Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiranje 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1:21.663 (37)
    1:21.529 (36)
    1:21.679 (35)
    1:21.501 (34)
    1:21.460 (33)
    1:21.142 (32)

    Fetel, pogledajte od 33 do 37 Sve u okviru dve desetinke, neverovatno.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Originally posted by NebojsaNS View Post
      Ja procitao pre neki dan jednog Gaskojna ako se ne varam, gde je rekao da su bez DRSa i KERSa do druge runde testiranja.
      Ja citao da su danas Trulliu pokazivali znak KERS 9, i da su ubacili sistem u auto... Mozda su promenili planove.

      Comment


      • Onda verovatno ima. Svejedno, izgleda da ce biti bolji ove godine nego do sada.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Britanci, hladno, proracunato i uspesno. Prvo Lotus, sad i Caterham. Koliko ima timova sa sedistem u Britaniji sad? McLaren, Red Bull, Lotus, Caterham, Williams... Gde su zvanicno locirani Marussia i Force India? Daj neka je neko od njih u GBR, pa da se kaze "pola grida u Britaniji, pola u ostatku sveta".

          Novi auspuh Ferraria...



          MO8, jel i dalje mislis da je protiv duha pravila?
          Last edited by Vanja #66; 10-02-12, 16:09.

          Comment




          • Statistika od prethodna 4 dana, bravo Pedja
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Vise nego impresivne stvari od Lotusa... Iskreno, najiskrenije, ne zelim da im se desi ista slicno poput Ferraria prosle godine, naprotiv. Zmislite, samo na momenat kako bi to izgledalo drugim timovima kad bi uzeli titule ove odine?!? Ne urade nista u zadnjih 5 godina, sad dovedu Kimija, neke nove ljude i sa vise nego duplo manjim budzetom... Debakl. Znam da su sanse 1:100000000000000 da se to desi pored RBRa, McLarena i SF, ali samo zamislite... To bi bila prava revolucija be oruzja...

              Comment


              • Otkud to da im je duplo manji budžet?I stvarno ne znam kakve su to priče da će sledeće godine da ih prodaju.Da li neko može to malo da mi pojasni u vezi prodaje Lotusa?

                Lotus prosečno 101 krug po danu.Ogromna kilometraža.A Sena je sam odvezao kao ceo Ferari za sva 4 dana.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • Pa koliki im je budzet, evo su proslogodisnji:


                  Ferrari: huge infrastructure, 199M Euros for 2011.
                  McLaren: slightly less big but still huge infrastructure, 180-200M
                  Red Bull: smaller but very up to date infrastructure, 180-200M
                  Renault: Smaller infrastructure, 86M
                  Mercedes: big but old infrastructure, smaller workforce than the other three, 72M
                  Williams: Consequent and modern infrastructure, but unreliable wind tunnel. No precise money figure found. Est. 60-80M.
                  Force India: Small and modern infrastructure, no precise money figure found. Est. 60-80M.
                  Sauber: very modern infrastructure, around 48-52M
                  Lotus: basic infrastructure, no precise budget figure. Est. 40-60M.
                  Virgin: little to no infrastructure, around 45M
                  HRT: Little to no infrastructure, 34M

                  Sve je u EUR. Koliki im moze sad biti budzet, ne verujem puno preko 100M...

                  Comment


                  • Razumeo sam sad, mislio si duplo manji budžet u odnosu na prva tri tima a ne u odnosu na sopstveni iz 2011.Budžet im sigurno nije kao Ferarijev, ali zato imaju druga ulaganja za koja mislim da ne spadaju u budžet kao što je modernizovanje vazdušnog tunela sa 50% razmere na 60% razeme (maksimanla veličina koja je dozvoljena), pa taj novi simulator što prave.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • To, o tome ti pricam, o tim sitnicama... Top3 timovima fali to, mislim da se Ferrari malo primirio, bili su bahati zadnje 2 godine narocito, a pogotovu sto su se prosle tako obrukali, nevidjeno... Uvek sam za optimizaciju postojecih mogucnosti, voleo bih da se F1 ne svede na to da su sampioni morali da uloze 200M EUR u tim, mnogo bih vise voleo da ogranice budzet, i da onda otvore aerodinamiku i te neke sitnice, pa da smanje zapreminu motora kad bolidi dodju do nekih, da kazemo, opasnijih brzina. Ovo nije ni za... Bolje da ne kazem, pametniji sam kad cutim...

