Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2012. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znam da je na ovom forumu vredjanje igraca zabranjeno , ali ovaj Srecko Lopez je stvarno MENTOLCINA teska... ( da ne upotrebim neku tezu rec)
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Relativno dug prvi set, dugacki, lepi i kvalitetni poeni, i onda ga Fed osvoji na bum;) Feli dobar, salje duboke lopte, dobro servira, rizikuje na drugom, ali nije izdrzao pritisak do kraja, tj da uvede mec u TB
      in another life
      I will love you again, RF.

      Comment


      • Ne mora da znaci da je neko mudriji,pametniji s' godinama,Lopez to sigurno nije
        Prvi slabo ubaca ali nije to toliko ni bitno posto i posle drugog osvaja mnogo poena,cak dolazi do servis vinera ali je Roger pokazao zasto je to sto jeste.Pri kraju seta je samo vreacao servise,sa puno osjecaja,elegantno,nije tim rtiternima bio cilj da se odma dodje do poena,a Lopez nasjeo.
        Sa osnovne je cak Spanac uspijevao da isparira,kad prebaci na BH dobijao greske i trebao je tako i pri kraju,a nije,isao je bez ikakve potrebe cesto na mrezu i normalno brejknut na 6:5,tada najvise boli.
        Roger nema nikakvih problema na servisu,izuzetno servira!
        Delpo lagano,dobili smo strasna cetvrtfinala!
        sigpic

        Comment


        • Odlicno servira Roger,to je najvaznije. Do break prilika je dolazio u najnezgodnijim trenucima po spanca,u 10. i 12. gemu. Prvi put se Lopez izvukao,drugi put ne.
          Vec je 1-0 i u drugom setu, pod velikim pritiskom ce sada biti Feli,svjestan je i on da ako izgubi neki od sljedeci servisa,da je izgubio i mec.

          Comment


          • Mogao je vise Deli sigurno,bar da odvede jedan set u TB. Roger dobro izgleda, kad ovako servira strasno je tesko nesto uraditi.Misa je u odlicnoj formi,voli da igra u Dubaiju i naravno da ne moze pobijediti Rogera ali moze namuciti,neka odigra kao protiv Nadala u Dohi i dobicemo sjajn mec

            Kakav poen,sta je sad izvlacio Roger
            sigpic

            Comment


            • Mnogo bolji mec smo gledali nego juce sa Llodrom, jaci udarci, precizniji... Fed je malo pojacao u drugom setu i to je bilo dovoljno za taj brejk prednosti i sam mec... Mogao je Lopez i vise, par pogresnih poteza su ga uskratili za set... Jako dobar mec za 2. kolo ATP 500 turnira...

              Steta po organizatore sto Fish nije prosao, jer da je bilo tako, imali bismo sve nosioce u QF, ne pamtim kad se to desilo na jednom turniru... CW?

              Comment


              • Sad je 10:0 u H2Hu
                sigpic

                Comment


                • Ja znam za Kanadu 2009. i svih 8 u 1/4, za posle ne
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Ja znam za Kanadu 2009. i svih 8 u 1/4, za posle ne
                    Kao i obicno, u pravu si...

                    http://www.rogerscup.com/men/english...Archive/13.pdf

                    Iskreno, takve detalje volim da pamtim, ali ovo mi je promaklo... Nije opravdanje, ali mislim da sam bio u selu tad, to je obicno period kad sam tamo i da sam propustio taj turnir... Znam da sam Toronto pratio te godine kuci, i da sam bio zadovoljan sto je Nole odbranio poene iz 2008, ali Rogers Cup mi promace...

                    Hvala!

