Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 250 - 2012. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tek sad izbacise na LSH-u,pre sat vremena nije bilo.Takodje bih bio srecan kad bi Duckworth dobio Nieminena,da ta pobeda bi mu mnogo znacila i nije bez sansi,pogotovo ako Finac ima crne dane,a ima ih sve cesce
    sigpic
    http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

    Comment


    • Prekasno igra Dzejms ali cim ustanem proveravam sta je uradio, bez sansi sigurno nije. Novih 20 bodova jos bi ga vise bacili ka mestu u prvih 200 a onda ce, uz eventualno jos neki Fjucers, moci lepo da pravi raspored na Celindzerima i da ulece bez kvalifikacija. Za razliku od Tomica, sezona ovog momka trajace od januara pa do oktobra ili novembra jer je odlican na sljaci i ako neko u njihovoj organizaciji ima oci on ce biti taj na koga ce potrositi WC za Rolan Garos
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • CW, kakav je igrac mali Duckworth, pratio sam ga malo po challenger-ima krajem prosle godine, ali preko rezultata, nije nijednom bio na terenima koji su pokriveni kamerama.
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • Nista od meca Majer-Miler jer se Majer povukao.Umesto njega Sviting igra
          sigpic
          http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

          Comment


          • Originally posted by T-Mac View Post
            CW, kakav je igrac mali Duckworth, pratio sam ga malo po challenger-ima krajem prosle godine, ali preko rezultata, nije nijednom bio na terenima koji su pokriveni kamerama.
            Solidan, prosle godine je bas napredovao i verujem da moze izrasti u jednog kopmletnog igraca posto je podjednako dobar i na sljaci i na betonu. Zanimljiv je i za gledanje, ima dobar arsenal
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Nisam mogao da gledam Tipsarevica, steta sto nije mogao do titule! Nema veze bar nastavlja tamo gde je stao na kraju prosle sezone! ;)

              Comment


              • OOP za Sydney:
                http://www.apiainternational.com.au/.../OPTuesday.pdf

                Imamo 6 meceva u muskoj konkurenicji: Troicki je bas lose odigrao protiv Monfilsa, a Hewitt-a nisam gledala na HC-u, ali je izgubio i od Verdasca i od Gasquet-a, jedino je uspeo da dobije nekog Kineza. Dajem malu prednost Troickom i mislim da ce on ipak uspeti da pobedi, ali je poprilicno otvoren mec. Igraju jos Malise i Stepanek, Malisse se i nije nesto proslavio u Chenaju, odmah je izgubio od Goffina, a Stepanek je stigao do QF Brizbejna gde je izgubio od Dolgopolova. Po meni ovo moze da bude stvarno zanimljiv mec, posto imaju stil koji se ne vidja vise tako cesto. Po prethodnoj nedelji, Stepanek je favorit, posto ipak ima 2 pobede, a Malis je odmah izgubio. Tursunov i Baghdatis je jos jedan mec koji mozda moze da bude zanimljiv. Tursunov je izgubio na startu Dohe, od Ramosa, dok je Marcos stigao do QF u Brizbejnu i tu izgubio od Mareja. Baggy je favorit i realno bi trebao da prodje, ali mozda Tursunov bas sad resi da igra tenis Haase nije igrao u Cenaju zbog suludog razloga, nije imao vizu Bogomolov je ispao rano u Dohi i to od Ramosa. Ja ovde navijam za Haase-a, svidja mi se kako on igra, dok mi je Bogomolov antipatican.
                Igraju jos i Seppi-Benneteau i Fognini-Russell

                OOP za Auckland:
                http://www.atpworldtour.com/posting/2012/301/op.pdf

                Ima vise meceva nego u Sidneju, ali osim meca Harrison-Querrey, svi ostali su mi poprilicno nezanimljivi.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Smijesna prica,taj "retard" je imao 5 puta vise brejk sansi od Janka
                  Ali ja ne mogu da verujem da gledate koliko je ko imao brejk lopti i da po tome zakljucujete da je Raonic neki baseline monster. Pa naravno da Janko nije mogao da dodje do mnogo brejk sansi kad je ovaj imao 35 aseva, 2 po gemu prosecno, ko zna koliko jos servis vinera, a 90% poena je dobio nakon servisa. Na Jankov servis se igralo mnoooogo vise razmena pa je i logicno da dodje do vise brejk sansi. Janko je imao i ovaj mec prakticno u rukama. Imao je one 2 brejk sanse da resi mec, na jednu je zabokrecinar odservirao as, na drugu nije dobro procitao kik, a imao je i brejk lopte u 1. gemu 3. seta kada je Raonic imao dosta srece. U tb-u prvog seta je samo jedan minibrejk bio dovoljan da osvoji set, odigrao je prakticno savrsen TB, sledeca 2 TB nije bas bio dobar i dosta je minibrejkova izgubio. Ispustio ga je kao Berdiha na WTF-u, nista neobicno za Janka.

