Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2012. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bas mi je drago zabog Davidenka, videlo se da mu ovo znaci. Bilo bi super kada bi otisao u svoje prvo finale posle toliko vremena.
    ....

    Comment


    • Gaske je najveci choker, kad pored njega Davy izgleda stabilno, to sve govori
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Zaista mi nije jasno kako je Rishar mislio da dobije ovaj mec, ceo mec stajao iza osnovne i vracao lagane lopte, Kolja je mnogo gresio na pocetku i poklonio 5:2 Francuzu ali cim se malo stabilizovao i poceo da pogadja nije se postavljalo pitanje pobednika. Risar da je zeleo da izgubi ne bi igrao ovako glupo

        Comment


        • Cak je i Troicki gledao ovaj mec, i bio je u fazonu
          a Gaske izgleda moze nesto vise samo kad igra protiv Feda
          na AO sam mislila da dobija Ferera, kad ono medjutim...
          in another life
          I will love you again, RF.

          Comment


          • Nema sanse da Gaske bude toliko strpljiv pa da dobije Ferera

            Sto se tice meca Federer-Nieminen,ocekivano.Znao sam da se Finac nece lako predati,ipak je ove godine u sasvim solidnoj formi,ali pobeda je ipak prevelik zalogaj.

            Znamo svi kakvi su Davidenko i Gaske,tako da tu nista nisam ocekivao ali Davidenko je veoma prijatno iznenadjenje ovog turnira.Voleo bih da uzme titulu.
            Jedan je Obradovic Zarko!

            Comment


            • Roger Federer- Nikolay Davydenko
              Duel dvojice vrsnjaka, teniskih umetnika,igraca zbog kojih se ovaj sport voli.O Rogeru i njegovim uspesima ne treba trositi reci,jedan od najvecih ako ne i najveci ikada.Uprkos godinama koje ga sustizu i dalje je u samom vrhu,i dalje je medju najboljima i dalje se bori za najvece trofeje.S druge strane,Nikolay Davydenko,mirna i povucena osoba ,naizgled slabasan,ali izgled i te kako vara.Mogao je on,i morao vise u karijeri ali ga je njegova luda glava sputala u tome.Neki kazu teniser sa najcistijim udarcima na svetu,i to sa pravom.
              Ipak,u sutrasnjem susretu Federer je ogroman favorit,a razloga je puno.Solidan pocetak sezone ima Roger,da nije bilo onog poraza proslog vikenda od Iznera reklo bi se skroz ocekivan.U Roterdamu mu je posao bio olaksan jer je Misha Juznji morao da odustane a na njega se gledalo kao glavnu pretnju ka polufinalu.Ipak,u prvom kolu sigurna pobeda nad Mahutom,a veceras protiv Jarka Nieminena govore da je Roger vise nego spreman.Naravno,daleko je to od njegovog najboljeg tenisa,ali nije mu bilo ni potrebno,dozirao je i igrao tacno onoliko koliko treba.Servis je tu,videli smo kako je to bilo mocno protiv Nieminena,solidno funkcionisu FH i BH.S druge strane to se nikako ne moze reci za Rusa.Covek vec 2 godine ne moze da se sastavi,nakon odlicnog kraja 2009.godine i istog takvog pocetka sledece prosto je nestao i vracao se samo na momente.Na ovom turniru ponovo pokazuje znake zivota,pokazuje da jos uvek zna da igra tenis i da moze da igra na vrhunskom nivou,a veceras je pokazao i zasto je bio treci reket planete.U prvom kolu pobeda nad Haseom,potom nad Pol Anri Matjeom,da bi veceras bio bolji od Gaskea.I upravo je veceras igrao strasno,od 2-5 u prvom setu krenuo je da igra onako kako ce morati i sutra,agresivno,bez kalkulisanja.Morace da pokusa da nametne svoj ritam koliko god je to moguce protiv Rogera a znamo koliko je tesko,morace da mu ulazi prvi servis,da se rastrci i drzi fokus na svoje servis gemove pre svega jer ce Roger retko dopustiti priliku za brejk u ovakvim uslovima po svemu vidjenom.BH Rogera se mora opteretiti,a Nikolaj ima udarce kojima moze to da uradi.Trebace mu i dobri voleji,izlasci na mrezu,jednostavno svaki udarac mora biti na nivou danasnjih iz poslednjih par gemova.Bice to ipakjako tesko,zna i on sam ali ne i neizvodljivo.
              Medjutim,jos veci problem lezi u "onoj"psiholoskoj strani,i moze se reci da je Davidenko jedan od igraca kojima je Federer nabio kompleks,medju kojima je Rodik najpoznatiji.16-2 je u medjusobnim duelima a Davidenko je svoja 2 meca upravo dobio onda kad je igrao mozda i najbolji tenis u Dohi pre 2 i na WTF-u pre 3 godine.Bilo je meceva u kojima je Davidenko imao igru,imao sve preduslove za trijumf ali ta mentalna nestabilnost ga je uvek sprecavala da uradi nesto vise.Dobar primer je AO 2010.Sve u svemu,ako Nikolay bude nivou na kakvom ume da bude,ocekuje nas uzbudljiv i neizvestan mec,sa puno lepih poena,ali ako se pak raspadne kao sto je to cinio nebrojano puta u skorije vreme,dobice Roger bez previse muke.




