Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako pronađe formu iz 2013 ima ponovo da kara sve osim Novaka a ponekad i njega.

    Comment


    • Originally posted by Weltschmerz View Post
      Ako pronađe formu iz 2013 ima ponovo da kara sve osim Novaka a ponekad i njega.
      Gdje če da pronađe formu iz 2013?

      Prošle godine sam se tješio, da je problem u psihi + samopouzdanju, povratku poslije ozljede itd.

      A danas? Nema izgovora. Forehand ne (pro)radi. Servis kad zatreba uvijek nestane (dupla kot 6:6 v tie breaku 1.seta, 2.servis alla Errani u 5.setu)

      Passing? Nula od nule. U 2, 3, 4, i 5.setu Verdasco je dobio sve poene kad je izašao na mrežu? Katastrofa!!!!!!!!!!!!

      Ja sam izgubio vjeru u njega.

      Do Roland Garrossa 2014 bio je za mene GOAT svjestkog tenisa. Od tada je sve upropastio i doživio nekoliko sramotnih poraza (AO 2015 - Berdych, Brown - W 2015, AO 2016.- Verdasco, Verdasco - Miami 2015, Đokovič - Doha 2016, Murray - Madrid 2015, Nishikori - Toronto 2015) Gdje mu je kraj?

      Ali više od rezultata boli način na koji gubi mečeve. Protivnici ga izšamaraju sa winerima kao da je neki amater. Kao da baš ništa ne zavisi od njega.
      Ako protivnik pogodi može samo da promatra. Kakav glup osječaj.

      Neka odigra još Roland Garros i Olimpijske igre i onda penzija. Šta drugo. Vrijeme prolazi za sve.


      Pamtit ču jednog velikog šampiona koji me je do Roland Garossa 2014 oduševio milion puta.

      Comment


      • Meni je i dalje neshvatljivo da covek ne moze da servira jace od prosecne teniserke
        Umesto da servisom olaksa neke poene, njemu je servis kao stvoren da ga napadnu odmah iz riterna.

        Comment


        • Nije mi dugo trebalo cekati da vidim razvoj situacije . . .
          Sada vec imamo pune dve godine, od AO2014 do AO 2016, gde on konstantno pada. Ja jos uvek smatram da prvicni razlog njegovog pada je bila povreda u toku finala i taj mentalni sok koji je doziveo, a da se potom nadovezalo sve drugo, te godine (povrede, bolesti), pa je sve to kulminiralo 2015 u negativnom kontekstu, od samopouzdanja, do fizicke spreme, kretanje na terenu, do same igre koja je ocito napredovala na kraju 2015 godine u odnosu na celu prethodnu sezonu. Svi argumenti da je sporiji, da stagnira, zapravo nazaduje su tacne, ali tolikog perioda u pokusaju da nesto promeni (ili ne), ocito bez uspeha, je dovoljno da bi predvideli njegovu buducnost.
          Ja ne mislim da bi se on trebao penzionisati bez obzira na sve. To je logika nas navijaca, da gledamo Nadala kakvog smo navikli, da ne bi upropastio sve sto je uradio. A, kako bi uopste upropastio? Sve sto je uradio stoji i mozda bas zato sto je sve to uradio na nacin na koji je uradio (i pri tome ne mislim na stil igre), kao rezultat ima ovo. On je kompletirao GS sa 24 godine! On je vrhunac dostigao tako mlad, da sada sa nepunih 30 deluje staro. Pritom, treba uzeti u obzir da njegovo shvatanje sporta je borba i natprevar (agon), a ne titule, i pri takvoj filozofiji za njega je sve proces koji traje.
          Dali mislim da se stari Nadal moze vratiti? Ne verujem. Ali, mislim da ce igrati jos par godina, cak i po cenu da ovako izgledaju sve turnire na kojih se pojavi. Ne trebamo zaboraviti da su oni profesionalci, sta bi on drugo radio? Dali mislim da moze osvojiti jos neki GS (nije lose prvo neki Masters)? A, ko to zna?
          Sve je do percepcije i ocekivanja. A, oni su razliciti kod igraca i navijaca.

          Comment


          • Jbg, po nacinu njegove igre svih ovih godina bilo je za ocekivati da ce pad, kada dodje do njega, biti jako strm. Veliki deo njegove igre se bazirao na brzini i snazi i cim je malo toga izgubio desilo se sto se desilo, a to ce uvek da isprati pad samopouzdanja. Ne mislim sad da je posle ovoga gotov i za penziju, pogotovo jer je Verdasko ocigledno bio brutalan (90 winnera jbt), ali mislim da nije realno vise ocekivati ravnopravnu borbu sa Djokovicem, cak ni sa Federerom. Moze uzeti jos neki Masters, ali sada prvi put mislim da je, ako ovako nastavi, sa Grand Slamovima gotovo. Najvise zavisi od toga koliko je on sposoban da promeni svoju igru.

            Comment


            • Nadalu zaista fali snage i brzine,ali i glava je veliki problem,što je logično-čim jedna karika u lancu ne funkcioniše ide se sve više u dubiozu.
              Možda je rešenje da menja neke tehničke stvari,promena reketa...Ili da krene agresivnije-servis-volej?
              Jer očigledno je da se u nekim mečevima previše muči i troši sa osnovne linije.
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Pa to, jedino promena igre bi mogla nesto da donese. Ali dok je Toni tu, sumnjam u to. I pitanje je koliko je Nadal sposoban ta izvrsi takvu tranziciju, a ja nisam siguran da jeste. Ako uspe u tome, neizmerno ce da poraste u mojim ocima.

