Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nadalovci cestitke.

    Jedan je stvar izvjesna. Nadal je najveci sampion u istoriji tenisa!

    Comment


    • Rafa Nemam reci za ovog sampiona! Njegove titule sve govore. Nenadmasni duh, veliki sampion, najveci i fascinantni borac! On je sama srz sporta i pristup zivotu. Nevjerojatno. . .
      Last edited by Niki; 10-09-13, 11:39.

      Comment


      • rafa2013.jpg Kakav sampion,kakvo srce

        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • Samo jos u filmovima

          Last edited by AK47; 10-09-13, 15:04.
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Kako je i sam Rafa rekao ovaj triumf u finalu na US OPEN-a je "naj emocionalna" pobeda u karieri. Sa tim što je sve osvojio (i na kakav način - poslije 7 mjeseci izvan terena) u godini 2013 nitko više ne može osporavati, da je Rafa najbolji tenisač svih vremena. Hvala ti za sve EL MAESTRO.

            Comment



            • Kakav momenat...

              Care, hvala ti za sve sto si uradio ove sezone, sto si nam navijaca obradovao sa tolikih broj titula, sa 2 GS titule, sa 5 masters titule, sa toliko uspjeha... Niko ni u ludilu nije pomisljavao da ce nakon takve povrede imas skor od 22-0 na betonu, da ces osvojiti dva GS, da ces imati mozda i najbolju sezonu u tvoje kariere. Nemam rijeci sa kojim bi opisao kako sam srecan, kako sam ja bolesno srecan zbog ovog covjeka.

              Dok drugi misle da si se ti 8 mjeseci spremao za Novaka i njegovu igru ( ), ti samo trpaj GS-ove, a kad se oni sveste bices daleko ispred svih.
              DOMINIRAJ!!!!!
              OVAKO

              Comment


              • Q. When you were injured, were there ever any moments when you were concerned that your body would maybe not allow you to play tennis again?

                RAFAEL NADAL: I am a positive guy, so I never thought about that.

                I uvek se pitam zasto neki ljudi konstantno govore da je njegova dalja karijera bila pod znakom pitanja, kada on to nikada nije izjavio.
                13/13!

                Comment


                • Originally posted by Sarafa View Post
                  I uvek se pitam zasto neki ljudi konstantno govore da je njegova dalja karijera bila pod znakom pitanja, kada on to nikada nije izjavio.
                  Zato sto je ta (dez)informacija dolazila iz Nadalovog kampa. Toni je cak iza Rima pricao da su zeljeli da probaju a onda su u poslije Akapulka shvatili da Rafa nece biti zadovoljan sa icim manjim od 1. mjesta.

                  Citirao sam jednom onog blogera Fernanda sa tennis.coma, koji je ocigledno imao neke, pretpostavljam indirektne veze, sa Nadalovim kampom. On je iza Akapuka napisao da je Novaku uzaludu dijeta bez glutena, da ce ovaj ofanzivni Rafa da ga pomete sa terena. Prorocki. A iza Monte Karala je rekao da Rafa moze sa Novakom jedino ako nide na 'spot serving'. Vidjeli smo kako je servirao na USO. Opet prorocki.

                  Nadalov kamp je spremao ovo 8 mjeseci, cak su zrtvovali i Uimbldon, i uspjeli su. Svaka im cast na uspjehu! Koja volja, koja energija, koji sampion.

                  Ali mogu da nas posted srceparajucih pricao o misterioznoj povredi koljena koja nikao da prodje 8 mjeseci, koja i na sljaci ostaje poluzalijecena, koja je i te kako prisutna na Uimbldonu i koja cudotvorno nestade u Montrealu i ne pojavi se tokom sezone na hardu, a hard je najtezi za koljena.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Zato sto je ta (dez)informacija dolazila iz Nadalovog kampa. Toni je cak iza Rima pricao da su zeljeli da probaju a onda su u poslije Akapulka shvatili da Rafa nece biti zadovoljan sa icim manjim od 1. mjesta.

                    Citirao sam jednom onog blogera Fernanda sa tennis.coma, koji je ocigledno imao neke, pretpostavljam indirektne veze, sa Nadalovim kampom. On je iza Akapuka napisao da je Novaku uzaludu dijeta bez glutena, da ce ovaj ofanzivni Rafa da ga pomete sa terena. Prorocki. A iza Monte Karala je rekao da Rafa moze sa Novakom jedino ako nide na 'spot serving'. Vidjeli smo kako je servirao na USO. Opet prorocki.

