Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MareLFC View Post
    Nema nista od Sao Paola,igra samo Buenos i Rio.
    Sta kazeš nad mogučim žrebom - Verdasco, QF: Fognini, SF: Tsonga-Dolgopolov-Isner, F: Ferrer

    Pa osobno mislim, da nema šanse da Verdasco opet odigra ovakam meč kao na AU. Neponovivmo iako u zadnje vreme svi dobivajo inspiraciju kad jim je Rafa protivnik.

    Comment


    • Odavno svi imaju inspiraciju kada Rafa igra . . . s time sto zadnjih godinu i po, je to vrlo opasno po njega, i gubi svaki mec gde je protivnik iznimno inspiriran.

      @jacques9 mora jednom da zaigra i da pobedi sve od kojih je gubio prosle godine, a to su sve koji si nabrojao, sem Tsonga cini mi se. Tako da, neka dobije najtezi zreb.

      Comment


      • Originally posted by Niki View Post
        Odavno svi imaju inspiraciju kada Rafa igra . . . s time sto zadnjih godinu i po, je to vrlo opasno po njega, i gubi svaki mec gde je protivnik iznimno inspiriran.

        @jacques9 mora jednom da zaigra i da pobedi sve od kojih je gubio prosle godine, a to su sve koji si nabrojao, sem Tsonga cini mi se. Tako da, neka dobije najtezi zreb.
        I Conga ga je dobio u Aziji na mastersu u Sangaju
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          I Conga ga je dobio u Aziji na mastersu u Sangaju
          Zar?
          Tako je kad se naviknes na poraze, pa se zaboravi od koga je sve izgubio.

          Comment


          • Kao i svi drugi veliki sampioni, Rafa ima problem da je svako ekstra motivisan protiv njega. Kombinovano sa padaom forme, to postaje ozbiljan poroblem. Mora se jako truditi da bi postigao za njega prosjecan rezutat.

            Fonjini samo sto nije rekao: "Sto dalje da igram turnir kad sam dobio najboljeg." Verdasko je navodno gledao svoj mec sa Nadalom iz 2009. 50 puta. I kad mu se ukazala prilika da to "popravi" igrao je kao lud. U principu to vazi i za Novaka. U Dohi je imao priliku da prestigne Rafu u H2H. On je igaro kao da ima Rafu iz 2013. a ne ovoga danas koji se muci sa formom.

            Comment


            • Upravo tako NI,
              Nikome nece motivacija nedostajati i dalje da pobedi Nadala, nevezano za uspeh na turniru.
              Bice to i dalje faktor, jos jedan u nizu sa kojim se mora izboriti. Svakim danom je sve teze, to je jednostavno logican sled, pada koji traje skoro dve godine. Ako nema pobede i tutule, stvari postaju samo gore. E sada ja se nadam, da nekoliko turnira u nizu u ovom delu sezone moze popraviti stvari. Ali, za to Nadal treba imati jasnu strategiju, igru u koje veruje i mogucnost (mentalne i fizicke) da to iznosi. Do sada to nije bio slucaj.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Kao i svi drugi veliki sampioni, Rafa ima problem da je svako ekstra motivisan protiv njega. Kombinovano sa padaom forme, to postaje ozbiljan poroblem. Mora se jako truditi da bi postigao za njega prosjecan rezutat.

                Fonjini samo sto nije rekao: "Sto dalje da igram turnir kad sam dobio najboljeg." Verdasko je navodno gledao svoj mec sa Nadalom iz 2009. 50 puta. I kad mu se ukazala prilika da to "popravi" igrao je kao lud. U principu to vazi i za Novaka. U Dohi je imao priliku da prestigne Rafu u H2H. On je igaro kao da ima Rafu iz 2013. a ne ovoga danas koji se muci sa formom.
                I protivh NOvaka su svi "ekstra motivirani" ali rezultata nema.

                Turnirni na šljaci su idealna prilika, da Rafa vrati samopouzdanje i dobre rezultate.
                MOra se vratiti baren z jednom titulom iz latinoameričke turneje.
                A imate če i dobre prilike za revanš (mogučnost Verdasca, Fogninija, Dolgopolova i Tsonge u žrebu Buenos airresa, protiv kojih je gubio u poslednje vreme)

                Comment


                • Originally posted by jacques9 View Post
                  I protivh NOvaka su svi "ekstra motivirani" ali rezultata nema.

                  Turnirni na šljaci su idealna prilika, da Rafa vrati samopouzdanje i dobre rezultate.
                  MOra se vratiti baren z jednom titulom iz latinoameričke turneje.
                  A imate če i dobre prilike za revanš (mogučnost Verdasca, Fogninija, Dolgopolova i Tsonge u žrebu Buenos airresa, protiv kojih je gubio u poslednje vreme)
                  Novak je na drugom nivou sto se tice mentalne snage. Tesko da postoji danas takav igrac sa takvim mentalnim sklopom on kad ga brejknu on kao da kaze - svaka cast ali moraces taj brejk i da potvrdis a ako ga ne potvrdis - moj si. On uopste ne gleda na to koliko je gemova izgubio i sta je uradio on samo gleda napred. Pa samo neka se svi vrate na onaj njegov mec sa Andersonom prosle godine na WB-u. Covek gubi 0-2 vec ga svi otpisuju jer ovaj neverovatno servira i jednostavno se ne vidi Novakova pobeda a on covek okrece to na 3-2 i posle osvaja turnir. Mentalno je nenadmasiv.