                      Comment


                      • Ma mene je Lotus odusevio jos prosle godine kada su se igrali sa izduvom napred. OK, nije proslo, ali se vidi da tu ima ljudi koji misleoutside of the box. Pre ili kasnije ce ubosti nesto zbog cega ce se drugi timovi cesati po glavi. Evo vec ove godine je bila ona napravica koja nije odobrena, vidite da je to vec napredak, dosli su do toga pre drugih timova. Polako sve to dolazi na mesto, Enston je sjajan kompleks, imaju kvalitetne sampione, imaju jednog od najpopularnijih vozaca i svetskog sampiona (jedan forumas sa Autosporta je imao jako dobar komentar na Grozanova vremena od juce: Vidite li sada koliko znaci kada automobil tjunuje svetski sampion), postali su cetvrta najveca prica u F1, jedina negatica je sto nisu uspeli da se dogovore sa Bergerom, to bi bila fantazija.
                        Lotus ce mnoge iznenaditi, nece osvojiti titulu, ali su moguce pobede, i Kimija i Romana kojeg mnogi podcenjuju.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Gospn Alonso za 35 krugova postavio najbolje vreme , da na testiranju pokaze ko je buduci sampion
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Originally posted by Miko View Post
                            Gospn Alonso za 35 krugova postavio najbolje vreme , da na testiranju pokaze ko je buduci sampion
                            To je bio takav glory run, nista ne govori. Dao je po gasu pa su morali da skrate stint. Po meni na ovim prvim testovima najbolji Red Bul, najkonstantniji ubedljivo.
                            A i po izvestacima sa lica mesta, najbolje izgledaju. Svi cekamo kvali simulacije od 3eg dana Barselone, pa cemo moci da pricamo realnije.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Svi cekamo Qantasa u Australiji i kvalifikacije da se mogu nekako skipovati do marta
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • U pravu si, sve je tu kompromis.Gle ovako, FIA sužava prostor za napredovanje.Da bi tim napredovao, mora kao RBR da traži neke neverovatne pronalaske kao što je fleksibilno krilo.Taj program je sigurno izuzetno skup.Samo ta testiranja, ti materijali, izrada... kako to sebi Katerhem ili Sauber da priušte?Nema smisla, a vala nema ni smisla da mi pričamo išta o tome kad FIA ne sluša ni one koje bi trebala a kamo li nas.
                                Meni se Ferari uopšte ne sviđa kakav je sad.Od kada se Tod povukao sa mesta šefa tima, kod njih je nastao haos.Prvo, ekipa se skroz Italijanizovala.Nemaju više stranih tehničara (Bron, Tod, ostali...) nego sad su svi Italijani, a ako nisu Italijani pod obavezno moraju da znaju italijanski.Preterali su.Čak su i Kimija terali da uči italijanski.I još jedna jako bitna stvar, Kris Dajer.Čovek je sa njima već skoro čitavu deceniju i totalno su ga spustili zato što je navodno on bio kriv što je u pogrešan trenutak u Abu Dabiju 2010 pozvao Alonsa u boks.Taj isti Kris Dajer je osvojio nekoliko titula sa Šumaherom kad mu je bio trkački inženjer a i sa Kimijem 2007. posle svih problema i afera itd.Kris Dajer je tehničar za poštovanje, a oni su ga sad spustili da je to neverovatno, a Masu i dalje drže.Masa će opet da se vuče bez obzira kakav bolid budu imali i na kraju će da se pojavi bosanac Montecemolo i da kaže da je Masa izuzetan talenat, da je borac, i da je apsolutno opravdao poverenje Ferarija.Deluje mi da prvi ko se zameri Alonsu ili ne poliže pod da bi ovaj uspeo da gubi posao.Možda nije to sve tako, ali ne idu u pozitivnijem pravcu.Oni su veliki tim, ali sa malo prevelikim egom.

                                Neka ulažu koliko žele, ali trebaju pametno da ulažu.U Bronov bolid za 2009. Honda je uložila 300 miliona dolara, i ko zna šta bi bilo sa tim bolidom da su dvostruki difuzori zabranjeni.

                                Jel može neko da mi pronađe neku dobru sliku Lotusovog izduvnog sistema?
                                Last edited by MarkedOne8; 10-02-12, 19:05.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X