                    Nadalov kamp je spremao ovo 8 mjeseci, cak su zrtvovali i Uimbldon, i uspjeli su. Svaka im cast na uspjehu! Koja volja, koja energija, koji sampion.

                    Ali mogu da nas posted srceparajucih pricao o misterioznoj povredi koljena koja nikao da prodje 8 mjeseci, koja i na sljaci ostaje poluzalijecena, koja je i te kako prisutna na Uimbldonu i koja cudotvorno nestade u Montrealu i ne pojavi se tokom sezone na hardu, a hard je najtezi za koljena.
                    Ni,
                    Molim te brate nemoj to i ovde, u fan klubu Nadala. Bar tebe smatram za jedan od pametnijih forumasha i msm da moze da se razvije kvalitetna diskusija sa tobom. Ali zaboga, kako neko moze da pomisli da se Rafa 8 mjeseci povukao od tenisa za da bi spremio taktika za Novaka?? Pa on se nije trgao sa teniskih terena dok je bio Federer u svom GOAT modu, a ne pa zbog Noleta. Mislim, ne mogu i ne mogu da shvatim kako neko moze da napise ovakva stvar. Dali je Rafa LUDAK da se on trgne 8 mjeseci od teniskih terena i da padne na 5 mesto na ATP liste za da on priprema taktiku?
                    I da, vidjelo se koliko je to namjerno u Vinna del Maru, izgubio je od fucking Zebaljosa, zatim mucio se u Sao Paolo za da stvari dodju na svoje mesto u Acapulco. On je trazio formu na ove manje turnire na sljaci. I mnogih od tih "strucnjaka" po forumima, pa cak i ovde su ga okrivili sta nije igrao na AO, a kao demek je mogao... Ne znam dali su svesni da nakon 8 mjesecne pauze ne moze se odma igrati GS turnir. On bi se osramotio ako bi igrao u Melburnu.

                    Da rezimiramo, sve se ovo radi za da se ocrne uspjehe Nadala, sve se ovo radi od ljubomore i nista vise.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Ceo teniski podforum sluzi za relativiziranje uspeha Nadala i njegovog svakakvog omalovazavanja. Zar je to malo? Ali ovo je ipak zamisljena kao fan tema gde je u najmanju ruku nekorektno iznositi svakakve negativne teorije o Nadalu. Postedite nas toga, ionako se svaka prilika koristi da se naglasi to na drugim temama. Zar toliko moze boliti ovaj uspeh Nadala. Pa svi mi volimo tenis, a ono sto on radi ove godine je sva ljepota natjecateljskog duha, inteligencije i strasti na jednom mestu. Oslobodite se predrasuda, budite objektivni i uzivajte u ovom trenutku. I napisite poneku ljepu rec kad vec dolazite ovde, zbog objektivnosti, ne zbog nas navijaca, mi ionako uzivamo kao retko do sada.

                      Comment


                      • Uopste nije prica o tome da se Nadal povukao 8 meseci da bi spremao taktiku za Novaka. To je cist nonsens, vec je on samo takticki odlozio svoj povratak na teren. Ja sam prilicno ubedjen da je on mogao da se vrati vec posle US 2012 ali je takticki prolongirao svoj povratak, da ne bi onako bez meceva u skorije vreme bio pometen od strane najvecih konkurenata. Pa je preskocio Aziju, pa kraj sezone u Evropi. Ako je negde mogao da se vrati, onda je to svakako Melburn, ali on jednostavno nije zeleo da svoje samopouzdanje rusi a samopouzdanje najvecih rivala dize verovatnim porazom od bilo kog jaceg protivnika u Australiji.
                        Ne on i njegov tim su mudro-lukavo-iskusno: nazovite to kako god hocete, kako vam najvise prija, prolongirali povratak i opreddelili se za Juznu Ameriku, gde Rafa nije zadnjih 6-7 godina uopste igrao. Razlog? Iz malopre navedenog lako se da zakljuciti. Da se nakupi odredjen broj meceva, protiv nedovoljno kvalitetnih protivnika, na podlozi koja mu najvise odgovara i tako se nabije samopouzdanje - povaca broj titula (sto je i najmanje bitno) i POSALJE JASNA PORUKA SVIMA da je Nadal ponovo u igri. Poceo je OCAJNO izgubivsi finale prvog turnira od Sebaljosa, i ko zna kako bi to dalje izgledalo, medjutim Toni nije glup, on je u sustini Rafaelov mozak. On razmislja Rafael radi ono sto Toni misli. Imao je ipak 3 trunira na sljaci u J.Americi ili mozda cetiri sada se vec i ne secam i rezultati i igra su dosli ... ostalo je deo jedne od najboljih sezona u open eri
                        Last edited by Sandugp; 11-09-13, 13:07.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Kada god postavim nekom to pitanje, dobijem isti odgovor.Toni je rekao..Sta ima veze sta je Toni rekao, pa kad bi drzali Novaka odgovornim za sve sto tata Srki kaze...
                          Meni je jedino bitno sta je Rafa rekao, a on to nikada nije izjavio..Samo oni znaju zasto je toliko dugo pauzirao, ali je jedno sigurno, da je bio spreman da se vrati ranije, on bi se vratio. Mozda je i mogao da igra sa osrednjim rezultatima, ali zasto bi sampion njegovog kalibra to uopste zeleo..Ako je pricao o povredi nakon povratka, nosio zavoj i ostalo, pa moguce je da je bio uplasen kako ce mu koleno reagovati, nakon toliko hronicnih problema sa istim delom tela, tesko je konstantno ne misliti o tome. Meni je samo fascinantno kako neko moze da stekne averziju prema coveku zbog neke stvari koju on nikada nije ni izjavio..Ili je to samo jos jedan izgovor za hejtovanje..Cudno je kako se teniserima danas svaka sitnica koju izgovore ili urade uzima za zlo, i onda se o tome raspravlja danima, pa i mesecima. A s druge strane, svi bi zeleli manje "fine" tenisere..Ne mozes ljudima ugoditi..
                          13/13!