                  Mrzim igrace poput Raonica, steta su za tenis i unistavaju ovako lepu igru. Nagazna su mina za svakog kad imaju svoj serverski dan a to je odvratno , jer uvek je bolje izgubiti od nekog kvalitetnog igraca u top 5-10 koji te dobije igrom sa linije, nadmetanjem,razmenama, volejima nego igraca koji stoji u mestu i servira a ti samo bespomocno gledas loptice. Koliko je samo poena Raonic dobio odmah posle servisa, bam , bam , bam i cao. Moras da odigras prosto SAVRSENO i da iskoristis SVAKU sansu, pritom da odbranis svoj servis kada imaju ovakav ludacki serverski dan. 70+ % I servisa a realizacija 90+ % . Katastrofa , ne znam sta da kazem, ovakvim igracima zelim sve najgore

                  Comment


                  • Ti ili ne vidis ili neces da vidis njegov FH,njegovo kretanje,njegove voleje,njegove varijacije kod servisa...

                    Izgleda da bracni zivot ne prija Kevinu previse,bar sto se terena tice
                    Adrian se mnogo bolje krece,Kevin se muci,pogotovo sto mu prvi ne ulazi kako bi zelio ali sa osnovne to nije kako treba,kako moze.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Ti ili ne vidis ili neces da vidis njegov FH,njegovo kretanje,njegove voleje,njegove varijacije kod servisa...

                      Izgleda da bracni zivot ne prija Kevinu previse,bar sto se terena tice
                      Adrian se mnogo bolje krece,Kevin se muci,pogotovo sto mu prvi ne ulazi kako bi zelio ali sa osnovne to nije kako treba,kako moze.
                      Ma pusti, vidis da ne vrijedi raspravljati sa njima...
                      Ajde dobro da on ne voli ako neko ima jak servis, pa u redu, ali da osporava momka koji odlicnim servisom savrseno zapocinje poen, zatim ga gradi FH-om, i veoma cesto uspjesno zavrsava. Ajde da je Milos samo klasicni server, ali nije, i prosto je tuga i zalost osporavati njegove kvalitete, i donositi takve zakljucke tipa "on ima samo servis" koji su zasnovani na predrasudama. Opet kazem, uvjeren sam da su vidjeli broj aseva(u poslednjem mecu 35) i onda kao:"ah, servis bla bla..." One silne FH niko da pomene, nego kao sto si i rekao, izbjegavaju ih, kao da ih nisu vidjeli( a imam neki osjecaj da osim statistike nisu ni pratili mec)
                      Everything you want is on the other side of fear.

                      Comment


                      • Trenutno igra Viktor i vodi 4:2 u prvom setu, jos kad bih mogla da pokrenem neki strim pa da vidim i kako igra.
                        A u ostalim mecevima Baggy je dobio Tursunova, Beneto Seppija, Bogomolov Haasea, Stepanek Malisa, a Fognini Russella.

                        U Auckland-u samo par zanimljivih meceva, Harrison dobio Kverija u 2 seta 6:4 6:3, Manarino Andersona sto mi je iznenadjenje, a Paire je dobio JCF-a.

                        edit:
                        na kraju je Troicki izgubio 4 gema zaredom i tako je izgubio 1.set sa 6:4
                        trenutno je 1:1 u 2. setu, a Hjuit ima 2 brejk lopte...
                        i bas je zanimljivo kad sama sa sobom pricam

                        i da zavrsim pracenje ovog meca, koje je bilo izuzetno zanimljivo posto sam mogla samo live score da pratim
                        Troicki je dobio 3. set sa 6:2
                        u sledecem kolu igra protiv Bogomolova
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by ivan piper View Post
                          Ma pusti, vidis da ne vrijedi raspravljati sa njima...
                          Ajde dobro da on ne voli ako neko ima jak servis, pa u redu, ali da osporava momka koji odlicnim servisom savrseno zapocinje poen, zatim ga gradi FH-om, i veoma cesto uspjesno zavrsava. Ajde da je Milos samo klasicni server, ali nije, i prosto je tuga i zalost osporavati njegove kvalitete, i donositi takve zakljucke tipa "on ima samo servis" koji su zasnovani na predrasudama. Opet kazem, uvjeren sam da su vidjeli broj aseva(u poslednjem mecu 35) i onda kao:"ah, servis bla bla..." One silne FH niko da pomene, nego kao sto si i rekao, izbjegavaju ih, kao da ih nisu vidjeli( a imam neki osjecaj da osim statistike nisu ni pratili mec)
                          gledao sam CEO mec...