                  Iskreno? Nadam se da ce se Rafa vratiti. Bar toliko da moze da proba da opet napadne vrh i da ne gubi od ljudi koji su realno teniski gledano ispod njega.
                  sigpic

                  Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                  Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                  Without error there can be no brilliancy.

                  Comment


                  • http://www.b92.net/sport/australiano...nav_id=1092222 Ovo postaje iritantno

                    Comment


                    • Ne moze se zivjet od ovih teniskih magova

                      Comment


                      • Originally posted by jacques9 View Post
                        I protivh NOvaka su svi "ekstra motivirani" ali rezultata nema.

                        Turnirni na šljaci su idealna prilika, da Rafa vrati samopouzdanje i dobre rezultate.
                        MOra se vratiti baren z jednom titulom iz latinoameričke turneje.
                        A imate če i dobre prilike za revanš (mogučnost Verdasca, Fogninija, Dolgopolova i Tsonge u žrebu Buenos airresa, protiv kojih je gubio u poslednje vreme)
                        Nekad je sa Rafom bilo kao danas sa Novakom. Svi su bili specijalno inspirisani protiv njega i opet nisu imali rezultata. Sto se promijenilo? Rafa je losiji nego je bio.

                        Uvjeran sam da Nadal moze bolje od ovoga sto sad postize. Bitno bolje. Ali svaki poraza od superinspirisanog protivnika otezava povratak u sami vrh. To je ono sto sam imao uvidu sa svojim postom.

                        Comment


                        • Rafael Nadal won the Wooden Spoon at the Australian Open this year. A player is said to have won the wooden spoon when in a part of the main draw from the first round until the final, a player wins a round and then loses in the following round. The winner of this award is the first player who lost.

                          Rafael Nadal wins Australian Open Wooden Spoon

                          To be clear: Rafael Nadal lost to Verdasco, who was defeated by Dudi Sela, who was beaten by Andrey Kuznetsov, who lost to Gael Monfils in the fourth round. The Frenchman was then beaten by Milos Raonic, who lost the semi-finals to Andy Murray, who could not do anything against the Serb Novak Djokovic in the final.

                          Meanwhile, the Spaniard has started practicing on clay in Manacor. He is preparing for Buenos Aires where he's taken a wild card. 'I hope it's there that my good season starts' - he'd said.

                          Comment


                          • Ponižavajuće.Daleko je Rafa kvalitetniji i zaslužuje da igra bar SF Slema.
                            Puno sreće u Brazilu.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Ponižavajuće.Daleko je Rafa kvalitetniji i zaslužuje da igra bar SF Slema.
                              Puno sreće u Brazilu.
                              Ako je Rafi maksimalno domet da dođe do polufinala RG-a i onda izgubi 3:0 od Novaka, bolje da odhah napusti tenis jer znači, da name više šta da traži.

                              Mada ako se pokaze, da mu je onda Novak jedini pravi problem (a to ja baš očekujem) onda treba sačekati pad NOvakove igra. Šta drugo.

                              Pa i Roger in ANdy čekajo več duže vreme na svoju priliki na GS turniru (pad Novakoe forme)
                              ROger je od poslednjih 20 GS turnira osvojio samo jednom (W 2012), A Andy čeka svoju novu GS titulu poslije W 2013.

                              Comment


                              • Nisam mislina na RG,već generalno da Rafa ima kvalitet(trenutno) bar za SF Slema.E,sada Novak je veliki problem(teška ili nepremostiva prepreka)većini na ATP Touru,pa i Rafi.
                                Već sam pisala jako mi je žao što je izgubio u 1R sada na AO,a da nije imao takvog Verdaska(koji je odigrao na neverovatnom nivou),verovatno bi došao bar do SF,a možda čak i do finala.
                                Poenta je da je jako kvalitetan igrač,uostalom da nije,zar bi napravio sve ovo u karijeri.To je za veliko poštovanje,a ne da se mediji sprdaju sa njim i jednim porazom.
                                Mislim da mora da radi na samouzdanju-koje se stiče pobedama,ali pobedama nad top 10 igračima.Da počne da veruje u sebe i svoje udarce,da promeni taktiku i više zagazi u teren.Da radi na servisu-lakim poenima.
                                Znam,lakše je reći nego uraditi,ali tenis ide napred,svi iz top 10,naročito Big four,nadograđuju i menjaju svoju igru,uvode neke novine.Pre par meseci sam pisala ovde o tome,da imam utisak da jedino Rafa ne odustaje od svog stila i ne menja ništa,da izgleda kao da igra šablonski-a ako hoće(a verujem da hoće-što ne bi hteo?)mesto koje mu zaista po kvalitetu i pređašnjim rezultatima(u top 3) i pripada mora da promeni ono sve što sam nabrojala i da igra raznovrsnije i agresivnije.
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X