Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Maja View Post
    Mislim da je razlog za zaposljavanje Beckera najpre u Vajdi koji iz nama znanih i neznanih razloga ne moze vise da mu bude head coach.
    Po meni to je kljucan razlog. Mislim da je to i Vajda nagovestio Novaku tako da je ovo bio iznudjen potez. Novak nikad ne bi ovo uradio na svoju ruku bez konsulatcije sa Vajdom.

    Originally posted by NI View Post
    Vilander bi vjerovatno bio dobar. On brzo misli, odlicno prati tenis i originalan je. Ali problem sa Vilanderom je da li bi bio iskren.
    Vilander je trenirao Pol-Anri Matija kad je ovaj bio 12. svetu pa nije uspeo da od njega napravi TOP 10 igraca iako su ga delile samo dve pozicije od tog cilja. Sa druge strane drugi Svedjanin Magnus Norman koji je mnogo manje postigao u tenisu od Vilandera uspeo je da od Vavrinke napravi TOP 10 igraca. Ne potcenjujem ulogu trenera ali se u sustini sve svede na motivaciju i suvi talenat samog igraca pogotovu kad je on u zrelim teniskim godinama. Kao sto kaze jedna izreka "Ne mozes starog konja nauciti novim trikovima"

    Comment


    • @NI

      1. Upravo

      2. Rafa je postao agresivniji u svrhu osvajanja određenih turnira i pronalaženja gameplana koji mu može omogučiti da drži primat sa Novakom. Međutim, koliko često vidiš Rafu da igra onako kao na USO turneji ?! Složićemo se, ne puno. Zašto ?! Zato što nema potrebu za to. On će pronaći najbolji tenis kada se to od njega zahtjeva. Ako je protivnik bolji, učinit će sve što je potrebno da dokaže da ga može pobijediti. Ali neće dijametralno promijeniti stil igre, niti taj agresivni ritam držati u kontinuitetu. Ne može i da hoće. Međutim, prihvatio je rizik svog 'high percentage' tenisa i posljedica koje on nosi sa sobom. To objašnjavaju višemjesečne pauze, poslije kojih ponovno slijedi vraćanje istom stilu. Kod Novaka je akcenat na jačem agresivnom pristupu mečevima u cilju produživanja karijere i čuvanja tijela. No, uzmi u obzir da je u njegovom slučaju tanka nit između kontrolisane i čiste agresive i veoma je malo potrebno da se naruši čitav balans. Zato što je prirodno agresivniji igrač od Nadala i zato što bi promjenom toga otišao u sasvim drugu krajnost, koja bi mu donijela veču štetu, nego korist. Igrač mora razvijati stil koji prirodno odgovara njegovom karakteru. Ako je to ofanziva, neka bude ofanziva, ako je to defanziva neka bude to, ako je nešto između toga, ok, ali oboje u jednakoj mjeri imati se ne može. Novak je djelimično uspio spojiti to dvoje u kontrolisanu agresivu sa osnovne i to mu je dalo rezultata. Ali, ako pokuša dodati jednu dimenziju više svojoj igri (voleji), mora biti spreman da nešto i izgubi. Jer popravljanjem nekog segmenta se rizikuje gubljenjem drugog, možda i važnijeg. Da li je vrijedno ?! To nije u mom domenu. Po meni bi bilo pametnije da prihvati rizik koji je i Rafa prihvatio. Zašto mijenjati 'dobitnu' kombinaciju, kada znamo da Novak nikada nije lomio protivnike igrom zasnovanom na jakoj agresivi i volejima. On mora povratiti glad iz 2011, igrački i tehnički je dostigao svoj maksimum maksimuma i bilo kakve popravke na tome bi mogle potpuno drugi rezultat.

      3. Borg i Rafa su pedalj iznad, takvu mentalnu filozofiju niko nije imao. Sampras je pola, a Beker jednu klasu ispod. Moram se ograditi i navesti da je to ipak samo moje mišljenje, da ne bi bilo zabune.

      4. Tome lično ja ne predajem veliki značaj, zato se nisam ni osvrnuo na to. Razumijem da je Vama kao navijačima svaka 'sitnica' bitno i to je uredu.

      5. Upravo tu hemiju vidim kao jedini logičan razlog angažovanja Bekera. Ne vjerujem da je Sampras mutav, pa da ne bi mogao prenijeti znanje i uspostaviti adekvatnu komunikaciju potrebnu za taj posao. Od Borga bi mogao najviše naučiti, ali se slažem da mu takav karakter ne odgovara. Wilander i McEnroe odlično primijećuju neke stvari, ali mislim da bi bili pogrešan izbor zbog toga što ne vidim na kojim poljima bi svoje taktičko znanje mogli prenijeti Novaku i kakva je svrha toga ?! Kao što rekoh i ranije, smatram da Novakov tenis taktički i tehnički usavršen do maksimuma njegovog potencijala i da se tu puno stvari ne može uraditi. Potrebno je samo povući neku polugu u glavi koja će pokrenuti tu mašinu. Zatu u izbor ulaze samo najveći šampioni, kao što je i Beker, između ostalih.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Svaka cast Sonja, hvala.