                    Comment


                    • Ma nema teorije da sam ovo drzao u glavi ali sam znao gde da proverim u svojim papirima i krenuo od tog turnira. Posle Kanade sigurno nije bilo takvog turnira do kraja 2009. i u 2010. a proslu godinu nisam proveravao
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Danas u Dubaiu skroz ocekivan dan svi koji su bili favoriti su prosli mozda me samo pozitivno iznenadio Juzni koji mozda pronalazi ritam za ovu sezonu

                        Comment


                        • Originally posted by ClayWarrior View Post
                          Ma nema teorije da sam ovo drzao u glavi ali sam znao gde da proverim u svojim papirima i krenuo od tog turnira. Posle Kanade sigurno nije bilo takvog turnira do kraja 2009. i u 2010. a proslu godinu nisam proveravao
                          Nista manje za pohvalu, nije samo bitno imati informaciju u glavi, bitno je i znati gde traziti istu...

                          Tsonga je kompletirao impresivnu zavrsnicu turnira, a poceo je pre 2 dana... Zaista impresivne stvari vidjamo u Dubaiu, sledece godine bi mogli da rade malo vise sa skupljacima loptica, video sam par propusta, nista strasno, ali to je nekako jedino u cemu bi mogli da napreduju, a da ne bude nagradni fond...

                          Iskreno, mislim da sutra neko "iznenadjenje" mozemo videti jedino u mecu Murray-Berdych, na osnovu onoga sto su pokazali i H2H... Berdychov jak FH moze se pokazati neuhvatljivim za Andya, narocito ako ga muce neki zdravstveni problemi...

                          Misha i Fed ce odigrati verovatno najkraci mec, a najzanimljiviji ce svakako biti Tsonga-DelPo... Proradi li Tsongi FH i servis iz trece cetvrtine prosle godine, DelPo ce se naci u problemima. Treba uzeti u obzir i BH, vrlo lako moze doci do toga da bolji BH u mecu prevagne... Ali pravu prednost bih dao Tsongi zbog kretanja, DelPo mi je pomalo spor u zadnje vreme.

                          Nole i Jankela u srpskom cetvrtfinalu, ocekujem lep mec, kvalitetne i jake razmene sa osnovne i povremeno nadmudrivanje na mrezi... Mislim da ce Nole odneti pobedu, motivacija mu je na nivou, zna da protiv Janka mora da igra vrhunski. Janko ima malo te padove u igri, ne verujem da ce ih sutra biti, ocekujem da ce jednostavno biti nadigran.

                          Sve u svemu, vrlo jak turnir, sto ce sampionu doneti veliku dozu samopouzdanja.

                          Comment


                          • Dobili smo najbolja moguca cetvrtfinala. 7 igraca iz TOP 10 je tu, fali smao Fis ali znamo u kakvoj je formi. Ocekuje nas sjajan tenis!

                            Marej-Berdih

                            Ocekivano cetvrtfinale, mec koji mnogo obecava. Marej na ovom turniru ne blista, namucio se protiv Berera, pobijedio u dva seta Kjudinelija i u tom mecu nije izgledao najbolje medjutim to nista ne mora da znaci, znamo da sporije ulazi i u turnire i u meceve, sporo pali. Hoce li upaliti sjutra vidjecemo, ima teskog protivnika. Berdih odlican na pocetku sezone, 12 pobjeda i samo 2 poraza i to su porazi dosli od igraca koji su bolji od njega, Nadala i Del Potra. Ovdje se prosetao do cetvrtfinala, Bekeru dao 4, a Lacku 3 gema. Zna kako se igra protiv Mareja, ima odlican skor u medjusobnim protiv njega i Skot ce morati da se uozbilji, da podigne nivo igre ukoliko zeli do polufinala. Endi je agresivniji od kad radi sa Lendlom, samim tim gresaka je vise. Protiv Berdiha ce mu dobro doci ukoliko uspije da sto duze drzi loptu u igri, da sto vise koristi slajs i mijenja ritam protiv visokog Ceha. Ne smije on biti taj koji poklanja, to je radio u Parizu i zbog toga je izgubio. Znamo koliko je dobar Endijev ritern i to moze biti kljuc svakako. Podloga jeste nesto brza i loptica ima nizak odskok pa ce se Berih sigurno osloniti na servis i na mocne udarce sa osnovne linije. Svaku visociju i kracu ce udarati ravno i jako, zna da sa nadigravanjem nece dobro proci.
                            Igrali su 4 puta i Ceh vodi 3:1, na ovakvoj podlozi 2:0

