ali je Novak bio bolji.

            Comment


            • @ NI

              ja se samo plasim, a pisano je o tomi i prosle godine, a to je guranje problema pod tepih...
              Dakle novak mora da shvati da je problem preozbiljan, alarmantan, i ako pocne da radi na tome mozda iscupa jedan, dva slema ove godine. Uz svo duzno postovanje mastersa, atp 500 i dejvis kupa, ali novaku su sada vise nego ista potrebne grand slam titule kako bi vaskrsnuo (mislim da je ovo prava rec)

              Comment


              • Originally posted by nikola_bg View Post
                @ NI

                ja se samo plasim, a pisano je o tomi i prosle godine, a to je guranje problema pod tepih...
                Dakle novak mora da shvati da je problem preozbiljan, alarmantan, i ako pocne da radi na tome mozda iscupa jedan, dva slema ove godine. Uz svo duzno postovanje mastersa, atp 500 i dejvis kupa, ali novaku su sada vise nego ista potrebne grand slam titule kako bi vaskrsnuo (mislim da je ovo prava rec)
                Problem je jako ozbiljan. I bio je ozbiljan iza USO. On mora da osvoji barem jedan GS ove godine, sve ostalo je katastrofa.

                Ali ima jedna dobra stvar. Bolje da je izgubio od Vavrinke nego od Nadala ili Marija.

                Comment


                • Vidim da se vecina nemoze pomiriti sa porazom i traze se po meni pogresni razlozi,taj poraz je morao doci ,neko je vec govorio o zakonu velikih brojeva,ali su po meni dva faktora najbitnija a to su odlican protivnik i Novakova potrosenost .Vec je jednom napravio slicnu gresku 2011 gde nije uspeo stici do najvaznijeg meca ,finala RG i sada kada treba odbraniti svoje dvoriste.Problem je preterano dugo drzanje visokog nivoa bez dovoljnog odmora i regeneracije,jednostavno glavna crta Novaka je preterana potrosenost uzrokovana stilom igre i nizom pobeda ,i tu vidim zelju angazovanja BB kako bi se postepeno menjao stil i skracivali poeni ,ali to ne ide preko noci.Ne slazem se da je predao mec,pre bih rekao da je napravio pogresan gem plan ,narocito kod kljucnih poena ,a mora se priznati da je Wawac mnogo puta servisom resavao kljucne poene a i Novak je zakazao na riternnu ,posebno na 2. servis ,mnogo je toga otislo iza osnovne ,sto pokazuje da je bio svestan stenovih mogucnosti i forsirao je dubinu i kockao se i izgubio.Poraz jeste bolan sa stanovista turnira ali to moze dati materijal za nova razmisljanja u kom pravcu treba raditi.Ako ne isplanira na drugi nacin sezonu i ne odredi prioritete (GS) gledacemo ovakva razocarenja sve cesce jer dolazi potrosen na glavnu scenu a na sporednoj trosi nepotrebnu energiju.Nadam se da ce doneti dobre odluke jer od Novaka mozemo i moramo jos ocekivati,nije on dao svoju poslednju rec,poznat srpski inat dace tu nesto novo ,najvise bih voleo da se to desi na RG pa nek ode u penziju kao Bartoli nakon Wimbledona

                  Comment


                  • Mene je Ozmo razocarao,ne ovim tekstom sada nego ranije tj. lani , tako da sam ga prekrizio u svom tefteru
                    da citam pod obavezno.
                    Ovde na forumu ima boljih strucnjaka od Ozma bar 10x

                    Boze kako razumem sva ova pisanja,Olja ne zna sta ce od tuge i besa,Ni drzi nivo dostojansta i razuma mada i on (znam sigurno) ponekad opsuje socno na brojeve i procente koje vredno slaze i poredi.Sandugp,Navras i mnogi drugi ostro reaguju ali sa razlogom...
                    Vec sam napisao,meni je posle US opena 2013. sve nekako lakse podnositi ovo.
                    Nesto mi se vrti po glavi da smo mozda svi "prevareni".
                    Da je sada dosla na naplatu sto smo se baskarili u 2011-oj i nesto malo u 2012 i 2013.
                    Jer kako objasniti da neko prezivi dva svetska rata od 1914 pa do `45 a onda shetajuci se ulicom padne mu kvalitetan i snazan klavir na glavu i ubije ga.
                    Da sada ne razglabam znate na sta i kako mislim.
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post