        Comment


        • Za sada zvanično objavio za novu kalendarsku godinu samo egzibiciju u Abu Dabiju i AO.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • @Majo

            Mozda se u Londonu Beker zapravo nudio.

            @skeptik

            Ne ostari svaki konj u isto vrijeme, a i nije svaki dresser jednak dobar za svakog konja.


            @Prle!

            3.
            Ja zapravo Bekera nisam nikada jako cijenio kao igraca. Imao sam utisak da je dobijao vise nego mu pripada jer je bio veliki sampion. Neki ekzakni pokazatelji pokazuju da sam upravu. Rezultati protiv prvih 10 kao i rezultati na slemovima su mu daleko bolji nego ostali rezultati.

            4.
            Vidi, mi jesmo navijaci a navijaci uvijek traze izgovor za poraz. Medjutim, Rafa je onaj Pariz 2012. oteo. Mislim da se to ne bi desilo sa Bekerom.

            5.
            U principu se slazem.

            -----

            Ai najvaznije 2. Na to cu ti posbno odgovoriti.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Za sada zvanično objavio za novu kalendarsku godinu samo egzibiciju u Abu Dabiju i AO.
              Nadam se da Rogie ne dolazi, ne treba mu igranje u DC, naredne sezone narocito.
              Last edited by Maxx-a; 20-12-13, 22:55.
              Similis simili gaudet

              Comment


              • Originally posted by Maxx-a View Post
                Nadam se da Rogie ne dolazi, ne treba mu igranje u DC, naredne sezone narocito.
                Protiv Swiss bi i mogao..
                Jedan meč..
                Laganica..

                Comment


                • Ne ne, nikako DC.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • @Ni

                    Originally posted by NI View Post

                    Mozda se u Londonu Beker zapravo nudio.
                    Mozda, ima logike u tome. Ko ce ga znati, citacemo u trecoj Beckerovoj autobiografiji (do sada je ocigledno objavio vec 2 )

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      @skeptik
                      Ne ostari svaki konj u isto vrijeme, a i nije svaki dresser jednak dobar za svakog konja.
                      NI, da ostavimo konje po strani to je bila samo metafora. Poenta je u sledecem, u cemu ce to Beker pomoci Novaku? Da li je to servis, retern, BH, FH....? To je vec na vrhunskom nivou. Sto se tice igre na mrezi i voleja tu ima Fibeka. Sta ostaje, killer-instinct? To se ne uci. To je ljudska priroda. Il' ga imas il' ga nemas. Novak je slovenska dusa zato mu je Vajda i legao kao trener. Cisto sumnjam da ce takvu hemiju imati sa Bekerom.

                      Comment


                      • Mnogo koincidencija, mnogo nagađanja... prošla su dva dana, tačnije dan i po.. hoćemo dočekati još jedan za ono...svako čudo za tri dana...



                        The Telegraph - Boris Becker: Andy Murray inspired me to take role with Novak Djokovic
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Pozdrav drustvo - nismo se dugo videli...
                          Ja cu malo na opustenciju:
                          Dugo se nismo culi zato sto sam bio na putu i boravio sam na destinaciji gde je internet nedosanjani san ali je televizor java. Znaci samo je teletext bio moj jedini dodir sa sportom,kanal RTS1.
                          Tako svaki dan ali jedared posle virkanja na 200-tu stranicu txt. vidim da je B.Beker postao Novakov trener,bio sam u shoku... a minut,dva,tri citajuci tu vest nikako nisam mogao da razlucim
                          u sebi da li je moj shok pozitivan ili negativan.Prva neka slika koja mi je pala na pamet je Bekerovo bacanje na W. i kako je on tada zadivio svet.
                          Setim se i one njegove reklame sa nekim klincem (Coca Cola ili Pepsi-davno je bilo)... voleo sam ga kao igraca necu da krijem.
                          Sledece neke misli su mi bile kako bi voleo da procitam vasa razmisljanja ali nista od toga dok se ne dokopam Beograda i civilizacije.
                          Citam vasa razmisljanja i u njima vidim tri stvari:veru,nadu i strah znaci nije kao privezak na lancicu vera,nada,ljubav tako da se pridruzujem u ovom blagom tumaranju jer iskreno niko od nas ne zna
                          sta ce ova saradnja doneti ili odneti.Videcemo!
                          @Vajda,najbolje bice na svetu,strateg na duge staze,pedagog,Novakov drugi otac... mozemo reci stariji brat kojeg Novak mnooogooo postuje. E sad` mozda se doslo u fazu zivota kada Novak svom "ocu"
                          ne moze da price svoje najskrivenije tajne,npr. znate ono kad` cale pita svog sina:Sine kako ti ide sa devojkama? A ti se ono kao malo postidis pitanja pa samo onako kroz osmeh kazes: Dobro,a ne kazes
                          mu da ste se sinoc na tulumu ponapijali i da si "maznuo" neku ribu koja te napalila kao majmuna...
                          @Beker-u,to mozes reci jer je nov u "tvom" zivotu,jos znas da je covek apsolutno sve prosao i da ce te ako nista drugo razumeti.
                          Ne znam kako je saradnja utanacena tj. sta ce Novak da crpi od Bekera ali samo ne treba da trazi drugog oca ili brata!

