Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2011/12 (opste diskusije, komentarisanje vesti, tracevi i ostalo)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Samim tim ce dole i njegove brojke jer nece smeti vise da bude toliko agresivan driblingom i dodavanjima. Bas zato D'Antoni i strucni stab moraju da odluce sta je blje za ekipu.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • Originally posted by T-Mac View Post
      Samim tim ce dole i njegove brojke jer nece smeti vise da bude toliko agresivan driblingom i dodavanjima. Bas zato D'Antoni i strucni stab moraju da odluce sta je blje za ekipu.
      al kad sam video da su NY imali cak 24 izgubljene lopte protiv atlante covek se zapita sta ce da urade ako budu imali ovoliki broj izgubljenih lopti kad budu usli u plej off,a opet me zanima kakvu ce odbranu igrati miami na dzeremi lin-u

      Comment


      • Originally posted by ledeni 80 View Post
        al kad sam video da su NY imali cak 24 izgubljene lopte protiv atlante covek se zapita sta ce da urade ako budu imali ovoliki broj izgubljenih lopti kad budu usli u plej off,a opet me zanima kakvu ce odbranu igrati miami na dzeremi lin-u
        Veceras protiv Majamija ce dogurati do 30 sigurno sa izgubljenim loptama, i verovatno ce biti blow out na kraju...

        Comment


        • Dosli smo nekako i do All Star pauze. Zgusnut raspored tesko pada igracima,a Boga mi i nama. Palo mi na pamet da malo analiziram dosadasnji deo sezone.

          Tri tima deluju znato bolje od ostatka lige. To su Miami,Bullsi i OKC. Po meni i vise nego ocekivano. Veliko bi iznenadjenje bilo da neka cetvrta ekipa osvoji prsten.

          Heat igra fantasticnu sezonu,sto nam govori da je ipak i vanzemaljcima trebalo vremena da se ugiraju. Vise nema dugackih nizova bez pobeda, vise nema poraza zbog katastrofalne poslednje cetvrtine. Velika trojka igra odlicno, samo da ih povrede zaobidju. To za sad nije bio slucaj,jer je Wade propustio solidan broj utakmica,ali se to nije odrazilo na tim. Bosh i LeBron su bili maestralni. Kljuc uspeha ove ekipe je ipak dubina. Haslem i Miller su zdravi, imaju odlicnog backup pleja, tu je i prekaljeni Battier. Verujem da ce u ovom ritmu igrati do kraja sezone i da ce imati najbolji skor u ligi i prednost domaceg terena protiv bilo koje ekipe u PO-u.

          Bullsi. Veliki tim,bez dileme. Imaju strasnog trenera kojem nije bilo ni malo lako u dosadasnjem delu sezone. Povrede ih ne zaobilaze. Rose,Deng su propustili dobar broj utakmica,a o Rip-u necu ni da pricam. Ne smem ni da zamislim kakav bi im skor bio da nisu imali problema. U stvari smem - bili bi prvi tim lige. Timska igra je glavna odlika ovog tima. Uz vladajuceg MVP-a Rose-a svaku utakmicu mozete ocekivati da jos neko iskoci u prvi plan. Booz,Noah,Deng,Rip,Korver,Brewer,Watson,Gibson. Strasna dubina rostera. To nisu neka "flashy" imena,ali su pravi ratnici. Svaki igrac tacno zna sta se od njega ocekuje i to je tajna uspeha ove sjajne ekipe.

          OKC je bez premca na zapadu. Tandem Westbrook-Durant prosto terorise protivnicke odbrane. Dovoljno je reci da su pre neko vece zajedno dali 91 poen. Zastrasujuce zvuci. Pored njih dvojice imaju sigurno najboljeg sestog igraca lige - Hardena. James je dosta napredovao u odnosu na prethodnu sezonu i sada spada u najnezgodnije igrace za cuvanje u celoj ligi. Ima sve ofanzivne alate koji nam govore da ce biti veliki igrac i da je ovo samo pocetak jedne lepe karijere. Treba napomenuti sjajnog Ibaku,soldinog Cook-a,borbenog Collisona i coveka od zadatka - Perkinsa. Mislim da im je na zapadu jedini konkurent LAC. Samo zato sto je CP3 u PO-u maestralan i moze sam da pobedi protivnika. U svakom slucaju - svetla buducnost je pred Oklahomom.