                            Federer-Juzni

                            Rodzer u prva dva kola igrao protiv servis volej specijalista, protiv momaka koji imaju jednorucni bekhend, a i u cetvrtfinalu ce igrati protiv momka koji ima jednorucni bekhend, starog poznanika i redovnu musteriju Juznog. Federer odlican u dosadasnjem dijelu turnira, Lodra i Lopez sa tim stilom igre njega ne mogu pobijediti naravno, Lopez ga je vise testirao ali pobjeda u dva seta ni u jednom trenutku nije dosla u pitanje. Juzni odlican ove sezone, mozda cemo ga opet gledati u samom vrhu, nadajmo se da ce ga povrede zaobici, to je najbitnije. I protiv Gaskea i protiv Fisa je pokazao koliko je dobar ove sezone. Sve sem pobjede Federera ce biti prava senzacija posto ga Juzni nikada nije dobio, a toliko su puta igrali ali Misa moze da namuci Rodzera, bar toliko moze. Morace dobro da servira, znamo da ima ako ne najbolji onda jedan od najboljih jednorucnih bekhenda na turu i koliko samo ravno udara tu loptu sa njim, a opet mu je slajs izvanredan i tako dobro mijenja ritam i usporava igru sa njim, tjera protivnika da maltene sa zemlje izvlaci te lopte, preteske lopte. Rodzer ce se naravno osloniti na servis, sjajan mu je ovdje, kad mu lopte dodju na forhend pokusace brzo da zavrsi poen, te lopte su neuhvatljive. Igrali su 11 puta i Rodzer je svaki put slavio, izgubio je samo 3 seta u tih 11 meceva. Sve je jasno, od Mise zavisi hocemo li gledati borbu.

                            Djokovic-Tipsarevic

                            Jedna poslastica u najavi, dobri drugovi koji uvijek igraju zanimljive i neizvjestne meceve. Novak dosta spor u prva dva meca, ne forsira previse, kao da radi ono sto Rodzer radi godinama. Pobjedjuje uz minimum utrosene energije, nema potrebe da pojacava posto je sasvim svejedno hoce li pobijediti 6:2;6:1 ili 7:6;6:3
                            Janko sa druge strane ne nalazi onu igru iz prosle godine jos uvijek, kretanje je problem, samim tim su greske cesce, samo na momente igra kako moze. Namucio se protiv Cipole, neocekivano, pocistio Kunjicina, Novak rutinski dobio Stebea koji je pokazao da moze biti i u samom vrhu u narednim godinama, mozda ne u strogom ali TOP 30 ili TOP 20 svakako nisu nedostizni. U drugoj rundi bolji od Stakhovskog koji je odlicni servirao i namucio ga prilicno ali je jasno bilo da Novak ne igra punim kapacitetima i cim je pojacao vezao je 5 gemova.
                            Janko je neko ko muci Novaka, ko moze da nametne svoj ritam i Novak toga treba da se cuva. Ne smije biti pasivan kao u prva dva seta na US Openu, ne smije biti pasivan kao u druga dva seta u Londonu, podloga nije toliko spora pa da se moze osloniti samo na svoju defanzivu. Janko ce morati dobro da riternira i dobro da servira, da hvata rano lopte, sto on i radi odlicno. Novak ce pokusati da sto duze drzi loptu u igri, da tim spinom tjera Janka dalje od terena. Servis ga odlicno sluzi ali do sada nije imao ovakvog protivnika, bice ovo prvi pravi test. Novak je naravno apsolutni favorit i sve sem njegove pobjede ce biti iznenadjenje. Bice im ovo 5. susret, Novak vodi 3:1, na ovakvoj podlozi je 1:1.

