Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiranje 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Naravno, nije nastavio tim tempom, evo vec sat i po nije izasao... Nadam se da nisu opet neki problemi, vec da menjaju konfiguraciju. Izgleda da su odbacili jednu verziju zadnjeg krila, koja je bila nesto duza i sa ravnom glavnom kontaktnom povrsinom...

    IIIIIIIIII, TO JE TAJ MOMAK, IZLAZI NA STAZU!!! ALL HAIL MASSA!!!
    Last edited by Vanja #66; 23-02-12, 11:38.

    Comment


    • http://www.autosport.com/news/report.php/id/97640

      Lepo su ovo odigrali, svaka cast...

      Dimi PAPADOPOULOS @f1enigma

      German publication TZ suggests that we might have changes on engine softwares before start of season due to some "workaround" found by teams that emulated the blown diffuser effect. Renault and Mercedes (as engine manufacturers) are mentioned as the ones passing the line.
      f1talks.pl @f1talks

      Team using Renault and Mercedes engines have to change maps before season start otherwise FIA will not allow them to race in Melbourne
      Teams will receive technical directive from FIA in the coming days...
      Sto bi rekli, opa Djurdjo

      f1talks: FIA investigations about engine mappings was induced by Ferrari. Surprice, surprice... #F1
      Vrhunski troling
      Last edited by Nebojsa; 23-02-12, 12:08.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Prevedite mi ljudi o čemu se radi to sa mapiranjima motora?Nisam u toku, znate i zašto.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Ma Scuderia podje*ava... Kakvi likovi!

          Webber i Button rade simulacije trke izgleda, spori krugovi, dugi stintovi... Cudno je sto i Schumacher to radi. Sta, vec su sredili sve sto su trebali, posle 2 dana... STR izgleda opet ima probleme, a Petrov ima najbrze vreme... Sareno, sareno!

          Comment


          • Veber i Sumaher rade simulacije trke, Baton ne. Ovo za Vitalija je neki bag, ne mogu nigde da nadjem to njegovo vreme.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Zar je moguće da će neki bolidi biti brži nego prošle godine i bez produvanih difuzora?
              Na primer Vilijams.Trenutno Maldonadovo vrem je 1.22.391 a prošle godine u kvalifikacijama na istoj ovoj stazi 1.22.854.Da ne pominjem koliko su uslovi bili bolji prošle godine (temperatura, sama staza itd.).
              Dok je Katerham sa prošlogodišnjih kvalifikacija na ovoj stazi od 1.25.403 poboljšao vreme na 1.22.268.

              http://www.formula1.com/results/season/2011/853/6847/
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Neke nelogicne stvari. Mada samo pokazuje koliko je taj produvni difuzor imao vise efekta kod jacih nego kod slabijih timova.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Originally posted by NebojsaNS View Post
                  Neke nelogicne stvari. Mada samo pokazuje koliko je taj produvni difuzor imao vise efekta kod jacih nego kod slabijih timova.
                  Upravo, nista vise... Ko ga je dobro iskoristio, dobio je na brzini i pored gubitka snage motora, ko nije, samo je izgubio tih 15-20KS... Da li sve ovo znaci da mozemo imati jako zanimljivu sezonu u sredini grida?

                  U pravu si Sone, bio je bag, sad je promenjeno, Maldonado prvi... Petrovljevo "vreme" je bilo 1:22.286.
                  Last edited by Vanja #66; 23-02-12, 14:27.

                  Comment


                  • Ja sam uvek u pravu, mislim da smo to davno apsolvirali

                    Mene tako vec hvata ona nervoza, kada ce vise poceti. Ovo moze biti najbolja sezona F1 svih vremena, bez imalo zezanja.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Originally posted by NebojsaNS View Post
                      Ja sam uvek u pravu, mislim da smo to davno apsolvirali

                      Mene tako vec hvata ona nervoza, kada ce vise poceti. Ovo moze biti najbolja sezona F1 svih vremena, bez imalo zezanja.
                      Popij ljutu, procice te.

                      STR izasao na stazu pre pola sata, posle 2 i po sata pauze...

                      Comment


                      • Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Popij ljutu, procice te.
                        Odoh na izvrsenje

                        Red Bulov tempo je stravican, bukvalno, Veber na gumama od 15ak krugova postigne 1:26 Ne svidja mi se ovo, nadam se da se varam, ali RB niko nije prisao, naprotiv. Jedino sto nas moze spasiti je FIA i njeno insistiranje na cepidlacenju, pa da ispreskacu RB zbog tog eksperimentisanja sa mapiranjem. Ljudi koji su na licu mesta kazu da se RB cuje isto kao i prosle godine na ulazu u krivinu.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Ne znam, ja sam nekako potpuno prazan, gledam sva ta vrmena i ne vidim (a i ne trazim) nikakve znacajne stvari... Prosle godine sam ocekivao veliku borbu SF i RBa na osnovu testova, a od toga svega cvrc... Sad je i ocekivano da RB vrlo brzo sredi sve sto ima jer im je bolid gotovo identican u odnosu na proslu godinu (osim bukvalno pocetka i kraja )...

                          A cekaj, jel to ima neke price o mapiranju motora ili SF samo... khm, u zdrav mozak?

                          EDIT: Massa i Webber trenutno imaju identicno najbolje vreme, 1:24.771.

                          Comment


                          • Ma ovo se prosto vidi, kao i prosle godine. Bilo je jasno i tada da ce Red Bul biti najjaci, prosto ne vidis cesto, ali kada treba da puste noge, najbrzi su. Kazem nadam se da se varam, ali ne mislim samo ja ovako.
                            A ovo je izgleda ozbiljna prica. Carli je zakazao sastanke sa timovima i reci ce im sta moraju da promene. Izgleda da im je dosta tog igranja na ivici zileta koju forisira Njui, a izgleda i Meklaren.

                            Edit: Mercedes izgleda dosta dobro za prve testove.
                            Last edited by Nebojsa; 23-02-12, 14:52.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Iskreno mislim da bi trebalo da ih puste, ako su drugi nesposobni da tako rade, to je njihov problem... Pri tom mislim na sve.

                              Sta ce sad, da jure svaku sitnicu koju ovi ucine da imalo simuliraju efekat EBDa? Stezu i stezu, a na kraju ce toliko da stegnu da ce timovi iskliznuti kao sapun iz ruke i od sve dodjavola...

                              Webber je vozio 20 minuta krace nego Vettel juce, a i sporije koliko mi se cini...

                              Comment


                              • Fora je upravo u onome sto smo pricali, bogatiji timovi imaju sredstva i infrastrukturu da naprave tehnicka resenja koja ce im doneti prednost. Mali timovi to ne mogu, moraju da kopiraju, najcesce neuspesno. Ovo je pokusaj da se izjednaci (pomalo i nasilno) konkurencija. Dodaj tome licemerje Ferarija koji se ponasa kao uvredjena mlada kada neko nesto pronadje pre njih (a to se cesto desava u skoriju vreme), a kao dvorska luda kada sami naprave neko cudo. A znas vec i sam sta je mislim o tome, o politici i tehnickom sputavanju timova.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X