Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiranje 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Fry u pesimisticnoj fazi.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Po svemu dosad vidjenom i po long stintovima to ovako izgleda pred Australiju

      RB i Meklaren
      Mecka i Lotus za podijum 0.4-0.7
      Za njima Ferari nekih 0.2-0.4
      Fors Indija je tu nedje

      E sad mislim da Ferari igra neku igru i da se dobro krije.Kao su vec digli ruke od ove sezone,ma vazi.

      Mercedes bas dobro izgleda,ali i dalje postoji problem sa gumama,degradacija je velika medjutim Barselona je to,jede dobro gume.

      Nista ne znace ta najbrza vremena.Prosle godine je Mecka izgledala odlicno pa smo vidjeli kakvi su bili tokom sezone.Ove sezone ako se budu borili za podijume bicu prezadovoljan,bio bi to veliki korak naprijed.

      Na f1technical toliko stvari moze da se nadje.Mene najvise zanima Mercedes i ukoliko se rijesi problem degradacije guma koji postoji odavno onda ce moci da se puca na pobjede za sezonu-dvije.Ipak dosta obecava sve vidjeno na testovima,simulacije trka.Trke su jedino bitne.Iako bih i ja volio da su jednom postavili bas brzo vrijeme,da vidim koliko mogu da idu,ali za to ce se sacekati kvalifikacije,ovo je mnogo bitnije.
      sigpic

      Comment


      • Onaj Red Bulov novi izduvni sistem ne biva što bi se reklo.Ne može tako lako da se na toj daljini usmerava podivljali vreli vazduh plus što ovaj drugi sistem odmaže samom motoru jer se cevi opet uvijaju ka napred pa ka nazad da bi se dobio ugao.Red Bulov prvobitni sistem kao i Lotusov sistem deluju najoptimalnije ako ne prže zadnji deo.Nisam siguran, ali Lotus bi trebao još malo da spusti izduvne cevi ako pravila to dozvoljavaju.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • http://www.scribd.com/doc/84691266/Barcelone-II
          sigpic

          Comment


          • Jel ima nesto vise nego ovde?

            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Detaljna vremena po danima imate ovde:

            http://f1tests.co.cc/archive.php

            za sve one koji nisu pratili tokom samih testiranja...
            Nesto ne vidim, promice mi smisao...

            Comment


            • Mislim da nema razlike, meni je Kruvasov sajt mnogo pregledniji.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment




              • A sto se njih tice, Ferrari najavljuje nove revizirane side-podove, sklop predenjg krila i nosa, kao i auspuh, o cemu ce verovatno biti najvise reci... I to je to sto se zna. McLaren je najavio da nece donositi puno novina u Mugello, jer zele da se test-vozaci naviknu na osecaj u bolidu... Meni to licno vise mirise da rade na necem golemom, DDRS na primer... Kao i da pokusavaju da srede sta se da srediti oko problema u pit-stopovima...

                Comment


                • http://f1tests.co.cc/2012.php
                  Čisto da ponovimo link za sajt na kome ćemo sutra pratiti vremena na stazi.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Ako Kruvas kaci naravno.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Originally posted by NebojsaNS View Post
                      Ako Kruvas kaci naravno.
                      Hoće 100%.Već je postavljena slika staze na sajtu.Ne vidim zašto ne bi.Da mi je samo znati otkud njemu ti podaci.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                        Hoće 100%.Već je postavljena slika staze na sajtu.Ne vidim zašto ne bi.Da mi je samo znati otkud njemu ti podaci.
                        Preko Vilijamsovog sajta, posto oni kace vremena koja je dosta tesko pratiti, on samo ima program koji podatke sortira onako kako mi vidimo. Mocno...
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Preko Vilijamsovog sajta, posto oni kace vremena koja je dosta tesko pratiti, on samo ima program koji podatke sortira onako kako mi vidimo. Mocno...
                          Tako lako i tako efikasno... Pozdrav iz Bosne.ba!

                          Comment


                          • Neće danas biti ičeg zanimljivog na testiranjima.Možda po koja slika novih delova.

                            Last edited by MarkedOne8; 01-05-12, 08:58.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • Šta mislite za sada o ovim testiranjima u Muđelu?Mislim da neće doneti išta posebno, samo neka manja podešavanja bolida i detaljisanje.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • Ferrari je juce testirao neke delove oko auspuha sa i dalje seckanim Acer "vodovima", sa Alonsom za volanom... Bio je vise od sekund brzi, mada ne bi trebalo previse gledati sve to jer je padala kisa... Kasnije cu malo izanalizirati ko je kad postigao svoje najbolje vreme juce, cini se da je danas bilo suvo u Mugellu. Danas je Massa opet bio iza 0.65s sto je bio neki moj predvidjeni zaostatak posle Kine... Treba reci da je imao staru verziju auspuha, i da je, cini se, samo testirao novi suzeni poklopac motora i dodatke na podu koji usmeravaju gasove iz auspuha, pre svega sa dosta flow-visa...

                                Sutra ce Ferrari sa Alonsom za volanom testirati verziju auspuha koju ce koristiti ubuduce, a nije do sad vidjena... Pitanje je kako ce izgledati, nema nikakvih naznaka, ali Marc Gene je pre oko mesec dana rekao da ce koristiti auspuh slican kao Sauber, iako je trenutno resenje vise poput McLarenovog...

                                Kasnije u toku veceri cu detaljnije pogledati ko je koristio kakve dodatke i novine na bolidima, s obzirom da sam bio AFK i juce i danas do sad...

                                Comment

                                Working...
                                X