Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nece biti tezeg nacina,tu su Rio i Buenos Aires.
    Originally posted by Casiraghi
    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
    Originally posted by Casiraghi
    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
    Originally posted by Casiraghi
    Srecan Mane svima koji slave.

    Comment


    • Originally posted by MareLFC View Post
      Nece biti tezeg nacina,tu su Rio i Buenos Aires.
      U pravu si.
      Mislila sam vise da pobedi nekog ozbiljneg igraca. A i ne znam ko nastupa u Riu i Buenos Airesu.

      Comment


      • Bice Ferrer sigurno.
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • Nisam gledao mec ali po rezultatu, i ne samo po rezultatu, ovo je tezak poraz za Nadala. Po formi Berdih je bio favorit ali ipak kad neko ima 17 uzastopnih pobeda to ostaje u njegovoj podsvesti. To se danas ocigledno nije videlo na terenu. Ono sto sam ja uocio kod Nadala na AO je pre svega nedostatak brzine, eksplozivnosti i snage uopsteno. Bio je nekako mlak i bled, nije delovao kao stena od koje se odbijaju protivnici vec vise kao vreca za boks. Zelja je bila prisutna ali telo to nije pratilo.
          On je u ovom trenutku samo na papiru 3. na svetu, realno po formi 8. ili 9. u najboljem slucaju. Njemu je sad preko potrebna neka pobeda nad igracem koji su u ovom trenutku po formi ispred njega zbog samopouzdanja. To nece postici ni u Riu i Buenos Airesu. Ti turniri treba vise da mu posluze kao trenizni u smislu podizanja forme i snage. Ja licno boljeg Nadala ocekujem tek na IW i MI.

          Comment


          • Nije on igracki toliko los koliko je fizicki..
            Originally posted by Casiraghi
            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
            Originally posted by Casiraghi
            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
            Originally posted by Casiraghi
            Srecan Mane svima koji slave.

            Comment


            • http://www.telegraph.co.uk/sport/ten...n-in-pain.html
              Jedan pogled na stanje Nadala.

              Comment


              • Toni Nadal to Sport360 after Rafa's loss vs Berdych: “Before the match I thought we were in perfect form because in the last match Rafa played very well against Kevin Anderson. I thought he could perform well against Berdych. At the beginning he didn’t play well enough, he had problems with his backhand… it was a bad match. He played bad and when he reacted, it was too late. I don’t think that Berdych changed anything in his approach, I think he played his game and faced a Rafa who played bad in the first two sets. And when Rafa reacted the way we had hoped he would react, it became a tough match for both, the same as in previous years. Being down two sets was too much of a gap. We lost the match in the first two sets. The truth is that Rafael served badly, he felt a bit nervous and had some double faults. Berdych came out with the idea not to rally much and to attack more.”
                "We’ve lost many times in quarter-finals here, and not one time have we lost at both here and Roland Garros.It’s never a big problem in sport, things change quickly. Sometimes you are on the top and sometimes at the bottom. I never see it as a tragedy when we lose. For example, a few weeks ago, Madrid seemed invincible and Barcelona were a disaster and now tell me… Who is playing better? Barcelona. The same happened with Federer in Shanghai. He faced four match points against Leonardo Mayer and then beat Novak Djokovic and won the tournament.”
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • Pa ne vidim ja sve tako tragično u ovom porazu danas.
                  Kao prov uzmite činjenicu, da je Rafa više ili manje 6 mjeseci izvan terena.
                  Rafa je fenomen po činjenici kako brzo se vrača u top formu poslje dugih pauza zbog ozljeda.
                  Pogledajte samo kako je prošao Murray poslije operacije leđa 2012. Trebalo mu je više od godine dana da se opet vrati u top formu
                  Duge pauze in neigranje nose velike oscilacije u igri, padove i uspone. To je nešto normalno.
                  Danas sa Berdičem bio je to Rafi prvi pravi meč sa top ten igračen posljie 7 mjeseci.
                  Pričate, da je Rafa fizično slabo pripreman? 3.set protiv Berdiča in 5.set protiv Smičeka jesu najbolji pokazatelj, da je on fizički ok.
                  Rafi trebaju pobede, takmičenje, da se padovi u igri smanje na minimum.
                  I u 2011 je počeo jako loše posljie duge pavze. Izgubio u Čilu od Zeballosa. Igra je bila očajna. Moramo imati malo strpljenja i rezultati če dođi polako.