                Comment


                • [QUOTE=Niki;1462918]Nije mi dugo trebalo cekati da vidim razvoj situacije . . .
                  Sada vec imamo pune dve godine, od AO2014 do AO 2016, gde on konstantno pada.
                  Ja ne mislim da bi se on trebao penzionisati bez obzira na sve. To je logika nas navijaca, da gledamo Nadala kakvog smo navikli, da ne bi upropastio sve sto je uradio. A, kako bi uopste upropastio?

                  Pa da. UPROPASTIO JE SVE. BAŠ SVE

                  Rafa če igrati još nekoliko godina in pričati poslije poraza "I HAVE TO WORK HARD" gubiti od nekakvih Browna, Verdasca,
                  Njegovi poslednji tri rezultati na GS turnirima govore sve (W - 2 kolo, US open - 3.kolo, AU -1 .kolo) Da li mu to treba?

                  Šta če se desiti za npr. 1-2 godinu dana? Nitko ga neče više prihvatiti ozbiljno. Neče biti više magnet za publiku, reklame. Slično sudbini Hewitta.

                  Sljede nove sramote - nule protiv Novaka, porazi protiv Roleta, blamaze u 1.kolu GS turnira, Mastersa.
                  Vrhunci godine osvajanje turnira serije 250 itd.

                  Nema šta. Rafa fanovi moramo potražiti novog idola, nekoga ko če konačno pobeđivati Novaka i Rogera a nigdnje nikoga. Ova mlada garda je užas.
                  Čorič ima šampionski mentalitet a tehnički prosječan. Ostali još slabiji od njega.

                  JOš jedna godina pakla gdje ču morati gledati dominaciju Rogera i Novaka.


                  Jedini način, da se nešto popravi je drastična promjena igra a to znači novi trener, a Rafa nije spreman za to.

                  Molim te idi u penziju poslije US opena ili Olimpijskih igra.

                  Comment


                  • Polako,necemo toliko daleko da idemo.

                    Izgleda igra Buenos Aires zbog ranog poraza na AOu.
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment


                    • Nadam se da će Nadal ipak napraviti očekivanu promjenu trenera. To bi svakako donijelo promjenu, a teško da može biti u negativnom pravcu.

                      Nadal, osim svoje igre, već drugu godinu ima i jedan dodatni "problem" - nedostatak protivničkog strahopoštovanja. To je ono što je njemu, kao i Federeru i Đokoviću, omogućavalo da pobjeđuje i kada ima loš dan. Upravo takve bobjede kod ostalih tenisera dodatno pojačavaju osjećaj da je pobjeda nemoguća.

                      Sada svaki teniser vjeruje da ima šansu da pobjedi Nadala i on iznova mora da se bori prvo za povratak svog starog statusa, pa tek onda za šanse protiv Novaka i Federera.

                      Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

                      Comment


                      • http://www.rappler.com/sports/by-spo...ustralian-open

                        Moguce,moguce...
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Originally posted by MareLFC View Post
                          Ajde Toni budi toliko mudar i završi trenerski posao. Rata te ne treba više kao trenera.

                          Rafi treba novi trener - šta znam..........Gilbert, Agassi, Pat Cash

                          Trebaju promjene pod hitno.

                          Comment


                          • Originally posted by MareLFC View Post
                            Polako,necemo toliko daleko da idemo.

                            Izgleda igra Buenos Aires zbog ranog poraza na AOu.
                            E da Buenos Aires. Realno to su turniri koje Rafa može trenutačno dobiti. Barem da dostigne Vilasa.

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Nadalu zaista fali snage i brzine,ali i glava je veliki problem,što je logično-čim jedna karika u lancu ne funkcioniše ide se sve više u dubiozu.
                              Možda je rešenje da menja neke tehničke stvari,promena reketa...Ili da krene agresivnije-servis-volej?
                              Jer očigledno je da se u nekim mečevima previše muči i troši sa osnovne linije.

                              Nema tu previše filozifije.
                              Trenutačno Rafa igra na mečevima 99,9 % laso udaraca na FH strani i 0,01 % wipera

                              Šta onda promijeniti? Naravno. Odigrati što više wipera na FH strani kao ostali tenisači.

                              Kad je imao najbolje kretanje in najviše fizičke snage od svig ubio je protivnike sa lasotom. A to više ne može da radi.

                              Da li Rafa ume da igra dobar FH wiper? Naravno da može.

                              Da li može da igra taj wiper u kontinuitetu na mečevima? Šta znam. Cljeli zivoti igra samo taj laso na mečevima.

                              Gledao sam tisoče njegovih mečeva i zaista ne sječam da li je ikad opalio FH wiper po diagonali.

                              Gledao samo i puno njegovih treninga (i u živo). A na treningu više ili manje igra FH wiper.

                              Comment


                              • Sada citam Tonija. . . mislim da veci problem od promena trenera, je sposobnost Nadala da promeni igru. I sam on to sve cesce pominje, da pravac u kome ide tenis, njemu se ne dopada. Pitanje jel on to moze slediti. To, znaci da on sumnja da svojom igrom, cak i kada je najbolja, moze biti konkurentan. Znaci trenutno on prakticno i nema igru na koju se moze osloniti. A, to je ogroman problem.

                                Comment

                                Working...
                                X