Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2011/12 (opste diskusije, komentarisanje vesti, tracevi i ostalo)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dwight sa 39 FTA oborio prethodni rekord koji je drzao Wilt sa 34 FTA iz 1962-e.

    Btw, koja je ono dominacija... Koliko covek dominira fizicki da sa bukvalnom jednim post move-om (dva driblinga, spin i polu-horog) ima ove brojke. Igra se sa Lee-em, Udoh-om i Biedrins-om k`o sa malom decom.

    EDIT: Izbacio Lee-a i Biedrins-a napolje s 6 faulova, a Udoh imao 5.
    Last edited by Ernesto; 13-01-12, 06:26.
    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

    Comment


    • Jel moze neko da izracuna Dwight-ov indeks korisnosti, ako ga je uopste moguce izracunati?
      Mislim da je neko veceras zapusio usta svim pljuvacima, pogotovo debelom, penzionisanom "Supermenu"! ;)

      Jedan je Supermen!

      Comment


      • Originally posted by T-Mac View Post
        Any thoughts?
        Pa koga da im posalju u zamenu za O.J-a? Jedini spoljni igrac koji je vredan paznje u NJ-u je Marshon (pored Deron-a naravno), ali njega ni u ludilu nece pustiti jer je on najveci steal s ovogodisnjeg drafta. Covek ce biti jedan od najboljih scorer-a u ligi kroz jedno 2-3 godine. Imaju Gaines-a koji je jedno vreme igrao solidno ali trenutno duva klupu jer Marshon dobija minute kako bi se razvijao. Morrow je klasican spot up suter, iz driblinga ne moze da iskreira sut nikako. Farmar moze samo da bude backup PG, jer nije kalibar da bude startni PG u nekoj NBA ekipi. Jedino mi pada napamet da Memphis trazi nekog frontcourt igraca da zameni Z-Bo-a u ova dva meseca dok se ne vrati, NJ tu ima Hump-a, ali ne verujem da ce njega da se odreknu jer je on jedan od retkih koji tamo vredi...
        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

        Comment


        • Originally posted by The Dominator View Post
          Jel moze neko da izracuna Dwight-ov indeks korisnosti, ako ga je uopste moguce izracunati?
          Mislim da je neko veceras zapusio usta svim pljuvacima, pogotovo debelom, penzionisanom "Supermenu"! ;)

          Jedan je Supermen!
          Negde oko 50 bez iznudjenih faulova, ako uzmemo u obizir da je imao 39 FTA, dakle to je negde oko 20 sigurnih iznudjenih faulova, ne racunajuci faulove van bonusa. 70+ sigurno. Ne znam, ili je bolest ili sam ja lose sracunao.
          "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
          odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
          fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

          Comment


          • Mislim da mu je 63 sa faulovima. Bolesno.
            Last edited by Reise; 13-01-12, 10:34.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Ernesto View Post
              Negde oko 50 bez iznudjenih faulova, ako uzmemo u obizir da je imao 39 FTA, dakle to je negde oko 20 sigurnih iznudjenih faulova, ne racunajuci faulove van bonusa. 70+ sigurno. Ne znam, ili je bolest ili sam ja lose sracunao.
              A zamisli da je imao bolju realizaciju slobodnih bacanja.
              Mada i ne cudi sto onoliko bacanja promasi, kad popije tolike batine.

              Comment


              • Originally posted by The Dominator View Post
                A zamisli da je imao bolju realizaciju slobodnih bacanja.
                Mada i ne cudi sto onoliko bacanja promasi, kad popije tolike batine.
                Ma sama cinjenica da recimo nije imao nijedan MFG na utakmici imao bi 21 poen i opet bi bio prvi strelac ekipe, dovoljno govori o njegovoj bolesnoj partiji.
                "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                Comment


                • Originally posted by Ernesto View Post
                  Ma sama cinjenica da recimo nije imao nijedan MFG na utakmici imao bi 21 poen i opet bi bio prvi strelac ekipe, dovoljno govori o njegovoj bolesnoj partiji.
                  Eto, a da nije bilo one blokade Biedrins-a, i onog lozenja na pocetku, verovatno im ne bi ovo uradio. On je covek koga nikako ne smete razljutiti!
                  Jesi slusao slucajno Barkley-evu i Shaq-ovu diskusiju pre pocetka utakmice? Ne znam kakav problem ima Shaq, da bi toliko pljuvao po Dwight-u, ono je bilo krajnje potcenjivacki, a ovaj mu je odgovorio na pravi nacin!

                  Comment


                  • Originally posted by The Dominator View Post
                    Eto, a da nije bilo one blokade Biedrins-a, i onog lozenja na pocetku, verovatno im ne bi ovo uradio. On je covek koga nikako ne smete razljutiti!
                    Jesi slusao slucajno Barkley-evu i Shaq-ovu diskusiju pre pocetka utakmice? Ne znam kakav problem ima Shaq, da bi toliko pljuvao po Dwight-u, ono je bilo krajnje potcenjivacki, a ovaj mu je odgovorio na pravi nacin!
                    Nisam, uhvatio sam kraj 3. cetvrtine i celu 4. Sta je rekao?
                    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                    Comment


                    • Originally posted by Ernesto View Post
                      Nisam, uhvatio sam kraj 3. cetvrtine i celu 4. Sta je rekao?
                      Nesto o tome, da je Bynum bolji od Howard-a, a naravno Charles se tu odmah usprotivio, nisam ni ja uhvatio celu emisiju, samo sam cuo taj deo...
                      Ima Andrew talenat da bude jedan od vodecih centara u ligi, ali ne verujem da ce ikada biti na Dwight-ovom nivou. Kao sto si sam pre negde rekao, ne daj Boze da ima malo bolju ledjnu tehniku, i vise osecaja, bio bi nezaaustavljiv, ovako uglavnom na cistu snagu.

