Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Natrcace nam Keln da popije tri komada na Mari.
    Negde moramo da naplatimo sve promasaje u ovim evro utakmicama.

    Comment


    • Samo da vam Keln ne naplati njihove promasaje.

      Comment


      • Od Kelna mozemo da izgubimo samo ako smo namestili 3 za 3 ,posto je koliko vidim njima to svojestveno u ovoj LE,ali gledajuci prvi mec mislim da nismo tako da idemo dalje

        Keln je jedna raspala ekipa sa 5,6 povredjenih startera,koja 12 kola ne moze da primirise pobedi a i golu, dva neresena ,oba 0-0 igra ocajna i samo 4 gola u 12 kola u Nemackoj bice uspeh ako ne ispadnu,al zato cepaju LE ...
        Last edited by 61563; 24-11-17, 14:36.

        Comment


        • Šta god da ovaj tim uradi, gledano po igri koju prikazuju, ja sam zadovoljan. Ako prezimimo u Evropi, super...a ako ne neću seći vene, moci su zaslužili i podršku i respekt. Konačno ličimo na tim, imamo igru, linije povezane, solidnog golmana i solidnu odbranu. Šta više čovek da poželi, da i stranci koji su se primili na Zvezdu.
          Ja zadovoljan.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Šta god da ovaj tim uradi, gledano po igri koju prikazuju, ja sam zadovoljan. Ako prezimimo u Evropi, super...a ako ne neću seći vene, moci su zaslužili i podršku i respekt. Konačno ličimo na tim, imamo igru, linije povezane, solidnog golmana i solidnu odbranu. Šta više čovek da poželi, da i stranci koji su se primili na Zvezdu.
            Ja zadovoljan.
            Sve ovo do sad je super, u Evropi i vise nego ocekivano plasman na prolece je bonus, ali i ova sezona ce biti neuspesna ako ne uzmemo titulu.

            Comment


            • Neverovatno je koliko se u evro utakmicama lopta lepila za Srnica, a realizacija mizerna u grupnoj fazi. Da je neko bolje krilo nadavali bi se golova i vec sada obezbedili prolece.

              Comment


              • Da li je neko uspeo da prodje sa samo dva postignuta gola u grupnoj fazi?
                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                Comment


                • Koliko se secam mislim da to nikom nije uspelo. Ali Zvezda ne sme uci u utakmicu sa razmisljanjem "bod nam je dovoljan za prolaz" jer kakav god su oni raspad Nemci su to.

                  Comment


                  • Sta mislite,kako ce nas kazniti zbog transparenta Mladicu,i skandiranja imena?Samo da ne budu prazne tribine protiv Kelna.....

                    Comment


                    • Ako smo srecni novcano, a mozda i uslovno.
                      Poznajuci genijalce sa severa, potrudice se da ogade eventualni prolaz dalje.

                      Comment


                      • Proslo je pola veka od smrti Zvezdinog halfa Dejana Bekica koji je umro u 23 godini od raka limfnih zlezda, cale mi je pricao o plavokosom momku je dosao na spisak i reprenzentacije i jednim od najboljih igraca tog vremena, lepo bi bilo setiti se njega danas.