          Tim koji je za mene najvece iznanadjenje ove sezone je svakako Minnesota. Adelman je uradio strasan posao sa vrlo mladom i talentovanom ekipom. Love je prihvatio ulogu glavnog igraca i lidera ekipe. Igra kao pravi Lav. Double-double masina. Adelman ima cudan sistem,ali taj sistem mu za sada daje rezultate. Ni jedan igrac u timu (osim Kevina) nema zagarantovano mesto u ekipi. Iz utakmice u utakmicu se menja minutaza skoro svim igracima. Rubio igra mnogo bolje nego sto je verovatno bilo ko iz Evrope ocekivao. Pravi je floor general. Njegove lopte imaju oci,a ostatak ekipe uziva da igra sa njim. Unapredio je i sut,a svi znamo kakva napast moze biti u odbrani. Minnesoti je dugo falio centar i ove sezone su ga neocekivano dobili. Nikola Pekovic je postao prava zver. Iskreno, nisam to ocekivao. Sjajan posao obavalja za ovaj mlad tim. Odlican je u napadu, bez problema se nosio i sa najboljim defanzivnim centrima u ligi. Odlican je ofanzivni skakac. Stvarno svaka cast ovom gorostasu iz Crne Gore. Ridnour i Barea su motor ove ekipe i uvek su tu kada ostali zakazu. Williams i Beasley po malo guse jedan drugog sto je i bilo ocekivano,ali s' vremena na vreme bljesne jedan od njih dvojica. Dovoljno za prvu zajednicku sezonu. Ako ovaj tim zadzi kostur ekipe i na to doda par kvalitetnih igraca,za par godina ce postati contender na zapadu.

          Najvece razocaranje za mene su Lakersi. Ima naravno i mnogo gorih ekipa,ali tesko je gledati tim iz Los Angelesa ove sezone. Nisu uspeli da se dokopaju Paul-a,a onda su ostali i bez jednog od glavnih igraca - Odoma. Tim se sastoji od tri vrhunska igraca i 9 ispod prosecnih. Bryant je imao fantastican pocetak sezone,sto jos vise dobija na znacaju kada znamo da je imao povredu suterske ruke. On kaze da ga je to proslo,ali pitanje je koliko je to istina. Veliki je to igrac i ne zeli da trazi sebi opravdanje. Maltene je sam doneo nekoliko pobeda svom timu ove sezone. Definitivno covek sa najvecom zeljom za pobedu kojeg sam ja ikad gledao u zivotu. Bynam igra svoju najbolju sezonu i pokazuje koliko je dominantan kada ga povrede zaobidju,nadamo se da ce sreca nastaviti da ga prati. Gasol igra promenljivo i samo na trenutke pokazuje koliko je talentovan. Nije ni njemu lako. Ocigledno je bilo da Lakersi zele da ga trejduju,to mu sigurno smeta. Treba ocekivati njegove mnogo bolje igre kada prodje trade deadline. Lakerse nikad ne treba otpisati,ali ja ih za sada ne vidim sa prstenjem na rukama.

          Ima mnogo igraca koji su napredovali u odnosu na proslu sezonu,ali po meni se Lowry izdvaja. Na pocetku prosle sezone je bio backup za Brooksa,a sada je najbolji igrac ekipe i pravi lider. Imao je fantastican pocetak sezone i mnogi strucnjaci su ga ubrajali u top10 kandidata za MVP titulu. To dovoljno govori o kvalitetima ovog igraca. Covek uredno popunjava sve statisticke kolone i neretko je blizu triple-doublea. Rocketsi bi trebali da se nadju u PO-u i Kyle ce biti najzasluzniji za to.

