Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Nebitno ta priča, bitno je da svi želimo najbolje klubu. Mene taj dug nervira jako.

    Inače, jedan je Donald kapiten. Tačno se vidi razlika izmedju crnaca koji igraju za nas i crnaca koji igraju za ostale klubove. Dženkins, Aval Isah, Donald, ekipa... Evo ova izjava Donalda iako svi smatraju da je bespotrebna meni je simpatična jer je iskrena a ne ulizivačka. On nije taj tip.

    Nadam se da će i kad odu svi jednog dana doći makar da gledaju svoju Zvezdu. I brat Lućo Ibanjez.

    Mene deda koji ima 80 god i prati Zvezdu ceo život vatreno, dan danas pita gde je Ibanjez i kad će doći. Pita i za Acu Kataia, ne seća se svih igrača, ali Ibanjez pa Ibanjez.

    To je dokaz ako se izgine lepo za ovaj dres, postaješ besmrtan u srcima navijača Zvezde.
    Crnaca?
    Valjda stranaca. I Ibanjez i Le Tallec su stranci. Necemo da ih delimo po boji koze.

    Meni ko ce osvojiti titulu u krimoligi i nije neko merilo. Zbog svega sto se talozi vec decenijama, ta liga je sinonim samo za brojne navijace koji bi da izbacuju frustraciju "mrzeci one druge". Pod situaciju mislim na odsustvo respektabilne alternative dvojcu koji se smenjuje na 1. mestu, raznorazne krimose na upravama, ratove saopstenjima, raznorazne zavere i zaverice.

    Evropa je nesto drugo. Tu podrzavas svoj klub bez potrebe za mrznjom prema bilo kome. Jos kad se zna da evropa, a ne krimoliga puni kasu kluba, za mene nema dileme. U LS mozemo i sa 2. mesta kada ojaca koeficijent.

    U Londonu sta se uradi, nije nemoguc i povoljan rezultat. Setimo se Partizana, Totenhema i Intera i tih meceva. Kljucan mec ce biti u Borisovu. Tamo nam treba 1:1, 2:2, 3:3 .. ili pobeda.

    Trenutno je 4:4 u bodovima, nadamo se da ce Keln uspeti da otkine bar bod.



    Idemo.
    Attached Files
    Last edited by blond; 02-11-17, 00:45.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • Comment


      • Ja njih ne delim po boji kože. Ne razmišljam na uspostavljenoj strukturi. Oni su crnci i tačka. Kažem ono što jesu i treba da se ponose što jesu. Upravo oni koji govore da se ne deli su i stvorili takvu strukturu razmišljanja o njima kao nižim bićima pa se on sad uvredi što je crn. A ne treba, dakle podvlačim debelim crnci. I naravno da nismo isti, crnci i belci se razlikuju po fizičkim karakteristikama pre svega, a Afrički crnci(mada su svi poreklom iz Afrike) dolaze iz najsiromašnijih zemalja sveta i te zemlje su na nižem(?) (po čijim vrednostima -globalnim) stepenu civilizacijskog razvoja. Obrazovanje, pa kultura itd. To ne vezujem uz boju kože već. Bio bih rasista kad bih rekao crnci su glupi a belci pametni. To je laž. Ali belci žive u naprednijim uslovima od Afričkih crnaca i zato oni kaskaju vek, dva iza Azije i Evrope, Amerike... Zbog ekonomskih uslova ne zbog boje kože. Muka mi je od te licemerne političke korektnosti u Srba. Nismo mi licemerni Englezi. Kod nas su svi uvek bili i dobrodošli i poštovani i crnci i romi i svi, niti smo ih mi robili, niti smo ih vredjali, sem Radovci Zvezdinog Džef Silvu i onog Evertona, mada verujem da su njega jer je 0 od čoveka, samo nisu glupani mogli da smisle ništa bolje.