                          Originally posted by Vladan View Post
                          Ti ili ne vidis ili neces da vidis njegov FH,njegovo kretanje,njegove voleje,njegove varijacije kod servisa...

                          Izgleda da bracni zivot ne prija Kevinu previse,bar sto se terena tice
                          Adrian se mnogo bolje krece,Kevin se muci,pogotovo sto mu prvi ne ulazi kako bi zelio ali sa osnovne to nije kako treba,kako moze.
                          A ti kao da ne vidis silne greske, nepravilne udarce iz FH/BH i ako jednom dobije poen forhendom ili bekendom posle 100 servis vinera, ti se zapanjis, WoW kakav fh/bh ima.. To je tako, u moru dobrih servisa i neizundjenih erora , jedan viner sija vecim sjajem nego sto treba. Janko je za Raonica doktor tenisa i tako ce uvek biti. Raonic,Isner,Querrey,Anderson,Karlovic,Muller -> u isti kos. Razlika je samo ko uz servis doda jos po nesto, i to je to. Raonic je i najnizi medju njima tako da je i logicno da moze najbolje da se krece. Sto se mene tice, diskusija na ovu temu je zavrsena
                          Last edited by eM; 10-01-12, 13:36. Reason: rjecnik

                          Comment


                          • Preporuke za večeras:
                            Beneto dobija Lopeza - Beneto je odigrao savršen meč u prvom kolu protiv Sepija, nije dozvolio ni jednu brejk loptu uz odličan procenat iskorišćenosti prvog i drugog servisa i visok procenat ubačenog prvog servisa. Lopez još nije odigrao meč ove godine i ne znamo u kakvoj je formi, ali ono što dodatno ide u prilog Benetou je vodjstvo u medjusobnim duelima 3-2 i dobijen poslednji meč u Indijen Velsu prošle godine. Po kvotama Lopez je favorit mada vidim i da se to menja i da pada kvota na Benetoa i već su sada podjednake.
                            Falla dobija Staraćea - Ovde ću pak ići suprotnom logikom. Iako je Starace imao statistički odličan meč, on nije poznat kao neko ko vezuje dobre mečeve u nizu a ni protivnik od sinoć (Montanes) nije baš pravo merilo trenutne dobre forme. Falla je dobio svoj meč ali statistički gledano nisu neke posebno visoke cifre. Ono što me ohrabruje je pobeda Falle na prošlogodišnjem Rolan Garosu u tri seta 7-6, 6-1, 6-1. Kvote su gotovo izjednačene, za nijansu na strani Falle.
                            Želim vam puno sreće- na kraju krajeva to je ipak ono što presudi
                            pozz McZile

                            Comment


                            • Ima dosta interesantnih meceva veceras za komentarisanje koji su vredni paznje,za pocetak OOP:
                              Sydney:
                              http://www.atpworldtour.com/posting/2012/338/op.pdf
                              Auckland:
                              http://www.atpworldtour.com/posting/2012/301/op.pdf