              Tomas Berdih-Huan Martin Del Potro

              Sudar titana.Mocni forhendi na obje strane,veliki momci koji igraju lijepo,atraktivno.
              Berdih u dvoranama bez greske ove godine,8 i meceva isto toliko pobjeda.
              Ceh je rutinski svladao Sepija koji je odlican mec odigrao i koji je u odlicnoj formi.Italijan je dosta toga vracao,bio agresivan iz forhenda kad bi mu se god ukazala prilika ali protiv Ceha nije mogao.Berdiha sluzi servis,forhend i bekhend takodje,izlazi na mrezu,ne rizikuje previse kod smeceva ali odrade posao.
              Del Potro je pocistio Troickog sa terena.Nije blistao do ovog meca ali je pokazao da se mozd ai cuva za najvaznije eceve,igrao izuzetno,snazno i cisto udarao po lopti,stize mnogo toga,pokrivao teren kao u najboljim danima.Mozda mec protiv umornog i indisponiranog Troickog i nije pravi parametar ali je svakako Argentinac podigao nivo igre.Protiv ovakvog Berdiha pitanje je oce li mu i to biti dovoljno.Izgledalo je prije cetvrtfihnala da Del Potro nikako ne moze ugroziti Ceh,to se promijenilo.Ukoliko bude igrao kao protiv Troickog ima sansu da pobijedi.Zavisice i od Berdiha mnogo toga naravno,ima on bolji servis od Delpa i tu je njegova prednost.Sto se udaraca sa osnovne linije tice tu je Del Potro bolji,najbolji Del Potro pobjedjuje najboljeg Berdiha,ima raznornije udarce i bolji je teniser,ali u ovom trenutku je Berdih blagi favorit posto Argentinac samo na momente prikaze kako moze da igra i kako je mocan.Forhend ravan cist s aosbje strane,svaku iole kracu loptu ce kaznjavati obojica,Berdihov bekhend je poudan u zadnje vrijeme,paralela ga sluzi,Del Potrov je isto,njegove bekhend dijagonale imaju nisak odskok,idu tik preko mreze,to moze biti recept protiv visokog protivnika.No svakako bi nesto slicno morao i Berdih da radi,ne odgovaraju ni Delpu te niske lopte,najbolje je to moglo da se vidi u mecu protiv Lodre.
              Bice im ovo 4. susret,2:1 je za Del Potra,odavno se nisu sastajali,preko 2 godine.
              Ono sto je sigurno ocekuju nas atraktivni poeni,imaju istu filozofiju,idu po poene,napadaju i ko bude manje grijesio,ko bude sigurniji na servisu i ubacao prvi pobijedice.
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

              Comment


              • Bravo Dacho

                Bacao sam pogled na Kolju i Gasqueta i bas mi je milo sto je Rus prosao dalje.Pa ono sto je igrao u prvom setu koliko sam mogao da vidim Francuz je stvarno sramota.Ni blizu osnovnoj liniji,KOlja je grijesio ali je i pogadjao,da nije ne bi okrenuo posle 5:2.
                Federer 7:5;7:6 mislio sam da ce to lakse ici.
                Sjutra svakako dva meca za nepropustiti,bilo bi sjajno kad bi Koilja mogao da pruzi jak otpor Rogeru ali tesko ce to ici
                sigpic

                Comment


                • Kaze Cilic da je sad tolko ojacao da bi mogao sa Conanom u ring haha. Nabacio je 5 kila (sa 82 na 87).
                  Danas putuje u Toronto gdje ce trenirati tjedan dana pa ide u Delrey Beach. Zanimljivo, zadnjih par tjedana je uglavnom trenirao na zemlji jer je osjetio koljeno trenirajuci na tvrdoj podlozi (zato je i otkazao Zagreb Indoors).
                  Do zadnjih 10 dana je uglavnom trenirao iz mjesta.
                  Brett ce ove sezone putovati sa njim na sve turnire, tako da i danas ide sa njim.
                  Kaze da se jako zazelio tenisa.