        Zato nije isto kad se radi o crncu iz Afrike i iz SAD. Baš zbog uslova u kojima žive i za očekivati je da jedan Kanga bude manje discilinovan nego što bi bio da je rodjen u Istočnom Londonu. Kad već gledamo sa te strane. Za očekivati je da jedan Nemac ima veći strah da reketira ili ucenjuje narod ma ko mu bio brat nego jedan Srbin(ex-Srbin?). I tako u krug.

        Comment


        • Uoči novog dvomeča sa Topdžijama već je evocirano puno uspomena na onaj prethodni iz daleke '78-e. U maniru negdašnje rubrike ' Kucamo na vrata zaboravljenih asova' legendarnog Indirekta izvučeni su iz naftalina neki od članova tog tima poput Cvijetina Blagojevića i Mileta Jovina koji publikumu podeliše svoje uspomene. U centru pažnje je kako tada tako i sada čuvena akcija sa 14 dodavanja i Duletovom egzekucijom nakon čega je nastao muk na Hajberiju.
          Dve stvari a koje upamtih nisam primetio da mediji publikovaše ovih dana.
          Prva stvar kojoj se onda dobrano davaše na značaju bile su lopte. Naime na ostrvu se igralo sa nešto manjim i tvrđim loptama što je izazvalo priličnu pažnju pre svega štampe jer interneta i sokoćala ne beše. Pisalo se o loptama onoliko sve dok problem ne bi rešen jednostavnim potezom u vidu nabavke tih famoznih lopti. Poslužiše one za trening a koliko su se igrači na njih navikli uverio se najpre Arsenal a potom I WBA.
          Drugi detalj iz sećanja vezan je za našeg donedavnog selektora kome umesto zahvalnost Mafija iz Saveza uruči otkaz. Beše to detalj iz revanša kog zbog zaborava ne mogu locirati u tačan minut, čak ni u tačno poluvreme ali znam da se desio. Znam da bi gužva u zvezdinom šesnestercu i da se jedna lopta šetala paralelno sa gol linijom koju Muslin okrenut leđima mrtav 'ladan propusti kroz noge kao je to najnormalnija stvar na svetu da bi je jednako smireno izneo iz kaznenog prostora. Delo velikog majstora koji je uvek nekako bio u drugom planu iako je taj epitet zasluživao u potpunosti.
          Tako bi pre skoro 4 decenije a večeras ako bude makar rezultatski isto ili slično, ne bih imao ništa protiv.
          Last edited by pecaros; 02-11-17, 15:16.
          sigpic

          Comment


          • Predicted starting line-ups: Arsenal XI: Cech; Debuchy, Elneny, Holding; Nelson, Coquelin, Willock, Maitland-Niles; Walcott, Wilshere; Giroud

            Comment


            • .....

              tt
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                .....

                tt
                Nije u protokolu
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Fk Crvena Zvezda je u stanju da zaseni i KKCZ i FkP i KKP zajedno. Jebote koja veličina, ceo dan čekam utakmicu. Ja sam ubedjen u pobedu, ne bih bio ja kad bih mislio da ćemo izgubiti. Više bih se plašio neke Atalante ili Kopenhagena nego Arsenala.

                  U Londonu, muk.

                  Comment


                  • Mrš bre Kanga više. Prvo šut glup, glupe odluke, jedva čekam da ode. Eto istina je.

                    Comment


                    • Izuzetno los Kanga, gubi se u prostoru, krece sam na petoricu, ne moze da podeli pas ispred sebe a ne nesto lucidno izmedju bekova. Velika nula za sada.
                      Ne moze playmaker biti sebican I voleti loptu vise od svoje zene.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Opet Kanga loš prijem lopte. Toliko i klasi. Prosek.

                        Comment


                        • To je razlika izmedju 10 miliona i 3 miliona. Jedan trenutak.

                          Comment


                          • Sta mi treba da gledam ovo!!!
                            Pa dve leve da imas..povez preko ociju...alooollo

                            tt
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Svaka cast Vujadinu, uvek stalozen I blizu lopte, jak u duelima, dobar u skoku. Mozda I najbolji veceras.
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Kanga doktore...kakva lopta...hrabra Zvezda, jako hrabra...
                                "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                                Comment

                                Working...
                                X