                      Comment


                      • Originally posted by The Dominator View Post
                        Nesto o tome, da je Bynum bolji od Howard-a, a naravno Charles se tu odmah usprotivio, nisam ni ja uhvatio celu emisiju, samo sam cuo taj deo...
                        Ima Andrew talenat da bude jedan od vodecih centara u ligi, ali ne verujem da ce ikada biti na Dwight-ovom nivou. Kao sto si sam pre negde rekao, ne daj Boze da ima malo bolju ledjnu tehniku, i vise osecaja, bio bi nezaaustavljiv, ovako uglavnom na cistu snagu.
                        Znas kako, slusao sam i Greg Anthony-a i C-Webb-a pre neki dan i oni takodje kazu da je Bynum rame uz rame sa Dwight-om. Za mene je to totalna glupost, nonsense. Pre bih rekao da oni to gledaju s tacke gledista prefinjenosti i elegancije (Bynum-ova igra je svakako lepsa za oko) pre nego produktivnosti na terenu. Ali reci cu ovako, trenutno je Dwight za klasu/ligu iznad Bynum-a, ali ako Bynum izgura ovu sezonu bez povrede i nastavi da igra konstantno ovako kako je igrao do sada, onda je on u prici s Dwight-om, do tada ne...

                        Sto se tice Shaq-a i Dwight-a... Shaq u svom prime-u, a to je period sampionski Lakers-a od 99-e do 02-e je najdominatniji covek (by far) koji je ikad igrao kosarku, niko ne moze da prismrdi tom Shaq-u, pa ni Dwight Howard.
                        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                        Comment


                        • Kada vec pominjete Shaqa i Dwighta, sinoc smo opet mogli da vidimo cuveni Hack a Shaq, mada u drugom obliku, Hack Clark Kent

                          @Ernesto

                          Slazem se da je Dizel pocetkom decenije bio neverovatno dominantan, toliko da je bilo nemoguce cuvati ga i spustiti ga ispod 30 poena. Ali (koji put ovo pominjem ) ne mislim da se njegov prime moze porediti sa Wiltom na svom vrhuncu. Mozda je zbog toga sto nije imao konkurenciju, tacnije niko od tadasnjih igraca mu nije dosezao ni do pupka, ali svejedno je to bila dominacija kakva se nece videti verovatno nikada vise.

                          Comment


                          • Originally posted by ЕлБиЏеј View Post
                            Kada vec pominjete Shaqa i Dwighta, sinoc smo opet mogli da vidimo cuveni Hack a Shaq, mada u drugom obliku, Hack Clark Kent

                            @Ernesto

                            Slazem se da je Dizel pocetkom decenije bio neverovatno dominantan, toliko da je bilo nemoguce cuvati ga i spustiti ga ispod 30 poena. Ali (koji put ovo pominjem ) ne mislim da se njegov prime moze porediti sa Wiltom na svom vrhuncu. Mozda je zbog toga sto nije imao konkurenciju, tacnije niko od tadasnjih igraca mu nije dosezao ni do pupka, ali svejedno je to bila dominacija kakva se nece videti verovatno nikada vise.
                            Old school vs Modern basketball... neuporedivo.

                            Ono sto je medved u zivotinjskom carstvu (najkompletnija zivotinja), zivotinja od 600kg, koja trci 60 kmh, ume da pliva, da se penje uz drvo i da te nanjusi na 4 km, to je Shaq u ljudskom.
                            Brdo od 160 kg misica koje je trcalo kao bek, skakalo kao Wilt i branilo reket kao Dwight. Dizel je Dizel. Niko kao on.
                            Zbog tog brda su ojacavane konstrukcije, table i obruci... zbog tog brda je uvedeno pravilo tri sekunde u odbrani... izmisljeno Hack-a-Shaq pravilo jer je bio nezaustavljiva zver pustena iz kaveza.

                            EDIT: Shaq iz Lakers-a bi se igrao s Wilt-om kao beba sa zveckom. Isterao bi ga napolje sa 6 faulova pre kraja prve cetvrtine.
                            Last edited by Ernesto; 13-01-12, 10:25.
                            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                            Comment


                            • shaq-a i dwighta je tesko porediti jer igraju u druga vremena onog shaq-a niko nije mogao da cuva jer je bio zivotinja a ne moze ni dwight-a ali razlika izmedju njih dvojice je to sto se shaq kretao mnogo bolje nego sad dwight i shaq bi bio jos dominantniji da nije suto slobodna bacanja kako je suto

                              Spoiler
                              "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                              "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                              Comment


                              • Spoiler


                                UNLEASHED!

                                Sramota me je da stavljam one klipove kad lomi konstrukcije.
                                "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                                odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                                fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                                Comment

                                Working...
                                X