                      Ali ima jedna dobra stvar. Bolje da je izgubio od Vavrinke nego od Nadala ili Marija.
                      moram priznati da ti zavidim kako pronalazis pozitivne stvari posle ovako teskog poraza (bukvalno kiksa) , ali ipak se slazem da si u pravu.
                      doduse mislim da bi murraya pobedio a mozda cak i nadala. murray ima problema sa ledjima a i da je fit opet mislim da bi ga dobio. endijeva igra je razlicita od wawrinkine. kad igra sa wawrinkom novaka frustrira vavrinkin slajs na novakov bekhend (kad napada djokovic) i wawrinkina ubitacna ofanzivna igra (kad se brani djokovic).

                      dok kod murray-a novaka frustrira sto murray vraca sve ( kad napada djokovic), dakle dobra defanziva andya, medjutim kad andy napada novak moze mnoglo lakse da se odbrani nego protiv wawrinke. Wawrinka ima bolju napadacku igru od murraya, stice se utisak da bi novak protiv murraya se jednim udarcem iz podredjenog polozaja vratio u egal u razmeni. protiv wawrinke teze .


                      sto se nadala tice mislim da bi i njega dobio (podloga za to su peking i london) mada je i to pod znakom pitanja jer je ovo grand slam, ali novak dobro eksploatise rafin bekhend a i rafa po meni igra za pola nivoa ispod nego na uso 2013.

                      Comment


                      • Originally posted by AIRBORNE View Post
                        Mene je Ozmo razocarao,ne ovim tekstom sada nego ranije tj. lani , tako da sam ga prekrizio u svom tefteru

                        Vec sam napisao,meni je posle US opena 2013. sve nekako lakse podnositi ovo.
                        i kod mene je isti slucaj. prosle godine kad je izgubio od del potra na Indijan velsu, ja sam bukvalno hteo da polomim televizor, smoren sam bio zesce, medjutim kako novakovi porazi postaju rutina(nazalost), sve lakse i lakse ih podnosim. dakle novak nas je navikao 2011 i pocetkom 2012 na pobede i titule. sada nas navikava na poraze.

                        posle rg2013-e mnogo lakse podnosim njegove poraze. emocionalno sam se 80% iskljucio, cak i danas kad je igrao dobro nisam preterano navijao. gledao sam iz prostog razloga jer volim tenis (na stranu sto je novak srbin i sto sam njegov navijac). posmatrao sam ovaj mec kao da igraju npr. svajcarac i englez...

                        Comment


                        • Q. Where do you feel the difference was tonight?
                          NOVAK DJOKOVIC: Well, I think it was quite even. From the start I played better. Had some opportunities early in the second to get the break, and I didn't use that. He served extremely well from the beginning to the end. Every time he was in trouble, he was coming up with big serves.

                          You know, he took his opportunities. He deserved this win today. I congratulate him absolutely. There is nothing I can say. You know, I gave it my best. I gave it all. I tried to, you know, come out as the winner. I tried to fight till the last point as I did in a very similar match we did last year fourth round, same court, but it wasn't to be this time.

                          Q. What about the way the match ended? Must be disappointing.
                          NOVAK DJOKOVIC: Yes, unfortunately. But, you know, I mean, look, I can say I was lucky with some shots last year in our match. This time it was him that had luck a little bit on 30 All, this miss hit return. Then an easy volley for me on a match point.

                          But this is sport. You know, I mean, he showed his mental strength and he deserved to win.

                          Q. How wary were you about playing him again?
                          NOVAK DJOKOVIC: Well, he's in a great form. In the last 15 months he's had the best results. He's established now in top 10. He's been winning against top players in big tournaments. He won against Murray in US Open last year.

                          So he knows how to play now on the big stage. You could feel that with his game. He's really taking to the opponent and stepping in. When you're playing like this, only thing I can say is congratulations.

                          Q. You've had epic battles on that court the last few years. What's going through your head when you're out there on that court?
                          NOVAK DJOKOVIC: Yeah, it's amazing court, probably the court where I had most excitement in my tennis career throughout all my career. I mean, matches with Rafa, with Stan, last year, this year, some epic battles. Won many trophies in Australia, Rod Laver Arena.

