Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma polako sa Parizom,daleko je to,pricam o Madridu i Rimu.
    Originally posted by Casiraghi
    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
    Originally posted by Casiraghi
    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
    Originally posted by Casiraghi
    Srecan Mane svima koji slave.

    Comment


    • . U pravu si ... Pariz je jos dalekoooo...

      Madrid je skoro pa tu... A tamo nisu samo ova dvojica favoriti. Ja ne bih otpisivao Federera nikako.
      sigpic

      Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

      Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

      Without error there can be no brilliancy.

      Comment


      • Mora jedno da se shvati , Rafa vise nije apsolutni favorit protiv Novaka . Novak je podigao nivo igre na sljaci i sad 100% spreman Djokovic moze da dobije 100% spremnog Rafu .

        Comment


        • Originally posted by AleksaVP View Post
          Mora jedno da se shvati , Rafa vise nije apsolutni favorit protiv Novaka . Novak je podigao nivo igre na sljaci i sad 100% spreman Djokovic moze da dobije 100% spremnog Rafu .
          O tome smo vec pricali u MC temi i NI je sve objasnio.
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • Originally posted by AleksaVP View Post
            Apsolutno
            False.
            OVAKO

            Comment


            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
              False.
              Tek treba da se vidi je li tacno ili ne. Barem na sljaci.
              Last edited by NI; 30-04-13, 17:29.

              Comment


              • Originally posted by AleksaVP View Post
                Mora jedno da se shvati , Rafa vise nije apsolutni favorit protiv Novaka . Novak je podigao nivo igre na sljaci i sad 100% spreman Djokovic moze da dobije 100% spremnog Rafu .

                Ne moras nam soliti pamet na ovoj temi

                Comment


                • Bilo bi ljepo http://www.atpworldtour.com/News/Ten...-Djokovic.aspx ali ne i najbitno, sto se mene tice. Svaki turnir na njegovom pravom nivou je fantasticno za Rafu. A, da i titule sa dobrom igrom.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Tek treba da se vidi je li tacno ili ne. Barem na sljaci.
                    Sta ima da se gleda kad do sad se videlo tokom proteklih godina. Osim one 2011 godine kad je Novak bio na najveci nivo ikada u svoje kariere a Nadal je bio nesto slabiji od negovog najboljeg nivoa. Sve ostalo na sljaci dobijao je Rafa, naravno govorim kad je Rafa bio 100%. Po meni Novak moze da bude i 150% ali ako Rafa je na svoji maksimum ondak nema teorija da ga pobedi, bar na sljaci.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                      Sta ima da se gleda kad do sad se videlo tokom proteklih godina. Osim one 2011 godine kad je Novak bio na najveci nivo ikada u svoje kariere a Nadal je bio nesto slabiji od negovog najboljeg nivoa. Sve ostalo na sljaci dobijao je Rafa, naravno govorim kad je Rafa bio 100%. Po meni Novak moze da bude i 150% ali ako Rafa je na svoji maksimum ondak nema teorija da ga pobedi, bar na sljaci.
                      Stefan,

                      1.
                      Rafa Nadal je najveci igrac na sljaci u istoriji. Do 2009. je bio apsolutno superioran. Mozda bi mu se jednom godisnje zalomio kakvi poraz a mozda i ne bi. Dominirao je sve ukljucujuci i Novaka, koji je bio najblizi da ga ugrozi. Mec u Madridu 2009. je to pokazao. Rafa je tom pobjedom dosao do zastrasujucih 9:0 na sljaci protiv Novaka.

                      2.
                      Stvari su se izmijenile od tada. 2010. nisu igrali a od 2011. je rezultat na sljaci 3:3. To ukazuje da su otprilike izjedanaceni. Medjutim niko zapravo ne vjeruje da su stvarno izjedanaceni. Postoje tri misljenja.

                      3.
                      Dio ljubitelja tenisa, najvecim dijelom Novakovi navijaci, kazu da je Novak jasno bolji od Rafe na sljaci. Oni ce da zanemare 2012. jer je Novaku umro djed, jer je bio pod pritiskom, jer je bio u slabijoj formi. Ali ce zato da isticu 2011. i nedavni MC. Dakle 3:0 za Novaka u mecevima kada je Novak bio stvarno pravi. Cak ako su i u pravu da je Novak bolji, previdjaju da je dosao do svojih pobjeda uz veliki napor!

                      4.
                      Drugi pak dio ljubitelja tenis, pretezno Nadalovi navijaci dijele tvoje misljenje. Oni odbacuju 2011. kao godinu kada je Novak bio u ekstra formi, godinu koja je neponovljiva, a nedavni MC pripisuju Rafinoj losoj formi zbog pauze. Za njih je prava mjera 2012. u kojoj je Rafa imao 3:0. Cak ako su i u pravu da je Rafa bolji od Novaka, oni zanemaruju da je 2011. i Rafa bio u zivotnoj formi. S druge strane, Rafa je ove godine pobijedio gotovo sve igrace iz prvih 10. Federera, DP, Congu, Berdiha, Ferera... Nije izgubio ni od jednog od njih. Sa Marijem nije igrao. Dakle uglavnom je vratio formu. Jedini top igrac protiv koga nema pozitivan skor od kada se vratio je Novak.

