Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ostaje žal za tri boda jer mislim da nam je ova utakmica koliko god teška i iako prva u takmičenju i neuigranost (i svi drugi razlozi) jedina prilika da uzmemo 3 boda, ako je Napoli brutalna ekipa, zamislite samo kave su ekipe PSŽ i Liverpul.

    Realno - bod je kao kuća, taktika našeg tima je bla defanzivna (rekao bih kao Ljupkova iz Barija - predaj loptu protivniku i čekaj ga).

    Naša linija odbrane je bila začuđujuće dobra, zapravo bekovi su bili dobri jer su Ben i Marin bili dodatak u odbrani i to im je bila obaveza a u napadu šta učine učine (moj utisak), u sredini terena u pp smo imali problem jer nije bilo igrača da zadrži i prosledi loptu, kada bi uspeli u toj nakani stizali bi do 16 metara i tu je opet dolazilo do usporavanja napada ili pokušaja šuta od strane Boćka po nekad i nerezonski i sebično ali dobro, ne treba biti sitničav.

    U ovom sastavu su samo Ben i Marin bili sposobni da sačuvaju posed.

    Imali smo i sreće, pogotovo u drugom poluvremenu kada je Roda (po meni neočekivano dobar ali to govori o koncentraciji igrača i voljnom momentu koji je u domaćici na daleko nižem nivou) spasao naš gol, tu su kiksali vezni igrači i Marin koji se nisu uspeli vratiti da zatvore našu levu stranu...

    Što se tiče trčanja, na kraju prenosa je bilo: od prvih 5 igrača (koji su najviše pretrčali) 4 su iz Zvezdinog tima Čaušić najviše, preko 12 km...to po meni znači da je ostalih 5 naših igrača po malo "hvatalo krivinu" jer nisu fizički spremni da odigraju na potrebnom nivou ili da nismo stajali dobro pa smo nepotrebno trošili snagu.

    Simiću zaista prija da uđe sa klupe, unese živost, brzinu, poremeti protivnika...Pavkov je opet dominirao u vazduhu, svaka čast.

    Osvrnuo bih se na jednog igrača Napolija, Kulibali...čkode je obična sirovina, u pp uleteo je Saviću u bubrege i to uz vtf svakog gledaoca jer je skočio jedno 3 metra u dalj bez cilja i šanse da dođe do lopte (još jednom je u polju nad Pavkovom napravio sličan sirovinski faul), uopšte me nije iimpresionirao.

    Naš Degenek će sve bolje da izgleda iz utakmice u utakmicu ali čini mi se da ima jednu manu - skok igru a Vule je tu dobar ali u igri po zemlji zna da napravi grešku (sinoć nisu), jbg koliko para toliko i muzike.

    P.S. da smo igrali otvorenije popili bi 3 - 4 komada dok se još ne bi ni zagrejali.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by La Jugoslavia View Post
      Ben na krilu je rasipanje potencijala, mora tu drugo rešenje da se traži, a ne da Ben igra beka praktično, velike delove utakmice.
      Marko Marin je već izjavljivao da ne voli da igra po strani, da je van igre tako, što je činjenica. I on i Ben moraju u sredinu.

      Veljko Simić je jedna od opcija za po strani, jedna od najozbiljnijih opcija. Sinoć je na LW izdominirao nekoliko puta, ne gubi loptu ni da mu život zavisi, dva faula je tako iznudio, a nije lako izdržati duele sa prekaljenim Serije A igračima.
      Ako Veljko Simić ostane levo, onda desno ostaje logično Cafu, mora i on da opravda zašto je doveden, valjda vredi nešto, nisam ga gledao do sada.

      Ima dosta opcija, ali je najbitnije da izbori ne koštaju rezultata, a do sada je svaki izbor bio dobitan.
      Reko da ti se slučajno ne crta na desnoj strani Slavoljub Srnić ?

      @Ganac, Kulibali je uz ove Juventusove danas najbolji štoper Serije A, a ako uzmemo u obzir da su ovi Juveovi na rezervi jer svi osim Ruganija prebacuju 30 banki, onda vidi kakva je cena Kulibaliju. Pored toga oduvek se znalo da su štoperi Serije A suvo zlato, krem dela krem, a to je i Kulibali danas, pored toga po transfermarktu je najvredniji igrač Napolija.

      Boaći nije dobio dva duela pored njega plafon, a znamo da je upravo Boaćiju igra leđima od gola jedna od prednosti.

      Comment


      • Originally posted by Brajkula View Post
        Reko da ti se slučajno ne crta na desnoj strani Slavoljub Srnić ?
        Da.
        Baš hoću da napišem zaboravio sam očigledno.