                          I mean, I love that court. These are kind of matches that you work for, you live for, you practice for. You know, unfortunately somebody has to lose in the end. This year was me. I lost to a better player.

                          Q. Because of your history in five setters here, did you think going into this fifth set, did you feel confident?
                          NOVAK DJOKOVIC: Yes, I did. I did feel confident. I mean, I started great. I made a break on 1 All in the fifth, and then I played a poor game, four forehand errors.

                          From the far end it was more difficult to play because you play against the wind. So most of the breaks were happening in the closer end. That's where he won this match.

                          But still, it was very even and we both served well. Then, you know, in the end, couple of lucky shots and mistakes from my side decided the match.

                          Q. Sometimes you were watching Boris and your coach team trying to understand what was going on maybe?
                          NOVAK DJOKOVIC: I mean, I go through my emotions in the match. It's not the first time. I've been doing that in the past.

                          Q. Will tonight influence your decision regarding the Davis Cup next week?
                          NOVAK DJOKOVIC: I'll see. It's too early yet. I just came off the court. I'll decide in next few days.

                          Q. In a game where there was so little between you and Stan, what do you take out of it going forward?
                          NOVAK DJOKOVIC: Well, I mean, of course obviously I'm disappointed, you know, at this stage. But tomorrow is a new day. I have to accept the facts that, you know, you can't win all the matches that you play on.

                          One thing I can be proud of is that I gave my best. It wasn't enough. But, again, I know that I fight all the way through and laid my heart out there. It's a battle. One of us has to lose. He was, as I said, a better player. He stepped in and he won the match.

                          On the other hand, you know, these are the positives that I can take, as I previously said. Now, you know, it's only the start of the season, so I'm going to see what I'm going to do next and take it from there.

                          Q. Now is Wawrinka able to win the tournament or would it be a huge surprise for you?
                          NOVAK DJOKOVIC: I don't know. It's not a huge surprise, because, as I said, he's already feeling much more confident in the last year, year and a half.

                          With his performances on the big tournaments, you can say that he deserves to be where he is. You know, he deserves to win this match tonight because he's a great player and he's mentally matured and that's it.

                          If he's going to win or not, I don't know. Every day is different.

                          Q. How do you sum up your work with Boris here?
                          NOVAK DJOKOVIC: Well, look, you know, it's been the first official tournament for us. I'm satisfied with things that we've been talking about, working on. Of course, it's unfortunate that we finished the tournament in quarterfinals.

                          But look, you know, as I said, it's beginning of the season and we'll see what's coming next.

                          Q. Your winning streak, at some point it would have had to have ended. Did you ever think about how it would end?
                          NOVAK DJOKOVIC: No. I don't try to think about the outcomes of the matches or streaks. I have the experience of playing on this level for many years. That has helped me to have the positive mental approach to everything.

                          I just influence, you know, what I can, and that is what I can do on the court, to be in the present moment. That's how I'm playing tennis today.

                          You know, as long as I'm mentally so clear in my mind and as long as I have motivation to play this sport, this is the way it's going to be.

                          Q. Physically how did this compare to the last two five setters you played against him?
                          NOVAK DJOKOVIC: Physically I'm all right, you know. It was a tough battle mentally, physically, emotionally obviously. This is what happens when you play a top player on this stage, when you go the distance in the fifth.

                          Of course, you know, after playing four hours you are a little bit exhausted, but I do not feel, you know, too exhausted. I could have played for a while.

                          Q. Less taxing physically than here last year with him?
                          NOVAK DJOKOVIC: Last year was also a big battle. Maybe the court was a bit slower so we played more, I would say, rallies, more exchanges than this year.

                          Q. Can you talk through your decision to serve and volley on match point.
                          NOVAK DJOKOVIC: Well, he's been blocking my serve. He's been chipping the return for the whole match basically. And it was actually a good decision. I had a good serve and volley and good volley, but didn't put it away.

                          Q. You leave with a 25 match winning streak in Melbourne. How proud are you of what you've accomplished at this tournament?
                          NOVAK DJOKOVIC: Well, I have to be very proud of my accomplishments in my whole career, and especially in this tournament. This is definitely by far the most successful Grand Slam that I have.

                          I've been enjoying Australia, enjoying the support here and the conditions. I can't wait to come back next year.

                          Q. Did the faster conditions hurt your chances this year?
                          NOVAK DJOKOVIC: I got used to it. At the start it was of course a little bit different for players to get used to the faster conditions. But after two matches I was ready, feeling well on the court, and comfortable.


