Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slažem se za Marina, a u ovom trenutku ovo je najbolje 4-2-3-1:

    Borjan
    Gajić-Milunović-Degenek (kpn)-Rodić
    Nikolić-Sanogo
    Gobeljić-Ben-Katai
    Tomane

    Spiridonović, ili kako se već zove-totalni promašaj, Kanga isto. Utegnuti ovaj tim što je postavljen, desna strana pojačana sa tandemom GG, Gajić-Gobeljić, u odbrani naravno bez izgubljenog Pankova.
    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

    Comment


    • Najbolje ovako:

      Borjan, novi desni bek, novi levi štoper, novi desni štoper, novi levi bek jer Rodić je svilen, Sanogo, Nikolić, Ben, Kanga, Katai, novi napadač.

      Comment


      • Vladimir Novaković analizira i pogađa u suštinu.

        Iako je između njih ceo univerzum razlike, kontinuitet obe glavne fudbalske vesti danas traje od istog trenutka - kraja juna 2017 godine. Akteri su Leo Messi i Milan Borjan, a glavna sličnost je što u tom periodu nije bilo trećeg igrača od koga je njihov klub toliko zavisio.
        Dupli trijumf Reala 2017. trebalo je da bude poslednje zvono za podvlačenje crte u Barci, za potpunu rekonstrukciju tima i povratak na zdrave noge. Umesto toga, rešili su da žive od Lea, kojih ih je sam doteglio do još dve titule, ali je bio nemoćan da spreči 3 evropske blamaže.
        To što su tada propustili i ušuškali se u osvajanje ruinirane La Lige sada dolazi na naplatu i lako bi moglo da se desi da ih košta brutalno. Rasulo u upravi, ogroman dug, ispustili su 2 od 5 najmarketabilnijih igrača decenije u tri godine. Svaki propust Kumana i eto drame.
        Za to vreme na Air Albaniji Milan iz Knina je nastavio da radi ono što radi već četiri leta - da sam izvlači Zvezdu iz kola u kolo. Rekao bih odoka da je u ovih 46 evroutakmica on doneo otprilike jednaku količinu bodova kao svi ostali zajedno. Bukvalno je preokrenuo istoriju kluba.
        Bazična statistika kaže - od kad je Borjan u CZ, prošla je 14 uzastopnih kvalifikacionih rundi. U prethodnih 14 skor joj je 6-8. Pre njega četrnaesta prođena runda unazad je Odense 2003, Vidić gol za prolaz i Đorđić lob. Pre Sparte '17 prethodni izbačeni nosilac je Chievo '02.Naravno da je bilo još faktora, ali su oni dolazili i odlazili, rasli i padali, dočim je zapanjujuć kontinuitet Borjanovog doprinosa. I to nas dovodi do vrlo slične situacije kakvu ima i klub koji je od Zvezde nasledio ušatoga - nerealno dobri rezultati pokrivaju trulu podlogu.
        Dovoljno je samo pogledati situaciju sa bekovima, koja se ne rešava već tri leta, pa u Tirani na jednoj strani igra štoper, a na drugoj univerzalac, iz čega izlazi gomila situacija u kojima se napravi višak, a onda nema ko da ga iskoristi.
        Naravno, javnost se strukturalnim problemima bavi tek ovlaš, i peca na standardne priče o promašenim strancima (dočim su domaća pojačanja sve pogodak do pogotka), jer su stranci ovde uvek bili problem, još od Moline i Barkosa.
        Ovdašnja javnost je totalno nesvesna tokova u evropskom fudbalu i objektivnog mesta klubova i reprezentacije. To što su Zvezda, Partizan i Srbija napravili od 2017. do danas je mnogo iznad njihovog stvarnog mesta na kontinentu. A šamar otrežnjenja je bukvalno iza ugla.
        Ono gde se ponovo razilaze priče dva kluba je šta znači šamar. Barcelona bi mogla da sklizne iz samog vrha i da neko vreme bude kao AC Milan, negde u rangu 10-20. mesta u Evropi, i u svakoj priči o sutrašnjoj Superligi. Koliko god da duguju, biće para ako zatreba.
        Zvezda bi, međutim, mogla ponovo među Irtiše i Levadije. Koliki god da potencijal ima (a ima poveliki, jer je zbog povelike fanbaze, zvučnog imena i istorije svi na keca prepoznaju), njene jedine opcije za trajnu sigurnost su sređivanje domaće lige ili regionalna/panevropska.
        Kako su obe te opcije na dugom štapu (ili se nikad neće desiti), Zvezda nema prava na grešku. Što će reći, trebaće joj još mnogo Borjanovih čuda, pokoji srećni odbitak ili wondergoal, prava kuglica u Nionu... Ili hitna i dramatična promena klupske politike. Verujete li u to?

        Comment


        • Gobeljića ne treba tući motkom, nego budakom, tj. ne njega nego onog ko ga je doveo i ko ga tu drži pet godina.

          Comment


          • Sramota ko igra. Cela zadnja linija je škart. Ovako od igrača da valjaju, to su Katai, Ben, Borjan, Sanogo, Velja, Gavra, Spirid je dobar za ligu i rotaciju. Kanga je debil, znam ja da će igrati bolje protiv boljih ali dečko je lajsna.