        Moraju ljudi da shvate da je pravljenje tima alhemija ozbiljna. Za gelovanje i sinergiju krv propišaš dok je ne postigneš.
        Ono što je Zvezda imala prošle sezone je otišlo kroz prozor, mora da se zaboravi. To je bio tim prilično nagnut na levo, Radonjić je tamo bio oslonac.

        Sada ravnoteža mora da se nađe u drugoj tački, a levo stavi radnika koji će da rinta 90 minuta i odrađuje da bi najjači bio u poziciji da donese prevagu.
        Marko Marin i Ben treba da budu oslonac modernog tima, fokalna tačka oko koje se sve vrti.
        Slavoljub Srnić i Veljko Simić su idealna rešenja za radna krila, za sklapanje mozaika. Na sredini terena je Nenad Krstičić siguran kao granit, a pored njega treba neko ko je najbolji. Mislilo se da je to Čaušić, ali po svemu sudeći nije, Jovičić slabo pliva u ovim vodama, Milojević se sve više okreće Jovančiću.
        Last edited by La Jugoslavia; 19-09-18, 12:24.
        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

        Comment


        • Ne mislim da je Zvezda trebalo da igra ofanzivnije ali je morala prvu linije odbrane da postavi mnogo dalje od svog gola, najbolje vec od 16erca Napolija. Jednom smo im tako izasli i odmah je Boaci dobio loptu u noge na njihovih 16 metara.. Kad se u tom delu terena osvoji lopta ekipu deli samo jedan pas od zavrsnice.
          Videli smo sinoc da i kad nasi oduzmu loptu ne mogu sa njom nista zato sto su udaljeni 70m od protivnickog gola.
          Prepustiti teren protivniku bez borbe cekati ga na 30m od naseg gola je suludo. TTo je tako tipicno za nase trenere.. Mogli smo nesto slicno da vidimo i na SP kako je Krstajic postavio protiv Svajcarske, samo je ovo sinoc bio jos bolji primer.
          Tim visokim presingom i stalnim pritiskom na beka sa loptim ne bismo ih mnogo puta naterali da nam daju loptu u noge duboko u njihovoj polovini ali bismo ih naterali na veliki broj dugih lopti, gde posle skoka nastaje borba i mnogo duela na sredini.. I tu je bila nasa sansa da na motivaciju odnesemo vise pobeda u takvim duelima.. Veci broj nicijih lopti je trebalo da pripadne nama..Pravi rat na terenu bi nastao, gde bi oni morali da se pomuce da dodju do naseg gola.. Cak ni posed lopte ne bi bio toliko u njihovu korist.
          Mi sinoc nismo ni bili u prilici da udjemo u duel, u prilog tome govori podatak da smo napravili 8 faulova za ceo mec.
          Ja znam samo jednog naseg trenera koji je pronikao u tajne visokog presinga a to je Mihajlovic.. Miloje siroma nije ni imao gde da nauci na ovim domacim livadama.
          Last edited by Antona; 19-09-18, 14:28.

          Comment


          • Ne znam koliko je realno da se izađe na jedan Napoli i da se ostane čitav, ali ovako je sigurno razmišljao Marko Marin. Videlo se da mu je čudno i da mu smeta podređenost, navikao je na potpuno suprotne uloge na utakmici.

            Ne može dovoljno jako da se podvuče značaj dolaska jednog tako i toliko kvalitetnog igrača kao što je Marko Marin. Bukvalno Ozil sa obavezom u igri i radnim mentalitetom, masivan da ne može masivniji biti.
            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

            Comment


            • Originally posted by La Jugoslavia View Post
              Ne znam koliko je realno da se izađe na jedan Napoli i da se ostane čitav, ali ovako je sigurno razmišljao Marko Marin. Videlo se da mu je čudno i da mu smeta podređenost, navikao je na potpuno suprotne uloge na utakmici.

              Ne može dovoljno jako da se podvuče značaj dolaska jednog tako i toliko kvalitetnog igrača kao što je Marko Marin. Bukvalno Ozil sa obavezom u igri i radnim mentalitetom, masivan da ne može masivniji biti.
              Nisam ja pobornik ofanzivnog fudbala, da budem potpuno jasan.. Sto se men tice uvek bih dao prednost atletski dominantnijem igracu u odnosu na majstora koji vise zna fudbala.. Moja filozofija je da na teren izadje 10 ratnika.. Ono sinoc nije bila odbrana.. Nasi igraci su bili posmatraci koji mole boga da jedna lopta ne udje bez najmanje mogucnosti da ugroze protivnicki gol.. Pri tome ono sinoc iziskuje maksimalnu potrosnju bez efekta
              Last edited by Antona; 19-09-18, 14:39.

