Announcement

Collapse
No announcement yet.

Week 1 (25.December-1.January)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Monta Ellis #8 View Post
    Izgleda da Veseli nece igrati veceras protiv Netsa
    Nazalost Saunders je rekao da se nece "skidati" veceras...ocigledno ga i dalje muci kuk

    Comment


    • #47
      E jbg, a zbog njega sam hteo da gledam Carobnjake... Mada dobro i ovako ce biti zanimljivo, ocekujem Wall show...
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • #48
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • #49
          Originally posted by Black Mamba 24 View Post
          Gasol je kriv,mogao je resiti utakmicu.
          A Kobe je samo pogresio sto nije sutao trojku,pa da je i promasio...al' jbg.
          Mamba je mogao i pull up a mogao je i pas imao je dva otvorena coveka...

          Comment


          • #50
            Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
            Mamba je mogao i pull up a mogao je i pas imao je dva otvorena coveka...
            Ma koji pas,nije bilo vremena...
            A za pull up je bilo kasno cim je krenuo u prodor,3 igraca ispred ali sto je jos vaznije Deng je bio iza ledja.Samo trojka je dolazila u obzir,gde je imao delimicno otvoren sut za njegove standarde.

            EDIT: Imao je Fishera,mogao mu je uputiti pas mozda 1.2 sekunde pre kraja,pitanje je da li bi ovaj uopste stigao da sutne trojku... nije bilo vise slobodnih.

            Last edited by Black Mamba 24; 26-12-11, 16:14.
            sigpic

            Comment


            • #51
              Krivi su McRoberts i Gasol zbog 4 promasena slobodna bacanja u poslednjih minut i po, dva.
              Kriv je Gasol zbog onog glupog faula nad Deng-om u kontri.
              Kriv je Brown sto je nacrtao akciju da Kobe primi loptu na centru, daleko od kosa, umesto da je to uradio Fish i pustio Kobe-a da se izbori za poziciju blize kosu (high post/lakat, dve pozicije koje najvise voli)
              Kriv je Brown sto nije predvideo da ce da salju double team na Kobe-a (napad u kojem je Kobe prodao loptu)
              Kriv je Kobe sto se zavukao u cosak gde su ga lakse udvojili, trebao je odmah da napada kos cim je video da dvojica trce ka njemu, izvukao bi faul ili bio stvorio visak i imao slobodnog igraca.
              Kriv je Gasol sto je stajao kao kip kad su udvojili Kobe-a i cekao loptu da mu padne u ruke, umesto da trci ka njoj.
              I na kraju, ne znam koji je ku*ac bio Kobe-u pa da ne ide jedan dribling pull up kao sto uvek radi... verovatno povreda zgloba.
              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

              Comment


              • #52
                Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                Mamba je mogao i pull up a mogao je i pas imao je dva otvorena coveka...
                Ajde ti sutni preko Deng-a.
                Slusao sam juce intervju sa Lu-om iz svlacionice odmah nakon tekme, rekao je da je svesno isao na to da spreci sut Kobe-u, a da se za prodor oslonio na visoke igrace da ce pomoci. Upravo tako je i bilo, jednostavno team defense at it's finest. Kod kvalitetne timske odbrane je najbitnije poverenje u saigrace i rotacije, a kad se igra protiv igraca kao sto je Bryant mesta za gresku nema. Ja sam se samo plasio da ne izbaci dobar pas iz double team-a recimo mocnom Steve-u, pa da on resi.
                sigpic


                "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                Comment


                • #53
                  Bio je i Blejk slobodan a mogao je i da lazira, da proba fade away imao je nekoliko opcija ali svakako se ne mozes zavlaciti Bulsima u reket i ocekivati nesto.

                  Comment


                  • #54
                    Ako NBA suspenduje KG zbog onog gurkanja od sinoc Boston ce biti u velikom problemu protiv Heat-a,jos ako Pierce ne bude igrao...

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Monta Ellis #8 View Post
                      Ako NBA suspenduje KG zbog onog gurkanja od sinoc Boston ce biti u velikom problemu protiv Heat-a,jos ako Pierce ne bude igrao...
                      Ne da ce biti u velikom problemu nego su sitting duck. Ne gine im Dalaski scenario.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #56
                        Svejedno i da igraju kg i pierce izgubili bi,mozda sa manjom razlikom.