                  Karlovic ipak nece igrati u Memphisu, ali vec u prvom kolu imaju 2 zanimljiva meca: Dodig vs Tomic i Gulbis vs Raonic.

                  Comment


                  • Zreb za Memfis

                    [1]John Isner (USA) vs Gilles Muller (LUX)
                    Grigor Dimitrov (BUL) vs Donald Young (USA)
                    Jurgen Melzer (AUT) vs Denis Istomin (UZB)
                    [8]Bernard Tomic (AUS) vs Ivan Dodig (CRO)

                    [3]Radek Stepanek (CZE) vs Q
                    James Blake (USA) vs Ryan Sweeting (USA)
                    [WC]Sam Querrey (USA) vs Alejandro Falla (COL)
                    [7]Kevin Anderson (RSA) vs Q

                    [5]Alex Bogomolov Jr (RUS) vs Olivier Rochus (BEL)
                    [WC]Ryan Harrison (USA) vs [WC]Jack Sock (USA)
                    Sergiy Stakhovsky (UKR) vs Q
                    [4]Milos Raonic (CAN) vs Ernests Gulbis (LAT)

                    [6]Julien Benneteau (FRA) vs Philipp Petzschner (GER)
                    Lukasz Kubot (POL) vs Q
                    Benjamin Becker (GER) vs Dudi Sela (ISR)
                    [2]Andy Roddick (USA) vs Xavier Malisse (BEL)


                    Prvi kvoter deluje odlicno, pod uslovom da svi prikazu partije kakve umeju. Videcemo hoce li Beneto i Istomin i ovde moci daleko posto bas i nisu navikli da vezuju dobre nedelje na ATP turnirima. U trecem kvoteru u oci upadaju dva duela, u prvom ce se sastati domaci tinejdzeri koji su dobili WC (Sok se definitivno forsira za razliku od Kudle, samo sto to bas i ne opravdava igrama) a Raonic i Gulbis bi na papiru trebali igrati derbi kola.. dok se Ernests ne raspadne za nekih 20 minuta po trenutnoj formi i onome sto pokazuju, Rodika i Malisa treba zaobici u sirokom luku, tu nece imati sta da se vidi. I drago mi je sto je Dzon prvi nosilac nakon onoga sto je pokazao u Svajcarskoj, zasluzio je
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Krivo mi sto se Isner,Tomik i Dimitrov nadjose u istoj cetvrtini ali sta je tu je.Harrison opet ima priliku za cetvrt-finale,Bogomolova nije tesko dobiti.Rodik nema sanse da odbrani titulu
                      sigpic
                      http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                      Comment


                      • Odmah na pocetku Delpo pritiska i stize do 2 brejk lopte
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Cvrsci sa osnovne Delpo,odlucio se za nesto pasivniju taktiku za sad,vrace duboke lopte,ne previse jake,a Berdych grijesi.Mora mnogo da radi Ceh za poene i grijesio je,standardno kad se o njemu radi,kad igra protiv zida
                          sigpic

                          Comment


                          • Izvuce se Berdych na kraju,mogao je Delpo do duplog brejka,trebao je i na 15:30 da dodje do poena ali je zicer ispucao.Set je jos uvijek ziv,to je bitno!
                            Delpo je pasivniji,odlucio se da prebacivanje ali cim mu se ukaze prilika napadne i to dobro radi,servira odlicno,ako ovako bude servirao nece Berdych ni dobiti priliku da ga brejkne!Ima dosta tih mini BH borbi,uglavnom ih dobija Argentinac.Berdych kad ne promasuje dolazi do poena,do vinera.
                            Delpove lopte imaju nizi odskok i mislim da je to kljuc za sad,takve lopte najvise problema prave visokim momcima.
                            sigpic

                            Comment


                            • Jel moze neko da mi da neki stream?Pokvario se nesto SK a ja bilo koji stream da nadjem koci
                              http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                              Comment


                              • Probaj neki od tih sa lijeve strane,valjda ce ti jedan raditi ;)
                                http://www.sportlemon.tv/a-0/6/140/a-74097.html

                                To je to,bojim se da je mec gotov.As za Berdycha,potom Delpova provjera i lopta je bila u autu.Au kako se tesko iz toga iscupati,umjesto 40:40 i spasavanja dvije vezane brejk lotpe opet 30:40,drugi servis i zna da je u razmjeni podredjen protiv Delpa,da ce prije pogrijesiti.I pogrijesio je,BH paralela u aut.
                                Delpo ubija sa servisom,tesko ce on ovo propustiti!
                                Inace na 15:40 najbolji poen u mecu,sta je sve vracao Delpo,kakva lopte izvlacio ali na kraju ipak nije mogao do poena,jednim volejom je Berdych rijesio taj poen!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X