Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AIRBORNE View Post
    Cestitam,zasluzeno. Bice zanimljivo u Madridu.
    I te kako zanimljivo.

    Standardna logika kaze da Rafi najvise odgovara MC a najmanje Madrid. MC je najsporiji a Madrid najbrzi. Medjutim, neke stvari su se izmijenile u odnosu na prije 3-4 godine. Rafa mora da bude sto je moguce vise agresivan protiv Novaka. To je lakse u Madridu nego u MC-u. Uposte me ne bi cudilo da Rafi danas vise odgovara Madrid, barem kad su mecevi sa Novakom u pitanju.

    Kad se tome doda da Madrid odgovara Federeru, pa onda svim serverima, valja ocekivati da bude najizjednaceniji turnir na sljaki ove godine.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      I te kako zanimljivo.

      Standardna logika kaze da Rafi najvise odgovara MC a najmanje Madrid. MC je najsporiji a Madrid najbrzi. Medjutim, neke stvari su se izmijenile u odnosu na prije 3-4 godine. Rafa mora da bude sto je moguce vise agresivan protiv Novaka. To je lakse u Madridu nego u MC-u. Uposte me ne bi cudilo da Rafi danas vise odgovara Madrid, barem kad su mecevi sa Novakom u pitanju.

      Kad se tome doda da Madrid odgovara Federeru, pa onda svim serverima, valja ocekivati da bude najizjednaceniji turnir na sljaki ove godine.
      Saglasan sam sa svim izrecenim @Ni u tvom postu.

      Ajde napisacu ovde mada nije bas tema za ovde ne znam da li se slazes samnom ali ja mislim da je ako pogledamo danas Nadala & Novaka spanac je losiji u ubrzanjima poena i loptice tokom poena.Mislim ono Novak posalje bombu pa on vrati jos vecom bombom,pa ovaj vrati jos vecom... kod Nadala je to zaista hod po ostrici noza,on je to pokusavao i u finalu MC ali ga je to vodilo u mnogo gresaka koje on nije zeleo a ako uspori igru a preko mreze je "poludeli" Novak onda je i to tragedija. Mislim da su glavni Nadalovi aduti pasiva sa kompjuterskom preciznoscu,strpljenje do bola i nervoza Novaka.
      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

      Comment


      • Airborne,

        Kada igraju Rafa i Novak na sljaci, stvari u prvom redu zavise od Novaka i uslova. Ako uslovi nisu vjetroviti i ako Novak igra 100%, onda je on nesumnjivo favorit. Medjutim, ako Novakova igra malo padne, stvari vise ne zavise samo od Novaka. Zato ocekujem da ce njihovi naredni mecevi na sljaci biti uzbudljivi sa pobjedama i jednog i drugog igraca.

        Comment


        • @NI,
          Interesantno, ali bas sam i ja pomislila na to da Nadalu bi mozda vise prijala brza sljaka Madrida nego recimo MC, koliko nelogicno da zvuci ili nestandardnom logikom kao sto kazes ti. I to bas zbog doze agresivnosti koje mora dodati svojoj igri. Jos kad bi igrao na mrezi kao ona nekoliko poena iz finala Barselone, bilo bi super. Ali sta radimo onda na RG? Dobro to je na 3 dobijena seta, druga situacija, ali bar je Madrid blizu, pa imacemo prilike videti.

          Comment


          • @niki

            Mislim da ne zanamo. Mozemo samo da nagadjamo. airborne spekulise:

            Mislim ono Novak posalje bombu pa on vrati jos vecom bombom,pa ovaj vrati jos vecom... kod Nadala je to zaista hod po ostrici noza,on je to pokusavao i u finalu MC ali ga je to vodilo u mnogo gresaka koje on nije zeleo a ako uspori igru a preko mreze je "poludeli" Novak onda je i to tragedija. Mislim da su glavni Nadalovi aduti pasiva sa kompjuterskom preciznoscu,strpljenje do bola i nervoza Novaka.
            To je dobar savjet pod uslovom da Nadal moze da igra 'kompjuterski prcizno'. Tim vise sto je Novak bolji u 'kompjuterski priciznoj' igri.

            Da li je za Nadala najbolja totalno agresivna igra? Mozda. Ali da bi ona uspjela mora biti opusten. Kao u drugom setu u Rimu 2012. i u drugom setu u Parizu 2012.

            Da sam Nadal, najvise bi me brinulo to sto je Novak cetiri puta uspjesno digao igru. Inicijalno, poslije 5:2 jedan gem, poslije 2:4 u drugom setu jedan gem i konacno poslije 5:6 u drugom setu.

            Za mene je najveca nepoznanica kako ce Novak da se ponasa. Super koncetrisan i super motivisan je imao odgovor na sve sto je Ndal mogao da ponudi. A sto ce biti kad mude malo manje motivisan kao sto vjerujem da ce u Madridu biti? U MC-u su obadvojica pokazali strah od protivnika. Taj strah u Madridu ne moze da bude manji za Rafu. Da li ce biti manji za Novaka?
            Last edited by NI; 29-04-13, 18:45.

            Comment


            • @NI
              Sta Novak treba da uradi da bi dobio Rafu?
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Mare , preglupo pitanje . Pa Novak je mnogo puta do sad dobio Rafu , ne razumem sta trepa vise da uradi ;) .

                Comment


                • Originally posted by mareliverpool View Post
                  @NI
                  Sta Novak treba da uradi da bi dobio Rafu?
                  Glupo pitanje.

                  Pa princip je isti sve ostalo su nijanse ;).
                  sigpic

                  Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                  Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                  Without error there can be no brilliancy.

                  Comment


                  • Originally posted by AleksaVP View Post
                    Mare , preglupo pitanje . Pa Novak je mnogo puta do sad dobio Rafu , ne razumem sta trepa vise da uradi ;) .
                    Pa i Rafa njega.Pricate sve sta Rafa treba da uradi,sto ne pricate sta Novak treba da uradi,kao da je potpuni autsajder.
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment


                    • U ovom trenutku Rafa mora da razmislja sta da promeni , jer je Novak taj koji je dobio poslednji njihov mec ;);) .

                      Comment


                      • Rafa je taj koji je u problemu zato sto Novak ima perfektnu igru za njega kada je u mecu 100 posto.

                        Zato Rafa mora nesto da menja. Nije autsajder ali vise nije ni favorit. Prosle godine na RG-u je bio favorit. Ove godine cemo videti sta ce biti...
                        sigpic

                        Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                        Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                        Without error there can be no brilliancy.

                        Comment


                        • Kapiram to,ali kako ga je Rafa pobedio u prethodna tri susreta?Da li ti mislis da samo ako Novak podbaci da ga Rafa moze dobiti?
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Originally posted by mareliverpool View Post
                            Kapiram to,ali kako ga je Rafa pobedio u prethodna tri susreta?Da li ti mislis da samo ako Novak podbaci da ga Rafa moze dobiti?
                            Apsolutno

                            Comment


                            • Originally posted by mareliverpool View Post
                              @NI
                              Sta Novak treba da uradi da bi dobio Rafu?
                              Treba da ponovi igru iz MC-a. Sto nije lako!

                              Comment


                              • Upravo to sto NI kaze. Nemoj da nas shvatis pogresno. Nismo vec gurnuli titulu u ruke Novaku. On mora da bude perfektan da bi pobedio Rafu u Parizu. Nije dzaba Rafa kralj sljake.

                                Ali nijedan kralj ne vlada vecno.
                                sigpic

                                Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                                Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                                Without error there can be no brilliancy.

                                Comment

                                Working...
                                X