                        Comment


                        • #57
                          Kobe je solidno odigrao sa povredom, izgledalo je sasvim ok , jedino je lose bilo sto je imao 8 izgubljenih lopti. Msm da ce LAL sa Bajnamom u petorci i sa zdravim Kobijem biti sasvim dobra ekipa... Jedino jedan plej i moguce je finale zapada. Zna li neko zasto nije igrao Morris?

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by LejkerBoy View Post
                            Kobe je solidno odigrao sa povredom, izgledalo je sasvim ok , jedino je lose bilo sto je imao 8 izgubljenih lopti. Msm da ce LAL sa Bajnamom u petorci i sa zdravim Kobijem biti sasvim dobra ekipa... Jedino jedan plej i moguce je finale zapada. Zna li neko zasto nije igrao Morris?
                            Kakvo crno finale Zapada, vidis li kako igraju one zveri iz OKC i Clippersa? Juce su Bullsi dobili u gostima odigravsi najgoru mogucu utakmicu, najslabiju u Thibsovom mandatu, sa druge strane je ulazilo i sto moze i sto ne moze. Nema tu dovoljno kvaliteta pogledaj ko igra startnu postavu i bice ti jasno. Nece to resiti u svakom smislu nestabilni Bynum i plej, ko god on bio.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #59
                              Sad sam opet pogledao zadnjih 5 minuta sa fokusom na zadnji posed i odbranu na Kobe-u...
                              Defanzivni posed pre toga, sjajna taktika Thibs-a (to sam pricao sa MVP-em sinoc), udvojen Kobe odmah po prijemu lopte sa jednim visokim igracem, a Luol izrotirao na Gasol-a, defanzivni mastermind at it's finest. E, idemo na zadnjih 5 sekundi utakmice. Metta World Debil izvodi loptu, Brewer je na njemu. Taj (!) cuva Fisher-a, Noah Gasol-a, Lu je na Kobe-u kao sto svi znamo. U trenutku kad je sudija urucio loptu, Brew okrece ledja Debilu kako bi pokusao da spreci da Bryant dodje do lopte. Kobe ipak relativno lako prima pas na nekih 8 metara od kosa, Lu stoji negde unutar trojke sa podignutom rukom i jasna je njegova tendencija da Bryant-u spreci sut. Kobe verovatno u tom momentu shvata da ce tesko moci do dobre pozicije za pull up preko Deng-a zbog dugih ruku i spusta loptu u dribling. E, tu nastupa ta cuvena timska odbrana, cim je spustio loptu u dribling, Brewer ostavlja Idiota i sa potpuno druge strane trci da udvoji, Noah ostavlja Gasol-a u reketu, a Taj Fisher-a koji je stajao u cosku na strani lopte. I, tu imamo 4 igraca na Kobe-u, jednostavno nije bilo teorije da uradi bilo sta. Za mene, jednostavno odlicno postavljena odbrana, Bryant nista nije mogao.


                              Ima i jedan zanimljiv detalj, nakon fade away-a koji je pogodio za 87-81, Kobe se docekao na taj zglob i nakon toga se drzao na TO-u za njega. Medjutim, u sledecem napadu je sutirao sa nekih 5 metara i taj sut je bio poprilicno dobar jer ga je promasio zamalo. Da li zbog povrede nije probao da sutira preko Deng-a, ne znam.


                              Videcu da odradim ovo malo detaljnije kasnije sa sve slikama, ali nadam se da sam uspeo koliko-toliko da docaram i analiziram situaciju.



                              EDIT: Luol Deng


                              Rose je sinoc samo bio egzekutor.
                              sigpic


                              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                              Comment


                              • #60
                                Dobra analiza, gledao sam tu akciju i onu pre jedno 10 puta od jutros, pogotovo od kako je MVP rekao da je Kobe imao dva slobodna, sad iz ove perspektive mozda je mogao da doda, ali ipak je on zvezda (u najpozitivnijem smislu) od njega se ocekuje da zavrsi, pogotovo sto je Rose postavio zadatak sa druge strane.

                                Ali

                                Metta World Debil
                                Last edited by Nebojsa; 26-12-11, 17:07.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X