Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiranje 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    Fora je upravo u onome sto smo pricali, bogatiji timovi imaju sredstva i infrastrukturu da naprave tehnicka resenja koja ce im doneti prednost. Mali timovi to ne mogu, moraju da kopiraju, najcesce neuspesno. Ovo je pokusaj da se izjednaci (pomalo i nasilno) konkurencija. Dodaj tome licemerje Ferarija koji se ponasa kao uvredjena mlada kada neko nesto pronadje pre njih (a to se cesto desava u skoriju vreme), a kao dvorska luda kada sami naprave neko cudo. A znas vec i sam sta je mislim o tome, o politici i tehnickom sputavanju timova.
    Da, idu mi na zivce sa tim, jedna od najgorih posledica preterane italijanizacije tima... A nikad pre nisu bili italijanizovani, sto mi se svidjalo jer se videla razlika u odnosu na McLaren... Sad i to ode...

    Schumi vozio sat i pedeset minuta, vremena su daleko od Webberovih...

    Comment


    • Gledam i odusevljava me konstantnost.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • To stoji, mada sad poblezi gledam i nisu toliko daleko vremena od Webbera, oko 0.3s, cesto i manje... Ne, pogresio sam gore, vremena definitivno nisu toliko daleko od Webbera, a motri pas ocigledno ima osecaj u rukama, konstantnost je vanredna...

        A sta mislis, sto su Buttonova vremena kao da simulira trku, a po zavrsenom stintu ide u boks na 5 minuta, kao Hamilton juce?

        Comment


        • Mislim da to nisu simulacije vec dugi stintovi, probe i merenja. Mislim da cemo mozda sutra videti neku simulaciju od Meklarena i Ferarija, a mozda to cuvaju za poslednju fazu. Takodje jos nismo imali simulacije kvalifikacija. To ce biti zanimljivo, tu se najbolje vidi tempo, izgleda da svi cuvaju to kao zmija noge.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Originally posted by NebojsaNS View Post
            Mislim da to nisu simulacije vec dugi stintovi, probe i merenja. Mislim da cemo mozda sutra videti neku simulaciju od Meklarena i Ferarija, a mozda to cuvaju za poslednju fazu. Takodje jos nismo imali simulacije kvalifikacija. To ce biti zanimljivo, tu se najbolje vidi tempo, izgleda da svi cuvaju to kao zmija noge.
            Cini mi se da su u Scuderiji to najavili za poslednji dan, a tad ce Alonso biti u kokpitu... Znaci, objektivno nekih 0.5s brze nego sto bi Massa postigao... A mislim da ce i simulaciju trke ostaviti za sledeci test, ne isplati im se jos... Besides, tek tad dolazi Alhemicarev pod!

            Zbog ovoga moras voleti testove!

            WTF!!!.jpg
            Last edited by Vanja #66; 23-02-12, 15:51.

            Comment


            • A dobro, to se bas videlo da je glory run, klasican. Trebaju im sponzori
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Pa trebaju i meni, pa ne trcim napolju u maici i sorcu glumeci Bolta...
                Scuderia Ferrari @InsideFerrari

                Session finished with a rabbit going across the track ;-)!
                Trci zeka preko Drine...

                Sta se moze pouzdano reci, da je RB jednini potpuno spreman? Gle cuda...

                Comment


                • Nebojša, onu Masinu sliku što si postavio tu se vidi da žmuri u tom trenutku.

                  Jel može neko da mi pojasni šta su te mape motora?
                  Ja znam za mapiranje po pitanju gear ratio-a odnosno štelovanje brzina, i znam za mapiranje goriva kakvo će motor da koristi (više benzina ili više vazduha) radi uštede goriva.
                  Kakve su te mape što se sada opet pominju i ko ih tačno ima?
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Zato sam i postavio, i to zmuri u apexu cini mi se, ili je idiot ili ga je fotoreprter uhvatio bas kada je trepnuo.

                    Evo ti malo o mapiranju motora, imas jos svasta na netu

                    http://www.jamesallenonf1.com/2011/0...ions-answered/
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Hvala, ali oni opet ništa ne govore konkretno.To je izgleda obično podešavanje između snage motora i štedljivosti goriva.Red Bul ga odvrne maksimalno u kvalifikacijama jer to može kod Renoovog motora dok drugi motori to kao ne mogu.U trci podese na optimalno za trku.Ja ne vidim drugo značenje.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Imali su posebno mapiranje za taj EBD sistem, a sad ga replikuju iako nema izduva koji ide prema difuzoru... Dakle, nekako dobacuju do nekog korisnog dela, verovatno do onog beam-winga ispod zadnjeg krila i koriste izduvne gasove kako bi dobili DF. Poenta restrikcija oko auspuha je da se izbace ti efekti na aerodinamiku bolida, medjutim, oni to opet uspevaju da ucine, i Carli oseca potrebu da reaguje... Kao Adzic!

                        Upravo zbog ovakvih idiotizama bi bilo mnogo bolje kad bi im dali vise slobode, ali sa ogranicenim resursima, jer sa ovakvim budzetskim razlikama, Top timovi ce uvek naci nesto jer konstantno imaju mogucnost da istrazuju, dok manji nemaju sanse za to. Sa manje para, to bi se promenilo... Ali dzabe ja to ovde pisem.

                        Comment


                        • Ja sam odmah rekao da Lotus pre svega i te kako gađa to beam krilo izduvima, a srednji deo iznad tog krila (ne znam kako se zove ono malo krilo širine 7,5 cm) gađaju onim velikim srednjim otvorom kroz koji verovatno prolazi hladniji vazduh koji dolazi iz sva tri usisnika.Lotus se definitivno lepše čuje ali to ne mora da znači da nemaju nešto kao RB.Prošle godine iako su imali iste motore kao RB opet su imali mnogo zagušeniji zvuk motora i od ostalih Renoovaca zbog mnogo dužih cevi na prednjem izduvnom sistemu.Ne bih da lupim sad, ali mislim da je tu i više nego 15-20 KS falilo Lotus Reno GP-u prošle sezone.To kao kad bi te neko naterao da prdneš u promaju.XD
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Jbt, Rosberg je za malo jace od tri i po sata izgarao 92 kruga... Ko rano rani, dve difuzora grabi!

                            Comment


                            • Sauber je celu sekundu nadohnadio u odnosu na prošlu godinu.Šta li će i da li će u opšte da nadohnade jači timovi?!
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • Jbt, pocinjem da mislim da ce 21.12. stvarno biti Doomsday! Jos da Caterham dogura do Q3, Marussia da pocne da radi sa vazdusnim tunelima i da se na HRTu pojavi neki sponzor i mozemo proglasiti opsti fijasko... Posle toga ne vredi ziveti!

                                Kamui i Rosberg bas cepaju...

                                Comment

                                Working...
                                X