Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gledaćeš ga Panchev vala, svaku boru ćeš mu upoznati, jer kamere se neće "skidati" sa njega.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Uzgred budi rečeno, Novak je treću godinu uzastopno teniser godine po ITF-u. On i Serena.

      http://www.itftennis.com/news/163361.aspx
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Edberg i Beker u jednom danu imadose trenersku promociju, malo li je
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          A to menjanje mišljenja je posebna stvar (mislim na svu trojicu), ali to valjda da se ne zamere nekome.
          Ne mijenaju oni toliko misljenje koliko su neiskreni.

          @Vladane,

          Mats je jedan od najvecih 'over achievera' u tenisu. Veci od Bekera, 7 slemova .

          A jednom je fino rekao: "Robredo je 'over achiever', a to je najveci kompliment koji mugu da dam."

          I jeste. Dok je Novak 'under achiever'.
          Last edited by NI; 18-12-13, 17:58.

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Niko ne zna tenis kao Mats Wilander..
            slazem se. ko ga je slusao dok komentarise mec sigurno je primjetio da vec poslije par minuta cesto u gem pogadja krajnji rez.
            za razliku od onih preview-emisija sa kroft i šet na kojima je stekao reputacju mister-promasaja... ali dobro, za to je sigurno debelo placen.
            Last edited by cssr; 18-12-13, 18:25.

            Comment


            • Bodo ima misljenje kojem je tesko protivreciti.
              sigpic

              Comment


              • Oljice,
                neću gledati u bore, ali ću uživati u njegovom šmekerskom osmehu..
                Naravno posle Novakovog vrhunskog udarca ili poena..

                Comment


                • Meni je BB uvek bio gotivan lik, s tim covekom nikad nije bilo dosadno i uzivao sam da gledam meceve u kojima je akter, ne samo zbog tenisa naravno. Uvek neki gaf, provokacija... Mislim da nije lose da se takva licnost nadje u Novakovom stabu koji mi je nekako previse monoton, da malo razbije ucmalost i uniformnost, ali definitvno smatram da nije najsrecnije resenje za prvog trenera. Novaku pre treba neko stalozen ko ce da ga smiri u trenucima kada kola krenu nizbrdo, a BB mi se ne uklapa u taj profil.

                  S druge strane, ono sto BB moze da uradi je da Novaka oslobodi pritiska jer ce od sada on biti glavni zvezda i svi reflektori i paznja medija bice uprti u njega sto ce Novaku ostaviti prostor da na miru radi i priprema se za meceve. Bice neka vrsta kisobrana, sto recimo bilo kom drugom manje poznatom imenu ne bi poslo za rukom, kao ni Vajdi na kraju krajeva. Tako nesto je Novaku preko potrebno jer se neretko desavalo da puca pod pritiskom velikih ocekivanja.

                  On svakako nema Novaka mnogo cemu nauciti, ali mu moze uneti jednu novu dozu drskosti, beskrupuloznosti i odsustva bilo kakve empatije prema protivniku. To su stvari koje Novaku nedostaju i slazem se sa svima koji to apostrofiraju kao znacajnu dimenziju koja moze, ali i ne mora, doci sa BB-om.

                  Koliko god izbor delovao manjkavo moguce je, uprkos nasoj opravdanoj skepsi, da to sto BB donosi bude bas ono sto Novaku treba. Ne mozemo znati unapred. Nesto se gubi, nesto dobija, a da li ce ispasti + ili – ostaje nam da vidimo i navijamo za ovo prvo.
                  Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                  Comment


                  • Malopre sam procitala,da ce Beker biti Noletu trener uz Vajdu.
                    Nisam se mnogo iznenadila,ocekivala se neka promena.
                    Drago mi je da Vajda ostaje, ali je dobro sto Nole zeli promene ,da bude jos bolji ,da ne ispusta onako olako GS i bitne meceve.
                    Nadajmo se da ce ova novina doneti samo boljitak i da Noletova sledeca sezona bude nezaboravna.
                    Srecno Nole,idemooo
                    sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                    ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                    Comment


                    • Originally posted by pecaros View Post
                      Bodo ima misljenje kojem je tesko protivreciti.
                      Odlican tekst. Odlican!