          Igrac koji je mene najvise razocarao je Amare. Nikada ga nisam gledao ovako bezvoljnog. Uzima malo suteva,nema agresivnosti u njegovoj igri koja ga je krasila,a odbranu standardno ne igra. Imao je i on privatnih problema,ali to ga ranije nije sprecavalo da terorise protivnicke odbrane. Ne znam sta je potrebno da se on trgne,ali se svakako nadam da ce se to dogoditi. Tuzno je gledati jednog tako dominantog igraca kako uzima 6 suteva u toku jedne utakmice,kako ne probija do kosa. Nedostaje mi ono njegovo - primi loptu na vrhu kapice i onda ne znas dal ce da se podigne na sut, il' ce mozda da onde na prodor u desnu stranu,a mozda i na levu. Triple threat koji mora kad tad da se iskoristi.

          Necu pricati o rukijima koji su razocarali jer je ovo specificna sezona. Nisu imali trening kampove,nisu imali dovoljno preseason utakmica. Ali svakako da se vise ocekivalo od Vesely-a,Williamsa,Biyomba,Kantera,Burksa,Jimmera...

          Najbolji rookie je bez dileme Irving. Uzivanje je gledati bivseg igraca Univerziteta Duke. Zbog ovakvih igraca je ova liga najbolja na svetu. Sa samo 19 godina je lider svoje ekipe i vec sada jedan od najboljih plejmejkera u ligi. Za razliku od vecine mladih plejeva, Irving zapravo ima odlican sut. Ima odlican prodor,ne toliko brz kao Wall ili Rose,ali poene postize na cistu inteligenciju. Za ovog momka je samo nebo granica i mozemo se smatrati privilegovanim jer cemo gledati uspon jednog velikog igraca.

          Postoji nekoliko rukija koji su pravo iznenadjenje i osvezenje. Brooks je iznanadjenje samo zato sto nije bio visok pik na draftu. Ali vecina nas je znala da ce od samog starta sezone postati jedan od glavnih igraca Netsa. Prolific scorer. Dobru sezonu ima i Parsons koji je dosao do prve postave Rocketsa. Uz rame sa njim su i Vucevic,kao i Markieff Morris iz Sunsa. Ali najvece iznanadjenje je svakako Isiah Thomas. Omaleni plej Sacramenta je bio poslednji pik na draftu. Niko,pa verovatno ni on sam nije ocekivao da ce biti ovako bitan vec u prvoj sezoni. Ipak su Kingsi na pocetku prve runde uzeli koledz senzaciju Jimmera,ali eksperiment sa njim izgleda nije uspeo. Isiah je to iskoristio na najbolji nacin. Visina mu ne prestavlja problem da se nosi sa azdajama kakve su sad na plejmejkerskim pozicijama. Njegov najveci kvalitet je srce. Covek bukvalno gine na svakoj utakmici. Ima vrlo dobar sut i odlican ulaz. Nadam se da ce ovaj ratnik nastaviti sa uspesnim partijama i da ce napredovati. Zanimljiv igrac,svakako.


          Ostao je drugi deo sezone i borba za sto bolje pozicije u PO-u,kao i borba za isti. Nadamo se da ce teze povrede zaobici igrace i da cemo uzivati u neizvesnoj zavrsnici regularnog dela NBA sezone.

          Vezite se - polecemo!

          Comment


          • Amare u skladu s tim koliko lopti dobija, toliko i zelje ima. Ko god je malo znacajnije igrao kosarku, a i na basketu ispred zgrade zna kako mu je kad se trudi, a ne biva ispostovan.
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • Originally posted by T-Mac View Post
              Amare u skladu s tim koliko lopti dobija, toliko i zelje ima. Ko god je malo znacajnije igrao kosarku, a i na basketu ispred zgrade zna kako mu je kad se trudi, a ne biva ispostovan.
              Nije lako doci do lopte pored Mela,a sada su tu jos i Jr i Lin. Ali veliki je to igrac,izacice iz kanala.

