Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na prvom mestu da se nacestitam mile m... idiotu (ili mnozina) koji je odlucio da se utakmica igra u 16:00. Pre svega zbog nesnosne vrucine i odluke organizatora da se zabrani unosenje tescnosti na teren. Pa majka mu, policije je bilo pun Q, zar oni nemaju ovlascenje da hapse idiota koji pokusa da ubaci nesto na teren. Prevashodno jer je na tribinama bio veliki broj dece ( i ja spadam u tu grupu ).

    Atmosfera na tribini odlicna, ako izuzmemo ubacivanje baklji na teren od strane "najvernijih" .Ali tu dolazimo do uloge drzave, sprege vodja navijaca i drzave ... i itd. Deo krivice snosi i organizator, ali ... Najvijanje odlicno, bez ijedne uvredljive reci, pesme, vredjanja, sukoba sa policijom itd . Zvezda i samo Zvezda.

    Ono najvaznije. Igra i igraci. Prvo poluvreme, pomalo dosadno, Nap se odlicno branio, alKosan je izvezo igrace koji su pokretljivi, dobri u defanzivi. Ali vise je do nas. Dva su osnovna razloga.

    Igrali smo oprezno, igraci nisu srljali. Ilic jos uvek nema kvalitet za JSL. Kasnio je sa predajom lopte, birao pogresna resenja, potez vise. Ali meni je to sasvim razumljivo, ipak vaznost utakmice i godine su max doprineli losem izdanju.

    Drugo poluvreme, druga prica. Odlicna akcija kod gola, odlicno kretanje svih aktera . Kod penala sudija je bio blizu, imao je odlican pregled . Pesic se nije vratio da izvede penal (kao sto pojedinci pisu ) vec par minuta pre toga.

    Jednostavno, malo smo dali gas i rezultat se ni jednog trenutka nije dovodio u pitanje .Ipak Napredak nije ista ekipa kao u jesenjem delu, otislo je dosta igraca.

    Borjan standaradan, siguran i pouzdan. Odlican ,uastalom kao i tokom cele sezzone. Ako je ikako moguce produziti ugovor.

    Stojkovic standardno spartao, solidan, ali bez posebnog napadackog ucinka . Gobeljic solidan, allround igrac, nisam ocekivao da ce se ovako uklopiti . Zahvalan igrac za ovu nasu ligu i krpljenje pozicija.

    Jovicic, Krsticic , Donald .... kao i cele sezone. Ostavili poslednji atom snage na terenu .

    Adzic jos uvek nije na nivou Radonjica, ali ima talenta, moze da igra na par pozicija u timu, i treba ga istrpeti. Najavljeno je produzenje ugovora sa njim.

    Radonjic klasa. Zehnicki i takticki najpismeniji zvezdin igrac. Po ulasku,odmah se osetilo na terenu.

    LTalek, Babic , solidni, moze to i bolje.

    Pesic ni vise osporavanog igraca . Igrac koji u sezoni, u ligi ima 25 gol i 28 ass (+- , da ne googlam ), ne moze biti los. Nije igrao namestene meceve tokom cele sezone trudi se, trci, konstantno je imao igraca na ledjima (ponekad i dva ), ali je vidljiv nedostatak tehnike. I da, ogroman pritisak je bio na njemu u drugom delu sezone, sto je ocigledno. Jbg, trebalo je zameniti jednog Boacija.

    I dolazimo do najjace, najvaznije karike ovog tima. Milojevic, covek koji je najzasluzniji za sve ovogodisnje uspehe (naravno sa svim svojim saradnicima) . Jednostavno covek koji uci, prilagodjava se, ispravlja svoje greske u utakmicama koje slede.

    Od limitiranih, vecinom otpisanih igraca, napravio je sampionski tim, tim koji je posle xy god igrao grupnu fazu evropskog takmicenja, prosao istu, ravnopravno se nosio sa Arsenalom, CSKA, Kelnom ... itd. Jedinu zamerku imam na malom nedostatku hrabrosti sa CSKA u zavrsnici drugog meca .... ali, kasnije je i to ispravljao. Posebno me fascinira ponasanje kraj terena, na KZS-u, izdigao se iz ovog mulja u kom radi, jednom recju gsn covek

    Najvece pojacanje u predstojecem prelaznom roku bi bio ostanak MIlojevica, a po nekim najavama to je sve izvesnije.

    Ovaj tim je jako limitiran, potrebna su pojacanja u svim linijama. Playmaker pod obavezno, igrac koji moze da odigra 1 na 1, povuce kontru, podeli pas u "prostor" .

    Prvi spic, slicnih kvaliteta i karakteristika kao Boaci,ako je to ikako moguce , ako ode Pesic, koji realno nije za prvog spica ako zelimo vece domete . Jovelja pod must kao treci (sto da ne i kao prva rezerva ). Jos jedan doba i iskusan stoper, mada bi' ja bio zadovoljan da startni dvojac budu Babic-Savic, Fri je sasvim solidna zamena.