                      Comment


                      • Jos jedan nemac u timu.Nijedna nacija na svetu nema ugradjen takav kalkulator u glavi kao nemci,kod njih nema na tref,igra se do kraja,dok sudija ne odsvira kraj(izgovori gem ,set,mec)ne gube glavu,setimo se samo Novakovih preokreta protiv Rogera na USO ,sam Novak je priznao da je bilo nekoliko udaraca na tref (zatvorenih ociju)pa ako udje udje,to nema kod nemaca,sve je sracunato do kraja.Tu osobinu mi kao balkanci nemamo,mi znamo da izvacarimo nabrzinu,vic, domisljatost ali je to kratkog daha,Vladan spominje Novakovu igru na vrhunskom nivou sat-dva,to je nedovoljno na GS protiv najjacih,ja bih dodao jos jedan detalj ,neprepoznavanje momenta kad treba dokusuriti protivnika(kiler instikt)to ne mozes na tref, moras izabrati najbolji momenat.Novak je u proslosti pokazao da zna izanalizirati svoje nedostatke posle velikih poraza,jedan od prvih bolnijih je onaj iz madrida 2009 cini mi se sa Rafom u 1/2F kad je shvatio da bez fizike na sljaci nemoze dobiti Rafu-doveo je Grica ,svi znamo kakvu je zivotinju napravio od Mustera.Zato me raduje jos jedan nemac u timu.Mnogi ovde spominji Matsa kao bolje resenje,ok svako ima pravo na svoje misljenje,ali taj plazi za velicinom,kako on moze biti nekom autoritet,narocito balkancu,Novaku treba singerica u glavi u najbitnijim momentima i cekic za zvono kad treba unistiti protivnika kad je najslabiji a ne vracati ga u zivot.O Vajdi necu da govorim ,videlo se da ima nekih problema ,bice tu sigurno da pomogne ali Novaku treba trener non stop tako da se nadam da ce saradnja na ovaj nacin dati dobar rezultat.

                        Comment


                        • Meni je drago sto ce Beker biti sa Novakom u toku turnira u Sinsinatiju, mozda konacno bude titula u 2014.
                          link

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Naucice ga barem da bude djubre, to mu je prijeko potrebno da se ne lazemo.
                            Ovo je najbitnije i jedino što ga može naučiti Krenuo je Novak tim putem već krajem godine. Što pecaroš kaže, samo Strikana treba ućutkati. Pitanje da li bi se desio RG 2012 da je Becker bio trener.

                            Na mreži neka igra kao na zadnjem turniru, ne treba mu ništa bolje od toga. Igrač koji gubi 1 meč za pola sezone nema šta da uči od bilo koga, treba samo da se vrati tamo gdje je bio, samo

                            Comment


                            • Originally posted by notorious View Post
                              Ovo je najbitnije i jedino što ga može naučiti Krenuo je Novak tim putem već krajem godine. Što pecaroš kaže, samo Strikana treba ućutkati. Pitanje da li bi se desio RG 2012 da je Becker bio trener.

                              Na mreži neka igra kao na zadnjem turniru, ne treba mu ništa bolje od toga. Igrač koji gubi 1 meč za pola sezone nema šta da uči od bilo koga, treba samo da se vrati tamo gdje je bio, samo
                              Neeeee, ne spominji RG 2012
                              sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                              ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                              Comment


                              • Ne vidim da ga moze nauciti da bude "djubre" sada, kasno je to.Novak je vec odavno formiran karakter, a i na nivou instinkta koji je urodjena kategorija ne vidim da moze do zeljene promene -killer instinkt se ne stice -sa njime se radja. Moze poboljsati servis , igra na mrezi je vec u poslednja dva meseca ove godine dala zeljeni rezultat, uostalom smatram da su njemu prilazni udarci mnogo veci problem nego sami voleji.Pa i taj famozni smash moze popraviti (iako tu periferni vid ima znacajnu ulogu), kroz godine ispostavio kao jedini pravi nedostatak u igri, i vec dobio oblike mentalne kocnice.Tako opet se vracamo na psiholoski aspekt koji je u ove dve godine smatram najvaznijim faktorom relativne stagnacije u Novakovoj igri. Koliko mu tu jedan Beker moze pomoci ostaje da vidimo, sve da i ne uzimamo u obzir spostvenu reputaciju koju ima od kraja karijere.
                                Za RGse u potpunosti slazem, mec tesko da bi bio prekinut iskljucivo pod uslovima koji odgovaraju Toniju.
                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X