                      5.
                      Postoji i treca grupa kojoj ja pripadam. Kazem da to je jos jako neizvjesno. Njihov rivalitet na sljaci se razvija. Probaju se nove stvari. Nemoguce je reci ko je bolji. U krajnjoj liniji obojica su pokazli strah od protivnika u MC. To je siguran znak da ni jedan ne smatra da je superioran. Ipak mislim da se nekoliko zakljucaka sa sigurnoscu moze izvuci:

                      *u vjerovitim i suncanim uslovima je Rafa bolji

                      *u svim drugim uslovima Novak, ako igra najbolje sto moze, je favorit

                      *ako Novak igra ispod svog maksimuma, onda je Rafa favorit

                      *postoji daleko veca sansa da neko drugi pobijedi Novaka na sljaci nego da pobijedi Rafu

                      Comment


                      • Jedna stvar meni opasno bode oci kod izjava Nadalovih navijaca ....
                        A to je da propo nedavnog poraza u MC oni konstantno isticu da Nadal nije bio 100% spreman. A zaboravljaju jednu "sitnicu" - ili mozda zele da je zaborave ...Djokovic je bio u jos gorem fizickom stanju od spanca .... Pa on je najblaze receno igrao rovit ....
                        Mozda ovo nije bas najbolje mesto za ovakav post, ali je sigurno najbolje mesto da ga Rafini navijaci vide ...
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Pa oni ocigledno imaju misljenje da se Novak folirao ... Cim nijednom do sad nisu pomenuli njegovo fizicko stanje na tom turniru. A da ne pricamo o tome kako lete komentari o tome kako je Novak odigrao najbolji set na sljaci i bolje od toga ne moze a Nadal sigurno moze bolje i kao to ce i pokazati.

                          Neka. Neka pokazu na terenu sve .
                          sigpic

                          Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                          Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                          Without error there can be no brilliancy.

                          Comment


                          • Ostavite ljudi fan teme na miru, tesko da ce ovde doci do neke kvalitetne diskusije izmedju navijaca tenisera rivala. Dal je Djokovic bio povredjen ili koliko i da li je Nadal bio spreman mi u najboljem slucaju mozemo samo da nagadjamo. Stvar se svodi na to da smo mi navijaci Djokovica i mislimo da je najbolji i najvise ga volimo, a oni tako misle za Nadala i tako i treba da bude. Necu obrisati prethodna 2 posta,ali svaki naredni koji bude u tom maniru ce biti obrisan

                            Sto se tice spremnosti pa ne znam ko moze da misli da 100 postotni Nadal ne bi dobio 100 postotnog Djokovica na sljaci
                            Jedna od retkih stvari u sportu za koju mozemo da kazemo da je neko nabolji ikada u necemu a to je Nadal na sljaci. Covek je bio vanzemaljac godinama a i dalje je ostao strah i trepet posle svega, na saljci. Al glupo je pricati da je neko na 100% jer ovo nije kompjuterski program nego sport sa zivim ljudima, srecom , vremenskim uslovima i zato uzivamo u svakom novom mecu jer realno nikad nismo sigurni sta ce se desiti
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • Originally posted by prskaj View Post
                              Ostavite ljudi fan teme na miru, tesko da ce ovde doci do neke kvalitetne diskusije izmedju navijaca tenisera rivala. Dal je Djokovic bio povredjen ili koliko i da li je Nadal bio spreman mi u najboljem slucaju mozemo samo da nagadjamo. Stvar se svodi na to da smo mi navijaci Djokovica i mislimo da je najbolji i najvise ga volimo, a oni tako misle za Nadala i tako i treba da bude. Necu obrisati prethodna 2 posta,ali svaki naredni koji bude u tom maniru ce biti obrisan

                              Sto se tice spremnosti pa ne znam ko moze da misli da 100 postotni Nadal ne bi dobio 100 postotnog Djokovica na sljaci
                              Jedna od retkih stvari u sportu za koju mozemo da kazemo da je neko nabolji ikada u necemu a to je Nadal na sljaci. Covek je bio vanzemaljac godinama a i dalje je ostao strah i trepet posle svega, na saljci. Al glupo je pricati da je neko na 100% jer ovo nije kompjuterski program nego sport sa zivim ljudima, srecom , vremenskim uslovima i zato uzivamo u svakom novom mecu jer realno nikad nismo sigurni sta ce se desiti
                              Hvala Prskaj na "intervenciji" Mislim ovo je ipak fan tema, nas Nadalovih navijaca, i ne ocekuje se na ovom delu foruma da budemo uvek realni. Meni licno ne smeta kad neko dobronamerno diskutira, pa cak i na ovoj temi o Nadalu, ali nema potrebe od provokacije. Ipak smo svi navijaci nekoga, a ovde samo Rafinih

                              Comment


                              • Evo i ovde, nista od privilegovanog rankinga za Rafu na RG: http://www.tennis.com/pro-game/2013/.../#.UYVFBLWLBAo

                                Comment

                                Working...
                                X