Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bulevarac

    Ne znam cemu taj post na ovoj strani. Bar na njegovoj temi zasluzujemo da budemo oslobodjeni takvih gadosti. Imas druge teme, to jest., sve ostale teme sluze samo jednoj svrsi, a to je pljuvanje Nadala, tako da mozes da biras..Ali ovde bi bilo lepo da nas postedis.
    13/13!

    Comment


    • Mene zaista impresionira kako Nadal "podesuje" formu kako on zeli. Ovo sto igra u Sangaju je opet agresivan tenis, servis poboljsan, forhend opet siguran a i behend sasvim ok. Razumljivo da zeli titulu u Sangaju, ali kako on to moze da istaktizira, da podigne formu kad on misli da treba, pa je cak naucio i da zastedi energiju.

      Comment


      • At 10-10 in the tiebreaker, Nadal noticed that Stan was a step or two—just a step or two—farther back in the court than normal. So he took that split-second opportunity and hit a shot he hadn’t played all day, a forehand drop. Wawrinka could only wave at it as Nadal went up 11-10; he closed out the set a minute later. That drop shot, at that moment, isn’t how you go 24-0 in sets against someone. It’s how you become No. 1 in the world. Ljepo to Steve Tignor opisao: http://www.tennis.com/pro-game/2013/.../#.Ulg2x1BkPcg Kad Rafa odigra super rizican poen kad je najteze. Ljepota. Sampionski.

        Comment


        • Meni se ipak cini da je igrom zreo za poraza sutra
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • "He played amazing. I just congratulate him,” Nadal said in defeat. “Very few times I play against a player with a level like today…I really go home with the feeling that I didn’t play bad. That’s the thing. It is fair to say that. I am humble enough to say that I played well and I lost 6-2, 6-4.”

            Mislim da je i ovo polufinale bilo puna kapa za njega trenutno..Sto se mene tice, moze i na odmor do Londona
            13/13!

            Comment


            • Izmalerisao sam danasnji mec,ali stvarno sam imao osjecaj da ce izgubiti na osnovu onoga sto sam vidio od Nadala.Nudio se on da tako kazem i Wawrinki,ali onaj je bas kompleksas pa ne moze nista iskoristiti,nikad covjek ne moze posao da zavrsi.Elem,nije lose ni 1/2 red je bio negdje da ne odigra kako treba da bi se gdje moglo i zaraditi nesto sljedece sezone...sad bi bilo lijepo da sve preskoci i proba sto vise napuniti baterije za London,a ako ne uspije ja opet zadovoljan jer je do sada uradio i previse sto se tice ove sezone.Umor polako cini svoje

              Hasta el final vamos Nadal
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Bilo bi dobro, da Rafa preskoči barem Basel. U suportnom slučaju, če biti previše izcrpljen za London. Inače mali pad forme je došao u pravo vrijeme. A Rafa je uvijek u TOP formi, tada kada je najbitnije - kad se igrajo grand slemovi i kad traje sezona na šljaci.

                Comment


                • otkazao bazel zbog ''umora''

                  Comment


                  • Bas me zanima hoce li otkazati i Pariz?

                    Comment


                    • Originally posted by Niki View Post
                      Bas me zanima hoce li otkazati i Pariz?
                      Ne bi trebalo. Sigurno je da zeli to prvo mesto, a i ne verujem da bi mu 2 turnira za redom toliko naskodila, bez obzira na umor i to sto je dvorana u pitanju,. A poznajuci ga, nesto sumnjam da ce tek tako da se odluci da gleda turnir od kuce
                      13/13!

                      Comment


                      • Nece otkazati, dovoljno ce se odmoriti da odigra ta dva turnira i onda ide na zasluzen odmor.Sigurno ce imati snage da jos ova dva odradi svom snagom

                        Comment


                        • Rafa nije loše odigrao protiv Granollersa. Najviše mi se sviđa, da je u 2.setu pronašao dobar ritam na reternu, koji če mu biti jako bitan sutra protiv Janowitza. Ako prođe Janowitza put do finala, bit če otvoren.

                          Comment


                          • Do sada je Rafa odlično odradio posao. Servis ide kako treba, a kad je najbitnije pokaže zube i odigra najbolje kao ovijek. Protiv Gasqueta je odradio posao rutinerski bez suvišne potrošnje energije, što je vrlo bitno za težak polufianle koji ga čeka. BH puno bolje nego protiv Janowitza. Neče biti lako protiv Ferrera, koji ga uvijek namuči. Ključ pobjede protiv Ferrera leži v Rafinom BH, koji mora biti konstantno agresivan i dubok, da spriječi Ferreru, da preuzme iniciativu u baseline izmjenama.

                            Comment


                            • I u porazu protiv Ferrera i protiv Del Potra (v Shanghaiu) Rafa se probudio tek u drugom setu igrajuči agresivnije backande. U oba slučaja bilo je prekasno za rezultatski preobrat i zbog činjenica, da su protivnici imali i veliku dozu sreče na svojoj strani ali barem, da Rafa razumije, da su oni spori slajsevi na BH bezopasni za protivnike (pa isto inače važi za mečeve sa Noletom) i da se fokusira na što snažniji i dubji BH. JOš 100-put ču primijetiti, da je ključ u Rafinom uspjehu dobar i agresivan BH. NIkad neču zaboraviti onaj rezultatski preobrat u 5.setu polufinala Roland Garossa zbog onih fantastičnih BH paralela u sredini 5.seta sa kojim je spasio dve ključne break lopte. VAMOS RAFA.

                              Comment


                              • sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X