    P.S: zaboravio sam Bena i Srnica Ben, odlican igrac za nas , brz, tehnicki dobar , moze da pokrije dve pozicije napred. Srnic, jos jedan cesto pljuvan i max osporavan igrac. Zao ce mi biti kad (ako ode ) . Maksimalno posvecen zvezdi, takticki i trkacki odradjivao zadatke koje mu je Milojevic postavio .

    Izvinjavam se na malo duzem postu Titulaaaaaaaaaa aaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa

    I da, junior je stoicki podneo sve. Nesnonu vrucinu, umor, stajanje svih 90+ minuta . Jbg , proslava prve titule live

    PS2 : Imam i neke fotografije, mozda kasnije

    Comment


    • # mad & ganac
      Zajeba' nas lažni grof za tih 10 nedelja i jednu titulu!

      # john
      Čekamo fotke..

      Comment


      • Originally posted by salelesa View Post
        # mad & ganac
        Zajeba' nas lažni grof za tih 10 nedelja i jednu titulu!

        # john
        Čekamo fotke..
        Bozovic je otisao posle Vozdovca, a krivica je njegova koliko I kradje sudija, genijalnost Andjelkovica, promasaj Milijasa ili "kvalitet" Frimponga na utakmici sa tim istim Vozdovcem

        Mislim da nema svrhe vracati raspravu godinu dana unazad, pored ubedljivo osvojene titule I fantasticne sezone

        Comment


        • Zaista fantasticna sezona. Ove godine sam bila na tri evopske utakmice posle 100 godina.. I nije mi zao sto sam se smrzavala, sto su mi noge otpale od stajanja i hodanja... Ovi momci su zasluzili pune stadione. Pre svega sjajni trener i nadam se da ce on pre svih ostati , pa da napadamo LS. Svaka cast momci na ubedljivoj sezoni.

          Comment


          • Dolazim na zadnje kolo i proslavu titule, najdraza titula, u kakvim okolnostima osvojena i uz kakvu energiju i borbu stvarno ponos.

            Comment


            • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
              Dolazim na zadnje kolo i proslavu titule, najdraza titula, u kakvim okolnostima osvojena i uz kakvu energiju i borbu stvarno ponos.
              Zeljko Pantic bi ti zamerio na ovom upisu.

              Comment


              • Omladinci izgubili u Novom Sadu i zakomplikovali situaciju na tabeli...
                2-1 za Vojvodinu.
                "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                Comment


                • http://mondo.rs/a1101766/Kolumne/Nes...na-zvezda.html

                  Dugo nismo imali odmerenijeg trenera a tesko da cemo imati i posle njega. Lep tekst, na sve nacine ga zadrzati ovde.
                  insta: engleski_dopisnik

                  Comment


                  • sigpic

                    Comment


                    • Vladan i zvanicno. Najvece pojacanje u predstojecem prelaznom roku.

                      Sada je u rukama Zvezdana Dr Terzica.

                      Pretpostavljam da je dogovorena strategija za prelazni rok i da je Milojevic dobio odredjene garancije.

                      Sto se mene tice, za sledecu sezonu, osnovni cilj je odbrana titule, podizanje kvaliteta u radu sa mladjim kategorijama, a u jEvropi dokle doguramo.

                      Comment


                      • Sad sam miran. Najveći potpis.

                        Sada slede Meleg, Jagoš, Jevtović, Jovančić, Nikolić i špic, da li Filip Djordjević ili neko drugi videćemo. Gajić ako ode Žule.

                        Srdjan navija za Zvezdu? Interesantno, nisam to primetio do sada. Svaka čast.

                        Comment


                        • Originally posted by Uroš View Post
                          Sad sam miran. Najveći potpis. Svaka čast.
                          & presrećan!

                          Comment


                          • Bravo joveljaaaaa. bas mi je drago zbog klinca, a plus jos i miloje, sjajan dan 19.05, Svi na MARAKANU.

                            Comment


                            • Bravo Zvezdo, igrala se deca (dok nije ušao kapetan Miki ) Jovelja x2, potpisuj to dete Terza na 5 godina! Ben mešavina Kange i Boaćka, ma premija sa njim. Vidi se ozbiljnost i taktičnost Miloja, ipak je sastav bio ozbiljan, sa standardnim bekovima i Krstičićem, golman takođe..verovatno će NS preskočiti.

                              Račića udomiti bilo gde!

                              Evo čitam sad, fudbalski savez Kosova nam zabranio humanitarnu utakmicu u Gračanici..

                              Svi na marakanu 19.05!!
                              Last edited by salelesa; 05-05-18, 21:23.

                              Comment


                              • Joveljic je pravi "artiljero".

                                Comment

                                Working...
                                X