              Comment


              • Originally posted by Antona View Post
                Ne mislim da je Zvezda trebalo da igra ofanzivnije ali je morala prvu linije odbrane da postavi mnogo dalje od svog gola, najbolje vec od 16erca Napolija. Jednom smo im tako izasli i odmah je Boaci dobio loptu u noge na njihovih 16 metara.. Kad se u tom delu terena osvoji lopta ekipu deli samo jedan pas od zavrsnice.
                Videli smo sinoc da i kad nasi oduzmu loptu ne mogu sa njom nista zato sto su udaljeni 70m od protivnickog gola.
                Prepustiti teren protivniku bez borbe cekati ga na 30m od naseg gola je suludo. TTo je tako tipicno za nase trenere.. Mogli smo nesto slicno da vidimo i na SP kako je Krstajic postavio protiv Svajcarske, samo je ovo sinoc bio jos bolji primer.
                Tim visokim presingom i stalnim pritiskom na beka sa loptim ne bismo ih mnogo puta naterali da nam daju loptu u noge duboko u njihovoj polovini ali bismo ih naterali na veliki broj dugih lopti, gde posle skoka nastaje borba i mnogo duela na sredini.. I tu je bila nasa sansa da na motivaciju odnesemo vise pobeda u takvim duelima.. Veci broj nicijih lopti je trebalo da pripadne nama..Pravi rat na terenu bi nastao, gde bi oni morali da se pomuce da dodju do naseg gola.. Cak ni posed lopte ne bi bio toliko u njihovu korist.
                Mi sinoc nismo ni bili u prilici da udjemo u duel, u prilog tome govori podatak da smo napravili 8 faulova za ceo mec.
                Ja znam samo jednog naseg trenera koji je pronikao u tajne visokog presinga a to je Mihajlovic.. Miloje siroma nije ni imao gde da nauci na ovim domacim livadama.
                Očajna analiza. Očajna. "Prepustiti lopti protivniku je suludo..." tu sam prestao da čitam.

                Čovek priča kao da su se susreli timovi sličnog kvaliteta a ne Napoli od 480 miliona i Zvezda od 48.

                Igrali smo pametno i jednio kako smo mogli.

                Naterali Napoli na veliki broj dugih lopti hahahahahahahhahahaahahah. Ljudi igraju do noge krakte pasove protiv Juventusa, ali da, mi ćemo da ih nateramo na duge lopte. Šta sve neću pročitati, morao sam do kraja da pročitam, genijalno.

                Nije ovo košarka druže, Nejmar košta više nego neki top EL klub.

                Ti nemoj gledati šta da ti kažemo. Još bolje što nismo pobedili zalepilo bi se još navijača KKCZ, oni gledaju samo kada se pobedjuje.

                Posle lekcije Miloja sa 10 puta jeftinijim timom Karlu Anćelotiju koji je morao da igra sa 4 igrača u navali, dodje neko i priča kakvi su srpski treneri i kakav je Milojev mentalitet.

                O majko ja ne mogu ovo. Jesam ja tebe uzeo za zub bez razloga ali života mi lupaš bez obzira na to što te ne gotivim ni malo.
                Last edited by Cassius Clay; 19-09-18, 14:46.

                Comment


                • Originally posted by Uroš View Post
                  Očajna analiza. Očajna. "Prepustiti lopti protivniku je suludo..." tu sam prestao da čitam.

                  Čovek priča kao da su se susreli timovi sličnog kvaliteta a ne Napoli od 480 miliona i Zvezda od 48.

                  Igrali smo pametno i jednio kako smo mogli.

                  Naterali Napoli na veliki broj dugih lopti hahahahahahahhahahaahahah. Ljudi igraju do noge krakte pasove protiv Juventusa, ali da, mi ćemo da ih nateramo na duge lopte. Šta sve neću pročitati, morao sam do kraja da pročitam, genijalno.

                  Nije ovo košarka druže, Nejmar košta više nego neki top EL klub.

                  Ti nemoj gledati šta da ti kažemo. Još bolje što nismo pobedili zalepilo bi se još navijača KKCZ, oni gledaju samo kada se pobedjuje.

                  Posle lekcije Miloja sa 10 puta jeftinijim timom Karlu Anćelotiju koji je morao da igra sa 4 igrača u navali, dodje neko i priča kakvi su srpski treneri i kakav je Milojev mentalitet.

                  O majko ja ne mogu ovo. Jesam ja tebe uzeo za zub bez razloga ali života mi lupaš bez obzira na to što te ne gotivim ni malo.

                  Bas sam tebe ocekivao Urose sa ovakvim nekim komentarom.. Nije ti dugo trebalo
                  Mogao sam otprilike unapred da pogodim vecinu onoga sto si napisao.. Zaboravio si da napises da smo uzeli bod u LS, bla bla..

                  Na zalost sve ovo sto si ispiao nema mnogo veze sa mojim postom.. A ako budes pazljivije citao sta pisem o fudbalu imaces i sta da naucis

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post





                    O majko ja ne mogu ovo. Jesam ja tebe uzeo za zub bez razloga ali života mi lupaš bez obzira na to što te ne gotivim ni malo.