                  Comment


                  • Rafa ce biti ok, ja sam siguran u tome. Pricao sam u live temi za AO da Nadal igrao bolje nego lani ovde u Melburnu, ali nedostatak samopouzdanja i mecevi su uradile svoje. U prethodnjih meceva vrlo rano je hvatao BH, bio agresivan, jurio vinere. Protiv Tomas je bio pasivan, ne znam iz kojeg razloga, ali verojatno opet dolazi prica o samopouzdanje. Sad slede Rio i Buenos Aires, tamo su potrebne titule i da se nabije samopouzdanje i da bude top za evropsku sljaku.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Ja sam veliki optimist za nastavak sezone. Kao prvo Rafa je poslije dugo vremena fizički fit (5.set proti Smičeka i 3.set protiv Berdiča to pokazuju).

                      Rio in Buenos Aires su optimalni turniri za dizanje samopouzdanja. Za Rafu bi bilo idealno, da tamo u finalu pobedi Ferrera. Kakva bi to inekcija samopouzdanja bila.

                      Novak obično ne ume da pruži svoj maksimum protiv Rafe u Roland Garossu, tako da Rafa je po meni opet glavni favorit za osvajanje titulle na OP Francuske.

                      Kad pričamo o evolucije Nadalove igre jako se mi sviđa, da Rafa od 2013 ume, da napada protivnike sa TOP SPIN "laso" FH paralelom. Taj udarac je bio presudan za osvajanje titule u Roland Garossu 2014 (e pa barem da je neko prokužio da se Nole lakše probija na FH strani) a i ove godine na AO je puno winera padalo na ovaj način. Taj novi kvaliten neobhodan je Rafi jer one šablonska "laso" FH diagonala na BH stranu dešnjaka više ne pale kad ima protiv sebe NIshiorija i Novaka.

                      Što me najviše brine u evoluciji Nadalove igre je sve slabiji return na 1.servisa protivnika. Finale Miamija 2014, 8-finale protiv Kyrigosa u W, meč protiv Berdiča na AO 2014 - return je bio totalno užas.
                      Juče sam gledao (po ko zna koji put) reprizu fantastičnog finala W 2008. Kako je u ono vreme Rafa fanastično reternirao.

                      VAMOS RAFA

                      Comment






                      • Back to my practice sessions and back to the clay, in a cloudy day in Mallorca
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Kako lepo izgleda na sljaku, pa makar i po ovakvom oblacnom vremenu.
                          Vreme je za pravi povratak. . .

                          Comment


                          • Jasno je sve, Rafu samo zanim odbrana RG.
                            Ne zanima ga nista, ni koji je na listi, koliko ce zaraditi ili tako to, ni da li ce ikada vise biti No.1... njegova mislija je da osvoji 10-i RG.
                            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                            Comment


                            • Originally posted by AIRBORNE View Post
                              Jasno je sve, Rafu samo zanim odbrana RG.
                              Ne zanima ga nista, ni koji je na listi, koliko ce zaraditi ili tako to, ni da li ce ikada vise biti No.1... njegova mislija je da osvoji 10-i RG.
                              e pa nece da moze

                              Comment


                              • Originally posted by AIRBORNE View Post
                                Jasno je sve, Rafu samo zanim odbrana RG.
                                Ne zanima ga nista, ni koji je na listi, koliko ce zaraditi ili tako to, ni da li ce ikada vise biti No.1... njegova mislija je da osvoji 10-i RG.
                                Naravno,mozda i vreba masterse koji mu fale.

                                Salinjo,Tako se prica godinama unazad...
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X