                          http://www.ausopen.com/en_AU/news/in...309603491.html
                          Last edited by miloolja; 21-01-14, 23:50.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Q. What about the way the match ended? Must be disappointing.
                            NOVAK DJOKOVIC: Yes, unfortunately. But, you know, I mean, look, I can say I was lucky with some shots last year in our match. This time it was him that had luck a little bit on 30 All, this miss hit return. Then an easy volley for me on a match point.
                            But this is sport. You know, I mean, he showed his mental strength and he deserved to win.
                            Jaoooo kako bi mu nekad` odalamio samar a onda ga odma zagrlio i izljubio da se ne naljuti na mene.
                            Novace trgni se,nema ljubavi u svetu gde je biti prvi = jedna osoba, gde je biti dominantan = jedna osoba biti najbolji - jedna osoba. Pametan si,razumes me.
                            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                            Comment


                            • Kad neko ima 10-ak poraza godisnje, ne moze se nikako reci da su mu porazi rutina. Ne verujem da ce i ove godine imati vise od 10 poraza. Medjutim, ako 4 od tih 10ak koliko je realno da ima, mozda cak i manje, mozda 7 ili 8. Elem ako 4 od 8(na primer) budu na najvecim turnirima, to ce biti neuspesna sezona za Novaka.
                              Pominje se ovde potrosenost Novaka Djokovica !?!?! WTF ... Kakva crna potorsenost, od cega, pa sezona je tek pocela...
                              Mastersi jesu bitni ali da osvoji 6 mastersa ove godine, a da ne uzme ni jedan slem, onda je to trubadur sezona (po mojim, a verujem i Novakovim standardima). GS titule su najbitnije i JEDINO sto se racuna kada igrac zavrsi karijeru i podvuce crtu.... Posle 2011 sam bio ubedjen da moze da bude dvocifren po tom pitanju.... Sve manje i manje verujem u to
                              A da to sto se tice intervijua, mislim da se totalno nepotrebno osvrce na proslost. Tipa imao sam srece prosli put, sad je red da nemam srece?!?! Gde to pise!?!? Po kom zakonu to vazi!?!? Vrlo nepotrebno, a on to radi samo da bi sebi dao laznu nadu, da se na neki nacin opravda. Cinjenica je da ga je debilna igra na mrezi kostala mnogo toga u njegovoj karijeri, a kada bude stao pred novinare i rekao Tacno je zajebao sam i to gadno, sam sam kriv, onda cu mu skinuti kapu. Sve te izjave tipa prosle godine sam pogodio ove sam promasio... Ma koga bre covece boli uvo sta je bilo prosle godine, jel te novinar lepo pitao za ovaj mec upravo zavrsen, sta palamudis !!?! To me nervira opasno ...
                              Last edited by Sandugp; 22-01-14, 00:01.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Oljice,
                                cijabataaaa ..
                                Čim smo ovde, to znači da nam je stalo "više nego što bi bilo normalno" do Novaka..
                                I nekoliko strana koje su ispisane posle današnjeg meča su dokaz toj tvrdnji..
                                Sa svim našim razlikama.. Kada ne bi obuzdavao svoj temperament tokom Novakovih mečeva, ne bi imao ništa od inventara u stanu.. A onda razmislim kada sam toliko lud što ne bi uzeo nešto najteže iz stana i udario se po glavi.. I onda glava kaže: smiri se budalo..
                                Svaki meč koji Novak igra je "treniranje stresa" kod mene.. Neki stent na srčki će mi dugovati Novak za nekih 20g.. Ali nije mi on kriv što ga gotivim.. Sam pravim izbor.. Ruku bi dao za njega , iako sam najbliže bio na metar od njega..
                                A opet priznajem.. Priznajem da se vremenom manje nerviram.. I lakše mi je bilo danas posle Stanislava, nego npr. Mareja u finalima W i USO 2013g.. Toliko mi je bilo teško da nisam mogao ni komentar da ostavim..
                                I na kraju.. Jedino što mi pada na pamet jeste da snimim svoju imitaciju Novaka kako bi opet celu situaciju prebacili na smeh i humor.. Ništa bez njega..
                                Pozzz ljudi
                                Idemo dalje!

                                Comment

                                Working...
                                X