            Ovo ostalo žali Bože

            Comment


            • Originally posted by Brajkula View Post
              Gobeljića ne treba tući motkom, nego budakom, tj. ne njega nego onog ko ga je doveo i ko ga tu drži pet godina.
              Naravno i Rodu, u tekstu iznad je dosta toga obuhvaćeno ali nije istina da se ne piše (bar po forumima) o nakupljenoj "drvnoj građi" koja je poprilično natrula i niko je neće ni za džabe. Nije tačno da se ne piše o kombinacijama i muljanjima dona i potrčka mu Mrkele ALI onaj ko vedri i oblači a uz njih i interesna grupacija sa Severa ne dozvoljavaju odlzak zaslužnog robijaša.

              Sinoć mnogo tog nije valjalo, zapravo malo toga je štimalo i tek promenom Spiridon - Ivanić igra Zvezde je počela da dobija konture, plašio sam se da li će Gobelja ili Roda u trenutku pomračenja svesti odigrati rukom, srećom nisu stigli da zahvate loptu.
              Teren je obično sranje i sinoć sam imao fleš bekove Marakane kada je naš teren bio tako mek i kada je busenje letelo dalje od lopte....stadion im je samo obična šminka.. teren je horor.
              Last edited by nebitan; 28-08-20, 13:56.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Onaj ko slavi i ističe jednog Borjana protiv jedne Tirane, a ima pretenziju da bude ozbiljno shvaćen, je najobičniji šarlatan.
                Bukvalno ne razume osnovne pojmove i postavke teme koju komentariše.

                Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Šta ti je to WAS - LX1A

                  Comment


                  • Zvezda je i prosle godine pocela sa losom igrom pa je posle usla u LS. Siguran sam da ce opet uci u LS ili bar u LE jer joj jos vise odgovara ovaj sistem gde se igra samo jedna utakmica. Borjan brani odlicno evropu i zvezda je crvsta pozadi tesko prima golove, a napred uvek moze da se umulja neki.

                    Comment


                    • Kako joj vise odgovara kad mi imamo manje pobeda u gostima u kvalifikacijama, nego ulazaka u Evropu zadnjih godina. Kako nam vise odgovara od dvomeca kad u njima imamo 12/12A 50% je sansa da nam zapadne gostovanje gde imamo ocajan skor. Mislim nije ocqjno izvuci ikseve protiv svih tih ekipa, nego kazem koliko retko pobedjujemo. Tako da ne vidim kako nam ovo vise pogoduje, posebno kad smo prosli 12 dvomeca zaredom.

                      Comment


                      • S obzirom da nema publike manje-vise je svejedno da li se igra kuci ili u gostima. Uostalom zvezda nema mnogo pobeda u dvomecima sve su to bile utakmice gde je uglavnom gol u gostima odlucivao. Sada nije lose ni da penali odlucuju jer Borjan brani odlicno i branice tako cele kvalifikacije bez greske. Sledece kolo prolazi sigurno dalje, a onda kad se obezbedi LE sve ce biti lakse u play-ofu.
                        Last edited by tamonajugu; 26-08-20, 23:27.

                        Comment


                        • Hajde prestani, ja ne znam da li je ovo trolovanje, baksuziranje ili toliko nepracenje Zvezde.

                          Zvezda u zadnja 3 ciklusa kvalifikacija otkad igra Evropu kod kuce ima skor 8-4-0

                          U gostima je taj skor 3-7-2

                          To je nebo i zemlja, a tada su sve bili dvomeci nije moglo da se opravda time, e kod kuce nam zapali slabi, a u gostima jaki, kao recimo ovo godine sto je moguce, pa je zato skor takav.

                          Naravno da ima razlike igras li kod kuce ili u gostima i bez navijaca. Ne putujes, treniras ispred kuce, nemas remecenje planova u odnosu na svakodnevnicu, ne ides na nepoznat teren, na koji je protivnik navikao, nego igras na svom gde je svaki igrac odigrao desetine meceva i naviknut je na njega, a protivnik prvi put. Da pitas bilo koji tim koji trenutno jos igra Q gde bi igrali pre, svi do jednog bi odabrali kod kuce, tako da je to bas glupa prica.

                          I ne znam sta je ovo neki voodoo il ista, sledece kolo sigurno prolazi dalje, posle muke protiv Proletera i srece protiv Tirane, gde mogu da ti zapadnu Danci u gostima, napisati sigurno ide dalje je bas smesno, i to odmah posle onih iznenadjenja i skoro iznenadjenja juce, gde na 1 mec svakom autsajderu rastu sanse dosta, stvarno ne znam sta da napsiem za taj deo komentara.
                          Last edited by colchonero; 27-08-20, 13:24.

                          Comment


                          • Kući smo favoriti protiv svih, ako gostujemo Dancima, s ovakvom odbranom, tu je kraj za nas.
                            Brest, Molde i Omonija su najbolje opcije, ako se igra na Marakani, prolaz je imperativ.

                            Comment


                            • Molde je izuzetno komplikovan u svakoj varijanti.
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X