                    Ti si me uzeo na zub Ovo je bas jako.

                    Ne zna sta da ti kazem.. Cudi me obzirom da sam te ja jedini branio na kosarci kad si nas prosli put zvao da pisemo na fk temi i kad su te svi nabubali.. Ja sam pozivu zahvalio prihvatio ga a ti ovako

                    Comment


                    • Samo od vas sa b92 učim dok niste došli nisam znao šta je lopta. Svi ste vi b92isti pravljeni na kalup isti, svaki ima istu spiku svaki sve zna najbolje, čast izuzecima, već vidim kako se Miki javlja, ali odnosi se na navijače FK i KK CZ.

                      Znam pouzdano da nisi odgledao 5 utakmica ove sezone, ma nisi ni 5. Isto znam pouzdano da nisi odgledao nijednu utakmicu Napolija u ligi ni ove ni prethodnih.

                      Neka budala uzme i napiše na nekim portalima kako ćemo sa Napolijem lako ali se hajpuju Liverpul i PSG koji ne znam da li je igrao kad polufinale LŠ a svake godine hajp.

                      Napoli je surova ekipa, surova. Karlo je odličan trener. U procesu su prilagodjavanja na njegovu taktiku.

                      Nadigravati se sa njima, pa primili bi 5 golova. Ušao bi Zjelinski u sredinu duboko, Kaljehon prima prebacuje na drugu Insinjeu ovaj vraća i Milik1-0 brzinom jebene svetlosti. Posle bi nas ubili.

                      Comment


                      • Pa brate moj zato što pišeš paušalno i ne pratiš a i pomešao sam te onda sa nekim hahahahahaha izvini. Neko mi se zamerio možda je to bio neko drugi tipa neki Jimi ako ima ili tako nešto. Slobodno piši ali majku mu svi mi napišemo po neku glupost ali moramo bar malo pratiti fudbal da bi znali.

                        Comment


                        • Originally posted by Antona View Post
                          Ti si me uzeo na zub Ovo je bas jako.

                          Ne zna sta da ti kazem.. Cudi me obzirom da sam te ja jedini branio na kosarci kad si nas prosli put zvao da pisemo na fk temi i kad su te svi nabubali.. Ja sam pozivu zahvalio prihvatio ga a ti ovako
                          .. branili ga i Brajkula & my self! No dobro, verovatno misliš na "košarkašku" bratiJu.

                          Ja bi' voleo da ih više piše ovde, a ti ih Uki ignoriraj ..

                          Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            Samo od vas sa b92 učim dok niste došli nisam znao šta je lopta. Svi ste vi b92isti pravljeni na kalup isti, svaki ima istu spiku svaki sve zna najbolje, čast izuzecima, već vidim kako se Miki javlja, ali odnosi se na navijače FK i KK CZ.

                            Znam pouzdano da nisi odgledao 5 utakmica ove sezone, ma nisi ni 5. Isto znam pouzdano da nisi odgledao nijednu utakmicu Napolija u ligi ni ove ni prethodnih.

                            Neka budala uzme i napiše na nekim portalima kako ćemo sa Napolijem lako ali se hajpuju Liverpul i PSG koji ne znam da li je igrao kad polufinale LŠ a svake godine hajp.

                            Napoli je surova ekipa, surova. Karlo je odličan trener. U procesu su prilagodjavanja na njegovu taktiku.

                            Nadigravati se sa njima, pa primili bi 5 golova. Ušao bi Zjelinski u sredinu duboko, Kaljehon prima prebacuje na drugu Insinjeu ovaj vraća i Milik1-0 brzinom jebene svetlosti. Posle bi nas ubili.
                            Nigde nisam napisao da se teebalo nadigravati sa Napolijem.. Ovo dovoljno govori da ne razumes sata sam napisao.. Prema tome, ne pada mi na pamet da ulazim u dalju diskusiju sa tobom o milionima, Neimaru, ili jacini italijanske lige..
                            Zamolio bih te ipak da pazljivo procitas moj prvi post, ako treba 2-3 puta, kad si vec odlucio da komentarises.

                            Comment


                            • Uki, sta sam sad uradio?

                              Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
                              Hated, adored never ignored

                              MUFC

                              Comment


                              • Originally posted by salelesa View Post
                                .. branili ga i Brajkula & my self! No dobro, verovatno misliš na "košarkašku" bratiJu.

                                Ja bi' voleo da ih više piše ovde, a ti ih Uki ignoriraj ..
                                Branio ga ja 100%.. I obecao da cu sici sa pisem o Fk iako tada nisam znao da li cu uopste ispratiti i jednu utakmicu FKa ove sezone.

                                Comment

                                Working...
                                X