                        Comment


                        • nqu003.jpg Рођен је 1944. године у Београду, прошао све млађе категорије црвено-белих, за први тим дебитовао у сезони `1962/63, у утакмици последњег кола са ОФК Београдом, заједно са Џајићем и Дујковићем. Управо су ова тројица играча требало да предстаљају ослонац нове будуће Звезде, који ће наследити генерацију Шекуларца, Костића, Мелића и осталих асова са почетка шездесетих. За данашње стандарде деветнаестогодишњи Бекић је релативно касно дебитовао за први тим, али треба истаћи да су у ондашње време у југословенском фудбалу владала другачија правила, да су постојала старосна ограничења, да су играчи у клубовима остајали до 28. године и да је услед тога конкуренција била изузетни жестока. Колико је младом и талентоаном играчу било тешко да се у таквим условима избори за место у првом тиму показује и случај Дејана Бекића, који у шампионској 1963/64. сезони није забележио ни један пренстени наступ.Биле су то године Партизанове доминације, када су црно-бели три године за редом освајали титулу првака, па резултатски императив који се наметнуо од стране челника и навијача није дозољавао тренеру Миши Павићу да експериментише и шансу пружи младим играчима. Те сезоне млади Бекић забележио је само два куп наступа, али није играо у финалној утакмици против загребачког Динама, када су Џајић и другови просто прегазили "модре" са 3:0 и по шести пут у клупској историји освојили "најдражи трофеј".
                          Иако је Павић био тај који га је уврстио у први тим и пружио му прилику да дебитује, Бекић је праву шансу добио тек код Ивана Топлака у сезони 1964/65. Играјући у везном реду, те сезоне забележио је 21 првенствени наступ и постигао свој првенац у црвено-белом дресу. Није играо у Купу европских шампиона против Глазгов Ренџерса јер је тада тренер Топлак поверење указао искуснијим играчима. Свој деби на европској сцени, не рачунајући ту наступе у Митропа купу 1963. године, Бекић је имао у сезони 1965/66, у резултатском дебаклу против италијанске Фиорентине - 0:4 у Београду. Бекић је те сезоне уз Џајића и Костића најстандарднији протимац црвено-белих (25/2), стуб и носилац Звездине игре.
                          Ни промена тренера и долазак Миљана Миљанића на кормило црвено-белих у сезони 1966/67. није угрозио позиције Дејана Бекића у првом тиму. Он је и даље стандардни првотимац, битна карика тима који ће наредних година доминирати на југословенској сцени и три године за редом освајати национално пренство. Нажалост, без Бекића у тиму. Судбина са сурово поиграла са овим фудбалером, није му дозволила да оствари све своје животне снове, умро је на врхунцу каријере, у напону живвотне снаге, када је тек требало да пружи своје најбоље партије, да се златним словима упише у историју нашег клуба, раме уз раме са Џајићем, Аћимовићем, Карасијем.. А можда би са Бекићем у тиму наша историја била још богатија и трофејнија? Можда би било више епохалних утакмица попут ове:

                          КУП САЈАМСКИХ ГРАДОВА 1966/67
                          ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АТЛЕТИК БИЛБАО 5:0
                          стрелци: 1:0 Трифун Михајловић, 2:0 Драган Џајић, 3:0 Драган Џајић, 4:0 Стеван Остојић, 5:0 Војислав Мелић.
                          ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:
                          Драган Рацић - Александар Марковић - Александар Стојановић - Дејан Бекић - Бранко Кленковски - Живорад Јевтић - Трифун Михајловић - Војислав Мелић - Стеван Остојић - Јован Аћимовић - Драган Џајић.

                          На десетине хиљада навијача, фудбалских поклоника, поштовалаца окупило се тог децембра 1967. године да ода последњу почаст овом великом фудбалеру. Кажу да такву сахрану Београд није видео све до смрти Јосипа Броза Тита, с том разликом што је Бекић за разлику од бившег председника сигурно отишао у фудбалски рај. Играчи Црвене звезде са црним флором на руци на утакмици против Ријеке одали су почаст свом пријатељу и саиграчу.

                          Comment


                          • Igramo ocajno,nisam siguran da je ovo bio penal...

                            Comment


                            • Originally posted by markos98 View Post
                              Igramo ocajno,nisam siguran da je ovo bio penal...
                              Povlacenhe u 16 jedno minut joje traje nije penal?,.Boaciiii bravo!

                              Comment


                              • Lopta ka igracu, igrac vucen za dres.. Cist penal

                                Evo ga i drugi

                                2-1 Boaci

                                Comment

                                Working...
                                X