              Comment


              • Citam malopre vest koju je Monta postavio, da je GSW spreman da trejduje Montu za nekog superstara, a da im je Minesota ponudila Bizlija i Pekmena, mada GSW trazi i Vilijamsa. Cak i da Vukovi pristanu na to, ko bi po vama tu najvise dobio?
                Originally posted by Brajkula
                Veruj meni, radi kako hoćeš

                Brajkula, 2014. N.E

                Comment


                • Ovo bas i nije off topic Ne vredi Monta sve trojice. GSW ako uradi ovaj trade postaje veliki faktor na Zapadu, a Minny se vraca na ono od prosle sezone. Ne vidim takav transfer, nema sanse. Osim ako Kahn nije bas skroz zastranio.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Malopre sam pokusao ovaj trejd na Trade Machine i moze da prodje ali ne verujem da ce GS da da Ellis-a za ovu dvojicu likova...........

                    http://games.espn.go.com/nba/tradeMa...radeId=8y4su8j

                    Comment


                    • Ovako, Monta ne da ne vredi toliko, nego... Jeste on strasan igrac, jedan od najcistijih scorer-a u ligi i sve to, ali ti da das mogu slobodno da kazem jednog od najboljih centara lige (s obzirom da je nestasica), malog Derrick-a koji je recimo protiv Jazz-a poneo ekipu na ledjima i doneo joj pobedu u zadnjoj cetvrtini i bolesnog Beasley-a koji moze kad mu se cefne da da ne 30, nego 50 poena sa lakocom. Ne ide nikako, Minnesota kada bi to prihvatila izgubila bi mnoooooogo. Posebno sto se ne bi resili nijednog od 3 plejmejkera, a ostali bi bez dubine u frontcourt-u.



                      Any more opinions?
                      sigpic


                      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                      Comment


                      • Da je toliko dobra ponuda koliko svi pricaju ne verujem da bi je GS odbio vec bi oberucke prihvatili,jednostavno oni za Ellis-a traze nekog igraca jednakog njemu ma sta to znacilo a ova dvojica po meni nisu jos na Ellis-ovom nivou,mislim da je Monta barem malo bolji od njih,sada svako ima pravo na svoje misljenje.........

                        Comment


                        • Dwight Howard tells USA TODAY trade request still stands but staying in Orlando is "big possibility"

                          Nova epizoda serije Dwight u zemlji cuda.



                          EDIT: Chicago connection...


                          Asked which player he would pay to see, DRose picked DWade. #Bulls #Heat #NBA

                          sigpic


                          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                          Comment


                          • Prosle godine Melo drama, ove godine Dwight drama, ko ce biti sledece godine ? malo me sve to nervira.

                            Sto se tice GSW, slazem se u potpunosti sa Mac-om. Ne vidim ni poentu zasto bi primer bi hteli trejd. Uparili su Lava i Pekmena, odradjuju odlican posao. Bizli je oduvek bio j...vetar, moze da razvali kad pozeli. Pred Derrickom je fantasticna buducnost. Iako gotivim Montu i sve, mislim da je takva razmena prenapucana.

                            A sta vi mislite, koji bi taj igrac bio idealan kojim bi se GM GSW zadovoljio u trejdu 1 za 1 ?
                            Originally posted by Brajkula
                            Veruj meni, radi kako hoćeš

                            Brajkula, 2014. N.E

                            Comment


                            • Dvajtu je bolje da cuti i da se ne bruka vise

                              Sto se tice Monta za pola ekipe Minnesote trejda,mislim da je cista glupost. Dati 2 talentovana igraca i centra koji je tek poceo da dominira za samo jednog igraca koji ipak nije krem de la krem NBA je ludost. Postujem jako Montu,ali Minnesota bi ovim trejdom bila dosta slabija. A i ne znam zasto bi bilo koji GM,a da je normalan zeleo u ekipi da ima i Beasley-a i Derricka.

                              Nema od ovoga nista.

                              Comment


                              • moze link za all star ?

                                Comment

                                Working...
                                X