                              Dakle kao sto vidite program je ubrzan s obzirom da turnir traje 6 a ne 7 dana i zato imamo vrlo zanimljive meceve veceras.
                              Del Potro-Kubot
                              Juan Martin ce konacno poceti sezonu,sezonu koja je njemu jako vazna i u kojoj ima sanse da se vrati medju 10 a potom i medju 5 najboljih,gde mu je po kvalitetu mesto.Mnogi ga svrstavaju u najuze favorite na Australian Openu i vecerasnji mec ce nam doneti dosta odgovora na pitanje oko njegove forme.Naravno,ne ocekuje se da sve ide po planu i kako treba,protivnik mu je Lukasz Kubot koji ume jako dobro da odigra,ali reklo bi se protivnik po meri za prvu rundu.Moze biti mucenja,ali pobeda ne treba doci u pitanje.
                              Ebden-Baghdatis:
                              Ako Bagy moze negde napraviti dobar rezultat onda je to svakako Australija i ovaj kontinent.Ako izuzmemo mec protiv Murray-a ova sezona pocela je za Marcosa solidno i sinocna pobeda protiv Tursunova ukazuje da se nalazi u solidnoj formi i da ne bi trebao imati problema sad.Ebden mi je ipak totalna nepoznanica,gledao sam ga samo jednom ili dva puta u zivotu,dobio je u prvom kolu Granoljersa koji ipak i nije neko merilo na ovoj podlozi,tako da bi Bagdatis trebao ovo da resi.
                              Reynolds-Isner:
                              Evo i Big Johna u akciji.Na divan nacin okoncao je proslu sezonu,a verujem i da bi i ove mogao da nastavi istim tempom.Rejnolds je dobio Stakhovskog juce ali Sergy se vec duze vreme ne pronalazi,i mislim da ce Izner dobiti,uz malo poteskoca,ali ako servis bude ulazio kako treba,frke nece biti.
                              Gasquet-Fognini:
                              Duel dva cudna mentalna diva.Opste je poznato kakav je Fabio na brzim terenima,pa on je ako se ne varam seli uzeo samo par gemova u Chennai-u.Gasquet je bio solidan na HC-u,gledao sam prvi set protiv Berdiha i bilo je dosta dobro,ako bude bio na svom nivou Fabio nema sta da trazi,ali cudni su to momci,svasta moze da bude.
                              Bogomolov-Troicki
                              Nisam Fiktora gledao jutros protiv Lejtona i ne znam kako je odigrao pa necu puno da pametujem,ali ono sto je radio u Dohi protiv Monfilsa bilo je dosta slabo.Viktor ovde brani finale,ali ni Bogomolov nije najsrecniji sa formom,ipak,jucerasnja pobeda je ohrabrenje za njega,ali da li ce to biti dovoljno za Viktora,mislim da ne.Mala prednost Troickom,ali mozda Bogomolov i moze do iznenadjenja.
                              Sweeting-Istomin
                              Ryan upao kao LL a ima lepu sansu za cetvrt-finale.Denis je do QF-a Brizbejna dosao na srecan nacin i daleko je on od svoje najbolje forme,tako da ce po meni Sweeting resiti ovo u svju korist.
                              Nieminen-Stepanek
                              Ponovo ova dvojica u akciji,igrali su pre samo nedelju dana.Tad je lepi Rade dobio,i ovde stvarno moze svasta da bude,potpuno otvoren mec,jedino mala prednost Jarku jer je manje umoran,sinoc je Stepanek igrao izuzetno naporan mec sa Malisse-om
                              Lopez-Beneteau
                              I ovo bi mgoao da bude interesantan mec,s obzirom da je Felicianu prvi mec u sezoni,dok je Julien odigrao vec 2 i u prednosti je sto se toga tice.Feli je proslu sezonu odigrao vrlo dobro,nadam se da ce moci i ovu,ali ovaj mec svakako treba pogledati zbog lepote,dva vrlo atraktivna tenisera sto se mene tice i moze biti strasnih poena.Sto se pobednika tice,za mene 50-50.


                              Harrison-Kohlschraiber
                              Ovo je mec vredan paznje i koji sa nestrpljenjem ocekujem.Volim mladog Rajana da gledam u akciji a volim i Kolsrajberove poteze,tako da je ovo pravi mec za mene.Sto se sansi tice,po meni je 50-50,Ryan svakako jos uvek nema udarce kvalitetne kao Koli,ali opet se Nemac mucio sa Bolijem,dok je Ryan prilicno lako na kraj izasao sa Kverijem.Nadam se da ce i veceras dobiti a i imam neki osecaj da hoce.
                              Almagro-Giraldo
                              Jos jedan mec koji moze biti vrlo interesantan.Almagro se mucio u Chennai-u i dosta to traljavo ide na betonu,dok Santjago moze da iznenadi.Kvalitet je naravno na strani Almagra ali forma nije obecavajuca pa Giraldo ima dobre sanse veceras.

                              Takodje,bice interesantno videti Verdasca i Ferera u akciji,protivnici idealni za prvi mec,trebali bi dobiti.
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                              Comment


                              • Sto oce Baggya zrijebovi ove godine
                                Na papiru tezak mec i dobro je sto je dosao do rutinske pobjede.Bogomolov nastavlja sa dobrim partijama,on mi je jedno pravo cudo,maltene nista psoebno kad se ovako pogleda,a u vrhu je.
                                Dobra pobjeda za Viktora,LLeyton je ocigledno spreman za ovaj pocetak sezone,za svoju Australiju i ovo je jedan izuzetno jak mec bio za Viktora,mec dostojan zavrsnice ovog turnira.
                                Fognini i Radek ocekivano.


                                A nocas da se gleda Delpo,da vidimo dje je u ovom trenutku
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X