                            Del Potro-Conga

                            Igrali su prije pet dana u polufinalu Marselja, sad se sastaju u cetvrtfinalu Dubaija. Najveci derbi cetvrtfinala sigurno. U sjajnoj su formi, Del Potro je imao problema protiv Dolgopolova sto je i ocekivano posto Ukrajinac ima igru za Argentinca ali je uspio da slavi u dva seta. Raspored mu je ubitacan i ova je treca vezana nedelja kako igra, a nece stati posto na vrata kucaju Indijan Vels i Majami. U drugom kolu je Delpo savladao Golubeva lako i vidjecemo ima li snage za jedan tezak mec. Nije se previse trosio ni u prvim rundama u Roterdamu i Marselju, nije ni sada, cini se da sve radi kako treba i najbolje partije pruza kada je najpotrebnije. U taj brejku protiv Dolgopolova je izgledalo da mu ponestaje snage ali to nista ne mora da znaci. Igrac kada udje u ritam, u dobru seriju, kada puca od samopouzdanja onda moze sve, Delpo je svakako jedan od najboljih na svijetu i za njega je samopouzdanje najbitnije. Conga igra dobro u kontinuitetu, ne igra onako kako se mozda ocekuje od njega, ne bije iz sve snage po lopti ali ima rezultat i to je najvaznije. Imao je mnogo problema protiv Bagdatisa, mnogo srece jer nije samo od sebe zavisio i da je Kipranin samo malo fokusiraniji bio mogao je i pobijediti ali toliko puta je to vec vidjeno, oni najbolji su najbolji zato sto koriste i najmanje prilike koje im se ukaze, sto u tim momentima najbolje odigraju. Protiv Rosola lagano odradjivanje posla, rutinski. Mec u Marselju je bio sjajan, pogotovo prva dva seta. Prikazali su izuzetnu igru i nadajmo se da ce to ponoviti. Del Potro je slavio, nije panicio ni u jednom trenutku, ritern ga je odlicno sluzio. I tada su odlucile greske, onaj koji bude manje poklanjao ce pobijediti ,kljuc je bekhend kod obojice. To im je da kazemo losiji udarac i ciji bude stabilniji i cvrsci imace prednost. Nijanse ce odlucivati sigurno. Mozda ce Conga ovoga put ici da mec sto vise ucini fizickim, ipak je iza Delpa toliko meceva u kratkom periodu. Bice im ovo 6. susret, vodi Delpo 4:1.
                            sigpic

                            Comment


                            • Sutra jako zanimljiv dan ocekujem da ce proci Berdych,Djokovic,Federer,Del Potro.Najzanimljiviji mec po meni je Del Potro-Conga igrali su pre 5 dana Delpo je bio bolji sto se tice ovog meca svasta moze da se desi a najverovatniji ce se mec igrati u 3 seta.Sto se Tice meca Marej-Berdrih nije blistao Marej na ovom turniru dao bih prednost Berdrihu koji je u dobroj formi i mislim da ce pobediti Mareja sa 2-1.Djokovic-Tipsarevic favorit naravno Djokovic al svi znamo da ce Tipsarevic dati svoj maxsimum i da nema sta da izgubi u ovom mecu udarace loptice snazno i pokusati da pobedi Djokovica.Nad Djokovicem je veliki pritisak posto mora da dobije svaki mec u protivnom gubi dosta bodova,ali ipak mislim da Djokovic to dobija.I na kraju Federer-Juzni naravno da je Federer favorit,ali me iznenadjuje Juzni konacno za njega jedan solidan turnir iako mu je Gaske napravio medvedju uslugu sto je predao i iskoristio losu formu Fisha ali dobro.Ni Juzni nema sta da izgubi u ovom mecu pokusace da namuci Rodzera kolko god moze.

                              Comment


                              • Originally posted by keza63s View Post
                                Srpski derbi sutra bice zanimljiv mec oboje su u strasnoj formi
                                опет ме овај меч брине.... да не испадне, завади па владај... изубијају се и у следећем мечу ривал само покупи остатке....
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X