                          Comment


                          • Stefan,

                            ja ne mislim da je Nadal ista lose naparvio na terenu. Vjerovatno bez price o povredi ne bi mogao imati 4-5 mjeseci da promijeni nacin igre i pojavi se kao ofanzivac. Jos jednom ponaljam cestitam mu na tome.

                            Sandugp,

                            Znas sto je Tonijev savjet Rafi prije izlaska na teren? Izadji, igraj i nemoj previse da mislis. Savrseno pogadja da je Rafin najbolji 'udarac' izuzetan ratnicki instikt. Toni je napravio cudo. I nije bilo lako. Sjecas se kad je Rafa pricao da bi samo nekome iz familije dozvolio da mu kaze sto mu Toni kaze. Trebalo je Rafu privoliti na promjene. Novi Rafa je i Tonijev trijumf.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Stefan,

                              ja ne mislim da je Nadal ista lose naparvio na terenu. Vjerovatno bez price o povredi ne bi mogao imati 4-5 mjeseci da promijeni nacin igre i pojavi se kao ofanzivac. Jos jednom ponaljam cestitam mu na tome.

                              Sandugp,

                              Znas sto je Tonijev savjet Rafi prije izlaska na teren? Izadji, igraj i nemoj previse da mislis. Savrseno pogadja da je Rafin najbolji 'udarac' izuzetan ratnicki instikt. Toni je napravio cudo. I nije bilo lako. Sjecas se kad je Rafa pricao da bi samo nekome iz familije dozvolio da mu kaze sto mu Toni kaze. Trebalo je Rafu privoliti na promjene. Novi Rafa je i Tonijev trijumf.
                              Ali mogu da nas posted srceparajucih pricao o misterioznoj povredi koljena koja nikao da prodje 8 mjeseci, koja i na sljaci ostaje poluzalijecena, koja je i te kako prisutna na Uimbldonu i koja cudotvorno nestade u Montrealu i ne pojavi se tokom sezone na hardu, a hard je najtezi za koljena.
                              Ti si ovo napisao. Sad da ti malo pojasnim sta su znacili te zavoje sto je nosio Rafa tokom sezone na sljaci.
                              Hofa sindrom, Rafina povrjeda je veoma retka povrjeda. Ona se lici ili sa mirovanje ili sa hirurskom zahvatu gde ce se otstraniti ta masna naslaga koja pritiska koleno i koja sozdaje bolove. Ali operacija je rizicna jer moze da se ostete ligamente ili sta ti ja znam vec i zato iz Rafin stab su resili da on to leci sa mirovanje. Zavoje su bile zbog psihe, Rafa kad se vratio jos se nije osjecao slobodno, uvijek mislio na to koljeno. Sada pretpostavljam da sve to sredio u svojoj glavi i moze da igra i bez zavoje. A da on nosi tu povredu sa njega to je sigurno.
                              OVAKO

                              Comment


                              • Ma neka misli ko sta hoce,najmanje je bitno sta ko misli,bitno je da on igra dobro,pobedjuje i osvaja titule,ostalo je nebitno...
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X