Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiranje 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eto, nisam otišao u školu.
    Da vidimo sad, MekLaren i Red Bul imaju najbolja prva vremena.Da vidimo ostale sad.
    Ferari nastavlja da prikuplja podatke.Mercedes podešava osnovne stvari na bolidu.
    Možda ne danas, ali na kraju prvog ili drugog dana u Barseloni ćemo moći da vidimo koliko EBD znači Mercedesu, tačnije koliko je sporiji bez njega.
    Last edited by MarkedOne8; 21-02-12, 09:41.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Cuti, ja odlazem odlazak na fax Jos uvek se ne mogu naslutiti programi, svi su na nekim kratkim stintovima. Siguran sam da cemo da petka videti bar po jednu simulaciju trke od svakog tima, mozda i svakog vozaca.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Ala ce se Pic naraditi ovih dana, evo vec je do sada odvezao skoro 50 krugova. A treba jos dva i po dana da se vuce.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Lencuge!!! Zbog takvih poput vas smo i dogurali do ovde!

          Lotus, Sauber i Ferrari izvezli jako malo krugova... Wtf, svima se ide u klonju?

          Comment


          • lako mi je za vas ....

            mercedes izgleda dobro...ove grbe mi ni ne smetaju vise..
            videcemo kakav ce biti na stazi
            www.balkansimracing.com/forum

            Real cars. Real racing. Dobrodosli

            Comment


            • Lotusova E20-02 šasija ide nazad u Enstoun na ispitivanje.Došlo je do nekog kvara.Lotus neće voziti više danas.Šalju im u Barselonu E20-01.

              Unfortunately @Lotus_F1Team can confirm that we won't be running again today at Barcelona. Read more on our website bit.ly/A1x3wq

              Kad sam pročitao ovo na twitteru usrao sam se da izvinete.Mislio sam da će da istupe iz šampionata koliko je strašno napisan taj tweet.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Peh... Moralo je nesto po zlu da krene, previse je sve islo glatko. Bolje sad nego u Melburnu, u svakom slucaju...

                McLaren, tj. Hamilton je izvezao samo par krugova manje od Pica (114 i 121), velika test sesija za njih, RB i Ferrari su takodje blizu (79 i 75), kao i STR sa 76... Schumacher izvezao 51 krug, mozda je trebalo vise, ali prvi je test za volanom dok dele stazu sa drugima...

                Vremena su dosta bliza nego na prvom testu u Jerezu, prvih 7 timova su bili u 1s, a verovatno bi tu bio i Lotus da nije bilo peha... Sad, koliko je ko goriva imao i tako to, sad nije ni bitno.

                Dakle, najbrzi je bio Vettel, sa 1:23.265. Proslogodisnje vreme kvalifikacija je bilo 1:20.981, a Vettelovo 1:21.181... Medjutim u Q1 su im vremena bila slicna kao danas, a tad su bolidi vec podeseni za stazu i imali su jos dodatne 3 test sesije... Nadam se da ovo znaci da cemo imati brze bolide nego prosle godine, rezultati svakako govore tome u prilog.

                Comment


                • Novi oblik Ferrarievog auspuha. Ovaj mi se ubedljivo najvise svidja...

                  Comment


                  • Po svemu sudeci McLaren i Red Bull rade simulacije trke, dugi stintovi i konstantna, dosta sporija vremena... Ferrari je jos daleko od toga, jos uvek samo zele da testiraju, imali su nekoliko duzih stintova, ali ne kao McL ili RB.

                    Rosberg je izvezao dosta krugova, nekoliko su bili duzi stintovi, pristojno konstatntna vremena. Cini se da je ovaj Mercedes konacno spreman da izazove Top3 tima. Hulkenberg, koji ima najbolje vreme, takodje trenutno vozi suze stintove, sporija vremena ali konstantna. Sauber je uglavnom imao puno kratkih stintova, dobra vremena i konstantna u svakom. Riccardo nesto slicno, dok se Bottas po svemu sudeci tek navikava na osecaj, preko 100 krugova je izvezao, veliki broj njih je znacajno spor, ali su vrlo konstatntni. Petrov u Caterhamu kombinuje, a Pic je saren kao sarena laza...

                    Sve u svemu, programi su prilicno sareni, cini mi se vise nego prethodnih 5 dana, sto moze sugerisati na to ko je vec spreman, a ko jos uvek zeli da se posveti razvijanju...

                    Comment


                    • Danas sam slabo pratio testiranja jer sam bio u školi.Uđem ja da vidim vremena, nema Lotusa.
                      E sad meni ovo nije jasno:
                      Uspeli smo da pronađemo problem i njegovo rešavanje zahteva dodatno vreme. Odlučili smo da ne šaljemo šasiju iz Hereza u Barselonu pošto su modifikacije neophodne na oba modela.
                      Prva šasija E20-01 je radila perfektno u Herezu.Druga, potpuno nova, šasija E20-02 nije radila kako treba.Odmah u 7 krugova su uočili neki problem koji po njima ima i ona prva šasija koja je radila perfektno.
                      Ako je kod druge došlo do greške u izradi, kakve to veze ima sa prvom.Znači ta opcija otpada.
                      Pa šta se onda dešava?Ima li neko neku ideju?

                      I jedno pitanje.Mercedes je propustio 4. dan testiranja u Herezu pa su imali pravo još u ponedeljak da testiraju na Katalunji.Da li će i koliko dana Lotus imati pravo da istkoristi ovo na drugom testu u Barseloni?
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Nisam siguran da su imali pravo, to je valjda bio privatni test... A mozda su i dobili taj jedan dan koji su propustili. Ako je tako, Lotus ce svakako dobiti 3 dodatna dana za testiranje.

                        Koliko sam skontao, problem sa sasijom se manifestovao na E20-02, a na delu koji je zajedncki za nju i E20-01. E, ono sto je zaista lose, je sto su morali da propuste toliko da bi resili problem. Sasija je kompozitna, da je neki njen deo problem, mogao bi da se zameni, ali izgleda de je sasija kao celina ugrozena tim problemom, cak i ako se deo ameni. To znaci da problem uopste nije mali i da ce mozda biti potrebno da naprave novu sasiju za sezonu, a u tom slucaju im nece nista vredeti da testiraju sa E20-01, vec samo sa R31, do Melburna... Veliki, veliki peh!

                        Comment


                        • Videćemo.Pazi, F1 je relativno lako servisirati sa toliko ljudi i rezervnih delova.Ali, možda je problem u nekom delu koji je po pogrešnim specifikacijama izrađen.Ako je u pitanju mehanički deo, oni ne mogu da ga naprave tako brzo kao aerodinamički deo.Lako je njima da zamene deo, ali šta im to vredi kad nemaju onaj pravi da ubace.Možda je opet neki inovativni sistem nešto tipa reaktivnog vešanja ili nešto još čudnije.Pominje se samo NEKI deo ali nema ni naznake koji je to deo.Meni se čini da nešto kriju.Svakako nije dobro što propuštaju ceo test posle onako dobrog početka u Herezu ali ako su pravi tim oni će ovo da lako nadohnade.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Lotusovi problemi sa šasijom
                            http://srdjanboljanovic.wordpress.co...mi-sa-sasijom/
                            sigpic

                            Comment


                            • Dobro je, imace dodatne dane...

                              Nastavi li Massa ovim tempom, imace 120 krugova do kraja dana...
                              Last edited by Vanja #66; 23-02-12, 10:06.

                              Comment




                              • Genijalna slika
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X