                          Novak je vec formiran tj. oblikovan sampion tako da ja ne verujem da ce Beker sada Novaka uciti azbuku/abecedu,neka Beker bude kakav jeste bice dovoljno.
                          Zasto?
                          Secam se kada smo k`o tinejdzeri (moje drustvo i ja) sedeli po stubistima ulaza nase zgrade a bilo ih je 8. i blejali,mastali,mlatili praznu slamu,saznavali kakav je svet oko nas...
                          U jednom od tih ulaza je ziveo ex. boxer,velika sampionska nada ex.SFRJ. Smekerski je hodao ali je ipak sepao,imao je osmeh na licu kada nas vidi tako mlade kako smo se razbacali sedenjem po ulazu
                          ali lice mu je ipak bilo iskrivljeno i cudno zbog svih tig meceva i batina koje je davao i primao.Bio je obucen nista speshl ali opet nekako cisto...
                          Nekoliko puta je zastao i poceo sa nama neku "duboku" konverzaciju a noseci u vrecici hleb,jogurt i keks "Domacica". Nije mogao da nas zapanji,nije mogao da nas ocara,nije mogao da nas uveri da je on uspeo
                          (u zivotu) ali nekim svojim licnim pricama je mogao da natera (bar mene) da razmisljam,da znam sta hocu a sta necu,da vidim kada je belo zaista belo i da crna boje moze imati svoje nijanse.

                          Videcemo sta ce biti,sa nestrpljenjem ocekujem novu sezonu.
                          Last edited by AIRBORNE; 20-12-13, 23:35.
                          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                          Comment


                          • NI,

                            Nisam razumeo ono oteo Pariz 2012? On je taj Pariz osvojio spletom dobrih okolnosti po njega(Rafu). Dedina smrt, onaj prvi set Rim tu je uverio sebe da moze sa Noletom, ali je sve sumnje otklonio nakon Pariza. Mozda je glupo ali u tenisu je bitno osvojiti sto vise turnira pre GS, jer oni na visokom nivou dobijaju uglavnom na samopouzdanju u tom trenutku. Zato je Nole sad udario dobru podlogu za Australiju .

                            O Bekeru, mislim da je covek sa dva lica: 1. Neozbiljan i sve sto ide uz to 2. Ume da se posveti kad hoce. Nole je naglasio da hoce da radi jjos vise na mrezi, ali tu ide Prletova konstantacija da je izgubio neki bitniji udarac! Po meni je izgubio ove god. ubojitost behend paralele.

                            Comment


                            • Zašto mu je trener novi-stari potreban da bi bilo šta naučio ili mu ovaj preneo svoje neko znanje?
                              Novaku trener u tom smislu sigurno nije potreban.
                              Last edited by miloolja; 21-12-13, 11:19.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • @salinjo,

                                Imas ovdj:

                                http://www.sportklub.info/forum/show...351-Paris-2012

                                Ukratko, Rafa je odbio da se vrati na terene iako je kisa bila prestala. Razlog? Djokovic je poceo da pogadja. Objasnjenje iz Tonijevih ustiju. Da spase obraz organizatori su proglasili da je teren bio razrovan.

                                @skeptik

                                Nadovezao sam se na tvoju metaforu.

                                Beker nema cemu da tehnicki da uci Novaka. Mislim ni takticki. Mozda, mozda, moze da mu popravi trazicionu igru. Kad i kako izaci na mrezu. Ali moze da ga uci kako psihicki da se priprema, kako da void psiholski rat, kako da mentalno bude jaci...

                                Comment

                                Working...
                                X